12 ترکیب رنگ زیبا برای اتاق خواب

ترکیب رنگیپیدا کردن مناسب‌ترین رنگ برای اتاق‌ خواب همیشه کاری جذاب و در عین حال گیج‌کننده است. کاری که هنگام انجام آن حسابی به شما خوش خواهد گذشت ولی ممکن است در میانه‌های راه کمی سردرگم شوید. ممکن است تردیدها و ترس‌های فراوانی در مورد این که شاید رنگ درستی برای اتاق خود انتخاب نکرده‌اید سراغ‌تان بیایند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که کار شما فقط انتخاب رنگ‌های مورد علاقه‌تان نیست بلکه باید حواس‌تان جمع باشد تا رنگ‌هایی که انتخاب کرده‌اید با یکدیگر نیز هماهنگی مناسبی داشته باشند. در اینجا چیدانه ده ترکیب زیبا برای رنگ‌آمیزی اتاق‌ خواب‌ها را انتخاب کرده‌ است و می‌خواهد شما را هم در جریان این انتخاب‌ها قرار دهد؛ هم‌چنین به خاطر داشته باشید که رنگ سفید تقریبا همیشه در یک جایی از اتاق استفاده شده است و برای همین می‌توانید حضور این رنگ را هم کنار بقیه رنگ‌های معرفی شده فرض کنید.

blog post

عکاسی منزل آقا و خانم فلاحی

blog post

عکاسی منزل آقا و خانم رضائیان

اتاق خواب به رنگ طوسی و زرد

اگر از این ترکیب رنگ مدرن به صورت درست و مناسبی استفاده قرار شود، اتاق از نظر رنگی و حس و حال توازن بسیار خوبی پیدا خواهد کرد. خاکستری هیچ فشاری به چشم‌های بییننده نمی‌آورد و نقاطی که رنگ زرد در آن‌ها استفاده شده است توجه بیننده را کاملا به خود جلب می‌کنند. شما می‌توانید با قرار دادن رنگ زرد در مناطقی که می‌خواهید توجه بیشتری به آن‌ها صورت بگیرد چشم بیننده را در اتاق‌ خواب هدایت کنید. این رنگ در عین حال حس‌ و حالی پرانرژی و شاد به بیننده انتقال می‌دهد. فقط حواس‌تان باشد که در استفاده از آن زیاده‌روی نکنید. با این وجود اگر شما نور طبیعی زیادی در اتاق خود ندارید و برای کارهایتان نیاز به نور دارید، این ترکیب رنگی چندان مناسب شما نخواهد بود. اما می توانید به روشن تر یا تیره تر کردن رنگ طوسی مشکل نرو را نیز برطرف نمایید.

اکسسوری های مناسب اتاق خواب طوسی و زرد :

برای ست کردن با این دو رنگ در یک اتاق خواب می توانید از این اکسسوری ها استفاده نمایید :

 • لوستر و چراغ آویز سفید
 • وسایل چوبی و قهوه ای
 • کوسن، پرده و لوازم پارچه ای آبی

مطلب پیشنهادی : 7 راه حل آسان برای تغییر رنگ اتاق خواب

blog post

منزل خانم سلیمانی

اتاق خواب آبی و مرجانی

رنگ آبی بسیار پرطرفدار است و اگر فام مناسبی از آن را انتخاب کنید می‌توانید تقریبا در هر سبک و فضایی که می‌خواهید آن را به کار ببرید. علاوه ‌بر این پیدا کردن یک رنگ مکمل خوب برای آبی هم کار آسانی است. مرجانی یک رنگ لطیف و پراحساس است که می‌توان آن را در کنار طیف‌های مختلفی از رنگ آبی استفاده کرد. شما می‌توانید با ترکیب این دو رنگ حسی آرامش‌بخش، مشابه فضای زیر آب، در اتاق‌ خواب خود به وجود بیاورید و از استراحت کردن در چنین اتاق خوابی لذت ببرید. البته بهتر است مانند ترکیب رنگی قبلی، از رنگ مرجانی هم فقط برای نقاطی مهم و قابل توجه بهره ببرید.

ست مناسب اتاق خواب آبی و مرجانی

 • وسایل و اکسسوری های طلایی
 • رنگ های سفید و طوسی روشن

مطلب پیشنهادی : رنگ اتاق خواب عروس، 5 ترکیب عالی برای دکوراسیون رمانتیک!

blog post

عکاسی خانه اشرفی

blog post

دکوراسیون اتاق خواب

blog post

خانه ی آپادانا

اتاق خواب سبز و طوسی

اگر به دنبال ترکیب رنگی مناسببرای اتاق خواب تان می گردید که همیشه به روز بوده و هیچ گاه از مد نیفتد، من ترکیب سبز و طوسی را به شما پیشنهاد می هم. رنگ سبز که همیشه نماینده ای از طراوت و شادابی است و در کنار یک رنگ ملایم و خنثی مانند طوسی هارمونی بسیار جذابی را خلق می کند. برای استفاده از این رو رنگ هم می توانید طوسی را به عنوان رنگ زمینه و پرتکرار در اتاقخ واب به کار ببرید و هم سبز را برای قسمت های مختلف یعنی دیوارها، پرده و سرویس خواب انتخاب نمایید. البته بهتراست از سبزهای ملایم و روشن برای این فضا استفاده کنید.

اکسسوری های مناسب اتاق خواب سبز و طوسی

 • سرویس خواب و میز آرایش چوبی
 • پارچه های آبی رنگ

مطلب پیشنهادی : ترکیب رنگ های سرد و گرم در دکوراسیون اتاق خواب

blog post

عکاسی از دکوراسیون منزل شخصی

blog post

دکوراسیون اتاق خواب مدرن

blog post

عکاسی از آپارتمان خانم نجفی زاده

اتاق خواب به رنگ‌های تیره و خنثی

رنگ‌های تیره با اشباع پایین باعث ایجاد فضایی آرام در اتاق شما می‌شوند. در این مورد خاص ما رنگ‌های خاکستری و قهوه‌ای  را انتخاب کرده‌ایم که دومی رنگی گرم هم به حساب می‌آید. اگر اتاق خواب شما از نظر میزان نور مناسب باشد می توانید حتی در رنگ آمیزی دیوارها از این رنگ ها بهره ببرید. اگر بخواهید به یک اتاق خواب مدرن تر برسید، می‌توانید با اضافه کردن فلز به اتاق، هم فضا را مدرن‌تر کرده و هم ترکیبی بسیار زیبا با رنگ‌های خاکستری و قهوه‌ای ایجاد کنید. باید ببینید سلیقه شما در این مورد چگونه است و بعد دست به انتخاب ترکیب رنگی مورد نظر خود بزنید.

ست اتاق خواب با رنگ خنثی

 • تخت خواب، میز و کمد سفید رنگ
 • وسایل چوبی
 • اکسسوری های فلزی
 • ترکیب رنگی با بنفش و نارنجی

مطلب پیشنهادی : پرطرفدارترین رنگ اتاق خواب کدام است ؟

blog post

عکاسی منزل خانم آقاخانی

blog post

عکاسی منزل خانواده طهماسبی

blog post

منزل مدرن فرزانه و سعید در مشهد

دکوراسیون اتاق خواب به رنگ‌های روشن و خنثی

این ترکیب هم تقریبا مثل ترکیب قبلی است، ولی اینجا به جای رنگ‌های تیره، از رنگ‌های روشن استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید نور طبیعی بیشتری در اتاق خود داشته باشید این ترکیب برای شما مناسب‌تر است. ته‌رنگ‌های آبی برای ایجاد توازن با نورهای گرمی که از بیرون وارد اتاق می‌شوند کاملا مناسب خواهند بود اما از رنگ هایی مانند خاکی و کرمی هم غافل نشوید.

اکسسوری های مناسب اتاق خواب به رنگ روشن

 • وسایل چوبی و روستیک
 • چراغ آویز چوبی و شیشه ای
 • اکسسوری فلزی

مطلب پیشنهادی: رنگ اتاق خواب، کدام یک از این 5 ترکیب رنگی؟

اتاق خواب صورتی و مسی

این ترکیب حسابی مُد شده است. مس یک فلز زیبا با رنگی گرم است که شما می‌توانید از آن برای ایجاد ظاهری لوکس در اتاق‌های خود استفاده کنید. رنگ صورتی هم شیک است و هم ملایم و اگر مثل چیزی که اینجا می‌بینید ته‌رنگ روشنی از آن را در کنار مرمر سفید استفاده کنید حاصل کار یک ترکیب خارق‌العاده خواهد بود. رنگ مسی با رنگ‌های روشن‌تر هم کنتراستی بسیار عالی ایجاد می‌کند. اگر تا به حال به رنگ مسی فکر نکرده‌اید بهتر است از این به بعد آن را جزء گزینه‌های خود قرار دهید.

مطلب پیشنهادی : فرق رنگ طوسی و خاکستری، اصلا تفاوتی هست؟

blog post

عکاسی خانه ی نوردیک

آبی روشن و خاکستری

این ترکیب، ترکیبی شیک و روشن است و به خصوص برای اتاق‌هایی که ظاهری کلاسیک یا سنتی‌تر دارند بسیار مناسب است. این رنگ‌ها را با بافت یا طرحی خاص ترکیب کنید تا زنده‌تر شده و جذابیت‌شان هم افزایش یابد. شاید این ترکیب رنگی سلیقه همه نباشد اما بسیار مناسب افرادی با سلیقه خاص و متفاوت است.

ست مناسب اتاق خواب آبی روشن و خاکستری

 • اکسسوری های نقره ای و استیل برای سبک کلاسیک
 • اکسسوری های سفید برای سبک مدرن

مطلب پیشنهادی : رنگ خاکی برای دیوار، با چه رنگ هایی ست می شود؟

blog post

عکاسی منزل آقا و خانم اسدپور

blog post

طراحی اتاق خواب سفید

blog post

خانه قیطریه

دکوراسیون اتاق خواب سبز و صورتی

این ترکیب که مثل ترکیب رنگ‌های یک گل است، حالتی زنده و تروتازه دارد. سبز مورد استفاده می‌تواند بسته به سلیقه شما از میان سبزهای نعنایی و سردتر، یا سبزهای زیتونی و گرم‌‌تر انتخاب شود. این مسئله کاملا به سلیقه شما و فضایی که به دنبال آن هستید بستگی دارد. صورتی هم می تواند تنالیته های متنوعی از صورتی روشن تا بنفش را دربر بگیرد.

ست مناسب اتاق خواب سبز و صورتی

 • چوب سفید و قهوه ای 

مطلب یشنهادی : ترکیب رنگ سبز سدری، این سبز پرطرفدار با سه ست مختلف!

blog post

عکاسی خانه ای عاشقانه در اندیشه

اتاق خواب آبی و نارنجی

رنگ‌های آبی و نارنجی دو رنگ مکمل هستند که شما می‌توانید با ترکیب آن‌ها اتاقی زنده و پرانرژی برای خود ایجاد کنید. با کم‌ کردن میزان اشباع رنگ‌ها، اتاق حالتی سنگین‌تر پیدا می‌کند ولی بالاتر بردن میزان اشباع و روشنی آن‌ها حالتی شاد و پرانرژی به اتاق شما خواهد بخشید. البته بهتر است میزان اشباع رنگ‌ها را کم کنید تا اتاق خواب شما حس و حالی آرام داشته باشد.

اکسسوری های مناسب اتاق خواب آبی و نارنجی

 • وسایل چوبی
 • اکسسوری های روستیک و آنتیک

مطلب پیشنهادی : آبی لاجوردی، دکوراسیون با این رنگ ایرانی همیشه رو بورسه!

blog post

عکاسی منزل آقا و خانم فرجی

blog post

عکاسی منزل آقا و خانم جهانیان

اتاق خواب سبز و قهوه‌ای

اگر به دنبال این هستید تا در اتاق‌تان حس و حالی طبیعی‌تر به وجود آورید می‌توانید از رنگ‌های سبز و قهوه‌ای در آن استفاده کنید. البته مانند اتاق خواب سبز و صورتی، می توانید تنالتیه های متفاوتی از سبز را انتخاب نمایید.

ست مناسب اتاق خواب سبز و قهوه ای

 • کف پوش یا اثاثیه چوبی
 • بافت‌ها و طرح‌های طبیعی

مطلب پیشنهادی :دکوراسیون قهوه ای و سبز، رنگهای طبیعت در چیدمان منزل سارا

blog post

عکاسی خانه ی رنگی باغستان کرج

blog post

منزل رضوانه

blog post

عکاسی خانه ی گرم نیما و آذر در کرج

blog post

عکاسی خانه ی خاص پردیس

blog post

عکاسی منزل آقا و خانم پیرانی

اتاق خواب آبی و قهوه ای

در این سبک از اتاق خواب شما می توانید آبی های مختلف از آبی فیروزه ای گرفته تا سبز آبی را انتخاب کرده و به شکل های مختلف با قهوه ای کنار یکدیگر بگذارید. البته بهتر است برای جلوگیری از شلوغ شدن بیش از اندازه فضا، آبی را برای دیوارها و پارچه ها و قهوه ای را برای وسایلی مانند تخت و میز آرایش به کار ببرید. مسلما ترجیح طراحان داخلی به این است که تنها یکی از دیوارهای اتاق خواب به رنگ آبی رنگ آمیزی شود.

ست مناسب اتاق خواب آبی و قهوه ای

 • کف پارکت
 • پارچه های صورتی
 • فرش یا گلیم ایرانی

 

مطلب پیشنهادی : انواع رنگ آبی، آبی ایرانی یا آبی فرانسوی؟

blog post

عکاسی خانه ای با دکوراسیون خاص در پردیس

blog post

عکاسی منزل مسکونی یوسف آباد

blog post

عکاسی از منزل آقای طالبی

اتاق خواب سفید

سفید رنگی است که در تمام سبک ها و همه فضاهای یک خانه دیده و به راحتی ستفاده می شود. حتما در تمام مواردی که در این مطلب خواندید متوجه حضور زیاد و مهم این رنگ شده اید. همان طور که در تصاویر بالا هم دیده می شود، رنگ های بسیاری متنوعی را می توانید با رنگ سفید ست کنید. یکی از روش های بسیار تاثیرگذار در دکوراسیون اتاق خواب به رنگ سفید، استفاده از متریال های مختلف مانند آجر، دیوارپوش چوبی و ... است، اما در غیر این صورت رنگ آمیزی دیوارها نیز کارگشا خواهد بود.

مطالب مرتبط:

منبع: designbuildideas.eu

گلنار
نویسنده: گلنار

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
12 ترکیب رنگ زیبا برای اتاق خواب

12 ترکیب رنگ زیبا برای اتاق خواب

دکوراسیون بنفش اتاق خواب، چی رو بنفش کنیم قشنگ تره؟

دکوراسیون بنفش اتاق خواب، چی رو بنفش کنیم قشنگ تره؟

ست رنگ کالباسی، با این 3 رنگ محشر میشه!

ست رنگ کالباسی، با این 3 رنگ محشر میشه!

کسب و کارها پیشنهادی
مبلینا certificate
مبلینا

مبلینا

مروالند certificate
مروالند

مروالند

صنایع چوبی افرا certificate
صنایع چوبی افرا

صنایع چوبی افرا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent