تبلیغات
چوب و هنر E F فارست E رومانته
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

23 اردیبهشت 1397

طراحی صحنه فیلم، دکوراسیون منزل به سبک دیوار به دیواری‌ها

همه ما شاهد سریال دیوار به دیوار که در دو سری نیز پخش شد هستیم. تقریبا می توان گفت غیرممکن است که با دیدن این سریال با خود نگفته باشید که: «چه خونه قشنگی!» در این مطلب از وب سایت چیدانه همراه من باشید تا با هم سری به دکوراسیون منزل دیوار به دیواری ها بزنیم و با دقت و حوصله بیشتری، آن را بررسی کنیم.

طراحی راهروی خانه

راهروی خانه

همانطور که در این تصویر نیز مشاهده می کنید ما با یک خانه ای با سبک و حال و هوای قدیمی رو به رو هستیم که وجود راهروهایی با طاق های متعدد و هم چنین پله هایی که در عکس هم قابل مشاهده هستند گواه این مسئله خواهند بود.

طراحی فضای بیرونی خانه

طراحی فضای بیرونی خانه

اگر بخواهیم از نمای محوطه و حیاط این خانه بگوییم باید در ابتدا از شما دعوت کنیم که با دقت به این تصویر نگاه کنید. قبل از هرچیز باید به این مسئله اشاره کرد که نمای این ساختمان تماما آجری بوده که همین مسئله باعث می شود که زیبایی و خیره کنندگی این بنا چندین و چندبرابر گردد.

حالا که صحبت از نمای آجری شد ما به شما خواندن مطالب « آپارتمان نوساز طرشت با نمای آجری خاطره انگیز! » و « قیمت آجر نما، آجر به آجر حساب کنید! »را توصیه می کنیم.

وجود حفره ها و کنگره هایی که به خوبی در این تصویر نیز قابل مشاهده هستند می تواند زیبایی و شکوه بسیاری ایجاد کند. علاوه بر آن، طاق هایی که به صورت توخالی و توپر در کنار یکدیگر قرار گرفته اند نیز مکمل این شکوه خواهند شد. بد نیست در این قسمت به مطلب « طراحی سقف های طاقی شکل, به سلیقه نیاکان مان » سری بزنید! استخری که با ابعاد نسبتا بزرگی در وسط فضای حیاط قرار دارد نیز به نوبه خود زیبایی بسیاری را به این فضا هدیه داده است.

از فضای سبز این حیاط نیز می توان به زمین چمن پوشی اشاره کرد که فضای زیادی از حیاط را شامل شده است. اگر می خواهید در مورد چمن کاری در حیاط و فضای سبز منزل خود بیشتر بدانید می توانید مطالب « چمن زنی، حیاط سبز خود را بازیافت کنید! » و « چمن کاری در حیاط و محوطه، از کاشت تا آبیاری رو دست کی بسپارم؟ » را مطالعه نمایید. 

در این تصویر هم می توانید چمن مصنوعی کارشده در یکی از تورهای خانه گردی چیدانه را مشاهده کنید:

مسلما چنین حیاط بزرگ و دلبازی احتیاج به جایی برای نشستن و گپ و گفت خواهد داشت که میز و صندلی هایی که مشاهده می کنید نیز گواه همین موضوع هستند.

دکوراسیون نشیمن

دکوراسیون نشیمن منزل

حالا وقت آن می رسد که سری به دکوراسیون نشیمن دیوار به دیواری ها بزنیم و آن را با دقت بیشتری بررسی کنیم. قبل از هر چیز باید به این مسئله اشاره کنیم که دکوراسیون نشیمن این خانه از سبک تلفیقی پیروی کرده است.

همانطور که در این تصویر به خوبی می توانید ببینید در نشیمن این خانه از یک مبل ال طوسی- کرم یا بهتر استن بگوییم خاکی با سبک مدرن استفاده شده است که در کنار فرش سنتی بزرگ دایره شکل کرم رنگی که ملاحظه می کنید این سبک تلفیقی را ساخته اند.

کالاهای پیشنهادی چیدانه:

مطالب مرتبط:

در گوشه این تصویر هم می توانیم آباژوری را ببینیم که توانسته در این فضا به خوبی بدرخشد. وجود این آباژور رومیزی در کنار نورپردازی لطفی که در دکوراسیون نشیمن سریال دیوار به دیوار وجود دارد می تواند ترکیب لذت بخشی را خلق نماید.

کالاهای پیشنهادی چیدانه:

دکوراسیون نشیمن ساده ای که در طراحی صحنه فیلم دیوار به دیوار به چشم می خورد توانسته زیبایی بسیاری ایجاد کرده و حس بسیار خوبی را به مخاطب برساند.

دکوراسیون نشیمن سریال دیوار به دیوار

دیوارهای آجری که صحبتش را کرده بودیم در دکوراسیون داخلی خانه هم به خوبی دیده می شود و فضای گرم و دلنشینی را ایجاد کرده است. در کنار اینها، میز جلو مبلی و پرده سفید رنگ ساده ای که بر روی پنجره نصب شده است هم مکمل این فضای دلنشین گشته اند. اگر می خواهید کلیتی از طراحی دیوار آجری در منزل بدانید می توانید به مطلب «دیوار آجری در دکوراسیون، این دلبر قدیمی را بهتر بشناسید» سری بزنید!

در زیر تصویر یکی از تورهای خانه گردی چیدانه را مشاهده می کنید که دکوراسیونی مشابه این خانه دارد:

مطالب مرتبط:

دکوراسیون ناهارخوری

دکوراسیون ناهارخوری

حالا می رسیم به دکوراسیون ناهار خوری این خانه! این تصویر به خودی خود گویای همه چیز هست. میز و صندلی سنتی و ساده ای که با یک رومیزی سفید رنگ کامل شده اند به خوبی می توانند حس و حال یک خانه ایرانی کامل را به شما اعطا کنند. در کنار این موضوع بر روی دیوار از بشقاب های زیبایی به عنوان لوازم دکوری استفاده شده است که به نوبه خود تاثیر بسیاری بر حس مثبت این فضا داشته است.

کالاهای پیشنهادی چیدانه:

اگر توجه کرده باشید، نورپردازی لطیف و کمی که در دکوراسیون ناهارخوری این خانه به چشم می خورد باعث دنج تر شدن این فضا گشته است. دو چراغ دیواری کوچک که در تصویر مشاهده می کنید به نوبه خود شاهدی بر این مسئله است.

مطالب مرتبط: 

دکوراسیون منزل سریال دیوار به دیوار

دکوراسیون فضاهای دیگر

با دقت در این تصویر می توان به مسئله جالبی پی برد. کتابخانه ای که در داخل این دیوار آجری نصب شده است با طبقه هایی شیشه ای است که باعث شده هم چنان دیوار آجری جلوه خود را حفظ کند. شاید به همین دلیل بتوان نتیجه گرفت که یکی از راه های حفظ جلوه دیوار با مصالحی زیبا و خاص آن است که از کتابخانه هایی با این شکل بهره بگیریم.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه این منزل نیز مانند سایر بخش ها از سادگی دلچسبی استفاده کرده است. کابینت های ساده ای با رنگ روشن با پیشخوان و کانتری سفید رنگ توانسته محیط آرامی را ایجاد نماید. در کنار این، احتمالا به دلیل فضای کمی که در این خانه وجود دارد از گاز رومیزی استفاده شده است که می توان به جرأت گفت که انتخاب خوبی هم بوده. در رو به روی تصویر هم می توان ماشین لباسشویی سیلوری را دید که به نوبه خود طرفداران بسیاری دارد. در نهایت هم می توان به این مسئله اشاره کرد که پرده های نازک سفید ساده ای هم که دیده می شود به خوبی این دکوراسیون روشن و زیبا را کامل کرده است.

اگر این مطلب باب میلتان بود می توانید به مطالب مشابه آن هم سری بزنید:

نویسنده: طلوع حقیقت | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: طلوع حقیقت

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- دانشگاه شهید بهشتی ویراستار مجله منزل مترجم و عضو تیم محتوای چیدانه

نشان کردن
  • 1606 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 23 اردیبهشت 1397

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173