Chidaneh.com placeholder image

تزیین خلاقانه گلدان های شیشه ای

به قلم: تحریریه چیدانه

خودتان بسازید : روزهای خوش بهار فرصتی را برای ما فراهم می آورند تا خانه هایمان را با گل و گیاهان تزیین کنیم و دکوراسیون داخلی خانه هایمان با گل و گلدان های بهاری زینت دهیم. در این شرایط می‌توانید با استفاده از برگ‌هایی ساده که با استفاده از ظرف‌های شیشه‌ای شفاف به شکلی زیبا در یک چیدمان قرار گرفته‌اند، نشانه‌ای دلپذیر از بهار را وارد دکوراسیون داخلی خانه خود کنید. و از دیدن این گلدان های زیبا لذت ببرید. پس با چیدانه همراه باشید تا با هم مراحل ساخت این گلدان ها را دنبال کنیم.

تزیین گلدان  شیشه ای

اسکای اسکرپر

برای یک ظاهر ساده و امروزی، در هر گلدان، شیشه یا پارچ تنها از یک نوع برگ استفاده کنید. یادتان باشد که سادگی با زیبایی را به ارمغان می آورد.

آماده سازی برگ ها برای قرارگیری در گلدان

اگر در بیرون خانه شما تنوع چندانی از درختان و برگ‌های سرسبز وجود ندارد سری به گل‌فروشی محل خود بزنید. در آنجا بدون شک انتخاب‌های زیادی در اختیار خواهید داشت. بدنبال ترکیبی متنوع از برگ‌هایی با شکل، بافت و اندازه‌های متفاوت باشید. من از برگ‌های گیاه اسپیدیسترا (aspidistra) (برگ‌عبایی)، ساقه نخل آسیایی، گیاه کوله‌خاس (ruscus aculeatus) و گل چشماری (gypsophila paniculata) استفاده کردم.

مطلب پیشنهادی : تزیین لیوان های نوشیدنی با ایده های بهاری

تمیز کردن گلدان های شیشه ای

ممکن است شما از قبل همه گلدان‌های مورد نیازتان را در خانه داشته باشید. بطری‌ها، تنگ‌های کوچک، شیشه‌های جاشمعی قدیمی و پارچ‌های شیشه‌ای شفاف زیبایی پیدا کنید و همه آن‌ها را به خوبی بشویید تا کاملا شفاف شوند و داخلشان به راحتی دیده شود.

مطالب پیشنهادی : تزئین میز پذیرایی با زیر بشقابی های زیبا

انتخاب برگ ای مورد نظر برای جای گذاری در گلدان

 دسته‌ای ساده از برگ‌های نخل برای گلدان های شیشه ای

من در ابتدای کار با استفاده از یک قیچی کوچک برگ‌های آسیب‌دیده و چروکیده را از ساقه نخل جدا کردم. با این کار زیبایی ظاهری گلدان های خود را حفظ خواهید کرد.

چیدمان بادبزنی برگ ها در گلدان

سپس چهار برگ را تقریبا به شک یک بادبزن کنار هم گذاشتم. شما نیز می توانید باسلیقه خود ترکیب های متفاوتی را ایجاد نمایید.

برش دادن ساقه برگ ها برای رسیدن به اندازه مناسب

تزیین گلدان های شیشه ای با برگ های زیبایعبایی‌ها

ساقه این برگ‌ها نسبت به اندازه ظرف بیش از حد بلند بودند و برای همین هم آن‌ها را بریدم تا شکل جمع‌وجورتر و بهتری پیدا کنند.

مرتب کردن ساقه برگ ها

 یک دسته گل چشماری در گلدان های شیشه ای

شکوفه‌های سفید و ظریف این گل به زیبایی یک ظرف کوتاه و عریض را پر می‌کنند و جلوه ای خاص به گلدان های شیشه ای شما می بخشند.

مطلب پیشنهادی : ساخت شمعدان های زیبا و ارزان

جدا کردن شکوفه ها از ساقه

فقط کافی است شاخه‌ها را کوتاه کنید و به مقدار کافی شکوفه‌ها را در یک شیشه بریزید تا آن را کاملا پر کنند.

استفاده از تک برگ ها در گلدان های شیشه ای

استفاده از برگ های تکی برای تزیین گلدان های شیشه ای

شاید همه آنچه برای یک گلدان یا شیشه باریک نیاز دارید یک برگ زیبا از گیاه برگ‌عبایی یا یک شاخه از نخل آسیایی باشد. اگر شاخه گیاه بیش از حد نرم بود، از یک ترفند خیلی ساده استفاده کنید: یک سیم نازک را بدون فشار دور آن ببندید تا به سرپا ماندن شاخه در گلدان کمک کند.

مطلب پیشنهادی : دست سازهای بهاری ؛ به استقبال نوروز

آبیاری برگ های درون

 کوچکترین گلدان شیشه ای

چند برگ نخل آسیایی جدا کنید و آن‌ها را در یک ظرف کوتاه و مربعی‌شکل بریزید. مثلا در یک ظرف قدیمی شمع.آب زلال به ظرف‌ها اضافه کنید، آن‌ها را به شکلی زیبا کنار هم قرار دهید و لذت ببرید. بهار باز هم خواهد آمد.

مطالب بیشتر : آینه و کنسول عناصر جلوه بخش دکوراسیون منزل شما!

گیاهان زینتی فضای باز، زندگی بخش گلدان های پاییزی!

۵ نکته برای دکوراسیون لوکس و رمانتیک مانند خانه هنرمندان

منبع : houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه