visibility 1100 today 1397/1/6

سوغات چی بخریم؟

در ایام عید که سیل سفرهای نوروزی افزایش پیدا می کند، همه به فکر خرید سوغاتی برای عزیزان خود در شهرشان هستند. ولی شاید برای خرید آن کمی سردرگم شوند و ندانند که چه چیز بهترین انتخاب خواهد بود. در این مطلب متوجه می شوید که هر سوغاتی را نمی توان تهیه کرد، بدانید چه نوع سوغاتی را بخرید و از خرید چه نوعی از سوغاتی اجتناب کنید. پس بهتر است این 7 نکته مهم برای خرید سوغات را در ذهن داشته باشید:

خرید سوغات

1- خوب و بد در مورد سوغاتی وجود ندارد. آنچه قانونی است و موجب آسیب به افراد یا محیط زیست نمی شود، می تواند در دسته خریدهای شما قرار گیرد. این دسته طیف وسیعی از جواهرات گرانقیمت تا صدف و گوش ماهی هایی که از لب ساحل دریا جمع می کنید را شامل می شود. مهمترین فاکتور برای سوغاتی این است که شی خریداری شده یادآور آن سفر خاطره انگیز باشد.

2- قیمت سوغاتی اهمیتی ندارد. همانطور که گفته شد مهمترین نکته ارتباط آن با سفر شماست.

بناهای دیدنی

3- بسیاری اوقات افراد به شما می گویند که برایشان چه بخرید و چه نخرید. و این نکته به ترجیح آنها بر می گردد نه اینکه شما چه می خواهید. اگر کسی به شما می گوید که برایش یک تی شرت سوغاتی بیاورید، چرا خودش برای خرید اقدام نمی کند؟! پس مطمئنا خواست شما برای خرید سوغات اهمیت بیشتری دارد.

گردش در شهر

4- مهم است که سوغاتی کاربردی و به درد بخور باشد. فرض کنید یک اثر هنری فلزی و سنگین برای سوغاتی چه زحمتی برای حمل به شما خواهد داد. درست است که شما از خرید این اثر هنری بسیار خوشحال هستید، ولی به حمل آن در راه، هواپیما و حتی فضایی که باید برای نگهداری در خانه فرد مورد نظر اشغال کند هم فکر کنید.

5- از کلیشه ای بودن نترسید. گاهی انتخاب وسایلی که می توان به عنوان سوغات تهیه کرد بسیار محدود است و شما گزینه های بسیاری پیش رو نخواهید داشت. پس نگران نباشید و سعی کنید چیزی را بخرید که دفعه قبل تهیه نکرده اید.

سفر نوروزی

6- سعی کنید سوغاتی را تهیه کنید که ارزش خوبی داشته باشد و این مورد به کیفیت و قیمت آن بستگی دارد. هیچ چیز بدتر از این نیست که بعد از خرید سوغاتی متوجه بشوید که چند برابر چیزی که ارزش داشته، برایش هزینه کرده اید و یا جنس تقلبی را به شما فروخته اند.

7- مطمئن شوید آنچه برای سوغات تهیه می کنید، اجازه ورود به کشور شما را داشته باشد. برخی وسایل و اجناس با وجود اینکه در کشور سفر شما قانونی و رایج است، در وطن ممنوع هستند.

سال 97 مبارک!

منبع: handluggageonly | مترجم: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
لیست جهیزیه عروس، هر چیزی نخریم!

لیست جهیزیه عروس، هر چیزی نخریم!

1398/10/19 ادامه مطلب
سوغات چی بخریم؟

سوغات چی بخریم؟

انواع شیرینی خانگی عید، 40 سوغات ایرانی خوشمزه!

انواع شیرینی خانگی عید، 40 سوغات ایرانی خوشمزه!

1399/12/12 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
کاغذ دیواری راش آلمان certificate
کاغذ دیواری راش آلمان

کاغذ دیواری راش آلمان

آریا پنل certificate
آریا پنل

آریا پنل

پالاز موکت شعبه مولوی بازار تهران certificate
پالاز موکت شعبه مولوی بازار تهران

پالاز موکت شعبه مولوی بازار تهران

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent