Chidaneh.com placeholder image

برش هندوانه برای چیدمان سفره افطار، 16 مدل خوشمزه!

به قلم: تحریریه چیدانه

مناسبت ها. در این روزهای ماه رمضان، در زمان افطار روزه داران بسیاری به سراغ هندوانه می روند. هندوانه به دلیل میزان آب زیادی که دارد برای رفع تشنگی مناسب است ولی طبق گفته متخصصان تغذیه و پزشکان به دلیل طبع سردی که دارد نباید در زمان باز کردن روزه از این میوه استفاده کرد. خصوصا خوردن نان، پنیر و هندوانه در زمان افطار توصیه نمی شود. بهترین زمان خوردن این میوه حدود یک ساعت بعد از افطار است که معده نه خالی و نه چندان پر است. ما در این مطلب از چیدانه انواع برش هندوانه را به شما آموزش می دهیم تا برای چیدمان سفره افطار، از تنوع بیشتری استفاده کنید:

برش هندوانه مجلسی

تابلو فرش ریحان

برش هندوانه برای مهمانی

برای مهمانی افطار از هندوانه برش خورده به شکل متنوعی استفاده کنید. قالب های مختلفی در بازار وجود داردند که می توانید برش هندوانه برای مهمانی را به کمک آنها انجام دهید. بر اساس سلیقه خود یک قالب فلزی انتخاب کنید. در این حالت باید قبل از قالب زدن هندوانه، ورقه های نازکی از آن را برش زنید.

برش هندوانه با قالب

بعد از اتمام کار برای زیبایی بیشتر، هندوانه را درون چوب قرار دهید تا مانند آب نبات چوبی به نظر برسد!

برش هندوانه به شکل مثلث

تعدادی چوب بستنی تهیه کنید و هندوانه را به شکل مثلث برش بزنید. در این روش نباید پوست هندوانه جدا شود تا چوب بستنی راحت درون پوست فرو برود.

بستنی هندوانه

برای جذابتر شدن هندوانه برای مهمان های کوچک می توانید آن را به شکل بستنی قیفی در بیاورید. با قاشق های مخصوص بستنی می توانید هندوانه را هم به شکل اسکوپ در آورده و درون نان بستنی قیفی قرار دهید.

طرز برش دادن هندوانه

برای دیگر افراد هم می توانید از اسکوپ های هندوانه و البته قاشق پذیرایی کنید.

تزیین افطار با هندوانه

هندوانه را به شکل مکعب های کوچک برش بزنید و آن را در ترکیب با میوه های دیگر در کنار هم بچینید.

ورقه هندوانه

برش هندوانه

برای برش هندوانه مکعبی شکل می توانید آن را به چند ورقه برش دهید، پوست آن را با چاقو جدا کرده و برش های کوچک مکعبی را روی هندوانه ایجاد کنید.

هندوانه مکعبی

حبه های شیرین هندوانه به تنهایی برای پذیرایی جذاب و خوش خوراک هستند.

برش هندوانه برای مهمان

هندوانه کامل را از طول به دو تقسمت تقسیم کنید. آن را روی سطحی صاف یا تخته برش قرار دهید و از طول و عرض به قسمت های موازی برش دهید. در تصویر می بینید که برش های حاصل از هندوانه جذابیت زیادی دارند و برای مهمان ها و سفره افطار هم زیبا خواهند بود.

برش باریک هندوانه

می توانید آن را درون ظرف مخصوصی قرار داده و با خامه هم سرو کنید.

هندوانه و پنیر

در یک ظرف پذیرایی هندوانه را با قالب در ابعاد کوچک برش بزنید. کمی پنیر و یک برش خیار برای تزیین، در سفره افطاری غوغا به پا می کند!

هندوانه با ژله

کمی خلاقیت به خرج دهید. درون هندوانه را خالی کنید و یک ژله قرمز رنگ را درون آن بریزید و در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. برای پذیرایی، هندوانه را برش دهید و حالا آنها را با ژله سرو کنید.

برش پوست هندوانه

نظرتان راجب یک کیک هندوانه ای خالص چیست؟ پوست هندوانه را جدا کنید و آن را به گونه ای برش بزنید که روی سطح صاف بایستد ولی اندازه اش چندان کوچک نباشد.

کیک هندوانه

روی هندوانه را با خامه، بادام و میوه های دیگر تزیین کنید. برای خوردن هندوانه یک برش از کیک خالص هندوانه ای کفایت می کند!

پنکیک هندوانه

هندوانه را به شکل پنکیک بخورید! با برش هندوانه به شکل ورقه های گرد نازک، آن را با پنیر یا خامه ترکیب کرده و به شکل پنکیک سرو کنید.

تزیین برش هندوانه

هندوانه را با سس های شیرین میل کنید. سس شکلات و عسل را هم می توانید با هندوانه امتحان کنید خصوصا اگر هندوانه چندان شیرین نباشد. فقط لازم است برای سینی پذیرایی هندوانه سلیقه خود را نشان دهید.

برش زن هندوانه

این روزها وسیله ای جدید در بازار وجود دارد که برای برش هندوانه استفاده می شود. اگر بریدن هندوانه همیشه برایتان معضل بوده است، حتما این وسیله را تهیه کنید.

طرز برش مثلثی هندوانهروش قاچ کردن هندوانه به شکل کاج

هندوانه به شکل کاج

بعد از برش هندوانه به شکل مثلث، دو گوشه پایین آن را جدا کنید تا به شکل درخت کاج دیده شود. خوردن این مدل از هندوانه راحت بوده و دست را هم کثیف نمی کند.

نوشیدنی با هندوانه

هندوانه برش خورده و مکعبی کوچک را درون فریزر قرار دهید تا یخ ببندد. می توانید از هندوانه های یخی به جای قالب های یخ و برای سرو نوشیدنی خنک در زمان افطار و شام استفاده کنید.

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما، چیدانه را هم در زمان نیایش خود از یاد نبرید. التماس دعا

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه