Chidaneh.com placeholder image

تزئین میز پذیرایی با زیر بشقابی های زیبا

به قلم: تحریریه چیدانه

خودتان بسازید : با وسایل و ابزار خیلی ساده می‌توان کارهای هنری و جذاب بسیار زیادی انجام داد. انجام چنین کارهای نیاز به کمی زمان، حوصله، و البته خلاقیت دارد. به همین دلیل هم هست که بسیاری از ما از انجام چنین کاری در می‌رویم چراکه فکر می‌کنیم توانایی انجام آن را نداریم. اما این تصور کاملا اشتباه است. انجام این کارها آن‌قدر ساده است که هر فردی با هر توانایی مقارد به انجام آن است؛ فقط کافی است شروع کنید. یکی از چیزهایی که می‌توان با آن کارهای خلاقانه بسیاری انجام داد برگ است. برگ‌های ریخته شده و مناسبت‌های مختلف دو خصوصیت بارز فصل‌های زمستان و پاییز هستند و از این فرصت می‌توان برای انجام کارهایی جذاب استفاده کرد. با چیدانه همراه باشید تا به شما بگوید که چگونه این دو را با هم ترکیب کرده و برای خودتان یک زیربشقابی منحصر به فرد بسازید.

آرناپالاس

زیر بشقابی خلاقانه بسازید

شیرآلات کسری

یک صفحه کاغذ معمولی A3، یعنی به اندازه 42 در 27 سانتی‌متری اندازه بسیار مناسبی برای یک زیربشقابی طرح‌دار به شمار می‌رود. در ادامه چگونگی تبدیل شدن یکی از همین صفحات کاغذ به پس‌زمینه‌ای الهام‌گرفته شده از طبیعت زیر بشقاب‌های خودتان را خواهید دید.
 

زیر بشقابی خلاقانه بسازید

1. لوازم مورد نیاز را جمع‌آوری کنید ، برگ‌ها، شاخه‌ها و ساقه‌هایی زیبا با اشکال و بافت‌هایی منحصر به فرد انتخاب کنید.می توانید چند برگ و شاخه اضافه هم جمع کرده و بدون رنگ کردن، از آن‌ها به عنوان بخش دیگری از تزئینات روی میز خود استفاده کنید.

زیر بشقابی خلاقانه بسازید

شما هم چنین به این موارد نیاز خواهید داشت:

  • یک صفحه کاغذ 42 در 27 سانتی‌متر یا همان A3 به رنگی روشن به انتخاب خودتان. من از یک کاغذ نرم سفید استفاده کردم که ضخامتش به اندازه‌ای باشد که بتواند رنگ را به خود جذب کرده و حالتش روی میز عوض نشود.
  • یک تیوب رنگ قابل حل در آب. من از گواش مشکی استفاده کردم، ولی شما می‌توانید از هر رنگی که با کاغذتان تضاد داشته باشد استفاده کنید.
  • یک قلم‌مو و یک بشقاب یا کاسه گود برای ترکیب رنگ با مقدار کافی آب.
  • چسب کاغذی به رنگی که با دیگر مواد مورد استفاده شما ترکیب رنگی خوبی داشته باشد.

زیر بشقابی خلاقانه بسازید

2. ترکیب گواش و آب را آماده کنید. رنگ را به آرامی رقیق کنید تا روی برگ‌ها و شاخه‌های شما را به شکلی یکدست بپوشاند. (به صورت آزمایشی چند نمونه را روی یک تکه کاغذ باطله امتحان کنید.)
 

زیر بشقابی خلاقانه بسازید

3. شروع به رنگ‌آمیزی کنید. یک طرف هر کدام از شاخه‌ها یا برگ‌ها را رنگ بزنید. برای این کار می توانید از رنگ های مختلف استفاده کنید.
 

زیر بشقابی خلاقانه بسازید

با دقت ولی محکم، سمت رنگ شده برگ یا شاخه خود را روی کاغذ فشار دهید. سپس آن را صاف از روی کاغذ بلند کنید تا رنگ پخش نشود. می‌توانید بنا به سلیقه خود از تمام یا بخشی از گیاه استفاده کنید.

 

زیر بشقابی خلاقانه بسازید

5. این فرایند را چند بار تکرار کنید. رنگ کرده، چاپ کنید و دوباره رنگ بزنید. این کار را تا وقتی از طراحی خودتان رضایت پیدا کردید ادامه دهید.
 

زیر بشقابی خلاقانه بسازید

برگ‌ها، شاخه‌ها و ساقه‌ها را بر حسب سلیقه خود با هم ترکیب کنید.سعی کنید از دو ترکیب رنگ برای زیر بشقابی استفاده کنید تا جلوه بیشتری به خود بگیرد.
 

زیر بشقابی خلاقانه بسازید

اگر از ساقه‌های ظریف‌تر یا شکننده‌تر استفاده می‌کنید، پیش از رنگ‌آمیزی آن‌ها را روی یک برگ روزنامه قرار دهید. با این کار تسلط کامل تری برای کار روی آن ها دارید.
 

زیر بشقابی خلاقانه بسازید

سپس آن‌ها را به همان شکلی که در بالا توصیف شد روی کاغذ گذاشته و فشار دهید. اگر تصویر چاپ شده دقیقا مشابه برگ شما نبود ناراحت نشوید، شگفتی‌های انتزاعی بخشی از لذت این کار هستند.
 

زیر بشقابی خلاقانه بسازید

5. کاغذی که بیشتر از همه به درد شما می‌خورد یا همه کاغذهای چاپ شده را انتخاب کنید. هر کسی طرح محبوب خودش را خواهد داشت.حتی هر کسی می تواند زیر بشقابی مخصوص به خود را داشته باشد.
 

زیر بشقابی خلاقانه بسازید

6. میز را بچینید. یک رومیزی به رنگ روشن باعث برجسته‌تر شدن زیربشقابی سفید شما می‌شود.برای خاص تر جلوه دادن میز می توانید چند ترکه خاص از گیاهان را برای تزئین کنار بگذارید.
 

زیر بشقابی خلاقانه بسازید

یک کار جذاب دیگر هم می‌تواند وصل کردن قاشق و چنگال به زیر بشقابی با استفاده از چسب‌های رنگی باشد. این کار لذت غذا خوردن را برای شما بیشتر خواهد کرد.

 

زیر بشقابی خلاقانه بسازید

در طول صرف غذا ممکن است زیربشقابی کاغذی روی میز حرکت کند. برای جلوگیری از این اتفاق مقداری چسب روی یک یا دو گوشه زیربشقابی بزنید تا آن را سر جای خودش نگه دارند.

شما نیز ایده های خود را در قسمت بحث و گفتگو با چیدانه در میان بگذارید تا علاقه مندان و هنرمندان از ایده های شما استفاده کنند.

منبع : houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه