ترکیب رنگ سبز سدری، این سبز پرطرفدار با سه ست مختلف!

ترکیب رنگ سبز سدری، این سبز پرطرفدار با سه ست مختلف!

به قلم: گلنار

رنگ سبز در دکوراسیون همیشه نماد طبیعت، سرزندگی و شادابی بوده و طرفداران بسیاری را به سمت خود کشانده است. همه ما به نوعی از این رنگ در خانه هایمان استفاده می کنیم. چه آن زمانی که یک دست گل با برگ های سبز را در گلدانی می گذاریم و چه آن زمان که مبلمان، پرده و یا کوسن هایمان را به این رنگ انتخاب می کنیم. اما همین سبز، گستره رنگی زیادی دارد که در تمام دنیا با اسامی گوناگون شناخته می شود. از آن جایی که قبلا سبز زیتونی را به شما معرفی کرده بودم، امروز به ترکیب رنگی سبز سدری در دکوراسیون می پردازم.

قالیشویی ادیب

دکوراسیون با ترکیب سبز سدری و آبی

به طور کلی تنالیته های رنگ سبز به دلیل ایچاد یک جو آرامش بخش، برای اکثر فضاهای خانه مناسب هستند و زمانی که با رنگ آبی ترکیب می شوند، خاصیت آرامش بخشی و تسکین دهندگی خود را افزایش می دهند. تنالیته های مختلف رنگ آبی از جمله آبی روشن و خاکستری-آبی برای این ترکیب بسیار مناسب هستند.

مطلب پیشنهادی : رنگ سبز جلوه طبیعت در دکوراسیون داخلی

در واقع این شما هستید که مشخص می کنید کدام یک به عنوان رنگ اصلی و کدام به عنوان رنگ مکمل در دکوراسیون دیده بشوند. تصاویر به خوبی نحوه ترکیب دو رنگ سبز سدری و انواع آبی ها را به شما نشان می دهد. این رنگ به خصوص برای پارچه های مخمل مناسب است و جلوه خاصی را به وجود می آورد اما برای رنگ آمیزی یک دیوار خاص چه در نشیمن و چه در اتاق خواب نیز بسیار ایده آل خواهد بود.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون سبز لیمویی، آغاز نوروز ۹۷ با این رنگ بهاری!

ترکیب رنگی سبز سدری و قهوه ای در دکوراسیون

ترکیب سبز سدری و قهوه ای از جذاب ترین و شیک ترین ترکیب رنگی های سبز است. در عین حال که یک دکوراسیون با طراوت را ایجاد می نماید، شیک و خاص بودن را نیز به دنبال خود دارد. معمولا در استفاده از این ترکیب سبز سدری برای پارچه ها و رنگ آمیزی دیوار و قهوه ای در نقش وسایل چوبی ظاهر می شوند.

مطلب پیشنهادی : رنگ سبز و ترکیب های با طراوت آن در دکوراسیون منزل

البته به غیر وسایل چوبی، استفاده از چرم قهوه ای نیز لوکس بودن بیش تری را  دکوراسیون ایجاد می کند. همه این موارد به این بستگی دارد که شما چگونه می خواهید از آن ها در خانه تان استفاده نمایید. اما اگر به دنبال یک دکوراسیون باطراوات می گردید از ترکیب این رو رنگ، در صورت بیش تر بودن رنگ سبز، استفاده نمایید. بگذارید رنگ قهوه ای با همان مبلمان و وسایل چوبی تامین شود.

ترکیب رنگی سبز سدری و سفید برای دکوراسیون

رنگ سفید که همیشه با تمامی رنگ ها ترکیب شده و جادوی خاصی در میان سایرین دارد. اما با رنگ سبز سدری نیز زیاد دیده می شود. برای رسیدن به این ترکیب بهتر است رنگ سفید را به عنوان رنگ اسلی خود در نظر گرفته و سپس سبز سدری را برای رنگ مکمل انتخاب نمایید. دیوارهای کاملا سفید با مبلمان سبز، سرویس خواب  سفید با کوسن های سبز و … مثال هایی از این نمونه هستند.

مطلب پیشنهادی : بهترین رنگ برای آشپزخانه، سبز را امتحان کنید!

اگر به مباحث پیرامون رنگ ها علاقه دارید مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنم :

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه