ایده‌هایی برای دکوراسیون پذیرایی 40 متری

ایده‌هایی برای دکوراسیون پذیرایی 40 متری

به قلم: سمانه زارعی

در مطالب قبلی راجع به دکوراسیون پذیرایی صحبت کرده‌ایم. دکوراسیون پذیرایی 40 متری موضوع این مطلب از چیدانه است.مساحت و ابعاد فضای پذیرایی در خانه‌های مختلف متفاوت است. برخی کوچک و جمع و جورند و بعضی‌هایشان بزرگ و وسیع، و یا ممکن است با فضای نهارخوری و نشیمن یکی باشند. یکی از انواع پذیرایی‌ها در خانه‌های ایرانی فضای پذیرایی 40 و یا 50 متری است، که در خانه‌هایی با مساحت بالا دیده می‌شود. انتخاب درست سبک طراحی دکوراسیون، انتخاب رنگ متناسب با فضا، تهیه مبلمان متناسب با پذیرایی و انواع چیدمان مبل، می‌تواند ایده‌هایی برای دکوراسیون پذیرایی 40 متری به شما بدهد. اگر شما هم خانه‌ای با دکوراسیون پذیرایی بزرگ دارید، لازم است نکته‌هایی را در این مورد بدانید.

 

کارانا دکور

پذیرایی 40 متری، از کجا شروع کنم؟

یکی به دنبال طراحی دکوراسیون خانه 40 متری است و دیگری خانه‌ای با پذیرایی 40 متری دارد که دقیقا نمی‌داند باید چگونه آن را بچیند. ممکن است در ابتدا که یک پذیرایی بزرگ می‌بینید؛ برای چیدمان و دکوراسیون آن کمی سردرگم ‌شوید. ولی با دانستن چند نکته مهم و بعد از دیدن نمونه طراحی‌های دکوراسیون پذیرایی، ذهن‌تان برای تهیه وسایل و چیدمان باز می‌شود. در ادامه مطلب بعد از خواندن نکته‌های مهم دکوراسیون، نمونه‌هایی از دکوراسیون پذیرایی 40 متری را ببینید.

 

هماهنگی فضاها در دکوراسیون پذیرایی 40 متری

قرار نیست چون مساحت پذیرایی زیاد است، هر وسیله‌ای که دوست داشتیم بخریم و در آن بچینیم. یک مسئله مهم در چیدمان پذیرایی 40 متری، انتخاب سبک دکوراسیون و ایجاد هماهنگی بین بخش‌های مختلف نهارخوری،  نشیمن و پذیرایی است. استفاده از المان، رنگ و یا متریال‌های مشترک در بخش‌های مختلف پذیرایی، نهارخوری، نشیمن، راهرو که فضاها را به هم ربط بدهد ایده‌ای برای ایجاد تداوم در فضاهاست. هرچند شما می‌توانید فضاهای مختلف را با تغییر زیاد در سبک و رنگ و چیدمان کاملا از هم تفکیک کنید. و این موضوع بستگی به فرم فضاها، وسایل منزل و سلیقه شما دارد.

 

سبک دکوراسیون پذیرایی 40 متری، از مدرن تا بوهمین

وقتی صحبت از سبک طراحی می‌شود اغلب دو سبک مدرن و کلاسیک که در طراحی‌ها بیشتر رایج هستند به ذهنمان می‌رسد؛ که وسایل آن هم در اغلب فروشگاه‌ها به راحتی پیدا می‌شود. ولی اگر کمی ریسک پذیر باشید و بودجه لازم را داشته باشید می‌توانید چارچوب ذهنی خود را بشکنید و از سبک‌های طراحی دکوراسیون؛ صنعتی، روستیک، بوهمین، سنتی و.. هم استفاده کنید. که البته انتخاب سبک‌های متفاوت نیاز به مشورت با یک طراح دکوراسیون دارد.

 

انتخاب مبلمان و چیدمان در پذیرایی 40 متری

مهم‌ترین وسایلی که شخصیت پذیرایی خانه شما را می‌سازند؛ مبلمان، فرش‌ها و پرده‌ها و حتی سقف هستند. در خرید و چیدمان پذیرایی 40 متری، محدودیتی در انتخاب مبلمان حجیم و بزرگ ندارید. می‌توانید بخش‌های مختلفی طراحی کنید. برخی از ایده‌های استفاده از فضا و چیدمان مبلمان عبارتند از:

  • طراحی فضای چای خوری که از یک میز و دو مبل تکی شیک تشکیل شده
  • در نظر گرفتن جایی برای میز شطرنج و محل بازی دونفره
  • گوشه‌ای برای قرار دادن تعدادی گلدان بزرگ و یا پیانو
  • چیدمان نشیمن در هال و پذیرایی بزرگ با مبلمان راحتی
  • استفاده از کاناپه تکی در گوشه‌ای از فضای پذیرایی برای نشستن و مطالعه
  • در نظر گرفتن بخشی از پذیرایی به شکل چیدمان بدون مبل

 

رنگ در دکوراسیون پذیرایی40 متری

پذیرایی 40 یا 50 متری فضایی بزرگ محسوب می‌شود. در نتیجه در انتخاب رنگ محدودیت کمتری وجود دارد. در دکوراسیون پذیرایی 40 متری، بهتر است رنگ‌ها را به دقت انتخاب کنید. رنگ2های روشن فضا را دلبازتر می‌کنند و رنگ‌های تیره باعث می‌شوند فضا کوچکتر به نظر برسد. در انتخاب تعداد رنگ‌های غالب حساس باشید، تنوع رنگ بیش از اندازه انسجام فضا را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از طرفی دکوراسیون پذیرایی طوسی سفید، برای کل فضای 40 متر، حس بی روحی و سردی را القا می‌کند.

نمونه‌هایی از دکوراسیون پذیرایی 40 متری

کلام آخر:

نمونه‌هایی از دکوراسیون پذیرایی 40 متری را در این مطلب دیدیم. به جز نکته‌های بیان شده موارد دیگری مانند؛ انتخاب وسایلی مانند لوستر، اکسسوری، کفپوش و.. هم در فضای پذیرایی دکوراسیون بسیار مهم هستند و باید در هماهنگی با بخش‌های دیگر فضا باشند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه