راه‌های ریکاوری برای بازگشت به کار پس از تعطیلات

راه‌های ریکاوری برای بازگشت به کار پس از تعطیلات

به قلم: سمانه زارعی

بعد از روزهای تعطیل و کلی خوش گذرانی، برگشتن به کار و تمرکز بر روند کارها واقعا سخت است. مخصوصا اگر فصل بهار و بعد از تعطیلات طولانی مدت نوروز باشد. لیست کارهایی که باید انجام بدهی کم کم از ذهنت می‌گذرد و باید فکر کنی که چگونه می‌توانی این کارها را با سرعت مناسبی پیش ببری تا به موقع تمام شوند. در این مطلب به راه‌کارهای موثر برای بازگشت به کار پس از تعطیلات پرداخته‌ایم.

نوژا دیزاین

 

جکوزی ایران
برگشتن به کار پس از تعطیلات
برگشتن به کار پس از تعطیلات

راه‌کارهای ریکاوری برای برگشتن به کار بعد از تعطیلات

با اینکه تعطیلات و سفر انرژی مثبتی به شما می‌دهد و انرژی بخش است؛ با این حال وقتی قرار است بعد از تعطیلات طولانی مدت دوباره به سر کار برگردید؛ نا خودآگاه دچار استرس کار و نگرانی خواهید شد. در نتیجه بهتر است ترفندهایی را برای کاهش این احساس و به روال افتادن کارها پیش بگیرید. در ادامه راهکارهایی بیان شده است.

1. ذهن‌تان را بیدار کنید!

بهتر است یک روز قبل از شروع کار، ذهن خودتان را برای انجام کارها آماده کنید.کارهای روتینی را که باید هر روز انجام دهید مرور کنید. آمادگی ذهنی قبل از شروع کار، کمک زیادی به کاهش استرس و نگرانی کاری شما خواهد کرد.

2. فضای کار را آماده کنید.

وقتی بعد از تعطیلات به محل کار خود می‌روید؛ می‌توانید ایده‌ای برای بهتر کردن محیط داشته باشید. حتی تغییرات کوچک ولی مثبت به شما روحیه‌ی شروع کار را می‌دهد. مثلا در ابتدا فضای کار و یا میز کار خود را مرتب کنید و یا از یک گلدان کوچک برای تزیین میز استفاده کنید.

 

دیدار همکاران بعد از تعطیلات
دیدار همکاران بعد از تعطیلات

3.با همکاران گفتکو وتعامل داشته باشید.

کمی صحبت کردن و تعامل با همکاران، فشار و استرس ناشی از کار را کاهش می‌دهد. می‌توانید راجع به تعطیلات صحبت کنید و با کمی طنز و خنده، فضای کار را پر انرژی‌تر کنید.

3.ایمیل‌ها و پیام‌های کاری را بررسی کنید.

ممکن است ایمیل و یا پیغام‌هایی از قبل از تعطیلات و یا روزهای قبل داشته باشید. لازم است همه پیام‌ها را بررسی کنید. کارهای لازم در رابطه با هر پیام را در لیست کارها در نظر بگیرید.

 

تهیه لیست کارها
تهیه لیست کارها

4.برای کارهایتان لیست بنویسید.

اولین روز کاری بعد از تعطیلات، برای نوشتن لیست کارها و امور مهمی که در اولویت هستند، زمان بگذارید. نوشتن به نظم ذهن و آماده شدن‌ برای کار کمک می‌کند.

5.اولین روز کاری را آسان بگیرید!

برای اینکه بتوانید به خوبی بر کارهایتان تمرکز کنید؛ اولین روز را به خود سخت نگیرید. بعد از نوشتن لیست؛ کار خود را شروع کنید. اگرلازم است در طی کار کمی استراحت کنید. قرار نیست در طی یک روز همه‌‌ی کارها به نتیجه برسند.

کلام آخر:

ممکن است بر اساس مدل شخصیت هر فردی؛ راهکارهای برگشتن به روتین کار متفاوت باشد. در این مطلب؛ تعدادی از راهکارهای موثر در این زمینه را بیان کردیم. با استفاده از روش‌ها راحت‌تر می‌توانید کار خود را بعد از تعطیلات شروع کنید.

 

مطالب پیشنهادی چیدانه:

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه