تاثیر شگرف هوش مصنوعی در طراحی دکوراسیون داخلی

تاثیر شگرف هوش مصنوعی در طراحی دکوراسیون داخلی

به قلم: سمانه زارعی
هوش مصنوعی در طراحی داخلی
هوش مصنوعی در طراحی داخلی

زمانی که بشر به تاثیر محیط بر روح و روان و کیفیت زندگی‌اش پی برد، موضوعی به نام دکوراسیون داخلی به وجود آمد. طراحی دکوراسیون یا طراحی داخلی در واقع چیدمان اجزا و فضاها برای رفع نیاز افراد و رسیدن به فضایی سالم‌تر و زیباتر است. طراحان داخلی علاوه بر علم و دانش طراحی فضا از ابزارهای زیادی استفاده می‌کنند. یکی از به روزترین ابزارهایی که متخصصان در حیطه‌های مختلف از آنها بهره می‌برند؛ هوش مصنوعی است. طراحی داخلی هم از این جریان مستثنی نیست. به نظر شما هوش مصنوعی در طراحی دکوراسیون داخلی چه تاثیری دارد؟

ابزارهای هوش مصنوعی برای طراحی
ابزارهای هوش مصنوعی برای طراحی

هوش مصنوعی و طراحی دکوراسیون

یکی از روش‌های جدید و نو در طراحی دکوراسیون داخلی فضاها، استفاده از مدل‌های هوش مصنوعی (Artificial intelligence) برای طراحی است. در واقع هوش مصنوعی با استفاده از الگوریتم‌های مخصوص، طراحی دکوراسیون داخلی را برای شما انجام می‌دهد و طرح‌هایی را به شما پیشنهاد می‌دهد. این کاربرد به طراحان داخلی کمک کرده است تا علاوه بر علم خود، بتوانند از خلاقیت‌های حاصل از هوش مصنوعی برای طراحی فضاها بهره‌مند شوند. برای این کار، ابزارها و سایت‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه تعدادی از آنها معرفی می‌شود.

کارانا دکور

برخی از مزایای کاربرد هوش مصنوعی در طراحی داخلی:

  • سرعت بخشیدن به طراحی
  • پیش بینی نیازهای مشتریان
  • ارائه‌ی گزینه‌های مختلف برای طراحی یک فضا
  • کمک به طراحان برای انتخاب رنگ وتنالیته‌های رنگی در فضاها
  • ارائه‌ی بهترین پیشنهادات برای طراحی براساس بهره‌وری مصرف انرژی

 

طراحی دکوراسیون با کمک هوش مصنوعی
طراحی دکوراسیون با کمک هوش مصنوعی

1. سایت Roomgpt.io

یکی از سایت‌های معروف برای طراحی داخلی با استفاده از هوش مصنوعی سایت roomgpt است. این سایت طراحی خانه با هوش مصنوعی طرحی داخلی خانه را به شکلی جذاب و زیبا انجام می‌دهد. برای استفاده از پیشنهادات این هوش مصنوعی، لازم است عکس فضایی که مد نظر دارید را در این سایت آپلود کنید. و سپس طراحی داخلی فضا را تحویل بگیرید. البته می‌توانید تغییراتی را با توجه به سلیقه خود، در طراحی پیشنهاد شده، ایجاد کنید.

2. سایت Interiorai.com

Interiorai.com سایت هوش مصنوعی دکوراسیون داخلی است که می‌توانید طراحی داخلی منزل خود را به آن بسپارید. یک عکس با کیفیت از فضا را در سایت بارگذاری می‌کنید. با انتخاب همه‌ی ویژگی‌هایی که مدنظر دارید این هوش مصنوعی به شما تصویری از طرح‌های دکوراسیون را به شما پیشنهاد می‌دهد. نوع فضا، سبک طراحی، تعداد طرح‌های پیشنهادی گزینه‌هایی هستند که می‌توانید آنها را خودتان مشخص کنید تا بهترین طرح‌ها را دریافت کنید.

3. نرم افزار Planner 5d

نرم‌افزاری کاربردی، که می‌توانید در آن با استفاده از هوش مصنوعی طراحی سه بعدی فضای داخلی را انجام دهید. با استفاده از این نرم افزار می‌توانید طرح دو بعدی را به طراحی سه بعدی تبدیل کنید.

4. نرم‌افزار Homestyler

یکی از برنامه‌های کاربردی برای طراحی داخلی است که توسط Autodesk طراحی شده است. این برنامه فضایی کاربرپسند دارد. شما می‌توانید به راحتی فضاهای خود را در آن طراحی و چیدمان کنید.

 

نرم‌افزارهای هوش مصنوعی برای طراحی داخلی
نرم‌افزارهای هوش مصنوعی برای طراحی داخلی

کلام آخر:

در این مطلب تعدادی از سایت‌ها و ابزارهای طراحی داخلی معرفی شدند. علاوه بر این‌ها، سایت‌ها و نرم‌افزارهای دیگری مانند leaper، smartdraw، Home by me و.. با استفاده از هوش مصنوعی؛ طراحی دکوراسیون داخلی را برای شما انجام می‌دهند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه