visibility 11523 today 1398/5/22

چیدمان خانه های ایرانی، رنگ آبی و کرم در آپارتمان تهران!

برای آنکه بتوانید چیدمان خانه خود را به بهترین نحو انجام دهید، باید برخی از اصول مهم را در هنگام طراحی و دکوراسیون منزل در نظر بگیرید. انتخاب وسایل و در نظر گرفتن نیازهای مختلف و کاربری هر فضا می تواند نتیجه مناسبی را برای داشتن بهترین دکوراسیون منزل بر جای بگذارد. در این مطلب از تور خانه گردی چیدانه قصد داریم با روندی متفاوت چیدمان خانه های ایرانی را با بررسی نمونه موردی در یکی از آپارتمان های شهر تهران بازگو کنیم تا بتوانید برای دیزاین خانه خود از این نکات استفاده کنید.

blog post

عکاسی منزل مسکونی ازگل

ترکیب رنگی مناسب در دکوراسیون خانه

برای انتخاب ترکیب رنگی دکوراسیون منزل باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. باید بدانید رنگ مورد علاقه تان چیست؟ مفهوم آن رنگ چیست؟ کدام رنگ تاثیر مورد نظر را در فضای منزل می گذارد و با توجه به فضای خانه و متراژ موجود مناسب تر خواهد بود؟ رنگ مکمل آن کدام است؟ آیا می توان این رنگ را در کنار رنگ های خنثی استفاده کرد؟ این سوالات را در ذهن خود پاسخ دهید و سپس به دنبال بهترین ترکیب رنگی بگردید.

در نمونه ای از دکوراسیون خانه ایرانی مشاهده می کنید که ترکیب رنگی کرم و آبی با ترکیبی از حضور چوب به عنوان رنگ قهوه ای دیده می شود.

مطلب پیشنهادی: ترکیب رنگ ها در دکوراسیون منزل، 10 ایده خوش ترکیب!

blog post

عکاسی منزل مسکونی ازگل

دکوراسیون نشیمن ایرانی چه وسایلی دارد؟

در این نمونه مبلمان راحتی در دکوراسیون پذیرایی شامل مجموعه ای از کاناپه دو نفره و سه نفره به رنگ کرم و دو مبل تک نفره به رنگ آبی می شود. بدنه اصلی این مبل از چوب تشکیل شده و طراحی آن را به صورت ظریف تر در چشم بیننده نشان می دهد.  

blog post

عکاسی منزل مسکونی ازگل

فرش دستبافت ایرانی با نقوشی که ترکیب رنگی کلی دکوراسیون منزل را شامل می شود، به عنوان یک عنصر سنتی حضور پیدا کرده است. ترکیب عناصر مدرن و سنتی باعث به وجود آمدن سبک دکوراسیون تلفیقی در فضای خانه می شود. علاوه بر فرش ایرانی، می توانید پارچه های سنتی و کوسن های به شکل انار را مشاهده کنید که می توان آنها را در سنت ایران هم به وفور پیدا کرد.

مطلب پیشنهادی: فرش های ایرانی که با دکوراسیون مدرن شما ست می شوند!

 

blog post

عکاسی منزل مسکونی ازگل

پرده آبی با طرح گل و با آستری حریر و تور، نور مناسبی را در طول روز وارد فضای داخلی خانه می کند.

مطلب پیشنهادی: مدل پرده حریر، این زیبای دلنواز و یک عالمه نور!

blog post

عکاسی منزل مسکونی ازگل

بدون شک نور کافی، حضور گیاهان و یک لیوان چای با منظره زیبایی که دیده می شود، لحظات نابی را برای افراد خانه به یادگار می گذارد.

blog post

عکاسی منزل مسکونی ازگل

فضایی که توصیف شد را هم می توان به عنوان دکوراسیون پذیرایی و هم اتاق نشیمن در نظر گرفت. میز تلویزیون چوبی با طراحی خاص و جذابی که دارد حتما توجه شما را نیز به سمت خود جلب می کند.

blog post

عکاسی منزل مسکونی ازگل

نقش گیاهان در چیدمان منزل

حضور گیاهان آپارتمانی به عنوان موجود زنده در دکوراسیون خانه تاثیرات مثبت بسیاری بر حال و هوای کلی فضا می گذارد. همانطور که در تصویر دیده می شود در این خانه، استند فلزی ایستاده ای در دکوراسیون پذیرایی قرار دارد و با گلدان های رنگی و گیاهان همیشه سبز فضای خانه را تحت تاثیر قرار داده است.

مطلب پیشنهادی: گیاهان آپارتمانی؛ چگونه در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

blog post

عکاسی منزل مسکونی ازگل

گیاهانی مانند بنفشه آفریقایی، پپرومیا یا قاشقی، آگلونما، کالانکوئه و موسی در گهواره از جمله گونه هایی هستند که در این خانه نگهداری می شوند. فراموش نکنید که برای داشتن گیاهان سالم باید ویژگی و نیازهای آنها را در نظر بگیرید تا بتوانید از این موجودات زنده به خوبی نگهداری کنید.

blog post

عکاسی منزل مسکونی ازگل

دیوار آجری در دکوراسیون غذاخوری

در بخش کناری دکوراسیون نشیمن و پذیرایی، می توانید دکوراسیون غذاخوری را مشاهده کنید. در این فضا علاوه بر وجود میز و صندلی ناهارخوری شش نفره و فرش دستبافت که از عناصر اصلی چیدمان محسوب می شوند، دیوار آجری نیز خودنمایی می کند.

مطلب پیشنهادی: آجر آنتیک، جلوه 10 دیوار در 10 خانه ایرانی!

blog post

عکاسی منزل مسکونی ازگل

آجر را هم می توان به عنوان عنصری از معماری ایرانی یاد کرد که در طراحی داخلی منزل ایرانی جایگاه ویژه ای دارد. کنسول مدرن سفید با دستگیره و قاب چوبی، وسایل اصیل و ایرانی مانند ظروف لعاب کاری شده، سه تار و دیگ مسی را نگهداری کرده است.

blog post

عکاسی منزل مسکونی ازگل

البته به وجود آمدن فرورفتگی در دیوار هر چند با عمق کم هم می تواند نقش بیشتری در جلب توجه دیوار آجری و البته انتخاب کنسول برای قرار گیری در این قسمت باشد.

 

blog post

عکاسی منزل مسکونی ازگل

کابینت مدرن در دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه اولین نکته ای که باید مد نظر بگیرید، انتخاب سبک مورد علاقه تان است. این سبک می تواند با توجه به نیاز شما و همچنین سبک دکوراسیون نشیمن و دیگر فضاها انتخاب شود و با طراحی داخلی کلی منزل شما هماهنگی داشته باشد. این دکوراسیون آشپزخانه ایرانی که در تصویر مشاهده می کنید با استفاده از کابینت مدرن سفید رنگ طراحی و تکمیل شده است. اگر ترجیح می دهید از دستگیره استفاده نکنید، برای بازشوی در کابینت باید مگنت و جک به کار برده باشید.

مطلب پیشنهادی: کابینت بدون دستگیره، در این 12 آشپزخانه جواب داده!

در آشپزخانه معرفی شده باکس و شلف روبازی در قسمت بالای سینک ظرفشویی نصب شده است که فضای مناسبی برای نگهداری از ظروف ادویه جات و حبوبات یا وسایل دکوری و تزیینی در اختیار صاحب خانه قرار می دهد. کاشی بین کابینتی در این فضا به صورت تایل های مستطیل سفید رنگی است که باعث تمیزی و نظم بیشتر آشپزخانه شده است و فضا را شلوغ نمی کند.

 

blog post

عکاسی منزل مسکونی ازگل

البته در کنار رنگ سفید در قسمت های دیگری از طراحی، صفحات ام دی اف به رنگ قهوه ای و بافت چوب نیز استفاده شده است. این رنگ در قسمت اپن آشپزخانه به عنوان سطح مشابه میز غذاخوری دیده می شود.

میز گرد سفید رنگ در آشپزخانه به عنوان فضای مناسب برای صبحانه خوری و چای عصرانه مورد استفاده قرار می گیرد.

برای دیدن تصاویر بیشتر به پروفایل عکاس رجوع کنید. شما هم می توانید تصاویر منزل زیبای خود را از طریق شبکه های اجتماعی تلگرام و واتس اپ و به شماره 09388547140 ارسال کنید تا نوبت بعد مهمان خانه شما باشیم.

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
رنگ های روشن در دکوراسیون، خانه کوچک و مدرن نسیم و محمد!

رنگ های روشن در دکوراسیون، خانه کوچک و مدرن نسیم و محمد!

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی: 22 مدل آشپزخانه ایرانی + عکس

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی: 22 مدل آشپزخانه ایرانی + عکس

دکوراسیون منزل ایرانی، این بار ببینید دنیای کیمیا چگونه است!

دکوراسیون منزل ایرانی، این بار ببینید دنیای کیمیا چگونه است!

کسب و کارها پیشنهادی
سایه سازان مهر گستر certificate
سایه سازان مهر گستر

سایه سازان مهر گستر

گرند گل certificate
گرند گل

گرند گل

روفرشی دورکشدار اسکور certificate
روفرشی دورکشدار اسکور

روفرشی دورکشدار اسکور

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent