تبلیغات
E رومانته F فارست چوب و هنر E
امتیاز: 2.1 0 نظر | ثبت نظر

29 اسفند 1397

تزئین میز شام شب عید، یک سفره آرایی درجه یک!

 

امسال برای تزیین میز شام شب عید چه ایده ای دارید؟ چیدانه، می تواند به شما در اجرا کردن ایده زیبایتان کمک کند. در این مطلب به شش پرسشی که ذهن شما را در مورد سفره آرایی مشغول کرده است، پاسخ داده ایم. برای یک سفره آرایی درجه یک آماده اید؟!

تزیین میز شام

1- کدام رومیزی را برای شام شب عید پهن کنیم؟

رومیزی، رانر و زیر بشقابی سه انتخابیست که شما دارید.اما کدام یک را باید استفاده کنید؟ انتخاب نوع رومیزی به دکوراسیون غذاخوری شما بستگی دارد. علاوه بر رنگ، سبک میز غذاخوری و اکسسوری هایی مانند گلدان، شمعدان و جا دستمالی نیز در این انتخاب تاثیر گذارند. برای سبک های مدرن و مینیمال، بهتر است از دستمال سفره های ساده استفاده کنید. سعی کنید از انتخاب دستمال سفره و رانر های خیلی شلوغ بپرهیزید تا طرح شما در میان شلوغی آن نا پدید نشود. برای سبک های سنتی می توانید از رومیزی های بلند یا رانر استفاده کنید. طرح هایی مانند سیاه مشق یا بته جقه های سنتی، مناسب سبک دکوراسیون شماست.

مطلب پیشنهادی: تزیین میز شام شب عید، رنگ سال 2018 درسفره های ایرانی!

2- کدام ظروف را برای شام شب عید انتخاب کنیم؟

انتخاب ظرف ها در سفره آرایی بسیار مهم است. شاید دلتان بخواهد از ظروف سنتی استفاده کنید. در این صورت بهتر است از رومیزی های ساده تری استفاده کنید.انتخاب رنگ، متناسب با رنگ سفره برای ظرف جلوه خاصی را به سفره شما می بخشد. اگر از رومیزی های طرح دار استفاده کرده اید، بهتر است تا جای ممکن از ظروف ساده تر و یکسان استفاده کنید. استفاده از ظرف های شیشه ای طرح سفره و یا میز شما را به نمایش می گذارد.

ظروف شام شب عید

چیدمان میز شام شب عید

3- ظروف را برای شام شب عید چطور بچینیم؟

قدم بعدی، نحوه چیدمان ظروف است. برای چیدن ظرف ها از بشقاب ها شروع کنید. فاصله استاندارد بین مرکز دو بشقاب 60 تا 65 سانتی متر است. اما برای یک شام خانوادگی لزومی ندارد انقدرها هم سخت گیر باشید! ظروف را طوری بچینید که همگی برای خوردن غذا راحت باشند. اصول چیدمان ظروف در همه جا یکسان است! بشقاب های تخت را اول و بشقاب گرد را روی آن قرار دهید. بعد از چیدن بشقاب بقیه لوازم را نسبت به آن ها می چینیم. لیوان ها سمت راست بشقاب قرار می گیرند و ظروف سالاد در سمت چپ چیده می شوند.

چیدمان رسمی میز شام

میز شب عید

قاشق در سمت راست بشقاب و چنگال در سمت چپ آن است. یک چاقو در سمت راست دستمال بگذارید، طوری که قسمت برش دهنده آن به سمت بشقاب باشد. اگر سوپ و سالاد هم دارید، باید دو عدد قاشق و چنگال بگذارید.  چنگال بزرگ را در سمت چپ دستمال و چنگال کوچک سالاد را در سمت چپ چاقوی بزرگ قرار دهید. قاشق کوچک دسرخوری باید در سمت راست چاقو و قاشق سوپ خوری باید در سمت راست قاشق دسرخوری باشد. لیوان آب را بالای چاقوها بگذارید.

آموزش تا کردن دستمال سفره

مدل تا زدن دستمال سفره

آموزش تا زدن دستمال سفره

4- دستمال سفره ها را چطور تا کنیم؟

همیشه از دستمال های پارچه ای استفاده کنید. استفاده از دستمال سفره نشان دهنده اهمیتیست که میزبان به راحتی مهمان می دهد. می توانید از گیره های دستمال سفره استفاده کنید یا آن ها را به صورت های مختلف تا کنید. چند مدل شیوه تا کردن را برای شما در بالا قرار داده ایم.

مطلب پیشنهادی: چیدمان میز شام شب عید، این 4 اینستاگرامر باسلیقه!

تزیین شمع میز شام

5- از چه شمعی برای شام شب عید استفاده کنیم؟

غذای شما ماهی است. پس از شمع های عطری که بوی ماهی را خنثی می کنند، استفاده کنید. شمع های دارچینی بسیار فضای منزلتان را خوشبو می کنند. از چند مدل شمع استفاده نکنید. این کار باعث معذب شدن میهمانان می شود. شمع ها را طوری سر میز قرار دهید که نگران افتادنشان نباشید.

تزیین گل برای میز شام شب عید

تزیین گل در چیدمان میز شام

چیدمان گلدان ها روی میز شام شب عید

6- از چه گلی برای شام شب عید استفاده کنیم؟

اگر میز شامتان شلوغ است یا مهمانان زیادی دعوت کرده اید، یا از گل استفاده کنید یا شمع. هر دو را هم زمان استفاده نکنید. اگر اصرار به استفاده از هردو دارید، حتما از گل های ریز و رنگی برای کنار دستمال سفره ها استفاده کنید. اگر تنها از گل استفاده می کنید، بهتر است مناسب با شب عید از شاخه های سنبل استفاده کنید. عطر سنبل فضا را دل انگیز می کند.

از نکات سفره آرایی این مطلب می توانید برای مهمانی های دیگر هم استفاده کنید. نوروزتان شادانه همراه با چیدانه!

تبلیغات

نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

نشان کردن
  • 1812 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 29 اسفند 1397

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
چمن مصنوعی چمن نما چمن مصنوعی چمن نما
3 نمونه کار

تلفن: 02126702017
گالری کرسی گالری کرسی
3 نمونه کار

تلفن: 09133330633
دکوراسیون نوین دکوراسیون نوین
19 نمونه کار

تلفن: 02144005319
صنایع چوبی توحید صنایع چوبی توحید
7 نمونه کار

تلفن: 02632556955
کابینت تمام چوب پاساک کابینت تمام چوب پاساک
8 نمونه کار

تلفن: 02177189324
شرکت معماری طم شرکت معماری طم
10 نمونه کار

تلفن: 09121674099
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173