بازسازی ساختمان و 7 نکته که قبل از شروع کار باید بدانید!

در این مطلب از چیدانه با کارشناسان گروه معماری روژین ابنیه همراه هستیم تا راجع به بازسازی ساختمان صحبت کنیم. اگر تصمیم گرفته‌اید که تغییری در ساختمان و محل زندگی‌تان ایجاد کنید این مقاله می‌تواند برایتان مفید باشد.

تغییر همیشه خوب است و تغییر در فضای زندگی بر روحیه افراد تاثیر مثبت می­ گذارد. بازسازی ساختمان یکی از کارهایی است که نیاز به برنامه­‌ریزی و رعایت اصول خاصی دارد. برای اینکه سردرگم نشوید باید با مهم ­ترین نکته ­های بازسازی ساختمان آشنا باشید. با ما همراه باشید.

 

blog post

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن شیک

بازسازی ساختمان؛ قورباغه را قورت بده!

ممکن است شما هم از افرادی باشید که چندین ماه است به فکر تغییر و بازسازی ساختمان هستید ولی چون کار زمان بر و سختی به نظر می­رسد و یا فکر می­ کنید به بودجه بیشتری نیاز دارید، آن را پشت گوش بیندازید. 

ولی نگران نباشید؛ اگر نکته ­های مهم این کار و اصول بازسازی ساختمان رعایت شود با کمی برنامه ­ریزی درست در نهایت حس خوبی از انجام این کار خواهید داشت.

در ادامه مهم­ ترین نکته ­های بازسازی ساختمان را در این تیترها بخوانید:

  • نکته اول؛ کدام فضا؟ چه تغییری؟
  • نکته دوم؛ چقدر بودجه دارید؟
  • نکته سوم؛ یک شرکت متخصص پیدا کنید!
  • نکته چهارم؛ آینده نگر باشید!
  • نکته پنجم؛ برای خرید وسایل سرچ کنید!
  • نکته ششم؛ تغییرات پیش­بینی نشده را در نظر بگیرید!
  • نکته هفتم؛ صبور باشید!

 

blog post

طراحی اجرا سرویس بهداشتی و حمام

1. بازسازی ساختمان؛ کدام فضا؟ چه تغییری؟

در ابتدا به همه فضاهای منزل توجه کنید، آشپزخانه، اتاق­ ها، سرویس بهداشتی و... را به خوبی بررسی کنید و فضاهایی که نیاز به بازسازی دارد را لیست کنید. برخی از فضاها ممکن است مشکلاتی داشته باشند. 

به طور مثال عایق بندی کف سرویس بهداشتی یا پنجره­ هایی که قدیمی هستند و انرژی زیادی هدر می­دهند، قدیمی شدن شیرآلات و یا لوله­ کشی­ های آشپزخانه و... اینها مواردی هستند که ممکن است شما را به فکر بازسازی بیندازند. 

یا ممکن است مشکل فنی وجود نداشته باشد ولی تکراری شدن دکوراسیون و رنگ دیوارها و.. پس از سال­ ها شما را خسته کرده است و احساس می­ کنید با بازسازی ساختمان حال و هوای خوبی به منزل بدهید. 

بهتر است اولویت بازسازی فضاها را مشخص کنید تا اول فضاهایی که نیاز بیشتری به بازسازی دارند را تغییر دهید. فراموش نکنید که از تغییرات بزرگ تا جزئیاتی که ممکن است مهم به نطر نرسد را یادداشت کنید. 

حالا شما یک لیست از همه فضاها و تغییرات لازم، بر اساس اولویت دارید. این لیست به شما دیدگاهی از کل کار بازسازی می­دهد.

 

blog post

طراحی و اجرا کابینت آشپزخانه مدرن

2. برای بازسازی ساختمان چقدر بودجه دارید؟

یکی از مهم­ترین نکته ­های بازسازی ساختمان، هزینه ­ای است که صرف آن می­کنید. مقدار بودجه خود را در نظر بگیرید. در نگاه اول ممکن است با این بودجه همه ­ی تغییراتی که مایلید انجام شود را نتوانید اجرا کنید. اینجاست که اولویت بندی به درد شما می­ خورد. در مورد قیمت ­ها و هزینه­ ها به روز و منطقی باشید. موارد مختلفی بر روی هزینه بازسازی ساختمان موثرند. وقتی پای بودجه به میان می ­آید ممکن است لیست اولویت­ های فضایی شما تغییراتی داشته باشد. در این مورد یک شرکت مشاور در زمینه بازسازی می­ تواند به شما کمک کند. در ادامه راجع به انتخاب یک شرکت معتبر صحبت خواهیم کرد.

 

blog post

طراحی و اجرا کابینت آشپزخانه مدرن

3. یک شرکت متخصص پیدا کنید!

یکی از فکرهایی که در ابتدای کار ذهنتان را مشغول می­ کند این است که آیا می­ توانم بازسازی ساختمان را خودم انجام دهم؟ در این مورد منطقی فکر کنید و همه جوانب کار را در نظر بگیرید. با وجود اینکه ممکن است توانایی ­های زیادی در مورد بعضی از کارها داشته باشید؛ ولی فراموش نکنید که یک تیم متخصص با تجربه­ های زیاد، کار شما را راحت می­کند. جالب است بدانید که گاهی هزینه سپردن کل کار بازسازی به یک مجموعه کمتر و یا اقتصادی ­تر از انجام چندین کار به صورت جزئی و توسط خودتان است. این موضوع به نوع بازسازی بستگی دارد.

یک شرکت متخصص می­ تواند در رابطه با متعادل کردن هزینه ­ها به شما کمک کند؛ به طور مثال طراح با شناختی که از مواد و مصالح ساختمان دارد، مصالح با قیمت مناسب را جایگزین کرده و هزینه را کاهش دهد. 

 

blog post

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن شیک

4. در بازسازی منزل آینده نگر باشید!

اگر قرار است چندین سال در یک خانه زندگی کنید، شرایط سال ­های بعدی زندگی در این ساختمان را در نظر بگیرید. این آینده نگری به شما کمک می­کند تا چندین سال فضاهای ساختمان برایتان کارآمد باشد. به طور مثال؛ ممکن است خانواده ­تان بزرگتر یا کوچکتر شود و این مسئله در ساختار اتاق­ ها تاثیر می­گذارد. 

یک نکته ­ای که نباید فراموش کنید این است که هنگام بازسازی ساختمان و یا طراحی دکوراسیون داخلی درگیر مد روز و یا ترند سال نشوید. چرا که مد روز همانطور که چند وقتی روی بورس هستند و شما را جذب می­کنند بعد از مدتی دمُده شده و از چشمتان می ­افتند. پس در انتخاب رنگ و سبک و فرم دقت زیادی داشته باشید.

 

blog post

طراحی و اجرا کابینت آشپزخانه مدرن

5. برای خرید وسایل سرچ کنید!

اغلب افراد هنگام بازسازی ساختمان به فکر تغییر بعضی از وسایل هستند. با اینکه ممکن است یک شرکت مشاور طراحی دکوراسیون داخلی به شما پیشنهادات خوبی بدهد، ولی خودتان هم پیگیر انتخاب و خرید وسایل و مبلمان باشید. با کمی سرچ و جستجو می­ توانید وسایلی طبق سلیقه خود در بازار بخرید. حتی ممکن است فروشگاه ­هایی با قیمت ­های مناسب پیدا کنید که از نظر بودجه هم به کاهش هزینه شما کمک کند.

 

blog post

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن شیک

6. تغییرات پیش­ بینی نشده را در نظر بگیرید!

با اینکه همه­ ی برنامه ­­ریزی ­ها برای بازسازی انجام شده است و همه جوانب کار را در نظر گرفته ­اید ممکن است اتفاقات پیش بینی نشده ­ای برنامه بازسازی را تغییر دهد. در نتیجه باید منعطف باشید و از همان ابتدا زمان و انرژی لازم برای این مسائل را داشته باشید. به طور مثال ممکن است تغییر هزینه یک متریال خاص در میزان بودجه شما تغییری ایجاد کند و یا از نظر زمانی کار بازسازی کمی به تعویق بیفتد. در نتیجه شما چاره­ ای جز صبوری و پیدا کردن راه حل با کمک طراح ندارید.

 

blog post

طراحی نمای بیرونی خاص ویلا

7. در بازسازی ساختمان باید صبور باشید!

اگر بازسازی منزل اساسی باشد و قرار است تغییرات در همه قسمت­ های خانه انجام شود لازم است به دنبال یک جای موقت برای زندگی باشید تا زمان تکمیل منزل در آنجا زندگی کنید. گاهی ممکن است قسمتی از ساختمان نیاز به بازسازی داشته باشد؛ در این صورت اگر فضای کافی برای زندگی داشته باشید می ­توانید در خانه خود بمانید. در هر صورت تا تکمیل شدن بازسازی منزل باید صبور باشید و سروصدا و کثیفی­ های حاصل از کار بازسازی را تحمل کنید.

 

blog post

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن شیک

کلام آخر:

نکته ­های مهم که باید در بازسازی ساختمان در نظر بگیرید در این مطلب بیان شد. برای برنامه­ ریزی و اجرای بازسازی ساختمان از شرکت ­های معتبر در زمینه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی کمک بگیرید و قبل از شروع کار همه موارد را با طراح و مجری بازسازی ساختمان بررسی کنید و به توافق برسید.

گروه معماری روژین ابنیه با بهره ­گیری از دانش، خلاقیت و تکنولوژی، ارائه­ دهنده طرح­ های متنوع در پلتفرم ­های نوین معماری و دکوراسیون و مجری صفر تا صد کارهای ساختمانی شما است. همه تصاویر این مطلب متعلق به گروه معماری روژین ابنیه است. برای دیدن نمونه کارهای بیشتر این شرکت به پروفایل گروه معماری روژین ابنیه سر بزنید و برای انجام بازسازی ساختمان خود با کارشناسان این گروه در ارتباط باشید.

 

مطالب پیشنهادی:

سمیه زارعی
نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

more_horiz
مطالب پیشنهادی
بازسازی ساختمان ایرانی، قبل و بعد خانه 29 نقطه نظر

بازسازی ساختمان ایرانی، قبل و بعد خانه 29 نقطه نظر

1399/10/23 ادامه مطلب
اصول بازسازی؛ از کابینت آشپزخانه تا طراحی دکوراسیون کلینیک!

اصول بازسازی؛ از کابینت آشپزخانه تا طراحی دکوراسیون کلینیک!

لیست شرکت های بازسازی ساختمان؛ بهترین را انتخاب کنید!

لیست شرکت های بازسازی ساختمان؛ بهترین را انتخاب کنید!

کسب و کارها پیشنهادی
گره و مبلمان آل یاسین certificate
گره و مبلمان آل یاسین

گره و مبلمان آل یاسین

شرکت تولیدی مبلمان سیب certificate
شرکت تولیدی مبلمان سیب

شرکت تولیدی مبلمان سیب

شرکت  معماری پرسیاه طرح پردازان certificate
شرکت  معماری پرسیاه طرح پردازان

شرکت معماری پرسیاه طرح پردازان

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent