دکوراسیون اتاق خواب ایرانی، صفر تا صد بازسازی تمام عیار!

نویسنده و گزارشگر: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

متخصصان به شما پاسخ می دهند: دکوراسیون اتاق خواب ایرانی به عنوان خصوصی ترین بخش هر خانه باید دارای جزئیاتی باشد که به بیش از بیش احساس آرامش را در ما ایجاد کند، جزئیاتی مانند انتخاب نورپردازی مناسب، کفپوش و دیوار پوش استاندارد در کنار انتخاب لوازم و وسایل مناسب می تواند این آرامش مطلوب را برای هر فضایی به خصوص فضایی مانند اتاق خواب به ارمغان بیاورد. یکی از راهکارهایی که می توانیم به سادگی این جزئیات را به فضای داخلی اتاق خواب خود بیاوریم بی شک بازسازی اتاق خواب و استفاده از تجربیات دکوراتور های باسابقه در این زمینه است؛ به همین منظور در این مطلب از چیدانه به سراغ شرکت دکوراسیون داخلی بلوط یکی از متخصصان و دکوراتورهای باسابقه در زمینه بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی رفتیم تا بتوانیم در این زمینه اطلاعات تخصصی از آنها کسب کنیم، پس با ما همراه باشید.

توصیف فضایی برای بازسازی اتاق خواب

 شرح مسئله: می خواهیم یک اتاق 12 متری نسبتا کم نور، دارای یک کمددیواری دو درب و یک پنجره را به طور کامل بازسازی کنیم، کف این اتاق موکت شده است و دیوارهای رنگ آمیزی شده با رنگ روغن می باشد، قصد تغییر کف اتاق به یک کفپوش مدرن و رنگ آمیزی دیوارها و سقف به همراه تغییر حداقل یکی از دیوارها را داریم، هم چنین نیاز به درب و پنجره آکوستیک برای این اتاق به جهت مجاورت منزل با اتوبان هست، اما زیبایی این پنجره اولویت انتخاب ماست. با توجه به چنین فضایی برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب ایرانی به سوالات زیر پاسخ دهید:

اولین اقدام برای بازسازی و تغییر دکوراسیون اتاق خواب چیست تغییر کف و یا دیوارپوش؟

دکوراسیون داخلی بلوط: برای بازسازی و یا تغییر دکوراسیون اتاق خواب بهتر است ابتدا از تغییر دیوارپوش منزل شروع کنید برای این منظور در مرحله اول روی دیوارها رنگ یا کاغذ دیواری مد نظر اجرا می شود و در آخر با توجه به تمیزی سطح کفپوش که باید حتما عاری از هر گونه آلودگی و یا تغییر رنگ باشد، کفپوش را می توان بازسازی کرد. 

پیشنهاد شما برای تغییر کفپوش این اتاق استفاده از چه مصالحی است؟

دکوراسیون داخلی بلوطباتوجه به هزینه ی بالای استفاده از چوب و متریالی مثل سنگ بهتر است برای بازسازی کف اتاق خواب از لمینیت استفاده شود. لمینیت ها به علت آنکه به کف چسبانده نمی شوند و امکان جمع شدن بدون آسیب رسیدن به کف اصلی ساختمان را دارد انتخاب بسیار مناسبی برای بازسازی کف است. هم چنین به دلیل فوم موجود بین لایه ها عایق صداو حرارت هستند و نسبت به آب و اجسام نوک تیز عایق مقاوم تری نسبت به پارکت ها هستند و در آخر سرعت نصب و اجرای آنها بسیار بالاست و گزینه مناسبی برای بازسازی اتاق خواب محسوب می شود.

پیشنهاد چیدانه: پارکت، لمینیت، کفپوش PVC ، کدام بهتر است؟

مراحل بازسازی و تغییر دکوراسیون اتاق خواب را به اختصار توضیح دهید:

دکوراسیون داخلی بلوط: به طور کلی برای بازسازی اتاق خواب و تغییر دکوراسیون کامل آن باید مراحل زیر طی شود:

 1. تخریب
 2. نصب کلاف آهنی درب و پنجره دوجداره
 3. جاگذاری شیار برق و نور
 4. تکمیل نصب درب وپنجره
 5. نازک کاری و گچ کاری
 6. نقاشی و رنگ آمیزی
 7. کاغذدیواری
 8. نصب کفپوش
 9. نصب لوسترها و لایتینگ ها
 10. چیدمان لوازم و وسایل

کدام دیوار برای ایجاد تغییر اساسی در اتاق خواب مناسب تر است و چه تغییراتی را برای متفاوت شدن این دیوار پیشنهاد می دهید:

دکوراسیون داخلی بلوط: بهترین دیوار برای جذاب شدن و ایجاد تغییرات اساسی در دکوراسیون اتاق خواب دیوار پشت تختخواب است که می توان با توجه به متراژ کم اتاق خواب روی این دیوار کاغذ دیواری طرح دار اجرا کرد و سایر دیوار های موجود در اتاق را با رنگ اکلریک (باتوجه به حلال آب بودن و سهولت در اجرا) رنگ آمیزی کنیم.

پیشنهاد چیدانه:رنگ زدن دیوار، ۱۳ راز نقاشی خانه!

بهترین ترکیب رنگ ها برای ایجاد آرامش بیشتر در فضای اتاق خواب چه ترکیب رنگی است؟ 

دکوراسیون داخلی بلوطرنگ آبی ملایم یا سبز-آبی با توجه به کم نور بودن فضا و کمبود پنجره می تواند همان سرزندگی و زیبایی را در فضای اتاق خواب ایجاد کند که یک پنجره بزرگ می تواند در فضا ایجاد کند همچنین سبب می شود تمام نور و منابع نوری موجود در فضا بازتاب داده شود و اتاق روشن تر دیده شود. رنگ های ملایم مانند آبی می تواند تاثیر آرام کننده ای در فضای اتاق شما داشته باشد و حس خونسردی و آرامش را پس از یک روز پرتنش کاری در شما تقویت می کند.

پیشنهاد چیدانه: رنگ اتاق خواب، این ۲۰ ترکیب را از دست ندهید!

اگر بخواهیم نورپردازی این اتاق خواب را تغییر دهیم، با توجه به کم نور بودن فضا بهترین نور برای نورپردازی فضای اتاق خواب چه نوع نوری می باشد و بهترین زمان برای اجرا نور پردازی چه زمانی است؟ 

دکوراسیون داخلی بلوطاولین مرحله بعد از تخریب و نازک کاری در بازسازی اتاق خواب مرحله ی جایگذاری و علامت گذاریه سیم های منابع نور است و بهتر است استاد برقکاردر تمامی مراحل پروژه همراه گروه باشد.
بهترین نور برای دکوراسیون اتاق خواب ایرانی می تواند نور پایین تاب بر سر تخت باشد چراکه این نور علاوه بر افزایش نور درفضا باعث تمرکز و معرفی کاربری فضا می شود و علاوه بر این نور پایین تاب (لوسترها) هم می توانند فضا را پرنورتر کرده و باعث پخش نور درهمه جای اتاق شوند.

اگر بخواهیم درب و پنجره این اتاق را به درب و پنجره های آکوستیک تغییر دهیم از چه نوع درب و پنجره ای برای این فضا بهتر است استفاده شود و بهترین زمان برای اجرا درب و پنجره چه زمانی است؟ 

دکوراسیون داخلی بلوط: قبل از تغییر درب و پنجره می توان از پرده های مخمل یا پرده های ضخیم برای آکوستیک کردن فضا استفاده کنیم، اما بهترین راه برای آکوستیک کردن پنجره با توجه شرح فضا و مجاورت با اتوبان استفاده از پنجره های دوجداره و سه جداره است که علاوه بر عایق صوت بودن، مقاوم دربرابر باد و لرزش و ضد اشتعال است و با توجه به شست و شوی آسان و اقتصادی بودنشان عایق گرما و سرما خوبی است که با طبیعت سازگار و صددرصد قابل بازیافت است.
از نظر مفاهیم زیبایی شناختی بنا به درخواست کارفرما پنجره ها را می توان با رنگ سفید یا رنگ های متنوع تولید کرد که به سادگی با آب و صابون تمیز شوند و نیازی به جلاو رنگ آمیزی نداشته باشد. به طور کلی زمان اجرای درب و پنجره، کلاف آهنی پنجره (فریم) در مرحله ی نازک کاری اجرا می شود و قبل از نقاشی فضا کار نصب پنجره به صورت کامل تمام می شود.

پیشنهاد چیدانه: انواع پنجره در ساختمان، از قاب های چوبی تا upvc

هزینه ها و زمان اجرا هر کدام از مراحل زیر را به صورت بازه حدودی ذکر کنید:

 • تغییر کفپوش: 50 تا 100 هزارتومان در هر مترمربع |بازه زمانی اجرا دو هفته
 • کاغذ دیواری: از رولی 40 هزارتومان به بالا | بازه زمانی اجرا دو هفته
 • رنگ آمیزی: 10تا15 هزارتومان | بازه زمانی اجرا دو هفته
 • نورپردازی: بستگی به لایتینگ و مقدار سیم کشی متغیر| بازه زمانی اجرا دو هفته
 • تعویض درب و پنجره: هزینه متری 23000 هزارتومان | بازه زمانی اجرادو هفته

اگر برای بازسازی و تغییر دکوراسیون فضای کار و زندگی خود به دنبال یک طراحی ویژه هستید، دکوراسیون داخلی بلوط یکی از مناسب ترین شرکت های پیشنهادی چیدانه است که می توانید برای دیدن نمونه کارهای بیشتر به پروفایل آنها در چیدانه مراجعه فرمایید و بهترین آنها را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید، هم چنین می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های پایین همین مطلب با ما در میان بگذارید تا پاسخ آنها را از متخصصان دریافت کنید. 

به کانال تلگرام چیدانه بپیوندید!

نویسنده:

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
خانه های شیک تهران، دکوراسیون امروزی و جوان پسند در اتاق آرمان!

خانه های شیک تهران، دکوراسیون امروزی و جوان پسند در اتاق آرمان!

نکات بازسازی ساختمان؛ از مراحل تا مزایا

نکات بازسازی ساختمان؛ از مراحل تا مزایا

مراحل بازسازی خانه، در این نمونه‌های ایرانی ببینید!

مراحل بازسازی خانه، در این نمونه‌های ایرانی ببینید!

کسب و کارها پیشنهادی
کابینت و کمدهای ریلی آبتین certificate
کابینت و کمدهای ریلی آبتین

کابینت و کمدهای ریلی آبتین

تولیدی ساعت ارس certificate
تولیدی ساعت ارس

تولیدی ساعت ارس

فرش فرهی certificate
فرش فرهی

فرش فرهی

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent