Chidaneh.com placeholder image

تزئین وسایل قدیمی با تکه های شکسته DVD

به قلم: مژگان احمدی

ظرفها و وسایل تزئینی کهنه و لب پریده را دور نریزید و آنها را غیر قابل استفاده ندانید. شاید شما هم یکی از این وسایل تزئینی را دارید و فکر کرده اید که دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید. اما این طور نیست. شما می توانید آستین بالا بزنید و دست به کار شوید. همه ما در خانه CD  و  DVD های داریم که به هر دلیلی دیگر به آنها احتیاج نداریم. بهتر است از آنها نیز کمک بگیرید. در این مطلب چیدانه می خواهد روش به کار گیری این DVD ها را برای تعمیر وسایل تزئینی قدیمی خانه شما، شرح دهد. با ما همراه شوید تا ببینید وسایل قدیمی همیشه زباله و دورریختنی نیستند.

من یک ظرف تزئینی قدیمی داشتم که مدتی قبل به دلیل ضربه هایی که به آن وارد شده بود، لبه اش شکست و ظاهر زیبایی آن را به هم ریخت. نمی توانستم خودم را قانع کنم که کنارش بگذارم بنابراین به فکر راه چاره می گشتم.

اسکای اسکرپر

مطلب پیشنهادی : ساخت وسایل دکوری زیبا با روزنامه های قدیمی

تعدادی DVD  داشتم که با انتقال اطلاعات آنها به هارد اکسترنالم دیگر نیازی به آنها نداشتم بنابراین باید آنها را دور ی ریختم. به صورت اتفاقی متوجه شدم که می توانم ازآنها برای تعمیر و بازسازی ظرف تزئینی قدیمی ام استفاده کنم. پس بلافاصله دست به کار شدم.

چیدانه در گذشته روش ساخت 17 میز جلو مبلی متفاوت با وسایل دور ریختنی را نیز به شما معرفی کرده است.

خمیر درزگیر را برداشتم و به وسیله آن شکاف ها و لبه شکسه شده ظرف را ترمیم کردم. خمیر تمام شکاف ها را پرکرد و سطحی صاف و یک دست را به وجود آورد.

مطلب پیشنهادی: از بین بردن خراشیدگی مبلمان چوبی تنها در 5 دقیقه

حال نوبت شکستن DVD ها بود. تکه های شکسته شده DVDها با توجه به ظاهری که دارند در برخورد با نور انعکاس و رنگ زیبایی دارند و قرار دادن آنها کنار هم می تواند چیدمان زیبایی را به وجود آورد.

مطلب پیشنهادی : ساخت شمعدان های زیبا و ارزان

اگر شما هم از این ایده خوشتان آمده است باید به شما یادآوری کنم که جداکردن لایه پلاستیکی روی DVD  را فراموش نکنید.

در این مرحله باید با دقت در انتخاب تکه های شکسته شده، شروع به چسباندن آنها روی ظرف می کرد. بنابراین از لبه ها شروع کردم. سعی می کردم این تکه ها به شکلی کنار هم بگذارم که در نهایت ظاهری منظم و زیبا به خود بگیرند. 

چیدانه در گذشته ساخت زیباترین آویز ها با وسایلی که فکرش را هم نمی کنید! به شما آموزش داده است.

این کار را به کمک چسب و با دقت ادامه دادم تاجایی که تکه های شکسته شده DVD همه سطح ظرف را پوشاندند.

به شما پیشنهاد می کنم لبه خارجی ظرف را فراموش نکنید و با اندازه کردن تکه ها آن را نیز به دقت بپوشانید.

پس از پایان کار چسباندن تکه ها ظرف من ظاهری اینچنینی به خود گرفت و به نظرم زیبا بود. اما کار اینجا تمام نمیشد و باید به فکر لبه های تیز تکه های خورد شده می بودم و البته ظاهرش مسطح و یک دست به نظر نمی رسید.

خمیر درزگیر را برداشتم و سعی کردم همه سطح ظرف را به شکلی با آن بپوشانم که پس از تمیز کردن، فضای خالی بین تکه هایDVD  کاملا پر شده باشد.

مطلب پیشنهادی : با شیشه‌های دهن‌گشاد یک گلدان زیبا بسازید

خمیر اضافی را از روی سطح ظرف تمیز کردم. نتیجه کار به نظرم قابل قبول بود.

مطلب پیشنهادی: با بطری های دور ریختنی گلدانی زیبا بسازید

این کار به خوبی پیش رفت و در نهایت من ظرف تزئینی زیبایی دارم که در برابر تابش نور ظاهری زیبا را به خود می گیرد.

مطلب پیشنهادی: با بطری های اضافی آویزی خلاقانه بسازید

برای اینکه بتوانم نتیجه کار خود را بهتر ببینم آن را به حیاط خانه بردم و از تابش پرتوهای نورخورشید بر روی سطح آن لذت بردم. این ظرف تازه در کنار گلهای باغچه تصویری زیبا را خلق کرده بود.

به ما بگویید: آیا شما هم تا به حال وسایل تزئینی خانه را تعمیر کرده اید؟ و یا حتی وسیله ای تزئینی ساخته اید؟! روش کار خود و عکس آن وسیله تزئینی را در بخش مشاوره دکوراسون چیدانه با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید. سوالات خود را در مورد دکوراسیون خانه و محل کارتان در مشاوره دکوراسیون چیدانه مطرح کنید تا کارشناسان و اهالی فن به شما پاسخ گویند.

اگر مشغول ساخت خانه، طراحی دفتر کار و یا بازسازی و تغییر دکوراسیون آنها هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید.

مطالب بیشتر: ایده های اقتصادی و طبیعت دوست در خانه

چگونه با شیشه های دهن گشاد شمعدان روستیک بسازیم؟

یک ایده‌ ساده و کاربردی برای نگهداری ماگ ها

دکوری های ساده و ارزان بسازید!

نویسنده : لاله داورپناه  | گردآوری شده در تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
marye در تاریخ 22 مهر 1394
سلام خمیر درزگیرُ از کجا باید بخرم؟ ممنون میشم جواب بدین

ثبت دیدگاه