Chidaneh.com placeholder image

جادوی مواد طبیعی در تمیز کردن وسایل برقی آشپزخانه

به قلم: تحریریه چیدانه

از آن جایی که آشپزخانه قلب فضاهای داخلی یک خانه است و خانم های خانه دار بیشتر اوقات روز خود را در آشپزخانه می گذرانند، از این رو داشتن یک آشپزخانه تمیز و مرتب می تواند در خلق و خوی ان ها تاثیر گذار باشد. اما ممکن است خانم های خانه دار به دلیل مشغله های زندگی تمیز کردن وسایل برقی را به زمان دیگری موکول کنند. و همین مساله در گذر زمان دردسر ساز خواهد شد و این کار را با مشکل روبرو خواهد کرد. اگر شما هم جزو آن دسته از خانم های خانه داری هستید که برای تمیز کردن وسایل برقی خانه تان با مشکل روبه رو هستید، با چیدانه همراه باشید تا در این مطلب نکته هایی را در اختیار شما بگذارد:

  • تمیز کردن فر و گاز
  • تمیز کردن ماشین ظرفشویی
  • تمیز کردن یخچال
  • تمیز کردن مایکروفر
  • تمیز کردن چایی ساز و قهوه ساز
  • تمیز کردن ماشین لباسشویی
  • تمیز کردن خشک کن
تمیز کردن وسایل برقی

تمیز کردن وسایل برقی “فر و گاز"

فر و گاز جزو یکی از وسایلی هستند که به مرور زمان دچار کثیفی هایی در جداره می شوند. برای تمیز کردن این لکه های سرسخت که معمولا چربی های ناشی از روغن های سرخ کردنی هستند، باید از ترکیب جوش شیرین، آب و سرکه سفید استفده کنید. این محلول را داخل یک اسپری آب پاش بریزید و هر 30 دقیقه یک بار به جداره ها و کف فر اسپری کنید. بهتر است این محلول 24 ساعت روی جداره های فر و گاز بماند تا کاملا آن ها را تمیز و ضدعفونی کند.

کارانا دکور

مطلب پیشنهادی: تمیز و مرتب کردن آشپزخانه

تمیز کردن وسایل برقی

تمیز کردن وسایل برقی “ماشین ظرف شویی"

برای تمیز کردن وسایل برقی مانند ماشین ظرفشویی می توانید از خود آن کمک بگیرید به این صورت که به جای استفاده از مواد شوینده متداول از ترکیب سرکه سفید و آبلیمو درمخزن آن استفاده کنید و بگذارید ماشین ظرفشویی روند شست و شوی خود را طی کند. اگر بعد از یک دور شست وشو باز هم لکه ای در آن پیدا بود این بار نمک را نیز به این ترکیب اضافه کنید تا شاهد نتیجه ای شگفت انگیز باشید.

مطلب پیشنهادی: چطور ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟

تمیز کردن وسایل برقی

تمیز کردن وسایل برقی “یخچال"

برای تمیز کردن وسایل برقی “یخچال" ابتدا باید آن را به صورت کامل خالی کنید و هرچیزی را که تاریخ انقضای آن سر آمده است را دور بیاندازید. سپس روی یک پارچه ی نم دار کمی جوش شیرین ریخته و جداره های یخچال تان را با آن پاک کنید. جوش شیرین لکه ها را از دیوارها و کف یخچال شما را پاک می کند و بوی بد یخچال شما را نیز از بین می برد. این ماده جادویی نقش به سزایی در تمیز کردن خانه دارد.

مطلب پیشنهادی: با خرابکاری های‌ خانم های حواس پرت چه کنیم؟!

تمیز کردن وسایل برقی

تمیز کردن وسایل برقی “مایکروفر"

برای تمیز کردن وسایل برقی “مایکروفر" فقط به یک لیوان آب لیمو احتیاج دارید. لیوان پر از آبلیمو را داخل مایکروفر گذاشته و زمان مایکروفر را برای جوش آمدن آبلیمو تنظیم کنید. اسید موجود در بخار آبلیمو باعث می شود تا شما بتوانید به راحتی با یک دستمال جداره های مایکروفر خود را جرم زدایی کنید.

مطلب پیشنهادی: آشنایی با آلوده ترین قسمت های آشپزخانه

تمیز کردن وسایل برقی

تمیز کردن وسایل برقی “چایی ساز، قهوه ساز"

برای تمیز کردن وسایل برقی، مخزن قهوه ساز یا چایی سازتان می توانید از سرکه ی سفید استفاده کنید. سرکه ی سفید را درون قسمت دیسپنسر قهوه ساز ریخته و ا ن را روشن کنید. این پروسه را 2 یا 3 بار انجام دهید تا از تمیز شدن قهوه ساز خود مطمئن شوید.

مطلب پیشنهادی: خواص و کاربردهای قهوه در زندگی روزمره

تمیز کردن وسایل برقی

تمیز کردن وسایل برقی “ماشین لباس شویی"

ماشین های لباس شویی جزو عناصری هستند که با وجود جریان دائمی آب در آن ها باز هم آلوده و کثیف می شوند. برای این که بتوانید ماشین های لباس شویی خود را تمیز و ضدعفونی کنید می توانید از سرکه سفید استفاده کنید، به جای پودر لباس شویی در مخزن از سرکه سفید استفاده کنید، ماشین لباس شویی را روی شست و شو با اب داغ تنظیم کنید و ماشین را برای یک پروسه ی کامل شست و شو آماده و روشن کنید، بدون ان که لباسی در آن بیاندازید، اجازه دهید تا ماشین لباس شویی پروسه شست و شو را تکمیل کند تا در انتها ماشین لباس شوییی شما تمیز و ضدعفونی شده آماده کار شود.

مطلب پیشنهادی: 8 فوت کوزه‌گری خانه داری

تمیز کردن وسایل برقی

تمیز کردن وسایل برقی “خشک کن ها"

با استفاده از سرکه سفید می توانید خشک کن ها را نیز تمیز کنید. مقداری سرکه سفید را روی دستمال های میکروفایبر ریخته و آن را روی سطوح مختلف خشک کن تان بکشید. برای تمیز تر شدن فیلتر های درب خشک کن می توانید آن ها را درون ماشین ظرف شویی بیاندازید تا کاملا تمیز و پاک شوند.

مطالب پیشنهادی:

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه