Chidaneh.com placeholder image

استفاده مجدد از کاغذ دیواری، دورریزها ایده جدید دارند!

به قلم: گلنار

 

فکتور

بعضی از افراد هستند که علاقه زیادی به ایجاد تنوع و دور شدن از یکنواختی در فضای زندگی شان دارند. گاهی اوقات این تغییرات نیازمند صرف هزینه زیاد و راهنمایی یک متخصص است اما در بسیاری از موارد نیز می توان آن را به ارزان ترین شکل ممکن و با خلاقیت هایی ساده خلق کرد. این خلاقیت می تواند شامل وسایل و متریال هایی باشد که دوباره قابلیت استفاده و کاربرد دارند. کاغذ دیواری ها نیز در همین دسته ها قرار می گیرند و با توجه به ایده های این مطلب می توانید برای ایجاد تنوع بیش تر، با آن ها تصویرهای جدیدی خلق کنید. 

تابلو فرش ریحان

استفاده از تکه های کاغذ دیواری

تزئین یک میز با کاغذ دیواری

ایده ای که در تصویر بالا مشاهده می کنید، استفاده از کاغذ دیواری برای تزیین یک میز قدیمی است. شما به راحتی می توانید از این ایده برای زمان هایی استفاده کنید که میز یا کنسولتان دارای چهارچوب و بدنه سالم بوده و فقط نیازی به روکش یا رنگ آمیزی جدید دارند. پایه های این میز به رنگ سفید رنگ آمیزی شده و برای پوشاندن سطح خراب از کاغذ دیواری سیاه و سفید استفاده شده است.

مطلب پیشنهادی : اعجاز در دکوراسیون منزل با وسایل بازیافتی ساده

تکه های کاغذ دیواری

طراحی کتابخانه با کاغذ دیواری

در این نمونه برای طراحی و ایجاد یک کتابخانه در قسمت فرورفتگی دیوار از کاغذ دیواری های ساده استفاده شده است. این کار علاوه بر این که قسمت کتابخانه را از ساده بودن خارج کرده و باعث شاخص تر شدن آن می شود، به دلیل ایجاد خطوط عمودی به بلند تر نشان داده شدن دیوارها و سقف نیز کمک زیادی خواهد کرد. علاوه بر این وسایل دکوری و کتاب ها در پس زمینه مشکی جلوه بیشتری پیدا می کنند.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون اتاق خواب با وسایل دورریختنی، 45 ایده چوبی و پارچه ای!

استفاده از تکه های کاغذ دیواری

طراحی میز کنار تختی با کاغذ دیواری

اگر قبلا از کاغذ دیواری های گلدار استفاده می کردید و اکنون دیگر نیازی به آن ها ندارید بهتر است برای نوسازی و طراحی دوباره میزهای کشودار از آن ها بهره ببرید. در این نمونه رنگ سبز و سفید کاغذ دیواری به زیبایی بر روی کشوهای میز نشسته و با دسته ها و پایه های برنزی هماهنگی خوبی را به وجود آورده است. این نمونه نیز مانند نمونه اول می تواند برای پوشاندن خرابی های میز به کار برود. 

مطلب پیشنهادی :9 راه حل های اقتصادی برای استفاده دوباره از وسایل دور ریختنی!

استفاه از تکه های کاغذدیواری

تزیین راه پله با کاغذ دیواری

اگر واقعا به دنبال ایجاد یک تغییر اساسی در دکوراسیون خانه خود هستید، راه پله های داخلی می توانند بهترین مکان برای به انجام رساندن آن باشند. در این نمونه، کاغذ دیواری های سیاه و سفید برای تزیین پله ها به کار رفته و آن ها را از حالت چوبی و ساده قبل خارج کرده اند. شاید این ایده نسبت به تزیین دیوار راه پله مدرن تر و امروزی بوده و جلوه خاصی را به فضای راه پله شما ببخشد. 

مطلب پیشنهادی : 10 ایده تزیین راه پله ها در دکوراسیون داخلی

استفاده دوباره از کاغذ دیواری

ایجاد قاب های دکوراتیو با دورریز کاغذ دیواری

در بسیاری از موارد به خصوص در طراحی و دیزاین دیوارها، از عناصر دکوراتیو و تزیینی متنوعی استفاده می شود که محل خوبی برای نصب دوباره کاغذدیواری های قدیمی نیز هستند. به طور مثال در نمونه بالا قاب و شلق قدیمی روی دیوار با رنگ سفید رنگ آمیزی شده دیزاین داخل آن با کمک کاغذ دیواری انجام گرفته است. در طراحی های مدرن تر شما نیز می توانید داخل باکس های دیواری خانه خود را با این روش طراحی نمایید.

مطلب پیشنهادی : 7 روش طراحی داخلی برای استفاده بهینه از فضای انبار

استفاده مجدد از کاغذ دیواری

ایجاد فضای ذخیره سازی جدید

آن چه که در تصویر بالا مشاهده می کنید، یک قفسه بسیار ساده است که برای افزایش فضای ذخیره سازی، به یک کمد تبدیل شده و این کار توسط جعبه های کارتنی انجام گرفته که با کاغذ دیواری های قدیمی وغیرقابل استفاده روکش شده اند. بنابراین اگر شما نیز در فضای خانه خود به فضاهای ذخیره سازی بیش تری نیاز دارید می توانید از کاغذ دیواری ها برای پوشاندن آن ها و یا حتی ایجاد کمدها بهره ببرید. 

مطلب پیشنهادی : خلاقیت با وسایل بازیافتی، 40 ایده دکوراسیونی!

استفاده مجدد از کاغذ دیواری

تزیین داخل کشوها با تکه های کاغذ دیواری

گاهی اوقات فضاهای بسیار پنهان اما جالبی برای طراحی وجود دارند که می توانند تنوع خوبی را برای شما به وجود بیاورند. داخل کشوها نیز از جمله همین مکان ها هستند که شاید در اتاق کار و یا آشپزخانه اهمیت بیش تری پیدا می کنند. کاغذ دیواری های قدیمی و بدون استفاده برای پوشاندن این قسمت ها ایده های خوبی محسوب می شوند و چسباندن آن ها زمان زیادی را نیز از شما نمی گیرد. فراموش نکنید که فقط خود شما از دیدن نقش و رنگ های زیبای داخل کشوها لذت خواهید برد. 

مطالب پیشنهادی :

منبع : abeautifulmes

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه