پروژه‌های معماری عجیب و غریب که در دست ساخت هستند + عکس

پروژه‌های معماری عجیب و غریب که در دست ساخت هستند + عکس

به قلم: سمانه زارعی

نوژا دیزاین

پروژه‌ها و ساختمان‌های عجیب زیادی در دنیا وجود دارد که طراحان و معماران برای پاسخ به خلاقیت و خاص بودن آنها را طراحی کرده‌اند. برخی از این طرح‌های عجیب در دنیا ساخته شده و یا در حال ساخته شدن هستند. در ادامه تصاویری از برخی از پروژه‌های با معماری عجیب را ببینید.

فرش ذوالانواری

هتل پوشیده از گیاه در ژاپن

سو فوجیموتو پروژه جدیدی را در جنوب غربی جزیره ایشیگاکی در اوکیناوا ژاپن به نام «هتل ایشیگاکی نیست» یا" نه یک هتل ایشیگاکی" رونمایی کرد. هتل منحصر به فرد استراحتگاه استوایی بر روی یک پایه دایره‌ای قرار دارد که در همه جهات به سمت چشم انداز طبیعی اطراف باز است. ویژگی اصلی ساختمان سقف مواج پوشیده از پوشش گیاهی است. شکل آن امکان دسترسی از تراس های ساختمان را فراهم می‌کند و منظره‌ای درونی را ایجاد می‌کند که با چمنزارها، مناطق استراحت و یک آینه آبی که آسمان و درخت منحصر به فرد را در مجاورت آن منعکس می‌کند، کامل می‌شود.

 

پروژه مجلس شورای بنین توسط شرکت معماری Kere

شرکت معماری Kéré از اولین تصاویر پیشنهادی خود برای مجلس ملی بنین رونمایی کرد. ساختمان پارلمان که در پورتو نوو، جمهوری بنین واقع شده است، توسط وزارت محیط‌زیست زنده و توسعه پایدار راه‌اندازی شده است و از سال 2018 تا 2020 در مرحله طراحی بوده است.

پارلمان جمهوری بنین پس از رشد بیشتر از ساختمان فعلی خود، که قدمت آن به دوران استعمار در گذشته بازمی‌گردد، طراحی یک مجمع ملی جدید را به شرکت معماری Kéré سپرد. پروژه 35000 مترمربعی که از سال 2018 در حال توسعه است، از درخت پالاور، نمادی جاودانه، الهام گرفته شده است که شاهد حضور نسل های قبلی و الهام بخش احترام به نیروهای باشکوه طبیعت است. در واقع، در سنت دیرینه غرب آفریقا، مردم زیر درختی گرد هم می‌آمدند تا تصمیمات توافقی را به نفع یک جامعه بگیرند.

پروژه کواروماتا در نروژ توسط snohetta

یکی از جالب‌ترین پروژه‌های شرکت معماری snohetta، طراحی یک موسسه فرهنگی مهم و روستایی است. این مرکز جدید که در حومه مرکزی Kautokeino واقع شده است، به پرورش گوزن شمالی، صنایع دستی سنتی سامی – duodji، فرهنگ، هنر و داستان گویی اختصاص داده خواهد شد. هدف از جمع آوری تمام عملکردها در زیر یک سقف سخاوتمندانه و ایجاد اتاق های قوی و جادار، تسهیل هم افزایی بین ساختمان و کاربران، تئاتر و مدرسه، و معماری و منظر است. ایده ساخت این ساختمان از شکل چوبی و خمیده‌ی روی شاخ گوزن شمالی گرفته شده است.

 

پروژه سالن کنسرت فیلارمونیک چینی توسط MAD

سالن کنسرت فیلارمونیک چین در پکن، چین که توسط معماران MAD به رهبری ما یانسانگ طراحی شده است، در حال تکمیل است. طراحی سالن کنسرت با مسابقه‌ای آغاز شد که توسط MAD در سال 2014 برنده شد. پس از تکمیل، ساختمان 26000 متر مربعی به اولین محل اقامت دائم ارکستر فیلارمونیک چین تبدیل خواهد شد و این منطقه را به مکان جدیدی برای موسیقی کلاسیک و موسیقی کلاسیک تبدیل خواهد کرد. این پروژه قرار است در سال 2024 تکمیل شود.

 

مرکز فرهنگ و هنر جینگه چین اثر زاها حدید

معماران زاها حدید (ZHA) به عنوان برنده مسابقه بین‌المللی برای طراحی مرکز فرهنگ و هنر شهر جدید جینگه در استان شانشی چین معرفی شد. این پروژه بخشی از شهر جدید جینگه است، منطقه‌ای که به عنوان یک مرکز علم و فناوری با موسسات تحقیقات علمی جدید که با آگاهی از محیط‌زیست هدایت می‌شوند، در حال رشد است. این معماری با مناظر اطراف ترکیب می‌شود و دره‌هایی را که توسط رودخانه جینگه از میان کوه‌ها و مناظر استان Shaanxi حک شده است، منعکس می‌کند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه