کندن چسب دو طرفه از روی دیوار، راهی داره؟

کندن چسب دو طرفه از روی دیوار، راهی داره؟

به قلم: تحریریه چیدانه

از ما بپرسید: چسب دو طرفه یکی از پرکاربردترین لوازم در خانه است که با کمک آن می توانید لوازم مختلف را به یکدیگر وصل کنید و یا سر جای خود محکم کنید، اما جداکردن چسب دو طرفه از اجسام به خصوص از روی دیوار واقعا مشکل است؛ به همین منظور در این مطلب از چیدانه می خواهیم پاسخ سوال یکی از همراهان چیدانه در رابطه با چگونگی کندن چسب دو طرفه از روی دیوار را با شما در میان بگذاریم، شاید این سوال دغدغه شما عزیزان هم باشد، پس با ما همراه باشید.

کندن چسب دو طرفه از روی دیوار

بالسا

سوال: من چندتا برد یادداشت فومی با چسب دوطرفه به دیوار اتاقم چسبوندم، می خواستم برای تغییر دکوراسیون جای بردها رو عوض کنم که متوجه شدم چسب ها از دیوار کنده نمیشه و موقع کندن گچ دیوار رو می کنه لطفا راهنمایی کنید چطوری جداشون کنم؟
پاسخ: پیش از هر راه حلی بهتر است از نصب چسب دو طرفه بر روی دیوار پیشگیری کنید و روش های نصب جایگزین برای این منظور استفاده کنید، اما برای جدا کردن و کندن چسب دو طرفه از روی دیوار می توانید از یکی از سه حلال زیر استفاده کنید:

  •  استون: استون به عنوان اولین حلال می تواند به سادگی بافت های چسب را از هم جدا کند و باعث می شود چسم به سادگی از روی سطوح جدا شود، اما توجه داشته باشید که برای این منظور حتما از استون های خالص استفاده کنید، چراکه استون های خانگی که برای پاک کردن لاک استفاده می شوند معولا رقیق و ضعیف هستند و به خوبی نمی توانند چسب را از بین ببرند.
  •  سرکه: حلال بعدی که به عنوان بزرگ ترین حلال خانگی شناخته می شود گزینه مناسبی برای کندن چسب دو طرفه از روی دیوار است. برای این منظور یک دستمال را به سرکه آغشته کنید و سطح مورد نظر را چندین بار با آن تمیز کنید تا اثر چسب از بین برود. مطلب در این نقاط هرگز از سرکه استفاده نکنید! شما را با روش استفاده صحیح از سرکه در خانه داری آشنا می کند.
  • گرما: آخرین حلالی که می توانید از آن برای کندن چسب دو طرفه از روی دیوار استفاده کنید، گرما است. با کمک یک سشوار به چسب گرما دهید و به آرامی از روی دیوار جدا کنید و با کمک شوینده ملایم آثار احتمالی باقی مانده از چسب را پاک کنید. توجه داشته باشید که این روش بیشتر برای چسب تازه موثر است و برای کندن چسب های کهنه باید روش های دیگر را چایگزین کنید.

اگر برای کمک در فعالیت های خانه داری منزل خود به دنبال شرکت های نظافتی معتبر هستید، ما شرکت خدمات نظافتی روشنا را به شما پیشنهاد می دهیم.

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه