Chidaneh.com placeholder image

14 طراحی داخلی عجیب ولی واقعی!

به قلم: تحریریه چیدانه

سفر با معماری: شاید وقتی وارد این فضاهای عجیب و غریب و سورئالیستی می‌شوید، از یک آپارتمان که شبیه خانه آدم فضایی‌ها است گرفته تا یک گالری راه‌راه و عجیب، حس کنید که در رویا هستید، اما این فضاها واقعی هستند و دارای طراحی داخلی سورئال، آوانگارد، یا به عبارت دیگر نامتعارف و غیرمعمول هستند.

ساقدوش بار

سرویس خواب بالسا

اشیای عیجب و غریب طراحی‌شده توسط گروه طراحی Head

این فضا کاملا فضایی عجیب و غریب و خارق‌العاده است و توسط گروه Head که دانشجویان دانشگاه هنر و طراحی جنوا هستند طراحی شده است. این طراحان یک آپارتمان کامل را با اتاق‌هایی رویامانند طراحی کرده‌اند که شامل یک اتاق‌خواب که شبیه یک ابر سفیدرنگ است، یک کتابخانه که انگار پایانی ندارد، و یک اتاق پذیرایی که شبیه اتاق آدم فضایی‌هاست است.

بار H.R Giger در سوئیس

کمتر فضاهایی وجود دارند که مانند این بار عجیب و غریب و غیر معمول هستند. ایده طراحی این بار از کارهای هنرمندی نشئت گرفته است که این بار را طراحی کرده است. موتیف‌های اسکلتی در کنار قوس‌های غول‌پیکر با مهر‌ه‌های فراون باعث شده‌اند که شما هنگام ورود به این فضا احساس کنید که وارد دهان یک هیولا شده‌اید.

گالری HIT در هنگ‌کنگ

نقاشی‌های جورجو دا کیریکو منبع الهام طراحی این فروشگاه واقع در هنگ‌کنگ است که فضای داخلی آن دارای رنگ‌های آبی، سیاه، و سفید است. تقارن، یک پالت رنگی محدود، و قفسه‌های شبیه انسان باعث شده‌اند تا فضای فروشگاه شبیه یک اثر هنری جذاب شود.

کافه Germain طراحی‌شده توسط ایندیا مهدوی

یک کافه بی‌نهایت خاص که فضای داخلی آن توسط ایندیا مهدوی طراحی شده و دارای یک عنصر بصری خارق‌العاده در قسمت میانی خود است. این عنصر بصری خارق‌العاده یک مجسمه غول‌پیکر است که نصف بدن آن در طبقه اول و نصب بدن آن در طبقه دوم کافه قرار گرفته است.

آپارتمان ژان پل گوتیر

مبلمان پشت پارچه‌های کشی راه‌راه که دیوارها و کف‌ها را می‌پوشانند پنهان شده‌اند. این آپارتمان عجیب و غریب در فرانسه متعلق به ژان پل گوتیر است. در اتاق‌خواب بیش از حد زنانه این آپارتمان، چندین بالش در مقابل دیوار قرار گرفته‌اند، در حالی که یک عروسک در وسط تخت‌خواب جای گرفته است.

حمام و آشپزخانه کوبیستی

طراحی این حمام هندسی رنگارنگ توسط طراحان دوقلوی اهل کشور بلغارستان یعنی برانیمیرا و دسیسلاوا ایوانونا طراحی شده است و دارای اشکالی هندسی و پویا است که یادآور کارهای نقاشان کوبیستی است.

فروشگاه لوئی ویتون طراحی شده توسط یایویی کوساما

هنرمند ژاپنی یایویی کوساما این فروشگاه فوق‌العاده شگفت‌انگیز را برای شرکت لوئی ویتون در منطقه سلفریج شهر لندن طراحی کرده است. خال‌خالی‌های موجود در علامت تجاری این برند مطرح پوشاک در سراسر فضای داخلی فروشگاه در ابعاد بسیار بزرگ وجود دارند.

هتل یخی براساس فیلم ترون

طرفداران فیلم ترون می‌توانند قسمت‌های مختلف این فیلم را در اتاق‌های این هتل تجربه کنند. این هتل در کشور سوئد قرار دارد و اتاق‌های آن واقعا سرد هستند. این هتل توسط بن روسو و یان داگلاس که هر دو از طرفدارن پر و پاقرص این فیلم هستند طراحی شده است.

رستوران گرین بیسترو در کشور آلمان

موج‌هایی از چوب‌های مستحکم که انگار در فضای داخلی این رستوران شناور هستند این رستوران را تبدیل به رستورانی منحصربه‌فرد و شگفت‌انگیز کرده است. این رستوران توسط سدیک اردوغان و یارن فروهلیخ طراحی شده است.

آپارتمان Steampunk در شهر نیویورک

فضای داخلی این آپارتمان شبیه یک زیردریایی است که در آن یک بالون 3 متری با یک سیستم نورپردازی قابل برنامه‌ریزی وجود دارد. تمام منابع نوری این آپارتمان LED هستند. 

اتاقی مملو از نقاشی‌های خیابانی در شهر لندن

تمام سطوح این اتاق مملو از نقاشی‌های خیابانی است که توسط گروه The Rolling People اجرا شده است.

اتاق‌های مواج طراحی‌شده توسط ونر پانتون

این فضاهای مواج و روان‌پریش یکی دیگر از فضاهای عجیب و غریب هستند و از سطوحی بی‌شکل که یادآور فضاهایی که در کرات دیگر وجود دارند هستند تشکیل شده‌اند.

بار روان‌پریش

فضای داخلی این بار شگفت‌انگیز مملو از خطوط صاف، مورب، و سیاه و سفید است که به آن جلوه‌ای خاص و منحصربه‌فرد داده است. خطوط سیاه و سفید در هر جهتی حرکت می‌کنند و با مبلمان عجیب و غریب این فضا که به صورت تصادفی چیده شده‌اند ترکیب می‌شوند.

دفتر کار لئو بورنت

پرتره بزرگ لئو بورنت بنیان‌گذار کمپانی لئو بورنت از کف تا سقف امتداد پیدا کرده است. این‌جا دفتر مرکزی این کمپانی است و یک مداد بزرگ در وسط آن قرار گرفته است.

به ما بگویید: کدام یک از ایده های عجیب بالا برای شما جالب تر بود؟

منبع: weburbanist | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
پویا در تاریخ 22 مرداد 1393
چه خوفی داره آخه نمیشه اینجا زندگی کرد که!!!!!!!!ولی دفتر کار لئو بورنت عالیه
shaghayegh2005az_3684 در تاریخ 30 مرداد 1393
همشون خوبن
leechburton_2596 در تاریخ 06 شهریور 1393
عاشق کارهای پانتون هستم! کارهای آن دوره ی ورنر پانتون رو میشه روانگردان بحساب اورد چون تاثیر هنر روانگردان (مخصوصا طراحی گرافیک و تصویرسازی) که در اواخر دهه 60 و اوایل دهه 70 کاملا مشهوده . این اتاق در سال 1970، داخل کشتی لورلی بر روی رودخانه راین در آلمان ساخته و در طول 4 روز به نمایش گذاشته شد که 24000 نفر از این اتاق دیدن کردند! ممنون از مطلب بسیار خوبتون

ثبت دیدگاه