دکوراسیون گوشه پذیرایی را با این 5 روش تزیین کنید!

دکوراسیون گوشه پذیرایی را با این 5 روش تزیین کنید!

به قلم: تحریریه چیدانه

برای آن که بتوان دکوراسیون منزل را به بهترین شکل ممکن طراحی و چیدمان کرد قبل از هر چیز باید فضاهای متفاوت را به شکل دقیقی از هم تفکیک کرده و برای هر کدام از آنها نیز طراحی کلی در نظر گرفت. به همین دلیل هم هست که غالبا استفاده از وسایلی مثل مبلمان و یا فرش برای تفکیک فضاهایی مثل نشیمن و پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرند. اما مسئله ای که مطرح می شود آن است که با فضاهای بدون استفاده ای همچون کنج و گوشه های خانه چه باید کرد؟ فضاهایی که نه وسایل بزرگ در آن جا می گیرند و نه می توان کاربرد خاصی از آنها انتظار داشت. در این مطلب از وب سایت چیدانه با شما هستیم تا به سراغ یکی از همین گوشه های بدون استفاده، آن هم در دکوراسیون پذیرایی برویم و راه های تزیین گوشه پذیرایی را با هم بیشتر بشناسیم. پس این مطلب را از دست ندهید.

خانه‌ای نقلی و دلنشین با وسایل چوبی دست ساز

بالسا

استفاده از گیاهان آپارتمانی برای دکوراسیون گوشه پذیرایی

یکی از بهترین ایده ها برای تزیین گوشه پذیرایی استفاده از گیاهان آپارتمانی برای تزیین گوشه پذیرایی است. همه ما دوست داریم که با کمک گل و گلدان های متنوع، فضای خانه خود را زیباتر و گرم تر کنیم. پیش از این در مطلبی با عنوان «آبیاری گیاهان آپارتمانی، چگونه از آنها محافظت کنیم؟» گفته ایم که همه ما می دانیم که نگهداری از گیاهان آپارتمانی نیازمند توجه و دقت است. برای آن که بتوانید گل و گیاه آپارتمانی خود را در سلامت و طراوت کامل نگه دارید باید اصول و نکاتی را رعایت کند. نور مناسب، خاک خوب، آب و هوای ایده آل و البته آبیاری درست برخی از معیارهای اصلی برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی هستند.

امیر صادقی
عکاسی منزل نورانی خانم باجلان
امیر صادقی

بنابراین اگر تصمیم دارید که از گیاهان آپارتمانی خود در گوشه پذیرایی استفاده کنید باید حتما راه های نگهداری از گیاهان آپارتمانی را نیز بدانید تا در نهایت سلامت گیاه شما تضمین شود. نکته ای باید در این باره ذکر کنیم این است که احتمالا در بسیاری از شرایط گوشه پذیرایی از نور چندان خوبی برخوردار نیست، در نتیجه می توانید برای این فضا از گیاهانی که به نور کمی نیازمند هستند استفاده کنید.

خانه‌ای نقلی و دلنشین با وسایل چوبی دست ساز

در همین رابطه پیش از این در مطلبی با عنوان «گیاهان خانگی سایه نشین؛ 13 گیاه سایه‌دوست برای آپارتمان‌های کم نور» به معرفی کامل این گیاهان پرداخته شده است:

 • برگ عبایی
 • سانسوریا
 • گندمی
 • فیلودندرون اسکاندیس
 • دراسنا پرچمی
 • شامادورا
 • برگ انجیری
 • اسپاتی فیلوم
 • دیفن باخیا
 • آگلونما
 • بامبو
 • زامیفولیا
 • لیندا

برای استفاده از گیاهان آپارتمانی در گوشه پذیرایی می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. چیدمان چند گلدان بزرگ و کوچک در کنار هم، استفاده از استند گل برای قرارگیری چند نوع گلدان متفاوت، استفاده از چند گلدان در کنار وسایل تزیینی مثل مجسمه و… تعدادی از راه های استفاده از گیاهان آپارتمانی برای تزیین گوشه پذیرایی هستند.

امیر صادقی
عکاسی خانه ی ستاره و سیاوش در کرج
امیر صادقی

استفاده از وسایل دکوری برای تزیین گوشه پذیرایی

یکی دیگر از راه های تزیین گوشه پذیرایی این است که به سراغ وسایل دکوری و تزیینی بروید و آنها را در گوشه پذیرایی تان چیدمان کنید. برای این کار هم راه های بسیار متنوعی وجود دارد که کاملا به سلیقه شما بستگی خواهد داشت. برای مثال در تصویری که در اینجا مشاهده می کنید قرارگیری تعدادی فانوس نسبتا بزرگ در گوشه نشیمن باعث شده که هم فضای بدون استفاده پذیرایی احیا شده و به بهترین شکل ممکن طراحی شود.

اطهر عطایی
تور خانه گردی
اطهر عطایی

همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید چرخی قدیمی برای تزیین گوشه پذیرایی مورد استفاده قرار گرفته است. در نتیجه شما می توانید با هر وسیله قدیمی و خاطره انگیزی که دارید گوشه پذیرایی تان متناسب با دکوراسیون پذیرایی منزل خود تزیین کنید.

بابک مهرافشار
منزل آقای فاتح
بابک مهرافشار

یکی دیگر از راه های استفاده از وسایل دکوری برای تزیین گوشه پذیرایی استفاده از یک میز عسلی در این قسمت از خانه است. با این کار می توانید وسایل مختلفی مثل آباژور، گلدان، مجسمه و… را بر روی میز قرار دهید و به بهترین شکل ممکن بتوانید از گوشه بدون استفاده پذیرایی خود بهره بگیرید. برای این کار بهتر است به سراغ میزهایی بروید که یا با مبلمان شما ست هستند و یا آنکه از نظر سبک و رنگ با بدنه مبل تناسب دارند.

پگاه طالقانی
تور خانه گردی
پگاه طالقانی

استفاده از کتابخانه برای دکوراسیون گوشه پذیرایی

یکی از راه های هوشمندانه و مناسبی که می توانید برای تزیین گوشه پذیرایی خود انجام دهید استفاده از یک کتابخانه است. شما می توانید به تناسب ابعادی که در گوشه پذیرایی تان دارید دست به انتخاب مول کتابخانه تان بزنید. اگر گوشه پذیرایی شما کوچک است و کتابخانه هایی که امروزه در بازار موجود هستند با ابعاد جور در نمی آیند می توانید به سراغ نمونه های سفارشی بروید. ابعاد گوشه پذیرایی خود را به خوبی اندازه بگیرید و کتابخانه ای متناسب با آن سفارش دهید.

فروزان رحمانی
منزل خانم بهناز رحمانی
فروزان رحمانی

در همین رابطه پیش از این در مطلبی با عنوان «کتابخانه کنج دیواری، گوشه ها هم حرفی برای گفتن دارند!» گفته شده است که اگر برای کتابخانه خود به دنبال فضایی مناسب در خانه می گردید، کافی است به گوشه ها نگاهی بیندازید. این فضاها معمولا به عنوان فضاهای پرت خانه محسوب می شوند و ممکن است برای طراحی سخت به نظر بیایند. اما باید این نکته را به شما متذکر بشوم که همین گوشه ها تنها مکان هایی هستند که هم در خانه های بزرگ و هم در آپارتمان های کوچک وجود داشته و خالی هستند، بنابراین به راحتی با قرار دادن کتابخانه کنج دیوار، زیبایی و کاربری را همزمان به دست می آورند. این کتابخانه ها در مدل های مختلفی می توانند طراحی و اجرا می شوند بنابراین در قدم دوم باید ببینید نیاز و انتظارتان از آن ها چیست. یکی از مدل ها ساده و ارزان تر، همان شلف های دیواری هستند که بر روی دو دیوار کنج نصب می شوند.

با این کار می توانید فرصت مطالعه را نیز برای خودتان افزایش دهید. وقتی که در نشیمن و یا پذیرایی تان می نشینید و استراحت می کنید می توانید به راحتی به کتاب های مورد علاقه تان دسترسی داشته باشید و شروع به خواندن آنها کنید. نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کنیم این است که وجود کتابخانه در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی می تواند گرما و انرژی مثبت بسیاری را برایتان به همراه داشته باشد.

الهام مساح
خانه زیبای ایرانی
الهام مساح

 استفاده از شلف برای تزیین گوشه پذیرایی

یکی از راه های هوشمندانه ای که می توانیز برای برای تزیین گوشه پذیرایی خود انجام دهید استفاده از شلف است. این کار به شما کمک می کند که درست ترین و خردمندانه ترین استفاده را از این فضای بدون کاربرد در خانه داشته باشید. برای این کار هم اگر نتوانید از نمونه های شلف موجود در بازار گزینه ای را انتخاب کنید می توانید با سفارش شلف از یک متخصص، شلف مورد نیاز خود را متناسب با ابعاد گوشه پذیرایی تان داشته باشید.

الهام مساح
خانه زیبای ایرانی
الهام مساح

شما می توانید با قرار دادن وسایل مختلفی مثل قاب عکس، مجسمه، ظرف و ظروف و… شلف خود را چیدمان کنید. با این کار هم از فضای بدون استفاده گوشه پذیرایی تان استفاده بهینه داشتید و هم فرصتی پیش آوردید تا از وسایل تزیینی دوست داشتنی تان نیز استفاده نمایید.

مطالب مرتبط:

شاهد حاجی حسینی
تور خانه گردی
شاهد حاجی حسینی

استفاده از آباژور برای دکوراسیون گوشه پذیرایی

اگر خانه تان نورپردازی کافی ندارد می توانید با یک تیر دو نشان بزنید و با قرار دادن یک آباژور در گوشه پذیرایی تان، هم فضا را روشن تر کنید و هم استفاده مفیدی از گوشه پذیرایی تان داشته باشید. برای این کار هم بهتر است به سراغ آباژورهایی بروید که هم از نظر ظاهری و سبکی وهم از نظر ابعاد با سایر فضاهای موجود در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی تان هماهنگ باشد.

“شما می توانید برای خرید و سفارش محصولات مورد نظر برای تزیین گوشه پذیرایی از ثبت درخواست رایگان چیدانه کمک بگیرید"

شما می توانید این مطالب را نیز مطالعه کنید:

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه