تبلیغات
نیلپر F ساقدوش F
امتیاز: 0.6 0 نظر | ثبت نظر

22 تیر 1399

چیدمان خانه 65 متری، آیدا و کیوان از طبیعت الهام گرفته اند!

در اینکه بیشتر افراد به طبیعت علاقه بسیاری دارند و از آن الهام می گیرند هیچ شکی نیست. آرامش موجود در تک تک عناصر طبیعت موجب می شود که انرژی مثبت بسیاری در روح و جان افراد به جای بماند. به همین دلیل هم هست که بسیاری از افراد ترجیح می دهند که از این جنس آرامش در فضای خانه شان نیز استفاده کنند و روح طبیعت را در دکوراسیون منزل خود به جا بگذارند. در چنین مواقعی استفاده از عناصری مثل چوب و یا گیاهان حرف اول را می زند. در این مطلب از تور خانه گردی وب سایت چیدانه به خانه آیدا و کیوان، یک زوج طبیعت گرد رفتیم و داستان چیدمان خانه 65 متری آنها را جویا شدیم. با ما همراه باشید تا چند سطری مهمان خانه این زوج جوان شویم.

خانه آیدا و کیوان در یک نگاه:

 • تعداد افراد ساکن: ۲ نفر
 • شغل صاحب خانه: خانم خانه: کارشناس علمی شرکت داروسازی/ آقای خانه: مهندس عمران
 • موقعیت: مهرشهر، کرج
 • متراژ فضا: ۶۵ متر
 • سال ساخت: ۱۳۹۹
 • طبقه: ۴
 • ملک: شخصی
 • تعداد اتاق خواب: یک عدد
 • تعداد سرویس بهداشتی: یک عدد
 • سبک دکوراسیون: تلفیق چوب و گیاه برای فضای نشیمن و سبک مدرن برای آشپزخانه
 • رنگ های غالب: قهوه ای و کرم
 • طراح: خانم و آقای خانه

داستان چیدمان خانه 65 متری

دکوراسیون خانه خود را در 5 کلمه توصیف کنید.

 گرم و صمیمی و همگام با طبیعت

دلیل انتخاب این خانه برای شما چیست؟

این خانه برای ما ویژگی های مثبت بسیاری داشت که از میان آنها توانیم به نور خوب موجود در خانه، نوع نقشه و پلان مناسب واحد و همین طور قیمت آن اشاره کنیم. تمامی اینها دست به دست هم دادند تا بتوانیم خانه ایده آل خود را انتخاب نماییم.

پیش از این در مطلبی با عنوان «هنگام اجاره یا خرید خانه به این نکات دقت کنید!» به طور کامل در رابطه با چگونگی خرید خانه و داشتن انتخابی خوب صحبت کرده ایم. بر اساس این مطلب معیارهای مهم برای انتخاب یک خانه خوب شامل این موارد می شوند:

 • موقعیت مکانی خانه
 • شرایط و ویژگی های ظاهری خانه
 • عوامل موقعیتی خانه
 • شرایط همسایگان

شما می توانید با مطالعه کامل این مطلب اطلاعات خوبی در این زمینه به دست آورید و خانه خود را به قصد اجاره و یا خرید به خوبی انتخاب کنید. علاوه بر این توصیه می کنیم که به مطلب «نکات خرید خانه، مزایای ساختن خانه در مقابل مزایای خرید خانه!» نیز نگاهی بیندازید.

اطلاعاتی در رابطه با گذشته خانه خود دارید؟

از آنجایی که خانه ما نوساز است گذشته خاصی نیز نخواهد داشت.

داستان دکوراسیون خانه خود را تعریف کنید.

به طور کلی باید بگویم که ما طبیعت گرد هستیم و همیشه دوست داشتیم که خانه مان را با تلفیقی از چوب و طبیعت سبز طراجی کنیم. از آنجایی که فضای خانه مان کوچک و محدود بود توانستیم تا حد ممکن با همین روش حس و حال طبیعت را در خانه کوچکمان نیز پیش ببریم و آن را به همان شکلی که می خواستیم چیدمان کنیم.

مطالب مرتبط:

انتخاب چیدمان خانه 65 متری

چرا این رنگ و سبک را برای چیدمان انتخاب کرده اید؟

ما عاشق عنصر چوب هستیم و به همین دلیل هم سعی کردیم که در چیدمان خانه 65 متری خود سعی کردیم که از این عنصر به خوبی استفاده کنیم.

پیش از این در مطلب «معجزه حضور چوب در دکوراسیون داخلی منزل» در رابطه با حضور این عنصر در دکوراسیون خانه به تفصیل صحبت شده است. بر اساس این مطلب چوب را شاید بتوان اغوا کننده ترین مواد و مصالحی دانست که می توان از آن در طراحی دکوراسیون داخلی خانه استفاده کرد. بیایید حرف های کلیشه ای راجع به چوب ها را فراموش کنیم، بله درست است آن ها حس طبیعی خوبی دارند، اما واقعیت این است که آن ها بیشتر به خاطر رنگ های خاص و منحصر به فردشان، به خاطر بافت های بی نظیرشان و به خاطر قدرت زیادشان در ست شدن با دیگر لوازم دکوراسیونی دوست داشتنی هستند.

مطالب مرتبط:

آیا برای دکوراسیون خانه روند خاصی را پیش گرفته اید؟

چیزی که از همان ابتدا برایمان خیلی اهمیت داشت تلفیق رنگ ها و هم چنین گرم بودن خانه مان بود. به همین دلیل هم در روند دکوراسیون منزل خود این معیارها را پسش گرفتیم.

به نظر خودتان کدام ویژگی منزل شما حس خانه بودن به شما می دهد؟

رنگ های گرم موجود در خانه به همراه گیاهان آپارتمانی مان حس خانه بودن به منزل ما بخشید، چیزی که باعث شده خانمان دنج تر و گرم تر شود و احساس تعلق خاطر بیشتری نسبت به آن پیدا کنیم.

وسایل چیدمان خانه 65 متری

داشتن چه فضا یا وسیله ای در خانه تان اهمیت زیادی داشت؟

 اینکه در چیدمان خانه 65 متری خود از گل و گیاه آپارتمانی استفاده کنیم برایمان خیلی مهم بود. به همین دلیل هم از همان ابتدا به این معیار توجه کردیم و در نهایت هم به خوبی از پس آن بر آمدیم.

بزرگترین چالش یا دردسر در زمان طراحی داخلی منزل شما چه بوده است؟

فضای کوچک خانه ما بزرگ ترین چالشی بود که هم چنان هم با آن رو به رو هستیم.

مطالب مرتبط:

با اختلاف سلیقه بین اعضای خانواده چه می کنید؟

خوشبختانه ما با هم، هم نظر هستیم و اختلاف سلیقه ای نداریم. به همین دلیل هم نتیجه چیدمان خانه 65 متری مان همان چیزی شد هر دوی ما آن را دوست داریم.

برای آنکه با مشکل کمبود فضا کنار بیایید، از چه روشی استفاده کرده اید؟

برای این کار راه های مختلفی را امتحان کردیم، برای مثال با طراحی جزیره در دکوراسیون آشپزخانه سعی کردیم که از این المان هم به عنوان وفضای ذخیره سازی استفاده کنیم و هم میز غذاخوری.

پیش از این در مطلبی با عنوان «چگونه یک جزیره در آشپزخانه طراحی کنیم؟» در این رابطه گفته شده است که پیش از این ‌که به فضاهای نگهدارنده یا اجاق گاز آشپزخانه خود فکر کنید، در این مورد تصمیم بگیرید که می‌خواهید کارکرد اصلی جزیره شما چه باشد. بسیاری از جزیره‌ها دارای دو بخش هستند: یک بخش مخصوص آشپزی و بخشی دیگر مخصوص غذا خوردن. اما تاکید شما بیشتر بر روی کدام بخش است؟ کار کردن، آشپزی، غذا خوردن، تمیز کردن، و یا تفریح؟ یا شاید می‌خواهید برای کارهای دیگری مانند انجام تکالیف مدرسه بچه ها نیز از جزیره استفاده کنید؟ اگر می‌خواهید وسایل برقی و سینک در جزیره قرار بگیرند به فضای بیش‌تری نیاز دارید. اگر از آن فقط برای وعده‌های غذایی عادی می‌خواهید استفاده کنید، نشیمن باید اولویت اول شما باشد.

وسیله مورد علاقه تان در خانه چیست؟

 میزهای چوبی مان از وسایل مورد علاقه مان به شمار می روند.

کدام فضا یا وسیله را کمتر از باقی قسمت ها دوست دارید؟

 قطعا نمی توانیم به طور مشخص بخش خاصی را در پاسخ به این سوال مشخص کنیم، چرا که برای طراحی و چیدمان تمامی بخش های خانه با عشق و حوصله پیش رفتیم و جای جای خانه مان را عمیقا دوست داریم.

آیا وسیله خاطره انگیز و یادگاری را در دکوراسیون خانه استفاده کرده اید؟

بله، میز ماندلا نقاشی خانم خانه و تابلوی پازل یادآور خاطراتی شیرین برایمان هستند.

آخرین وسیله ای که برای خانه خریده اید، چیست و آن را از کجا تهیه کردید؟

میزهای چوبی آخرین وسایلی هستند که برای خانه دوست داشتنی مان و از گالری آزیتا علیزاده خریداری کردیم.

آیا وسیله ای در خانه وجود دارد که خودتان آن را ساخته باشید؟ از چه متریالی برای ساختش استفاده کرده اید؟

بله، ساعت چوبی که بر روی دیوار آویزان شده را خودمان با کمک چوب طبیعی درست کردیم. علاوه بر این میز ماندلا، تابلوی پازل و همین طور آباژور چوبی نیز از کارهای خودمان به شمار می آیند.  

با تجربه هایی که به دست آورده اید، توصیه شما به مخاطبان چیست؟

توصیه ما این است که ابتدا سبک مشخصی را در ذهن خود ترسیم کنند و بعد با توجه به شرایط موجود، چیزهایی از قبیل متراژ فضا، نقشه خانه و... آنها را پیاده سازند و به خانه مورد نظر و دوست داشتنی خود دست یابند.

عکاس: آیدا تاجیک

شما هم می توانید تصاویر دکوراسیون منزل خود را از طریق واتس اپ یا تلگرام به شماره 09388547140 ارسال کنید یا به پیج چیدانه کالا دایرکت بفرستید تا درباره داستان خانه شما هم بگوییم.

نویسنده: طلوع حقیقت

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- دانشگاه شهید بهشتی ویراستار مجله منزل مترجم و عضو تیم محتوای چیدانه

نشان کردن
 • 4937 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 22 تیر 1399

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
صنایع شیشه و آینه آگاهی صنایع شیشه و آینه آگاهی
30 نمونه کار

تلفن: 02177895326
مبلمان هيواهوم مبلمان هيواهوم
6 نمونه کار

تلفن: 02133558964
مبلمان سویل مبلمان سویل
6 نمونه کار

تلفن: 02177891262
خانه معماری هوما خانه معماری هوما
9 نمونه کار

تلفن: 02188087604
رویای مبل ماندگار رویای مبل ماندگار
5 نمونه کار

تلفن: 02155289691
میز و مبل حس وود میز و مبل حس وود
9 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۴۴۲۰۰۳۹۴
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173