Chidaneh.com placeholder image

مدل جدید مبلمان راحتی، شایدنظرتون عوض بشه!

به قلم: علی صفری

مبلمان راحتی را امروزه می‌توان از ملزومات واحد مسکونی به شمار برد به طوری که در نبود آن، همیشه جای خالی‌اش حس می‌شود. از کاربرد‌‌های آن که بگذریم چند نکته بسیار جلب توجه می‌کنند، طراحی، متریال و رنگ که می‌توان گفت مثل انسانی که لباس می‌پوشد، خانه‌ای داریم که برای زیباتر شدن آن مبلمان تهیه می‌کنیم! همراه چیدانه و شرکت مبلیران اصل باشید!

chidaneh ad banner

مبلیران اصل
شوروم مبلیران
مبلیران اصل

مبلمان راحتی، نکات ریز ولی درشت!

می‌توان گفت برای اکثر خریداران مبلمان، راحتی مهم‌ترین فاکتور انتخاب یک مبل خوب است. مبلمانی که هنگامی از آن استفاده می‌کنیم حس راحتی، آرامش و آسایش را به ما القا کند و علاوه بر این‌ها با تنوعی که در طرح و رنگ آن‌ها وجود دارد، در جنبه‌ی دکوراسیون داخلی نیز کارآمد باشد. ولی مبلمان خوب دارای چند ویژگی اصلی می‌باشند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

  • قسمت پشتی مبل بایستی طوری طراحی شود که شانه‌ها و قسمتی از گردن را کاور کند و پوشش دهد. 
  • تکیه‌گاه مبل بایستی گودی کمر را پوشش داده تا به این ترتیب از مشکلاتی نظیر کمر درد جلوگیری شود.
  • یکی از ویژگی‌های مبل که بایستی در طراحی آن دقیق بود، ارتفاع آن است. ارتفاع مبلمان بایستی به گونه‌ای باشد که پا بر روی آن نه خیلی کشیده قرار گیرد و نه خیلی خم شود و به نوعی استاندارد طراحی شود.
  • در طراحی مبل چرم بایستی از سطح ناصاف بر روی رویه‌ی آن استفاده شده تا از تعریق جلوگیری شود.
  • مبلمان خوب و کارآمد نه خیلی نرم می‌باشند و نه خیلی سفت! متریال و جنس مبل بایستی طوری طراحی و تولید شده باشند تا مبل حالت نرمال و استانداردی به خود بگیرد.
  • مهم‌ترین ویژگی مبلمان راحتی، وزن آن‌ها است. از گذشته تا کنون با کم‌تر شدن استفاده از چوب‌های گردو که وزن زیادی را دارند، وزن مبل نیز به نسبت کاهش یافته اما مبلی کارآمد‌تر است که وزنی سبک داشته تا مشتری را هنگام حمل، جابه‌جایی و اسباب‌کشی اذیت نکند.

مبلیران اصل
شوروم مبلیران
مبلیران اصل

مبلمان راحتی، شاید نظرتون عوض بشه!

مبلمان بدون شک می‌تواند بر احساسات ما و تجربه‌ی ما در فضای داخلی تأثیر بگذارد، به این معنی که می‌تواند به شما احساس راحتی بدهد و یا در رفتار شما نیز تاثیر بگذارد. حال به این نتیجه رسیدیم که عناصری که به یک فضا جنبه‌ی دکوراتیو (زیبایی) می‌دهند می‌توانند در عین حال برعکس عمل کرده و منفی شوند! در تهیه‌ی مبلمان راحتی بایستی به نکات مختلفی توجه کرد که از مهم‌ترین آن نکات، توجه به سبک گچ‌بری واحد مسکونی شماست تا شما هم‌سبک دکور منزل خود، مبلمان خود را انتخاب کنید!

مطلب پیشنهادی: مبلمان راحتی مدرن، 3 مدل برای چیدمانی مهمان پسند!

مبلیران اصل
شوروم مبلیران
مبلیران اصل

مبلمان راحتی، اینجا جزئیات مهم‌اند!

اصل هماهنگی، مهم‌ترین اصل و جنبه در دکوراسیون داخلی منزل شما است. بنابراین، تمام لوازم و اجزای دکوراسیون داخلی خانه بایستی با کلیت فضا و تزئینات آن هماهنگ باشند. نکته‌ی مهم در انتخاب مبلمان مناسب دکور منزل خود، توجه به سبک دکوراسیون شماست. امروزه سبک کلاسیک و سبک مدرن بسیار در طراحی‌های داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌ عنوان مثال اگر در گچ‌بری خانه‌ی شما از جزئیات بسیاری استفاده شده یا وسایل دکوری چوبی و آینه‌های بلند در دکوراسیون داخلی شما به کار گرفته شده، این سبک از دکوراسیون را کلاسیک می‌نامیم. حال که با واقف بودن به سبک به کار گرفته شده و برای رسیدن به اصل هماهنگی، بایستی مبلمانی انتخاب کنیم که سبک کلاسیک داشته باشند. شما می‌توانید به منظور مشاهده‌ی مبلمان کلاسیک شرکت مبلیران اصل به پروفایل این شرکت مراجعه فرمایید.

مطلب پیشنهادی: مبلمان راحتی جدید، یکی از این 9مدل حتما انتخاب شماست!

 

مبلیران اصل
مبلمان چرم کلاسیک
مبلیران اصل

مبلمان راحتی، کلاسیک‌ش خوبه!

تصوری نادرست در ذهن اکثر مردم شکل گرفته که سبک کلاسیک یعنی سبکی قدیمی اما باید توجه کرد که سبک کلاسیک برگرفته از ریشه هنرهای اصیل است و به هیچ عنوان تکراری نخواهد شد. به عنوان مثال مبلمان کلاسیک شرکت مبلیران اصل، طرحی سنتی داشته و با الهام از تاریخ سبک جذاب کلاسیک، زیبایی را برای این نوع مبل به ارمغان آورده است. مبلمان کلاسیک، ریزه‌ کاری‌ها و پیچیدگی‌های خیلی زیبا و ظریفی را دارا هستند که منتهی به طراحی خاصی می‌شوند. به همین دلیل است که مبلمان کلاسیک از مقبولیت بیش‌تری در بین مردم برخوردار است.

مطلب پیشنهادی: 10مبل کلاسیک پرطرفدار از ویترین کالاهای چیدانه!

مبلیران اصل
جدیدترین ها
مبلیران اصل

مبلمان کلاسیک، منحصر به فرد؟ حتما!

حال که از زیبایی و ظرافت خاص مبلمان کلاسیک گفتیم، به بررسی ویژگی‌های منحصر به فرد آن می‌پردازیم.

  • ظرافت: مبلمان کلاسیک جزء ظریف‌ترین انواع مبلمان می‌باشند که البته ظرافت در این‌جا به معنای شکننده بودن نیست بلکه به معنای هنری است که در طراحی این نوع مبلمان کلاسیک استفاده شده به عنوان مثال فرم کلی بدنه، رنگ و پوشش مبلمان.
  • چوب: برای ساخت و طراحی مبلمان کلاسیک از چوب استفاده می‌شود که به نوعی کلاس کار را بسیار بالا برده و آرامش‌ بخش‌تر شدن کاربری مبلمان راحتی و کلاسیک را به همراه دارد. علت آرامش‌بخش بودن چوب، گرمایی‌ست که از چوب این مبلمان نشأت می‌گیرد.
  • کیفیت: بالا بودن کیفیت مبلمان کلاسیک از دیرینه‌ترین مزایای این نوع مبلمان محسوب می‌شود که باعث می‌شود مدت زمان بسیار زیادی از آن‌ها استفاده شود.

مطلب پیشنهادی: مبل کلاسیک، این مدل‌ها در دکوراسیون شما پادشاهی می‌کنند!

مبلیران اصل
مبلمان مدرن
مبلیران اصل

مبلمان راحتی، مدرن هم خیلی خوبه‌ ها!

اگر بخواهیم در ستایش مبلمان مدرن جمله‌ای بگوییم باید بگوییم که مبلمان مدرن، دست شما را برای چیدمان ایده‌آل خود باز گذاشته زیرا تنوع چیدمان در سبک مدرن بسیار زیاد است. در انتخاب مبلمان مدرن دقت کنید که تا حد ممکن تناسبی بین مدل انتخابی شما و دکوراسیون شما باشد (اینم باید بگم توی مبلمان مدرن از پارچه بیش‌تر استفاده می‌شه!). در نظر بگیرید که مبلمانی که کارآمدتر می‌باشند از سبک مدرن پیروی می‌کنند به عنوان مثال مبلمانی که برای دراز کشیدن و استراحت کوتاه بعد از یک روز گرم و سخت مورد استفاده قرار می‌گیرند!

از دست ندید! مبلمان مدرن، دکوراسیون خانه آیدین با این وسایل زیباست!

مبلیران اصل
مبلمان لاکچری
مبلیران اصل

در آخر…

در توصیف مبلمان راحتی می‌توان یه یک جمله بسنده کرد! مبلمان راحتی را می‌توان جدا نشدنی‌ترین عضو خانه‌های ایرانی دانست که بدون وجود آن‌ها، استراحت سخت خواهد بود!

 

مبلیران اصل
تک مبل خاص
مبلیران اصل

شرکت مبلیران اصل با بیش از نیم قرن تجربه و با تولید بیش از پنجاه مدل مبلمان راحتی مفتخر است که تا امروز توانسته باعث جلب رضایت مشتریان خود گردد. البته که شرکت مبلیران اصل شعبه‌‌ی دیگری ندارد و تنها برند موجود با این نام در سراسر کشور است. برای مشاهده‌ی نمونه کارهای شرکت مبلیران اصل به پروفایل این شرکت در چیدانه مراجعه کنید!

 

همراه چیدانه باشید!

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه