چمن مصنوعی در اتاق، 12 ایده برای دیزاین اتاق با چمن مصنوعی + عکس

چمن مصنوعی در اتاق، 12 ایده برای دیزاین اتاق با چمن مصنوعی + عکس

به قلم: سمانه زارعی

نوژا دیزاین

چمن مصنوعی، یکی از انواع کفپوش‌های رایج در فضای باز و فضای داخلی است که در طراحی دکوراسیون کمک زیادی به طراحان کرده است. از حیاط و زمین بازی گرفته تا بالکن و اتاق خواب. در این مطلب نمونه‌هایی از کاربرد چمن مصنوعی در اتاق را ببینید.

سرویس خواب بالسا

 

چمن مصنوعی و این همه کاربرد!

چمن مصنوعی از الیاف نرم و مصنوعی ساخته شده است. ما نمی‌توانیم در همه فضاها چمن طبیعی بکاریم و در این حالت چمن مصنوعی به ما کمک می‌کند سطحی سبز و نرم در خانه داشته باشیم که هم راه رفتن روی آن حس خوبی دارد و هم جلوه‌ای از چمن را در دکوراسیون و محوطه سازی خواهیم داشت. چمن مصنوعی انواع متنوعی دارد و در فضاهای مختلفی مانند: حیاط، محوطه، پارک کودکان، بالکن و تراس، فروشگاه‌ها، دیوار سبز، راه پله و دکوراسیون داخلی و.. می‌توان آن را به کار برد. یکی از کاربردهای آن در دکوراسیون داخلی، استفاده از چمن مصنوعی در اتاق است.

 

چمن مصنوعی در اتاق خواب

بهتر است یک بخشی از اتاق خواب را با فرش و یا سطح نرمی مانند چمن مصنوعی بپوشانید. این سطح سبز رنگ می‌تواند حس طراوت و طبیعت را به اتاق بیاورد. استفاده از چمن مصنوعی در اتاق خواب، ایده‌ای عالی و ارزان برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب است.

 

چمن مصنوعی در اتاق کودک

اگر کودک نوپا دارید، لازم است فکری برای پوشش کف اتاق کنید. پوششی که هم نرم باشد و هم برای پوست کودک ضرری نداشته باشد. چمن مصنوعی یک ایده‌ی عالی برای چنین کاربردی است. اگر بخشی از اتاق را به عنوان فضای بازی کودکان در نظر گرفته‌اید، می‌توانید از چمن مصنوعی برای پوشش کف آن استفاده کنید.

 

چمن مصنوعی در اتاق، دیواری سبز طراحی کنید.

چمن مصنوعی نه تنها می‌تواند یک پوشش برای کف اتاق باشد، بلکه می‌توانید با نصب آن روی دیوار، یک دیوار سبز جذاب داشته باشید. این دیوار می‌تواند جایی برای نصب اکسسوری‌هایی جذاب و متناسب با بافت چمن مصنوعی باشد. مثل تصاویر بالا که سطح چمن مصنوعی با گل‌های ریز تزئین شده و یک باغ پرگل ایجاد کرده است.

 

چمن مصنوعی در اتاق نشیمن و پذیرایی

یکی دیگر از ایده‌های کاربرد چمن مصنوعی، استفاده از آن در اتاق نشیمن و یا پذیرایی است. اگر می‌خواهید رنگ سبز را وارد اتاق نشیمن و پذیرایی کنید، هم می‌توانید آن را روی زمین نصب کنید و هم می‌توانید بخشی از دیوار نشیمن و یا پذیرایی را با چمن مصنوعی بپوشانید. نمونه‌ای از کاربرد چمن مصنوعی در دیوار پشت تلویزیون را در تصویر بالا می‌بینید.

 

کاربرد چمن مصنوعی در اتاق کار

به دنبال یک کفپوش نرم برای اتاق کار هستید؟ اگر می‌خواهید یک فضای خاص  و کاربردی طرای کنید، چمن مصنوعی انتخاب خوبی است. با وجود چمن مصنوعی در اتاق کارتان، حس بودن در فضای بیرونی را خواهید داشت. تصویر بالا نمونه‌ای از این کاربرد را نشان می‌دهد.

 

چمن مصنوعی می‌تواند یک کفپوش مناسب برای اتاق باشد، ولی لازم است برای انتخاب بهترین نوع چمن مصنوعی با کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه