9 تغییر هوشمندانه برای حمام و سرویس بهداشتی شیک و امروزی!

9 تغییر هوشمندانه برای حمام و سرویس بهداشتی شیک و امروزی!

به قلم: تحریریه چیدانه

سرویس بهداشتی: سرویس بهداشتی ها بدون شک یکی از مکان های مهم در منزل هستند. درست است که به نسبت دیگر قسمت های خانه زمانی که در آن می گذرانیم بسیار کمتر است. اما نباید در خصوص دکوراسیون داخلی آنها بی تفاوت باشیم و معمولا هر چند وقت یک بار با کهنه و مستهلک شدن تجهیزات و مصالح داخل سرویس بهداشتی نیاز به یک بازسازی و تغییر دکوراسیون جزئی دارند. چیدانه در این مطلب چند پیشنهاد برای شما دارد تا بتوانید به وسیله ای آنها دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی منزل تان را حال و هوایی جدید ببخشید.

اکستریم والز

1. انتخاب کف پوش مناسب برای سرویس بهداشتی

بهترین انتخاب برای سرویس بهداشتی ها، کف پوش سرامیکی است. زیرا شستشو و رعایت بهداشت آن ها بسیار آسان است و از طرف دیگر طول عمر این کف پوش ها در محیط نمناک و مرطوب بسیار زیاد است. سعی کنید از کف پوش های شیار دار استفاده نمایید. زیرا مانع سرخوردن شما می شود. اگر کف سرویس بهداشتی تان شیب دار است، انتخاب سرامیک با سایز کوچک و متوسط بهترین انتخاب است.
نمونه کار شرکت نوا وود یکی از اهالی فن چیدانه را در تصویر بالا می بینید.

مطلب پیشنهادی: کاشی کاری هایی که شما را شگفت زده خواهند کرد!

2. انتخاب رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی

استفاده از رنگ های کرم یا شیری در سرویس بهداشتی تاثیر بسیار زیادی در افزایش فضا و بزرگتر به نظر رسیدن آن دارد. همچنین استفاده از این رنگ ها موجب می شود تا آلودگی ها و کثیفی ها زودتر نمایان شود.
چیدانه قبلا در مورد ایده های ارزان برای زیباتر شدن دکوراسیون حمام با شما صحبت کرده است. می توانید سری به آرشیو مطالب حمام و سرویس بهداشتی چیدانه بزنید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

3. استفاده از آینه در سرویس بهداشتی

آینه یکی از مهمترین وسایل در سرویس بهداشتی است. شما می توانید آینه قدیمی سرویس بهداشتی را با یک آینه بزرگ تعویض نمایید. این کار می تواند فضا را بزرگتر و زیباتر نشان دهد.

مطلب پیشنهادی: آینه کاری برای خانه ای بزرگ تر و پرنورتر

4.  عوض کردن وسایل و لوازم و تجهیزات سرویس بهداشتی

فروشندگان لوازم و تجهیزات سرویس بهداشتی را در اهالی فن تجهیزات سرویس بهداشتی در چیدانه پیدا کنید نمونه محصولات آنها را ببینید و از طریق شماره تماس و آدرس با آنها ارتباط برقرار کنید.

  • دستگیره های قدیمی را با دستگیره های شکیل و جدید عوض کنید.
  • عوض کردن جا صابونی، سطل زباله، جا حوله ای و… می تواند بسیار موثر باشد.
  • می توانید هر چند وقت یکم بار حوله ها را تعویض نمایید تا علاوه بر تنوع به پاکیزگی بیشتر آن نیز کمک کرده باشید.

5.  اضافه کردن عناصر نظم دهنده با فضای سرویس بهداشتی

  • استفاده از کمد کوچک در زیر روشویی: شما می توانید انواع شوینده ها و وسایل اضافی را داخل کمدها قرار دهید تا علاوه بر نظم بخشیدن به آن وسایل به زیبایی آن محیط هم کمک کنید.
  • اضافه کردن طبقاتی کوچک بر روی دیوار: شلف ها (طبقات معلق دیواری) می توانند عناصری کاربردی و مفید برای سرویس بهداشتی ها باشند. شما می توانید بر روی این طبقات از شمع های کوچک تزئینی در کنار وسایل مورد نیازتان در این فضا استفاده کنید.
  • خلوت کردن طبقه زیرین آینه ها: شما می توانید در این طبقات از وسایل کوچک تزئینی استفاده کنید.
  • استفاده از جا حوله ای و جا لباسی: با استفاده از جا لباسی مناسب و کم حجم برای تعویض لباس و آویختن حوله حمام متناسب با دیگر لوازم جانبی سرویس بهداشتی تان در استفاده بهینه از فضا بهره بگیرید.

6. استفاده از وان مناسب ( در صورت وجود فضای کافی) و سردوشی و روشویی های شکیل

یکی از نکاتی که در طراحی حمام به چشم می آیند انتخاب وان مناسب برای آن است. شما می توانید از وان هایی که در مقابل رطوبت حاصل از حمام بسیار مقاوم هستند استفاده کنید. همچنین استفاده از شیرآلات مناسب و ضد زنگ بسیار ضروری است. انتخاب نوع و استایل این دو باید متناسب با سبک کلی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی منزل شما باشد.
تصویر بالا یکی از نمونه کارهای شرکت نوآوران نوید آینده از اهالی فن چیدانه است.

مطلب پیشنهادی: روشویی، برای یک حمام دوست داشتنی!

7. استفاده از پادری ها با طرح های زیبا

این پادری ها می توانند علاوه بر زیبایی مانع از سرخوردن شما نیز گردند. هماهنگی طرح و رنگ آنها با دیگر اجزای سرویس بهداشتی ها زیبایی فضا را دوچندان کند. این یکی از کوچکترین نکات مهم برای طراحی یک حمام زیبا است.

8. خوش بو نگه داشتن فضای سرویس بهداشتی

می توانید از بوگیر ها، صابون های معطر و اسپری های خوش بو کننده و جاذب بوی نامطبوع در فضای سرویس بهداشتی بهره ببرید.
تصویر بالا یکی از نمونه پروژه های شرکت نوآوران نوید آینده از اهالی فن چیدانه است.

مطلب پیشنهادی: رازهایی درباره نظافت حمام و سرویس بهداشتی

9. استفاده از جعبه کمک های اولیه در سرویس بهداشتی

در صورت امکان برای آمادگی برای مواقع اضطراری از جعبه  کمک های اولیه کامل با وسایل دارای تاریخ معتبر حتما بهره ببرید.

اگر مشغول ساخت خانه، طراحی سرویس بهداشتی و یا بازسازی و تغییر دکوراسیون آنها هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید.

مطالب بیشتر: ایده های خلاقانه برای نظم بخشیدن به کمد و قفسه ها
نیمکت های مناسب برای حمام
برای نصب توالت فرنگی در خانه، خودتان دست به کار شوید
شیر آلات منحصر به فرد در بازار ایران

منبع: کتاب هنر دکوراسیون | گردآوری شده در تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه