Chidaneh.com placeholder image

9 راه حل های اقتصادی برای استفاده دوباره از وسایل دور ریختنی!

به قلم: تحریریه چیدانه

مقرون به صرفه : با توجه به افزایش قیمت مواد غذایی و وسایل کاربردی دیگر منزل، شاید زمان آن رسیده است که کمی راه صرفه جویی در پیش بگیریم. برای صرفه جویی کردن و استفاده درست از وسایل راه های زیادی وجود دارد. اگر شما هم می خواهید بدانید که چگونه از وسایل منزل تان به درستی استفاده کنید و کمی اقتصادی تر با آن ها برخورد کنید پس با چیدانه همراه باشید تا با هم این راهکارها را یاد بگیریم.   

مبلمان اداری ارگو

1. استفاده مجدد از دفترهایی که برگه سفید دارند

به کودکان تان یادآوری کنید که قبل از دور انداختن دفترهایشان حتما بررسی کنند که آیا برگه سفید در آن ها باقی مانده است یا نه. اگر هنوز چند برگ سفید در دفترچه موجود است می توانید آن ها را جدا کرده و از آن ها دفترچه جدیدی بسازید.

مطلب پیشنهادی : خانه داری و تمیز کردن منزل به سرعت برق و باد

2. مسواک های قدیمی تان را دور نیاندازید

مسواک هایی که عمر خود را کرده اند را می توانید برای تمیز کردن شانه ها به کار بگیرید. کافی است تا شاهنه های خود را در مخلوطی از آب و صابون خیس کنید و سپس از مسواک ها برا تمیز کردن فضای بین دندانه های آن استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : خانه خود را با شوینده های خانگی برق بیاندازید!

3. راه حلی خلاقانه برای خمیر دندان های تمام شده

وقتی خمیر دندان های تان تمام شد، آن ها را از وسط نصف کرده و درون ان ها از آب پر کنید و به جای دهانشویه از آن استفاده کنید. اقتصادی عمل کردن به همین آسانی است.

مطلب پیشنهادی : جادوی مواد طبیعی در تمیز کردن وسایل برقی آشپزخانه

4. پرده های قدیمی، راه حل هایی جدید

پرده های قدیمی تان را بشویید و آن ها را به شکل مربع و مستطیل برش دهید، شما با این کار دستمال هایی جدید برای گردگیری و تمیز کردن خانه تان دارید.

مطلب پیشنهادی : نکاتی در مورد شستشوی پرده

5. دستمال های قدیمی را دور نیاندازید

دستمال های قدیمی برای پاک کردن لکه هایی که بوی بدی از خود به جا می گذارند بسیار مناسب هستند، مانند پاک کردن تخم مرغی که در کف آشپزخانه شما شکسته است. بعد از پاک کردن این لکه ها با دستمال های قدیمی خود ، می توانید آن ها را دور بیاندازید بدون آن که زحمت شستن آن ها را به خود دهید.

مطلب پیشنهادی : آخرین کارهای خانه تکانی 

6. از رژ لب های تمام شده خود دوباره استفاده کنید

محفظه رژ لب خود را به وسیله یک شمع گرم کنید و وقتی رژ لب داخل آن کاملا آب شد و از حالت جامد به حالت مایع در آمد آن را داخل یک قاشق یا ظرفی که بتوانید آن را دوباره به داخل محفظه برگردانید بریزید و چربی جدار محفظه را با یک دستمال از بین ببرید و مایع را دوباره به داخل ظرف برگردانید و برای چند ساعت آن را درون فریزر بگذارید تا دوباره به حالت اول برگردد.

7. از بطری های دهان شویه چه استفاده ای می توان کرد؟

بطری های دهانشویه را می توانید به عنوان تمیز کننده شیشه ها و آینه ها استفاده کنید. فقط کافی است داخل آن ها کمی آب بریزید، مخلوط شدن آب و محلول دهان شویه بهترین ترکیب را برای تمیز کردن شیشه ها به شما می دهند.

مطلب پیشنهادی : خانه تکانی با برنامه ریزی درست

8. پوست پرتغال و لیمو را در زیر آفتاب خشک کنید

بعد از این که آن ها را خشک کردید به وسیله آسیاب آن ها را به پودر تبدیل کنید و و با پودر هایی که برای شست و شوی لباس و ظروف تان استفاده می کنید، مخلوط کنید با این کار دیگر نیازی نیست تا بابت سفید کننده ها هزینه اضافی بپدازید.

می توانید برای خوشمزه و خوشبو تر شدن دمنوش ها نیز از پست پرتقال و لیمو استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : پاک کننده های طبیعی با قدرت پاک کنندگی جادویی!

9. ساخت چسب با آرد و آب گرم

زمانی که نیازفوری به چسب دارید مواد موجود در آشپزخانه تان می تواند به کمک تان بیاید. مقداری آرد و آب گرم را با هم مخلوط کنید و ان قدر هم بزنید تا حالت خمیری شکل به خود بگیرد و از آن به عنوان یک چسب قوی استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی : تمیز و مرتب کردن آشپزخانه

تمیز و مرتب کردن اتاق خواب

تمیز و مرتب کردن اتاق نشیمن

تمیز کردن سرویس بهداشتی

اگر فکر می کنید برای طراحی دکوراسیون منزل تان و یا برای تغییر آن احتیاج به یک تیم حرفه ای دارید اهالی فن چیدانه بهترین پیشنهاد برای شما هستند. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در اهالی فن چیدانه بیابید.

نویسنده : شمیم آقازاده | اقتباس از wikihow | گرداوری شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه