گروه معماری سنتوش

نمونه کار از شرکت : گروه معماری سنتوش

امتیاز: 1.0 0 نظر | ثبت نظر

6 مرداد 1398

خستگی ناشی از ماهها کار و فعالیت را می توان با چند روز اقامت در یک ویلای شیک و زیبا فراموش کرد! گرچه در سال های اخیر، با رشد ساخت و ساز های بی رویه، شاهد گسترش ویلاسازی های غیر اصولی و نه چندان زیبا و مهندسی، در مناطق شمالی کشور و همچنین مناطق خوش آب و هوای اطراف تهران هستیم، اما هنوز هم بسیاری از مردم، به کار اصولی و طراحی مهندسی بها می دهند و ساخت ویلای رویایی‎شان را به دست شرکت های مهندسی متخصص در این زمینه می سپارند.گروه معماری سنتوش، یکی از شرکت های ساختمانی فعال در این زمینه  است که امروز قصد داریم با پروژه ویلای اوشان که در سال 94 توسط این گروه تکمیل شده، آشنا شویم.

مشخصات عمومی پروژه ویلایی مسکونی اوشان

آغاز پروژه: اردیبهشت 91
پایان پروژه: اردیبهشت 94
معمار مسئول و مدیر پروژه: مهدی ایوبی  
نقشه برداری: الموتی 
طراح تاسیسات مکانیکی: محسنیان
طراح تاسیسات الکتریکی: موسویان
سرپرست کارگاه: هادی حیدری  


ویلای مورد نظر، در طرح اولیه، در زمینی مستطیل شکل و نامتقارن قرار گرفته بود که محوطه آن به صورت تپه های خاکی و بدون منظور، رها شده بود. مهمترین کار گروه طراحی به فرم دهی سایت و تراس بندی ترازهای مختلف محوطه مربوط می شد ...

یک خوشامدگویی دلنشین!

در طراحی فعلی، پس از گذر از فضای روباز پارکینگ، وارد محدوده  فضای سبز ویلا می شوید؛ محوطه ای وسیع که از یک سو، چمنزار سبز و زیبای ویلا و از سوی دیگر، دیواره ی آبشار سنگی را در کنارتان خواهید یافت. این مسیر به ساختمان اصلی ویلا ختم می شود. در میانه ی راه یک مسیر از آن برای دسترسی به استخر جدا می شود.


یک استخر بزرگ در میان این فضای سبز واقع شده که نشاط و خنکای مطلوبی به این بخش از محوطه ی ویلا می بخشد، و اطراف آن با درختچه های کاج کوچک و شمشاد های ابلق به زیبایی فضاسازی شده .
مسیر دیگر به پله های منتهی به ویلا می رسد که دیواره های نمای این راه پله سنگی ، آبشار زیبای محوطه را می سازند.

عناصر مهم طراحی

استخر ، فضای آبنما ، آبشار ، آلاچیق مدرن و تمامی فضاهای ارتباطی همگی المان هایی هستند که توسط تیم معماری سنتوش، طراحی و اجرا گردید . همچنین نمای ساختمان به آجر و سیمان شسته تغییر پیدا کرد و 3 طبقه ساختمان و پلان های داخلی، مجدد طراحی گردید. فضای جکوزی در پایین ترین level، به نحوی طراحی شده که چشم انداز آن، کوهستان های اطراف باشد. تراز های محوطه هم بر همین اساس طراحی گردیده است.

طراحی فضای داخلی ویلا

فضای داخلی ویلا، با انواع لامپ های LED نقطه ای و نواری آفتابی و مهتابی نورپردازی شده، که فاصله ی میان سقف کاذب و سقف اصلی را پر می کنند و فرم سقف کاذب را با تاکید بیشتری به تصویر می کشند.یک void شیشه ای، فضای داخلی سالن بالا را به لحاظ بصری با محوطه ی استخر مرتبط می سازد. در این محوطه هم از نورپردازی دریغ نشده و نور خطی سرد (آبی)؛ محدوده ی استخر، و نورهای گرم(زرد)؛ اطراف آن، درهم آمیخته، وفضای استخر را با یک ترکیب آرام و ملایم روشن می کنند.


نورپردازی رویایی در شب!

با تاریک شدن هوا، ویلا و محوطه ی اطراف آن همچون جسمی نورانی، خود را از دل شب بیرون می کشند... از تابش های عمودی هالوژن های دیواره ها و ترانشه ها گرفته تا هاله های نورانی امتداد پله ها، و نور های نقطه ای که مسیر ورودی محوطه و استخر را روشن می کنند و حتی لایت باکس هایی که لا به لای چمنزارها در همان ابتدای مسیر، به شما خوشامد گویی می کنند، همگی جلوه ای رویایی و خاص به شب های این ویلای زیبا می بخشند.

تبلیغات

نویسنده: نجمه مهران پور

آرشیتکت.. طراحی معماری و دکوراسیون داخلی.. مشاور دکوراسیون و کارشناس محتوا در چیدانه

نشان کردن
  • 793 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 6 مرداد 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173