ترتیب کامل مراحل بازسازی خانه از 0 تا 100

بازسازی و نوسازی را می توان جزو آن دسته اصطلاحی دانست که بسیاری از افراد از شنیدن آن وحشت دارند. اما زمانی که پای یک بازسازی اصولی در میان باشد، همه چیز فرق می کند. تغییر دکوراسیون و تعمیر عیوب خانه، غیر قابل اجتناب و در برخی موارد ضروری هستند. در این مطلب با ما همراه شوید تا با اشاره به مراحل بازسازی خانه، برخی از اصول اساسی را شرح دهیم.

بازسازی منزل مسکونی از الف تا ی

قبل از هر چیز، علت بازسازی منزل از تغییر در سبک و دکوراسیون منزل گرفته تا اصلاح آسیب هایی که گذر زمان بر جان خانه نشانده، باید مشخص شود. اما مهم ترین نکته در این است که  در یک منزل مسکونی، بازسازی باید از صفر تا صد و بر اساس نیاز کارفرما انجام شود.

1. مرحله اول بازسازی خانه

بدیهی است که مراحل طراحی و انجام عملیات بازسازی بر اساس خواسته کارفرما و با رعایت اصول استاندارد انجام می شود. بنابراین، قبل از شروع عملیات طراح در مورد:

  • سبک دکوراسیون
  • تغییرات ضروری
  • فعالیت های مورد نیاز کارفرما
  • میزان بودجه 
  • مدت زمان مورد نیاز

با کارفرما صحبت کرده و به نتایج مشترک خواهند رسید.

2. مراحل بازسازی خانه از سقف تا کف

طراحان و معماران، اولین و مهم ترین گام در بازسازی خانه را بررسی وضعیت لوله کشی و اطمینان از استحکام ستون ها می دانند. برای این منظور، گاهی اوقات لازم است تمامی دیوارهای قدیمی تخریب شوند. همچنین برای نوسازی طرح سقف، آرک های قدیمی را هم تخریب کرده و با طراحی جدید جایگزین می کنند.

مطلب پیشنهادی: بازسازی کف خانه، چطوری ارزان و به صرفه میشه؟

3. دکوراسیون داخلی، قدم بعدی در بازسازی خانه

بعد از اینکه تمامی مشکلات ساختاری بنا شناسایی و رفع شد، نوبت به قدم بعدی که اجرای طراحی دکوراسیون داخلی است می رسد. در این مرحله، تیم متخصص بر اساس طراحی مورد تأیید کارفرما، طراحی و ساخت بخش های مختلف مانند آشپزخانه، اتاق خواب ها، سرویس بهداشتی و .... را اغاز می کنند.

برخی از جزییات مانند تعویض پنجره ها، و در نهایت نصب کاغذ دیواری، کفپوش و قرنیز، نمای نهایی دکوراسیون داخلی را تکمیل خواهند کرد. در این مرحله بسیار مهم است که تعمیرات خانه را انجام دهید و همه مشکلات را برای رفع کردن شناسایی کنید.

مطالب پیشنهادی:

4. بازسازی آشپزخانه

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه یک منزل مسکونی، مصالحِ کاربردی باید با وسواس انتخاب شوند. طراحی آشپزخانه به سبک مدرن و با کابینت هایی از جنس "های گلاس" با طراحی همان آشپزخانه اما به سبک کلاسیک و کابینت ممبران ویژگی ها و اجرای متفاوتی لازم خواهند داشت. این نکته را به یاد داشته باشید که انتخاب طرح ساده برای کابینت ها، می تواند تا حد قابل توجه ای هزین مصرفی را کاهش دهد. مطلب قبل و بعد بازسازی 10 آشپزخانه قدیمی! می تواند ایده های زیادی برای شما داشته باشد.

مطلب مرتبط: تعمیر آشپزخانه قدیمی؛ بهترین راهکارهای تعمیر آشپزخانه + عکس

سرعت عمل در مراحل بازسازی خانه با تیم حرفه‌ای

در این مطلب به بررسی ترتیب مراحل بازسازی پرداختیم و فرآیند بازسازی را در بخش های مختلف ساختمان بررسی کردیم. مواردی که ذکر شد تنها بخش ابتدایی از یک پروسه پر زحمت به حساب می آیند. محاسبه زمان مورد نیاز با توجه به حجم کار پیش رو، یکی از وظایف گروه طراحی داخلی است. به این ترتیب با زمان بندی مشخص، بازسازی خانه می تواند در کم ترین زمان ممکن هم انجام گیرد. اگر در این مورد سوالاتی دارید می توانید از اهالی فن چیدانه کمک بگیرید.

"برای طراحی و اجرای پروژه های‌تان می توانید از اهالی فن و متخصصین معماری و دکوراسیون در چیدانه از کمک بگیرید"

صبا صوفی
نویسنده: صبا صوفی

کارشناس ارشد عکاسی عکاس صنعتی، تبلیغات، دکوراسیون و معماری مترجم و نویسنده عضو تیم تحریریه چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
ترتیب کامل مراحل بازسازی خانه از 0 تا 100

ترتیب کامل مراحل بازسازی خانه از 0 تا 100

تعمیرات مبل، از نوسازی چوب تا رویه کوبی!

تعمیرات مبل، از نوسازی چوب تا رویه کوبی!

بازسازی خانه؛ چگونه خانه قدیمی خود را شیک و نو کنیم؟

بازسازی خانه؛ چگونه خانه قدیمی خود را شیک و نو کنیم؟

کسب و کارها پیشنهادی
فرش دو لایه مدما certificate
فرش دو لایه مدما

فرش دو لایه مدما

مبلینا certificate
مبلینا

مبلینا

شومینه و باربیکیو تاج certificate
شومینه و باربیکیو تاج

شومینه و باربیکیو تاج

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent