بهترین میز ناهارخوری برای آشپزخانه کوچک؛ مدل های جمع و جور و جذاب!

بهترین میز ناهارخوری برای آشپزخانه کوچک؛ مدل های جمع و جور و جذاب!

نوژا دیزاین

یکی از دغدغه‌های اصلی برای چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه کوچک، جا دادن میز ناهارخوری در آن است. شاید اولین گزینه‌ای که به ذهنتان می‌رسد این باشد که میز نهارخوری را حذف کنید. اما قبل از خرید میز ناهارخوری و یا حذف این وسیله از آشپزخانه بهتر است این مطلب را بخوانید، ایده‌ها و پیشنهادات را ببینید تا بهترین میز ناهارخوری برای آشپزخانه کوچک را انتخاب کنید.

سرویس خواب بالسا

 

میز نهارخوری در آشپزخانه کوچک

در تهیه وسایل برای آشپزخانه کوچک نسبت به آشپزخانه بزرگ، لازم است دقت بیشتری داشته باشید تا بعد از خرید به خاطر جاگیر بودن آن پشیمان نشوید. میز نهارخوری هم یکی از وسایل مهم آشپزخانه است که در تهیه آن باید به ابعاد و اندازه آشپزخانه توجه شود. در ابتدا وسایل ضروری و مهم آشپزخانه مانند گاز و یخچال و… را بچینید. چقدر فضای خالی در آشپرخانه دارید؟ حالا باید برای فضای غذاخوری تصمیم بگیرید. در ادامه ایده‌های مختلف را بخوانید.

 

1. میز ناهارخوری کوچک و شیک

احتمالا میز ناهارخوری که قرار است در آشپزخانه کوچک بگذارید، نمی‌تواند میزی برای مهمان باشد. هرچند این مسئله بستگی به ابعاد آشپزخانه و تعداد مهمان‌ها هم دارد. با توجه به تعداد افراد خانواده اندازه میز نهارخوری و تعداد صندلی‌ها را تهیه کنید. انواع متنوعی از میزهای نهارخوری کوچک و شیک در فروشگاه‌ها وجود دارند که می‎تواند برای آشپزخانه شما مناسب باشد.

 

2. میز ناهارخوری مستطیل کوچک

میزهای نهارخوری اغلب در فرم‌های مختلف مربع، مستطیل و گرد تولید می‌شوند. انتخاب شما بستگی زیادی به فرم آشپزخانه دارد. میزهای گرد اغلب جای بیشتری می‌گیرند. میزهای مستطیل و کشیده برای آشپزخانه‌های باریک مناسب هستند. اگر تعدادتان کم است و میز ناهار خوری مستطیل دارید می‌توانید یک طرف آن را به دیوار بچسبانید و از قسمت‌های دیگر میز استفاده کنید. می‌توانید برای میز ناهارخوری مستطیل کوچک از صندلی‌های نیمکتی استفاده کنید تا جای کمتری بگیرد.

 

3. میز ناهارخوری کمجا برای آشپزخانه کوچک

مبلمان کمجا چندین سال است که به بازار مبلمان راه باز کرده است و راهکاری برای خانه‌ها و فضاهای کوچک شده‌اند. اگر برای آشپزخانه کوچک‌تان به دنبال نهارخوری جمع و جوری هستید، میز غذاخوری کمجا گزینه‌ای کاربردی و عالی است. نمونه‌های این مدل میز نهارخوری را ببینید و بهترین مدل آن را برای آشپزخانه کوچک تهیه کنید.

 

4. میز ناهارخوری تاشو در آشپزخانه کوچک

میز نهارخوری تاشو جزو مبلمان کمجا هستند که جای کمی می‌گیرند. می‌توانید زمانی که به میز نهارخوری تاشو احتیاج ندارید آن را تاکنید. میز نهارخوری تاشو در انواع طرح‌های مختلف طراحی می‌شوند. در بعضی از مدلها میز و صندلی‌ها تا می‌شوند و می‌توانید در صورتی که استفاده نمی‌کنید؛ آنها را در گوشه‌ای از آشپزخانه قرار دهید. بعضی از مدلها میز روی دیوار نصب می‌شود و در زمانی که استفاده نمی‌شود به شکل تاشو درمی‌آید. بعضی از مدل‌های میز نهاخوری تاشو، قابل کوچک و بزرگ شدن هستند و می‌توان آنها را از حالت میز دونفره به شکل چهارنفره دربیاورید.

 

5. میز ناهارخوری مدرن برای آشپزخانه کوچک

در بعضی از مدل‌های میز نهارخوری جدید از نیمکت به جای صندلی استفاده می‌شود. نیمکت هم می‌تواند در یک طرف میز قرار بگیرد و در طرف دیگر از صندلی استفاده شود و یا همه فضای نشیمن میز نهارخوری به شکل نیمکت باشد. نیمکت‌ها فضای کمتری از اطراف میز را اشغال می‌کنند مخصوصا اگر طوری طراحی شود که در زمان عدم استفاده، زیر میز جای بگیرند.

 

6. میز نهارخوری کنج در آشپزخانه کوچک

یکی از ایده‌های فضای نهارخوری در آشپزخانه کوچک؛ استفاده از میز نهارخوری گوشه اتاق است. در این مدل‌ها دو طرف فضای نشیمن در کنار دیوار قرار دارد و دو طرف دیگر آن یا خالی است و یا از صندلی‌های تکی در آن استفاده می‌شود.

 

7. استفاده از جزیره و اپن برای نهارخوری در آشپزخانه کوچک

یکی از کاربردهایی که می‌توان برای اپن و یا جزیره آشپزخانه در نظر گرفت، استفاده از آن به عنوان میز نهارخوری است. این موضوع برای آشپزخانه‌هایی که فضای اضافی برای قرار دادن میزنهارخوری ندارند بسیار کاربردی است. اگر آشپزخانه خیلی کوچک باشد می‌توانید صندلی‌های کانتر را در قسمت پشت اپن قرار دهید و به عنوان فضای نهارخوری خانوادگی از آن استفاده کنید.

 

8. میز نهارخوری باریک برای آشپزخانه کوچک

یکی از راهکارهای ایجاد فضای غذاخوری در آشپزخانه کوچک، استفاده از میز باریک در فضای آشپزخانه است. یک میز باریک را در کنار دیوار قرار دهید. این میز می‌تواند بدون پایه و یا تاشو باشد و به دیوار وصل شود. در کنار آن دو یا سه صندلی مانند تصویر زیر بگذارید.

 

خرید میزنهارخوری برای آشپزخانه کوچک

در انتخاب و خرید میز نهارخوری موارد مختلفی بر تصمیم شما تاثیر می‌گذارند، پس این موارد را فراموش نکنید:

  • ابعاد و اندازه: مساحت آشپزخانه روی انتخاب میز نهارخوری تاثیر زیادی دارد. برای یک آشپزخانه کوچک نیاز به میز نهارخوری جمع و جور دارید.
  • جنس میز نهارخوری: میزنهارخوری می‌تواند از جنس فلز، چوب، شیشه و یا حتی پلاستیک باشد. انتخاب جنس میز نهارخوری بستگی به میزان بودجه و سلیقه شما دارد.
  • میزان بودجه: هرچه کیفیت و جنس میز نهارخوری بالاتر باشد، هزینه خرید میز نهارخوری بیشتر می‌شود. همچنین ابعاد و تعداد صندلی‌ها بر روی قیمت آن تاثیرگذار است.
  • تمیز کردن میز: فضای آشپزخانه نیاز به تمیز کردن زیادی دارد، پس بهتر است میز نهارخوری از متریالی ساخته شده باشد که بتوانید به راحتی تمیز کنید.
  • جابه جایی میز: بهتر است برای آشپزخانه کوچک میز نهارخوری سبک انتخاب کنید که جابه‌جایی آن راحت باشد. میز و صندلی مدرن و ساده کار شما را در اسباب کشی و یا خانه تکانی راحت‌تر می‌کند.

در پایان

بهترین میز ناهارخوری برای آشپزخانه کوچک؛ با توجه به مساحت آشپزخانه، سلیقه و میزان بودجه شما تعیین می‌شود. بهترین میز و صندلی برای آشپزخانه شما با میز انتخابی برای آشپزخانه‌ای دیگر متفاوت است. قبل از تصمیم برای خرید میز نهارخوری، نکات این مطلب را بخوانید.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه