Chidaneh.com placeholder image

دکوراسیون منزل 2019، خانه ها این شکلی می شوند!

به قلم: گلنار

 

ساقدوش بار

قبل تر در مطلب دکوراسیون داخلی 2019، مدل مبلمان هایی که طراحان و دکوراتورها برای سال 2019 پیش بینی کردند را بررسی کردیم. در این مطلب 7 طراح معروف این موضوع را از یک جنبه دیگر، یعنی سبک دکوراسیونی خانه برای ما توضیح می دهند. این که در سال 2019، علاوه بر مبلمان و رنگ سال، باید منتظر تجربه کردن کدام طراحی های جدید برای خانه هایمان باشیم. نشیمن ها رسمی یا راحت، اکسسوری ها ساده یا لوکس و بسیاری موارد دیگر که در ادامه خواهیم خواند.

سرویس خواب بالسا

دکوراسیون منزل 2019

1. طراحی ترکیبی اتاق ها

هالی بیکر، یکی از طراحان شرکت کننده در این نظرسنجی اظهار داشته که در سال 2019 شاهد ترکیب رفتارهای مختلف در خانه ها هستیم. به طور مثال می توانیم نشیمن هایی داشته باشیم که فضای دورهمی و زندگی روزمره را در کنار یکدیگر داشته باشند. شاید تاکنون عادت داشتیم که فضاها از یکدیگر تفکیک شده باشند اما درسال 2019 می توانیم خلاقیت های بیش تری به خصوص در زمینه استفاده از انواع هنرها ببینیم.

مطلب پیشنهادی : رنگ سال 2019، یکی از این 15 تا برنده میشه!

دکوراسیون منزل 2019

2. حضور فعال وسایل قدیمی و کهنه

آندرا هارالدسن، کی دیگر از طراحان ، بازگشت الگوها، نقش ها و وسایل وینتیج و قدیمی را برای سال 2019 نوید می دهد. این طراح پیشنهاد می کند اگر چنین وسایل و اکسسوری هایی در منزل دارید، برای سال آینده نگه داشته و حتما به ایده های مختلف استفاده از آن ها فکر کنید. پارچه های بسیار قدیمی نیز در همین دسته جای می گیرند. 

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون منزل 2017، یازده مد برتر سال!

دکوراسیون منزل 2019

3. نشیمن های راحت

ونسا فرانسیس در این باره می گوید : “مسلما نشیمن ها راحت تر و خودمانی تر طراحی می شوند." تصویر بالا نمونه خوبی از این ایده را به ما نشان می دهد. مبلمان با تکیه گاه های کوتاه تر، پاف های راحت تر و حضور سبزی و گیاهان آن چیزی هستند که می توانیم منتظر دیدنش باشیم. شاید بتوان پیش بینی این را نیز داشت که فضاهای پذیرایی نیز با همین نشیمن ها ترکیب و ادغام شده و آن ها نیز خودمانی تر بشوند.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون های داخلی که در سال 2017 مد می شوند!

دکوراسیون منزل 2019

4. نقش پر رنگ نورپردازی

هارولدسن، طراح چهارم، به این موضوع عقیده دارد که نورپردازی در سال 2019 نقش بزرگی ایفا خواهد کرد، این که می توانید رنگ اتاق را تغییر دهید و یا حتی حس و حال های متفاوت متناسب با خلق و خوی شما در طول روز داشته باشید. در واقع “روشنایی برای افزودن رنگ و بافت به دیوارها استفاده می شود."

مطلب پیشنهادی : رنگ سال 2018، این بنفش رویایی با شما حرف می زند!

دکوراسیون منزل 2019

5. توجه به نیازهای ساکنان خانه

جوردی فغان و آلن فیرستون، بر این باورند که اتاق نشیمن در سال 2019 فضایی است که واقعا منجر به یک زندگی شخصی می شود. آن ها می گویند: “مشتریان ما به دنبال فضاهای ساده اما در عین حال خلاقانه هستند تا بتوانند به بیش تر نیازهایشان پاسخ دهند." به طور مثال حضور میزها و کمدها، وسایل بازی بچه ها، کتاب ها و … همگی به نوعی در فضا چیدمان شده و قرار می گیرند که در کنار زیبایی کاربردی نیز باشند.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون داخلی 2018، با عضو جدید خانواده آشنا شوید!

دکوراسیون منزل 2019

6. حضور فضاهای نامتعارف

به گفته Nyla Free، ممکن است امروزه رویکردهای جدید و نامتعارف را در فضاهایی مانند نشیمن ببینیم اما آن چه که در سال 2019 اتفاق خواهد افتاد، استقبال بیش تر از این سبک ها خواهد بود. او می گوید :" که برخی از عناصر طراحی که ما انتظار داریم تا در سال 2019 برای ایجاد این حس ببینیم، طرح های رنگی رنگی، نقوش غیر هم شکل و ست شدن مبلمان های متفاوت در کنار یکدیگر خواهند بود.

مطلب پیشنهادی : جدیدترین دکوراسیون منزل، از ترندهای 2018 خبر دارید؟

دکوراسیون منزل 2019

7. مانند سال های پیش محافظه کارانه نیست

 بسیاری از طراحان خاطرنشان می کنند که فضاهای زندگی در سال 2019، از فضاهای رسمی و جدی امروزی بسیار دور خواهند شد. بر همین دکوراتورها تمایل دارند مشتریان خود را به استفاده آزادانه تر از وسایل، به خصوص نمونه های دست ساز و سنتی، تشویق کرده فضاها را جذاب تر از آن چه که امروز می بینیم طراحی نمایند. 

مد سال های گذشته را نیز می توانید دنبال کنید :

منبع : styleathome

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه