بازی‌های دسته‌جمعی سیزده بدر، یه بهاره و پیک‌نیکای باحالش!

بازی‌های دسته‌جمعی سیزده بدر، یه بهاره و پیک‌نیکای باحالش!

به قلم: کیمیا مرادی

بهار برای مردم ایران به منزله کارت دعوت برای شروع پیک‌نیک و طبیعت‌گردی است. هرچقدر هم در عید به پیک‌نیک رفته باشید بازهم نمی‌توانید از طبیعت‌گردی سیزده بدر بگذرید! سیزده بدرهایی که همیشه بارانی پیش‌بینی می‌شود ولی آفتابی از آب در می‌آیند. برای اینکه بیشترین لذت را از سیزده بدرتان ببرید، بهتر است با بازی‌های دسته‌جمعی سیزده بدر، آشنا شوید!

تابلو فرش ریحان

غذای ساده‌تر، بازی بیش‌تر

هرچند از نظر خیلی‌ها سیزده‌بدر به جوجه‌اش است ولی می‌توانید غذاهای ساده‌تری در خانه درست کنید، با خود به طبیعت ببرید و در آنجا میل کنید. صرف نکردن وقت، برای پختن غذا در سیزده بدر باعث می‌شود تا حوصله و وقت بیشتری برای بازی‌کردن داشته باشید. یادتان باشد حتما کاهو سکنجبین بخورید!

مطلب پیشنهادی: 10 وسیله ضروری برای یک سیزده‌بدر به‌یادماندنی

خصوصیات بازی‌های دسته‌جمعی سیزده بدر چیست؟

در سیزده‌بدر همه باید بازی کنند. پس بازی‌هایی را باید برگزینیم که محدودیت نفرات نداشته باشند! گاهی هم باید به شرایط جسمانی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها توجه کنیم. یعنی بازی‌های گروهی را انتخاب کنیم که بشود نشسته انجام داد و نیازی به تحرک زیاد نداشته باشد؛ مانند دوز، اسم فامیل و…

در سیزده بدر، فریزبی هیجان‌انگیزتر است!

فیریزبی، یک بازی گروهی است که در قالب دو تیم حداقل دو نفره و حداکثر هفت نفره انجام می‌شود. یک زمین انتخاب کنید که بتوانید ابتدا و انتهایش (64 در 36 متر) را مشخص کنید. از هر طرف چند متری (18 متر) به داخل بیایید و محدوده‌های گل را تعریف کنید. فریزبی نباید بیش‌تر از ده ثانیه دست کسی بماند. کسی که فریزبی در دستش است نباید حرکت کند. همچنین با پاس دادن فریزبی باید آن را به محدوده گل برسانید.

پیشنهاد مطلب: 16 بازی دسته‌جمعی پرطرفدار، از اسم فامیل تا مافیا!

برای سیزده بدر امسال، سری به وسایل پیک‌نیک اهالی فن در چیدانه بزنید تا سیزده بدری راحت‌تر و شادتر داشته باشید!

شرکت آریان راه
میز و نیمکت پیک نیک
شرکت آریان راه
فروشگاه اینترنتی کوه گرد
کتری Primus Litech Kettle کوه گرد
فروشگاه اینترنتی کوه گرد
فروشگاه اینترنتی کوه گرد
ظرف خوراک پز Kovea Solo 2 کوه گرد
فروشگاه اینترنتی کوه گرد

فروشگاه اینترنتی کوه گرد
ماهیتابه تک کوه گرد Primus Silicone Handle
فروشگاه اینترنتی کوه گرد
فروشگاه اینترنتی کوه گرد
ظرف خوراک پز کوه گردPrimus Litech Trek Kettle
فروشگاه اینترنتی کوه گرد
فروشگاه اینترنتی کوه گرد
ظرف خوراک پز کوه گرد Primus Classic Mini Set
فروشگاه اینترنتی کوه گرد

بادکنک و رودخانه، خطر خیس‌شدن به همراه دارند!

اگر فکر می‌کنید بازی با بادکنک‌های پر از آب برای بچه‌هاست؛ باید بگویم زودتر از روزتان پیر شده‌اید و به کودک درونتان اصلا توجهی نمی‌کنید. البته حواستان به هوا باشد و اگر هوا را کمی سرد یا ناملایم دیدید این بازی را انجام ندهید. از سوی دیگر برای پرکردن بادکنک‌ها از آب رودخانه استفاده کنید تا آب تصفیه‌شده هدر نرود! در روز طبیعت خوب است حواستان به آب و طبیعت باشد!

بازی دسته‌جمعی سیزده بدر؛ دست بزن و توپ رو بگیر

به غیر از بازی وسطی، بازی‌های دیگری هم هستند که به‌صورت دسته‌جمعی و تنها با یک توپ انجام می‌شوند؛ مثل دست بزن و توپ رو بگیر! همگی یک حلقه را تشکیل دهید و یک نفر را وسط بگذارید تا توپ را به هرکسی که می‌خواهد پاس دهد. قبل از گرفتن توپ، شخص باید یک بار دست بزند و بعد توپ را بگیرد. درغیر این‌صورت می‌سوزد.

والیبال پتویی را بعد از نهار بازی کنید

برای بعد از غذا که کمی خواب‌آلود شده‌اید، بهتر است والیبال پتویی بازی کنید! به این صورت که هر تیم گوشه‌های پتویش را می‌گیرد و با بالا و پایین کردن پتو، توپ را به سمت پتوی بازیکنان تیم مقابل می‌اندازد. آن‌ها هم باید توپ را دریافت و سپس به همین شیوه توپ را پرتاب کنند.

دروغ سیزده یا دو راست، یک دروغ؟

چرا باید در سیزده بدر دروغ بگوییم؟! دروغ سیزده، ریشه ایرانی ندارد بلکه تحت تاثیر اول آپریل (روز قبل از سیزده بدر) که روز جهانی احمق‌هاست، شکل گرفته است. در همین راستا می‌توانید بازی دسته‌جمعی دو راست، یک دروغ را انجام دهید و با این‌کار میزان شناخت اطرافیانتان را از خودتان تشخیص دهید. براین اساس باید سه جمله در مورد خودتان بگویید که دو راست و یک دروغ باشد و اطرافیان دروغ را باید تشخیص دهند.

سخن آخر

شما بازی‌های دسته‌جمعی سیزده بدر را می‌شناسید؟ این مطلب از چیدانه را بخوانید تا با برنامه‌ریزی بیشتری بتوانید برای سیزده بدر و بازی‌هایش آماده شوید.

از اینکه پلاستیک‌ها و زباله‌هایتان را در سیزده بدر، به طبیعت نمی‌ریزید، سپاسگزاریم!

سیزدتون به در!

نویسنده: فاطمه مرادی(کیمیا) | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
ستایش در تاریخ 13 فروردین 1402
اصفهان

ثبت دیدگاه