10 کاربرد غیرمعمول، جالب و جادویی سشوار در خانه‌داری

10 کاربرد غیرمعمول، جالب و جادویی سشوار در خانه‌داری

به قلم: نرگس مهردادیان

کاربردهای غیرمعمول، جالب و جادویی سشوار

شاید تعجب کنید اما سشوار تنها مختص خشک کردن و فرم دادن مو‌ها نیست و می‌توان از آن در جا‌های مختلف خانه استفاده کرد. سشوار علاوه بر استفاده رایج روزانه‌اش، می‌تواند ابزاری‌ کاربردی برای ترمیم، تعمیر و اهداف دیگر باشد. با یادگیری چند ترفند ساده در خانه‌داری می‌توان، استفاده‌های متفاوت و جالبی از سشوار داشت.

قالیشویی ادیب

در ادامه این مطلب به کاربردهای جالب و غیرمعمول سشوار در خانه‌داری پرداخته می‌شود. پس با ما در چیدانه همراه باشید.

کاربرد غیرمعمول سشوار برای کندن برچسب‌ها

1- کاربرد غیرمعمول سشوار برای کندن برچسب‌ها

با دمیدن باد گرم سشوار می‌توان به راحتی برچسب‌ها را از روی سطح مبلمان، پنجره‌ها یا سپر ماشین پاک کرد. حتی می‌توان روکش‌های روی در‌های نو یا هر سطح و وسیله‌ای را با باد گرم سشوار ابتدا نرم کرد، سپس بـه آسانی جدا کرد. برای این کار بهتر است سشوار را از بالای سطحی که برچسب روی آن چسبیده بکشید و آرام پایین بیایید.

2- از بین بردن موم شمع با سشوار

اگر روی میزتان شمع روشن کردید و موم آن بـه میز چسبید نگران نباشید. ابتدا با سشوار بـه آن حرارت وارد کنید، سپس با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. با این روش، می‌توانید جای مداد رنگی‌های مومی را هم از روی دیوار پاک کنید.

3- کاربرد جالب سشوار در تزیین کیک‌‌ها

خامه یا شکلات فرم گرفته برای تزیین روی سطح کیک بعد از پخته شدن را می‌توانید با باد گرم سشوار آماده کنید. این کار را باید با حساسیت بالا، با استفاده از باد سشوار و لبه‌ای از چاقو که برنده نیست، انجام دهید.

4- کاربرد غیرمعمول سشوار در از بین بردن چین و چروک‌ها

با باد گرم سشوار چین و چروک‌های لباس‌ها، رومیزی، و پرده حمام را از بین ببرید. برای این کار چند مرتبه آب را روی سطح پارچه اسپری کنید، سپس باد گرم سشوار رویشان بگیرید تا چین و چروک پارچه کاملا از بین برود.

5- خشک کردن بطری‌ها و قوطی‌ها با سشوار

بعد از این که محفظه‌های نگه‌داری نمک، فلفل و ادویه جات را شستید، می‌توانید درونشان را با باد گرم سشوار سریع خشک کنید. با این کار وقتی آن‌ها را پر می‌کنید دیگر نمک‌ یا ادویه‌ها نمدار یا گلوله نمی‌شوند.

6- کاربرد متفاوت سشوار در تازه نگهداشتن باقی‌مانده غذا‌ها

برای تازه‌ نگهداشتن باقی‌مانده غذاها روی ظرفی که غذا را برای نگه‌داری در آن می‌ریزید پلاستیک بکشید، سپس دور لبه‌های آن را سشوار بگیرید تا محکم چسبیده شود. با این کار غذا برای مدت زمان طولانی‌تری تازه خواهد ماند.

7- از بین بردن گرد و غبار‌ها با سشوار

با استفاده از باد سرد و تند سشوار، گرد و غبار را از جاهایی که دستتان نمی‌رسد، پاک کنید. این ترفند برای صفحه کلید، گیاهان و مبلمانی که نقش‌های تو رفته دارند، بسیار کاربردی است.

8- ذوب کردن مواد یخ زده با سشوار

به جای این که مواد یخ زده را در فضای آزاد برای چند ساعت نگه دارید یا از اشعه‌ مایکرویو و دیگر وسایل مشابه برای ذوب کردن یخ مواد غذایی استفاده کنید. می‌توانید با حرارت طبیعی و بی ضرر سشوار به راحتی این کار را انجام دهید.

9- کاربرد جالب سشوار باز کردن پیچ‌های سفت

برای باز کردن پیچ‌های سفت، با باد گرم سشوار چند ثانیه روی پیچ بگیرید، سپس اقدام بـه باز کردنش کنید، در کمال تعجب خواهید دید که به سادگی بیرون می‌آید.

10- پاک کردن لکه‌های مداد رنگی از روی سطوح

لکه‌هایی مدادرنگی و وسایل مشابه روی دیوار، به تنهایی با شست و شو از بین نمی‌روند. برای از بین بردن آن‌ها بهتر است ابتدا ذرات را با استفاده از حرارت سشوار مایع کرده، سپس با استفاده از آب و مواد شوینده پاک کنید.

کاربردهای جالب و جادویی سشوار

و در آخر

در این مطلب به کاربردهای جالب و جادویی سشوار غیر از کاربرد معمول یعنی خشک کردن موها پرداخته شد. شما هم می‌توانید با این ترفندها کارهای خود را در خانه‌داری ساده‌تر کنید.

برای آشنایی با دیگر ترفندهای جالب خانه‌داری مطلب  6 تا از کاربردهای غیرخوراکی و جالب روغن زیتون در خانه‌داری را از دست ندهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه