کفپوش داخل کابینت، داخل کابینت چی بندازم؟

اصولا چیدمان آشپزخانه کار دقیق و سختی به حساب می آید و دلیل آن هم این است که این بخش از خانه دارای وسایل بسیار زیادی بوده و در معرض آلودگی ها و رطوبت های محیطی بسیاری نیز قرار خواهد گرفت. به همین دلیل در اینجا اهمیت چیدمان درون کابینت ها مشخص می شود. معمولا افراد بعد از جا به جایی منزل خود، بیشترین زمان چیدمان را به کابینت های آشپزخانه اختصاص می دهند. در این رابطه می توان به نکات لازم در رابطه با نگهداری از کابینت ها اشاره کرد که یکی از آنها استفاده از کفپوش داخل کابینت ها است. در این مطلب از وب سایت چیدانه همراه ما باشید تا با هم در این رابطه بیشتر صحبت کنیم و پاسخی باشیم برای این سوال رایج که "داخل کابینت چی بندازم؟"

کفپوش داخل کابینت

کفپوش کشوهای کابینت

کفپوش داخل کابینت

ممکن است در نظر اول، استفاده از کفپوش داخل کابینت برای بسیاری از افراد کاری بیهوده و غیرضروری باشد، اما باید بگوییم که شما با این کار می توانید از کابینت و همین طور وسایل داخل آن مراقبت بیش تری کرده و عمر آن ها را افزایش دهید. به طور کلی می توان گفت که شاید استفاده از کفپوش داخل کابینت، فضای درون آن را کمی محدود کند ولی در عوض شرایطی کاملا بهداشتی و تر و تمیزتر را برایتان مهیا خواهد کرد.

داخل کابینت چی بندازیم

مزایای کفپوش داخل کابینت

بیایید این مسئله را کمی دقیق تر بررسی کنیم. احتمالا برای همه شما پیش آمده است که وقتی کابینت های زیر سینک آشپزخانه را باز می کنید با رطوبتی در کف کابینت رو به رو شوید و یا در زمان باز کردن هر کدام از دیگر کابینت هایتان درون آنها را روغنی و یا گرد و خاکی و مرطوب ببینید. این مسائل کاملا طبیعی هستند و این فقط شما نیستید که چنین چیزی را تجربه می کنید. قطعا برای حل این مسائل، بهترین راهکار، استفاده از کفپوش داخل کابینت است.

کف کابینت چی بندازیم

کفپوش داخل کابینت

مزیت دیگر کفپوش داخل کابینت این است که شما می توانید هر چند وقت یک بار آنها را به راحتی برداشته و تعویض نمایید، بدون اینکه لازم باشد سطح درونی کابینت را که زیر کفپوش قرار گرفته پاک و تمیز کنید.

کفپوش کشوهای کابینت

داخل کابینت چی بندازم؟

  • کفپوش کابینت چسبی
  • کفپوش کابینت غیرچسبی

امروزه انواع و اقسام گسترده ای از کفپوش داخل کابینت در بازار موجود است، اما توصیه ما این است که با آگاهی لازم دست به خرید و انتخاب محصول مورد نظر خود بزنید. برای مثال بهتر است از خرید کفپوش داخل کابینتی که چسبی است اجتناب کنید. یادتان باشد که این کفپوش قرار نیست تا همیشه در کابینت شما باقی بماند و شما باید یک روزی آن را بردارید. قطعا امروزه کفپوش های داخل کابینتی بسیاری در بازار موجود هستند که چسب های بسیار قوی ای داشته و امکان قرار دادن و برداشتن آنها از درون کابینت برای شما بسیار سخت خواهد بود. شما می توانید با خرید کفپوش داخل کابینتی که چسبی نیست، به علاوه کمی حوصله و دقت برای اندازه گیری و برش کفپوش، تمیزی داخل کابینت آشپزخانه تان را تضمین نمایید.

کفپوش داخل کابینت


کفپوش فومی داخل کابینت

پوشش کف کابینت

نکات مهم در خرید کفپوش داخل کابینت

  • کفپوش داخل کابینت فومی :

بسیاری از کفپوش های داخل کابینتی که امروزه در بازار هستند از جنس فوم بوده و یا به نوعی طراحی شده اند که با هر بار قرار دادن ظرفی بر روی آنها صدایی ایجاد نمی کنند و به اصطلاح خاصیت صدا خفه کنی دارند!

  • کفپوش قابل شست وشو

توصیه دیگری که داریم آن است که تا جای امکان به سراغ محصولاتی بروید که قابل شست و شو هستند و شما می توانید بعد از مدتی آنها را از داخل کابینت بیرون آورده و بشویید. با این کار می توانید در هزینه های مربوط به خرید این کفپوش ها صرفه جویی نمایید.

کفپوش داخل کابینت

  • کفپوش ضدآب

ناگفته نماند اینکه کفپوش مورد نظر را برای کدام کابینت ها می خواهید اهمیت بسیار زیادی دارد. برای مثال برای داخل کابینت هایی که در پایین سینک ظرفشویی قرار دارند بهتر است که به سراغ کفپوش های ضد آب و یا آنهایی که جذب بالا دارند بروید تا از انتقال رطوبت به دیواره های کابینت جلوگیری نمایید.

پوشاندن دیوارهای کابینت

پوشاندن دیواره داخلی کابینت

کاغذ دیواری برای داخل کابینت

دیوارپوش داخل کابینت با استفاده از کاغذ دیواری

یکی از ایده هایی که در این مطلب می توان به آن اشاره کرد استفاده از کاغذ دیواری هایی در داخل کابینت ها است. علاوه بر کف کابینت ها شما می توانید برای زیباتر شدن کابینت هایتان دیواره های آنها را نیز با کاغذ دیواری های مناسب زیباتر کنید. دقیقا مثل این تصاویر!

"برای تهیه انواع کفپوش داخل کابینت از ثبت درخواست رایگان چیدانه کمک بگیرید"

مطالب پیشنهادی:

نویسنده:

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- دانشگاه شهید بهشتی ویراستار مجله منزل مترجم و عضو تیم محتوای چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
کفپوش داخل کابینت، داخل کابینت چی بندازم؟

کفپوش داخل کابینت، داخل کابینت چی بندازم؟

انواع کابینت نئوکلاسیک، آشپزخانه‌ای خوش‌رنگ و لعاب در منزل

انواع کابینت نئوکلاسیک، آشپزخانه‌ای خوش‌رنگ و لعاب در منزل

1399/11/15 ادامه مطلب
قفسه بندی داخل کابینت آشپزخانه، از ریخت و پاش خلاص شو!

قفسه بندی داخل کابینت آشپزخانه، از ریخت و پاش خلاص شو!

کسب و کارها پیشنهادی
آتلیه معماری مهرآذین طرح certificate
آتلیه معماری مهرآذین طرح

آتلیه معماری مهرآذین طرح

مبلمان کارن هوم certificate
مبلمان کارن هوم

مبلمان کارن هوم

کالای خواب لایکو certificate
کالای خواب لایکو

کالای خواب لایکو

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent