visibility 2575 today 1396/4/10

سرگرمی کودکان، چگونه تابستان خوبی برای فرزندانمان بسازیم؟

خانه داری: زمانی که همه ما کودک بودیم، هیچ چیزی هیجان انگیزتر و خوشحال کننده تر شروع تعطیلات تابستانه نبود، چراکه سه ماه کامل بدون هیچ مشق و تکلیف و درسی را می توانستیم به خوش گذرانی و تفریح بپردازیم. قطعا این حال و هوا برای فرزندانمان نیز صدق می کند، پس بیایید در دکوراسیون منزل خود قوانینی برای خودمان وضع کنیم  و به خودمان قول هایی دهیم تا فضای مناسبی را برای برای سرگرمی کودکان خود ترتیب دهیم. با ما همراه باشید:

دکوراسیون اتاق کودک

 من فضاها و برنامه های ساده را در دکوراسیون خانه خود حفظ خواهم کرد

سعی کنیم برای تابستان فضای داخلی دکوراسیون منزل خود را خلوت تر کنیم تا اعضای خانواده بتوانند به راحتی کنار یکدیگر جمع شوند و به گفتگو و سرگرمی با کودکان خود بپردازند. اگر نمی دانید با لوازم وسایل اضافی خود چه کنید، یک روز به سراغشان بروید و آنها را جمع آوری کنید و به مراکز خیریه برده و آنها را به افراد نیازمند اهدا کنید. ممکن است فرزندان شما بابت این کار کمی بهانه بگیرند، اما لوازمی که به درد آنها نمی خورد ممکن است کودکان دیگری را خوشحال کند.

مطلب مرتبط: طراحی اتاق کودک با تم کارتونی

ایجاد سرگرمی برای کودکان

به یاد خواهم داشت که خستگی می تواند نقطه شروعی برای ایجاد یک خلاقیت باشد

ممکن هر بار که با عبارت «خسته شدم» از زبان کودکانتان مواجه می شوید حس بدی پیدا کنید، اما شک نکنید که این موضوع می تواند باعث ایجاد انگیزه ای برای داشتن خلاقیتی جدید شود. شما می توانید در دکوراسیون منزل تان فضایی برای سرگرمی کودکان خود ایجاد کنید. با خلاقیت و دست ساز های خود به سراغ «خودتان بسازید» بروید و به کودک خود هدیه ای از جنس هنر و خلاقیت ببخشید.

مطلب مرتبط: مرتب کردن اتاق کودک، ترفندهای فوری فوتی!

سرگرمی کودک

با برخی از سرگرمی های نه چندان تمیز موافقت خواهم کرد

می توانید به سراغ هنر و خلاقیت هایی از فرزندانتان بروید که در آثار و صنایع دستی کودکان نمود پیدا می کند. ممکن است چنین کارهایی به نظرتان کثیف کاری و شلوغی بسیاری به دنبال داشته باشد، اما اینها دقیقا همان چیزهایی هستند که علاوه بر اینکه کودکان شما را خوشحال می کنند، ذهنی خلاق و پویا برایشان فراهم خواهد کرد. این کار می تواند جایگزین بسیار خوبی برای کار کردن با موبایل و تبلت و... باشد.

برای اینکه با خیال راحت فضایی برای سرگرمی کودک خود ایجاد کنید، روی میز خود را با دستمال بپوشانید تا اطمینان خاطر پیدا کنید که جایی کثیف نخواهد شد. چند ظرف و بطری را نیز برای قرار دادن وسایل نقاشی و بازی آنها کنار دستشان قرار دهید. به عنوان جایزه ای برای کودکانتان هم می توانید چند کتاب ایده و خلاقیت برایشان تهیه کنید و از این راه به انها برخی خلاقیت ها را آموزش دهید.

مطلب مرتبط: ۸ سرگرمی هیجان انگیز برای عصر جمعه در خانه

تخته گچی در حیاط

برخی فضاهایی برای سرگرمی کودکان را در فضای بیرون منزل قرار خواهم داد

طبیعتا همه والدین ترجیح می دهند که اگر قرار است فضایی برای سرگرمی کودکان خود ترتیب دهند، آن را در دکوراسیون داخلی خانه ایجاد کنند، اما گاهی می توانیم فراتر از ذهنیات خود عمل کنیم. می تواندی فضاهایی مخصوص به بازی برای کودکان خود در فضای بیرونی خانه خود ایجاد کنید. بگذارید بر روی دیوار کچی نقاشی کنند، کاردستی درست کنند و... شما حتی می توانید در کنار آنها بنشینید و از هوا لذت ببرید و چای بنوشید.

مطلب مرتبط: ۱۲ ایده خوشگذارنی در خانه برای تعطیلات!

ایجاد تنوع در دکوراسیون اتاق کودک

 از وسایلی مانند تخته شنا علاوه بر وسیله سرگرمی فرزندم به عنوان دکور نیز استفاده خواهم کرد

اگر در دکوراسیون منزل خود تخته شنا و وسایلی از این دست دارید بهتر است در مقابلشان مقاومت نکنید و آنها را مورد استفاده خود و یا کودکانتان قرار دهید. شما می توانید از آنها در دکوراسیون اتاق کودک خود بهره بگیرید. می توانید آنها را بر روی دیوار تکیه داده و به عنوان عنصری دکوراتیو استفاده کنید.

مطلب مرتبط: تخت خواب کودک و نوجوان، بهترین کدام است؟

فضای مطالعه برای کودک

فرزند خود را به مطالعه بیشتر در تعطیلات تابستان تشویق می کنم

آنچه که باعث می شود بعضی از مدارس کلاس های تابستانه برگزار کنند، امکان فراموش کردن موضوعات درسی توسط کودکان است؛ بنابراین سعی کنید در دکوراسیون منزل و دکوراسیون اتاق کودک خود، شرایطی را مهیا کنید تا فرزند شما بتواند به راحتی به مطالعه و خواندن کتاب بپردازد. شما حتی می توانید خودتان در کنار فرزند خود بنشینید و با صدای بلند برای او کتاب بخوانید.

مطلب مرتبط: چیدمان کتاب‌ها در دکوراسیون اتاق کودک

تشویق به مطالعه قبل از خواب

 من فرزند خود را به مطالعه در تخت خواب تشویق خواهم کرد

وقتی صحبت از مطالعه در هنگام شب می شود همه به دنبال راهکاری می گردند که بتوانند نور کافی را برای دکوراسیون اتاق خود آماده کنند. شاید همین مسئله نیز برای بسیاری از بزرگسالان بهانه ای باشد که از مطالعه در هنگام خواب امتناع نمایند. سعی کنید شرایطی را برای فرزندتان مهیا کنید که مطالعه کردن در هنگام شب و قبل از خواب برایشان کاری هیجان انگیز به حساب بیاید. برای مثال می توانید چراغ های متنوع و متفاوت تری را برایش مهیا کنید( چیزی شبیه چراغ هایی که بر روی پیشانی قرار می گیرند). قطعا این راهکار چندین برابر بهتر و هیجان انگیزتر از استفاده ساده از چراغ خواب است.

مطلب مرتبط: کودک شما منحصر به فرد است

چگونگی ایجاد سرگرمی برای کودکان

من حس شوخ طبعی خود را حفظ خواهم کرد

آغاز فصل تابستان برای فرزندانمان پر از سرگرمی و شیرینی است. ما می توانیم با وجود حس شوخ طبعی و سزحالی خود، این لذت را برایشان چندین برابر کنیم. ممکن است در این تعطیلات و اوقات فراغت، دعوا ها و بحث های خواهر برادری بین فرزندانمان افزایش پیدا کند؛ بنابراین سعی کنیم نفس عمیقی بکشیم و به اعصاب خودمان مسلط باشیم تا تابستان لذت بخش تری را پشت سر بگذاریم.

اگر شما هم در این زمینه، تجربیاتی از این دست دارید، می توانید در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید!

منبع: Houzz |مترجم: طلوع حقیقت | تحریریه چیدانه

نویسنده:

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- دانشگاه شهید بهشتی ویراستار مجله منزل مترجم و عضو تیم محتوای چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
سرگرمی کودکان، چگونه تابستان خوبی برای فرزندانمان بسازیم؟

سرگرمی کودکان، چگونه تابستان خوبی برای فرزندانمان بسازیم؟

با 12 کاردستی ساده برای کودکان به استقبال بهار بروید!

با 12 کاردستی ساده برای کودکان به استقبال بهار بروید!

دکوراسیون منزل تان را تابستانی کنید، 10 تغییر چشمگیر!

دکوراسیون منزل تان را تابستانی کنید، 10 تغییر چشمگیر!

کسب و کارها پیشنهادی
گروه معماری محمدرضا اطمینان مهر certificate
گروه معماری محمدرضا اطمینان مهر

گروه معماری محمدرضا اطمینان مهر

کاغذ دیواری راش آلمان certificate
کاغذ دیواری راش آلمان

کاغذ دیواری راش آلمان

گروه ساختمانی نکسا certificate
گروه ساختمانی نکسا

گروه ساختمانی نکسا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent