Chidaneh.com placeholder image

در کدام منطقه ییلاقی اطراف تهران، ویلا بخرید؟ (1)

به قلم: تحریریه چیدانه

سفر با معماری: تهران شهری بزرگ، شلوغ و متراکم است و نمی توان انکار کرد که با تمام جذابیت های یک پایتخت بزرگ، همه ما گاهی از آلودگی هوا، آلودگی های صوتی، شلوغی شهر، ترافیک و آپارتمان های نقلی متراکم مان که نمی توانیم حتی پنجره هایش را برای کمی هواخوری باز کنیم خسته می شویم و به دنبال جایی آرام و به دور از آلودگی و صدا های آزار دهنده می گردیم تا آرامش و سلامت جسم و روانمان را باز یابیم و فارغ از دغدغه های روزمره زندگی را تجربه کنیم. این میل به زندگی آرام بخش تر در کنار طبیعت سبب شده مناطق ییلاقی اطراف پایتخت به محلی پر طرفدار برای ساخت خانه های ویلایی ساکنان پایتخت تبدیل شود، حتی در سال های اخیر بسیاری از تهرانی ها،مناطق ییلاقی اطراف تهران را با توجه به نزدیکی به تهران برای سکونت دائمی خود انتخاب می کنند.

نوژا دیزاین

به همین دلیل به نظرم رسید خوب است در این تابستان گرم که بازار ساخت و ساز خانه های ویلایی در اطراف تهران داغ است مناطق ییلاقی خنک در اطراف تهران و ویژگی هایشان را به شما معرفی کنیم. در این قسمت به مناطق ویلایی در شمال و شرق تهران می پردازیم و در قسمت های بعدی به سراغ مناطق ویلایی غرب تهران می رویم. با چیدانه همراه شوید.

سرویس خواب بالسا

لواسان منطقه ویلایی نزدیک تهران

لواسان در زبان پارسی پهلوی به معنای لبه یا تیغه کوهی است که محل طلوع خورشید می باشد. لواسان نزدیک ترین منطقه ییلاقی با فاصله حدود 20 دقیقه از تهران است که در دامنه سرسبز رشته‌کوه های البرز قرار گرفته است. آبشار ناران در این منطقه از جاذبه های طبیعی لواسان است. قیمت زمین و ویلا در منطقه لواسان چندان تفاوتی با مناطق شما شهر تهران ندارد و بسیاری از افراد متمول تهرانی نیز لواسان را به عنوان محل زندگی دائمی خود انتخاب کرده اند.

مطلب پیشنهادی:ویلایی معلق در لواسان تهران

امکانات رفاهی مانند رستوران های خوب در این منطقه به وفور وجود دارد،با این وجود، به علت نزدیکی به تهران آلودگی های محیط زیستی مثل آلودگی رودخانه ها و تا قسمتی آلودگی هوای تهران نیز بر این منطقه تاثیر گذاشته است. منطقه لواسان به صورت کوه پایه ای است و بیشتر ویلاها در ارتفاع و شیب واقع شده اند و از منظره مناسبی برخوردارند و به طبع قواره زمین ویلاها به نسبت مناطق باغی کوچک تر است. به علت ساخت و سازها فضای سبز منطقه به محوطه سازی داخل ویلاها محدود می شوند. قیمت زمین در منطقه لواسان دست کمی از مناطق شمال تهران ندارد و برخی از ویلاهای ساخته شده در منطقه تا چند 10 میلیارد تومان قیمت دارند. 

مطلب پیشنهادی: آپارتمان سپید، ویلایی سه واحدی در لواسان

فشم منطقه ویلایی نزدیک تهران

اوشان ، فشم و میگون باغ شهری در ۲۵ تا 35کیلومتری شمال شرقی شهر تهران و با فاصله حدود45  دقیقه از تهران است که در مسیر جاده لشگرک قرار گرفته. این منطقه دارای باغ‌های میوه بسیار هستند و هوای آن در بهار و تابستان معتدل است. این منطقه تا حدود زیادی بافت محلی و بومی خود را حفظ کرده و ویلاسازی به نسبت کمتر از لواسان در آن صورت گرفته و دارای روستاهای زیبایی است، به همین علت بسیاری از افراد در روزهای آخر هفته فصل های گرم سال، وسایل پیک نیک را حمل خودروهای خود می کنند و به باغ ها، حاشیه رودخانه و روستاهای اطراف اوشان می روند.

 از نظر امکانات رفاهی در منطقه رستوران ها و فروشگاه های بزرگی وجود دارد. فشم شهری کوهپایه ای و سرد سیر است و در نزدیکی آن سه پیست اسکی دربندسر، دیزین و شمشک قرار دارد که در زمستان ها پذیرای طرفداران ورزش اسکی است. قیمت زمین در منطقه فشم و توابع آن کمی ارزان تر از لواسان است. اگر برای اسکی به این منطقه می روید حتما سری هم به اقامتگاه اسکی بارین بزنید.

دماوند منطقه ویلایی نزدیک تهران

منطقه ویلایی شهر دماوند با فاصله 45 دقیقه از تهران از قدیمی ترین و اصیل ترین مناطق ویلایی اطراف تهران در کوهپایه های زیبای دماوند است. باغات بزرگ گردو، گیلاس، سیب و انواع میوه ها با ویلاهای لوکس که بسیاری از افراد سرشناس پایتخت در آنها اقامت دارند. هوای ییلاقی تمیز، رودخانه ها و چشمه هایی مانند چشمه اعلی و عسل عالی منطقه دماوند از جذابیت های این منطقه است. 

قیمت زمین در این منطقه از متری 2 میلیون تومان شروع می شود و در بعضی قسمت ها تا 3 میلیون تومان هم می رسد. اکثر زمین های ویلایی به صورت باغات قدیمی با درختان سر به فلک کشیده گردو هستند که قواره های بزرگی دارند ولی در سال های اخیر با رشد استقبال تهرانی ها برای خرید ویلا در دماوند بسیاری اقدام به خرد کردن زمین ها به قواره های کوچک تر و حتی آپارتمان سازی کرده اند.

عکس نمونه کارهای معماران برجسته و شرکت های فعال در حوزه معماری و دکوراسیون داخلی را در گالری عکس چیدانه ببینید و برای ساخت ویلای رویایی خود با شرکت های برجسته در اهالی فن چیدانه ارتباط برقرار کنید.

دشت مشاء منطقه ویلایی نزدیک تهران

دشت مُشاء با گذر از منطقه ویلایی دماوند با فاصله 5 دقیقه ای به دره ای سرسبز در میان کوه ها می رسید. دشت مشاء در 6 کیلومتری شمال غربی شهر دماوند در مجاورت جاده هراز و در ارتفاع 2250 متری در دره‌ای به همین نام قرار دارد. فاصله مشاء از تهران حدود 50 دقیقه است. در نزدیکی این دشت پیست اسکی آبعلی و در بالای آن امام زاده هاشم واقع شده است.
مشاء مانند لواسان، کوهپایه ای و ویلاها در ارتفاع و شیب کوهستان واقع شده اند و از منظره ای زیبا و آب و هوایی تمیز، خنک و ییلاقی بهره مند است. وجود دامنه های سرسبز پر از گل در تابستان، آب فراوان، مناظر برف های زمستانی و امکان اسکی و تفریحات زمستانی، گیاهان دارویی ویژه مناطق کوهستانی در بهار و چشمه های آب معدنی از جاذبه های منطقه مشاء است، که در سال های اخیر تهرانی های بسیاری را برای ساخت ویلا در این منطقه ترغیب کرده است.

قواره زمین ها در این منطقه به نسبت باغات کوچک  و بیشتر مناسب ویلاسازی است. قیمت زمین در منطقه مشاء در حال حاضر از متری 800 هزار تومان شروع می شود و در بعضی قسمت ها تا متری 2 میلیون تومان هم می رسد. هوای بسیار مطلوب تابستان، فضای دنج و آرام  و آب فراوان مشاء به ساخت و ساز ویلاهای لوکس در این منطقه سرعت داده است. به علت نزدیکی به شهر دماوند، دسترسی به امکانات رفاهی در این منطقه آسان است. اگر قصد ساخت ویلایی در منطقه مشاء را دارید پروژه های برجسته اهالی فن را ببینید و برای ساخت ویلای خود از حرفه ای ها کمک بگیرید.

منطقه آبسرد و آینه ورزان در نزدیک تهران

شهر آبسرد، یکی از شهرهای خوش آب و هوای شمال شرق استان تهران است که در بخش مرکزی شهرستان دماوند واقع شده است. این شهر در 65 کیلومتری پایتخت و با فاصله 1 ساعت از تهران در حاشیه محور تهران – فیروزکوه قرار گرفته است. موقعیت این منطقه به صورت دشت است و زمین ها مسطح و به صورت باغات سیب و انواع میوه هادر قواره های بزرگ هستند.با این وجود، آبسرد از مناطق کم آب محسوب می شود. منطقه آبسرد بسیار وسیع است و در سالهای اخیر ویلاهای بسیار زیادی در این منطقه ساخته شده است. برای خرید زمین در این منطقه حتما حتما به سهم آب آن توجه کنید. قیمت زمین در منطقه از حدود متری 200هزار تومان تا 400 هزار تومان متغیر است. دسترسی به امکانات رفاهی به علت واقع شدن در شهر آبسرد به راحتی مقدور است.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ راه حل ساده برای صرفه جویی در مصرف آب!

برای گشت و گذار در روستای آیینه ورزان باید به هفتاد کیلومتری تهران سفر کنید و این روستا را در جاده فیروزکوه، بعد از گیلاوند، روبروی روستای آبسرد ببینید. آیینه ورزان که به دو بخش بالا ده و پایین ده تقسیم می شود، دو فضای کاملا متفاوت را برای گردش و تفریح به شما پیشنهاد می کند. دشتی در پایین دست با درختان پربار میوه و کوه هایی در بالا دست که آبشار و تنگه آیینه ورزان زیبایی آن را چند برابر کرده اند. قیمت زمین در آینه ورزان از متری 300 هزار تومان شروع می شود و تا متری 600هزار تومان در مناطق بالادست کوه با دید روستا متغیر است.

در سری دوم این مطلب به مناطق ویلایی در غرب تهران می پردازیم. با چیدانه همراه باشید.

مطالب پیشنهادی: به کدام شهر زیبای ترکیه سفر کنیم؟(۱)

به کدام شهر زیبای ترکیه سفر کنیم؟(۲)

رستوران های منحصر به فرد در تهران

گرد آوری شده توسط تحریریه چیدانه 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
حمایت کار در تاریخ 11 تیر 1394
مایلم از آگهى هاى شما مطلع شوم
sabahkalanaky در تاریخ 13 تیر 1394
سلام دوست عزیز، با تشکر از همراهی شما برای آشنایی با تبلیغات در چیدانه به صفحه عضویت در اهالی فن چیدانه مراجعه نمایید.
مارال در تاریخ 01 مهر 1394
قشنگ بود ودیدگاه خوبی داد خوبه که قیمت میدید ومیگید چه خصوصیت داره وحتی نوع کاری ام بگید بهتربه درد کشاورزی میخوره یانه باعاتش چه طور بگید ازنظراب مترو و خصوصثات دیگه اینجوری ادم بهترتصمیم میگیره برای انتخاب اسم سایتتون یکم سخت به نظرم بشه چیدمانه قشنگ تر موفق باشید
مریم10 در تاریخ 18 تیر 1396
بسیار عالی بود ممنونم از شما مخصوصا بحث ادرس و قیمت عالی بود

ثبت دیدگاه