پارتیشن شیشه ای، همه چیز درباره این دیوارهای بی رنگ!

پارتیشن ها انواع و اقسام متنوع و گسترده ای دارند که هر کدام از آن ها به نوبه خود دنیای پرماجرایی را شامل می شود، از پارتیشن های چوبی گرفته تا فلزی و... در این میان یکی از انواع محبوب و البته رایج پارتیشن ها، پارتیشن شیشه ای است که ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. به همین دلیل در این مطلب از وب سایت چیدانه تصمیم داریم به موضوع پارتیشن شیشه ای بپردازیم و آن را به شکل موشکافانه مورد بررسی قرار دهیم. پس این مطلب را از دست ندهید.

blog post

پارتیشن بندی شیشه ای اداری لاندا- تکجداره

کاربرد پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون

شاید زمانی که نام پارتیشن شیشه ای را می شنویم بیش تر به یاد فضاهای اداری و اتاق های رسمی بیفتیم اما در دکوراسیون امروزی طراحان به سمت برداشتن هرچه بیش تر محدودیت ها رفته و قانون ها را می شکنند. همان طور که این پارتیشن ها در فضاهای مسکونی نیز خود رابه خوبی نشان داده اند. به طور کلی پارتیشن ها در این فضاها کاربرد دارند:

 • پارتیشن شیشه ای در فضای ادرای
 • پارتیشن شیشه ای در فضای مسکونی
 • پارتیشن شیشه ای در فضای تجاری
 • پارتیشن شیشه ای در فضای خدماتی

پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون منزل

پارتیشن شیشه ای در حمام

پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون منزل

پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون منزل

پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون خانه

همانطور که گفته شد معمولا در محیط های اداری و کاری از پارتیشن شیشه ای استفاده می شود. اما این مسئله بدان معنا نیست که شما نمی توانید این دیوارهای بی رنگ را به خانه هایتان بیاورید. شما می توانید بر حسب نیازهای دکوراسیونی منزل خود از این نوع پارتیشن ها استفاده کنید. برای مثال معمولا از پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون حمام استفاده بسیاری می شود و اتفاقا زیبایی این فضا را نیز چندین برابر می کند.

در کنار این موضوع شما می توانید از پارتیشن شیشه ای خود به عنوان جداکننده فضاهایی همچون ناهارخوری و نشیمن نیز استفاده کنید. بنابراین در استفاده از پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون منزل نیز محدودیتی نخواهید داشت.  

blog post

طراحی و اجرای مبلمان اداری

blog post

پارتیشن بندی شیشه ای اداری گاما - دوجداره

پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون دفتر کار

معمولا وقتی صحبت از دکوراسیون دفتر کار می شود یکی از عناصر اصلی دکوراسیونی استفاده از پارتیشن شیشه ای است. این نوع از پارتیشن ها علاوه بر آن که فضاها را از یکدیگر جدا می کنند باعث زیبایی محیط شده و در عین حال که فضاهای تفکیک شده را به خوبی نشان می دهند، مانع از ورود و یا خروج صدا از این فضاها می گردد که نتیجه آن هم، سکوت و آرامش در محیط است. بنابراین باید هم انتظار برود که از پارتیشن های شیشه ای بیشتر در دفاتر کار و محیط های اداری استفاده شود. 

مطلب پیشنهادی : 10 پارتیشن منزل دکوراتیو

انواع پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

انواع پارتیشن شیشه ای

طبیعتا می توان انتظار داشت که پارتیشن شیشه ای گستردگی و تنوع بالایی داشته باشد که بنا بر نوع و فضای استفاده از آن ویژگی های مختلفی را شامل شوند. در این راستا باید بگوییم که پارتیشن شیشه ای انواعی دارد که شامل این موارد می گردد:

 • پارتیشن های دو جداره شیشه ای : این نوع از پارتیشن ها هم زیبایی کافی را دارند هم استقامت و ایستایی مناسب را. پارتیشن های شیشه ای دو جداره جذب صدای بیشتری دارند و به همین دلیل نیز محبوبیت بسیاری را در میان افراد پیدا کرده اند. معمولا از این شیشه ها در ضخامت های مختلفی استفاده می شود که به طور کلی در چیزی بین 12 تا 26 میلی متر خلاصه می شوند. 
 • پارتیشن های شیشه ای تک جداره: باید اعتراف کرد که تک جداره بودن پارتیشن های شیشه ای احتمال بروز مشکلاتی را فراهم خواهد کرد. این مشکلات می توانند شامل پایین آمدن قابلیت جذب صدا و همین طور امنیت و سکوریتی کم آنها شوند. مسئله دیگری که در رابطه با این نوع از پارتیشن های شیشه ای وجود دارد آن است که قابلیت آسیب خوردن به آنها و به دنبال آن افرادی که در آن اطراف هستند افزایش پیدا می کند. 
 • پارتیشن شیشه ای سکوریت: این نوع از پارتیشن های شیشه ای به نوعی عنصری خنثی در محیط هستند و تضادی را در دکوراسیون فضا ایجاد نمی کند. در تیغه چینی با پارتیشن شیشه ای سکوریت، نوردهی به فضا در بالاترین حد ممکن صورت گرفته و به تمام فضا نیز انتقال پیدا می کند. از آنجایی که در این نوع از پارتیشن های شیشه ای متریال و جنس اصلی، شیشه است شما می توانید از پنل های جداکننده پارتیشن نیز استفاده نمایید. این نوع از پارتیشن ها آکوستیک هستند و از انتقال صدا جلوگیری می کنند. علاوه بر این باید به تنوع طرح و رنگ در این نوع پارتیشن های شیشه ای نیز اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی : 15 پارتیشن خلاقانه برای تقسیم فضاهای داخلی منزل

blog post

پارتیشن بندی شیشه ای اداری لاندا دوجداره

ویژگی پارتیشن اداری

ویژگی های پارتیشن شیشه ای

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که پارتیشن های شیشه ای دارند سازگاری آن ها با هرگونه دکوراسیونی است. به همین دلیل هم در محیط های مدرن امروزی نیز می توان به راحتی از این نوع پارتیشن ها استفاده کرد. معمولا از این نوع پارتیشن ها برای حفظ حریم شخصی و خصوصی و همین طور بهداشت روانی استفاده می شود که غالبا نیز پارتیشن هایی با جداره فریم لس و یا ساده مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی در رابطه با ویژگی های برجسته پارتیشن های شیشه ای می توان به موارد زیر اشاره داشت :

 • عملکرد صوتی آن هاکه جذب صدایی خوبی دارند. به خصوص در نمونه های دو جداره شان این عملکرد افزایش نیز پیدا می کند.
 • طیف گسترده طرح و رنگ آن ها که هر سلیقه ای را مورد حمایت خود قرار می دهند. 
 • برای پارتیشن های استاندارد از ارتفاع های استانداردی استفاده می شود که در زمان نصب مشکل زا نباشد.
 • در کنار تمامی این ویژگی ها حتما باید به جذابیت و شیک بودن این نوع پارتیشن ها نیز اشاره کرد. 

مطلب پیشنهادی : پارتیشن چوبی، این 20 مدل شما را نجات می دهند!

blog post

پارتیشن بندی شیشه ای اداری لاندا- تکجداره

نصب پارتیشن شیشه ای

اجرای پارتیشن شیشه ای

به طور کلی باید گفت که نصب و جا به جایی پارتیشن شیشه ای باید حتما توسط کارشناسان نصب و متخصصان این حوزه صورت پذیرد. با این حال نصب آن ها احتیاح به ابزار پیچیده ای ندارد ولی حتما دقت و تمرکز بالایی را نیاز خواهد داشت. بنابراین افراد مجرب می توانند با ظرافت و تمرکزی که در کار خود لحاظ می کنند نصب پارتیشن شیشه ای شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

"شما می توانید برای سفارش با خرید از گروه ساجیران کمک بگیرید"

با ایده های جدید بیش تر آشنا شوید :

نویسنده:

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- دانشگاه شهید بهشتی ویراستار مجله منزل مترجم و عضو تیم محتوای چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
پارتیشن اداری ام دی اف، با یک تیر چند نشان بزنید!

پارتیشن اداری ام دی اف، با یک تیر چند نشان بزنید!

بلوک و تایل شیشه ای، ایده ای خاص و متفاوت در دکوراسیون!

بلوک و تایل شیشه ای، ایده ای خاص و متفاوت در دکوراسیون!

30 مدل دیوار جداکننده آشپزخانه و پذیرایی

30 مدل دیوار جداکننده آشپزخانه و پذیرایی

کسب و کارها پیشنهادی
طراحان دکور هنرمند certificate
طراحان دکور هنرمند

طراحان دکور هنرمند

استوديو معماري مديراد دکتر سما مدير و مهندس رزا راد certificate
استوديو معماري مديراد دکتر سما مدير و مهندس رزا راد

استوديو معماري مديراد دکتر سما مدير و مهندس رزا راد

مبلمان چوبی خورشید certificate
مبلمان چوبی خورشید

مبلمان چوبی خورشید

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent