Chidaneh.com placeholder image

چیدمان خانه های ایرانی، رنگ آبی و کرم در آپارتمان تهران!

به قلم: تحریریه چیدانه

برای آنکه بتوانید چیدمان خانه خود را به بهترین نحو انجام دهید، باید برخی از اصول مهم را در هنگام طراحی و دکوراسیون منزل در نظر بگیرید. انتخاب وسایل و در نظر گرفتن نیازهای مختلف و کاربری هر فضا می تواند نتیجه مناسبی را برای داشتن بهترین دکوراسیون منزل بر جای بگذارد. در این مطلب از تور خانه گردی چیدانه قصد داریم با روندی متفاوت چیدمان خانه های ایرانی را با بررسی نمونه موردی در یکی از آپارتمان های شهر تهران بازگو کنیم تا بتوانید برای دیزاین خانه خود از این نکات استفاده کنید.

chidaneh ad banner

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی ازگل
استودیو پر

ترکیب رنگی مناسب در دکوراسیون خانه

برای انتخاب ترکیب رنگی دکوراسیون منزل باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. باید بدانید رنگ مورد علاقه تان چیست؟ مفهوم آن رنگ چیست؟ کدام رنگ تاثیر مورد نظر را در فضای منزل می گذارد و با توجه به فضای خانه و متراژ موجود مناسب تر خواهد بود؟ رنگ مکمل آن کدام است؟ آیا می توان این رنگ را در کنار رنگ های خنثی استفاده کرد؟ این سوالات را در ذهن خود پاسخ دهید و سپس به دنبال بهترین ترکیب رنگی بگردید.

در نمونه ای از دکوراسیون خانه ایرانی مشاهده می کنید که ترکیب رنگی کرم و آبی با ترکیبی از حضور چوب به عنوان رنگ قهوه ای دیده می شود.

مطلب پیشنهادی: ترکیب رنگ ها در دکوراسیون منزل، 10 ایده خوش ترکیب!

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی ازگل
استودیو پر

دکوراسیون نشیمن ایرانی چه وسایلی دارد؟

در این نمونه مبلمان راحتی در دکوراسیون پذیرایی شامل مجموعه ای از کاناپه دو نفره و سه نفره به رنگ کرم و دو مبل تک نفره به رنگ آبی می شود. بدنه اصلی این مبل از چوب تشکیل شده و طراحی آن را به صورت ظریف تر در چشم بیننده نشان می دهد.  

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی ازگل
استودیو پر

فرش دستبافت ایرانی با نقوشی که ترکیب رنگی کلی دکوراسیون منزل را شامل می شود، به عنوان یک عنصر سنتی حضور پیدا کرده است. ترکیب عناصر مدرن و سنتی باعث به وجود آمدن سبک دکوراسیون تلفیقی در فضای خانه می شود. علاوه بر فرش ایرانی، می توانید پارچه های سنتی و کوسن های به شکل انار را مشاهده کنید که می توان آنها را در سنت ایران هم به وفور پیدا کرد.

مطلب پیشنهادی: فرش های ایرانی که با دکوراسیون مدرن شما ست می شوند!

 

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی ازگل
استودیو پر

پرده آبی با طرح گل و با آستری حریر و تور، نور مناسبی را در طول روز وارد فضای داخلی خانه می کند.

مطلب پیشنهادی: مدل پرده حریر، این زیبای دلنواز و یک عالمه نور!

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی ازگل
استودیو پر

بدون شک نور کافی، حضور گیاهان و یک لیوان چای با منظره زیبایی که دیده می شود، لحظات نابی را برای افراد خانه به یادگار می گذارد.

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی ازگل
استودیو پر

فضایی که توصیف شد را هم می توان به عنوان دکوراسیون پذیرایی و هم اتاق نشیمن در نظر گرفت. میز تلویزیون چوبی با طراحی خاص و جذابی که دارد حتما توجه شما را نیز به سمت خود جلب می کند.

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی ازگل
استودیو پر

نقش گیاهان در چیدمان منزل

حضور گیاهان آپارتمانی به عنوان موجود زنده در دکوراسیون خانه تاثیرات مثبت بسیاری بر حال و هوای کلی فضا می گذارد. همانطور که در تصویر دیده می شود در این خانه، استند فلزی ایستاده ای در دکوراسیون پذیرایی قرار دارد و با گلدان های رنگی و گیاهان همیشه سبز فضای خانه را تحت تاثیر قرار داده است.

مطلب پیشنهادی: گیاهان آپارتمانی؛ چگونه در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی ازگل
استودیو پر

گیاهانی مانند بنفشه آفریقایی، پپرومیا یا قاشقی، آگلونما، کالانکوئه و موسی در گهواره از جمله گونه هایی هستند که در این خانه نگهداری می شوند. فراموش نکنید که برای داشتن گیاهان سالم باید ویژگی و نیازهای آنها را در نظر بگیرید تا بتوانید از این موجودات زنده به خوبی نگهداری کنید.

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی ازگل
استودیو پر

دیوار آجری در دکوراسیون غذاخوری

در بخش کناری دکوراسیون نشیمن و پذیرایی، می توانید دکوراسیون غذاخوری را مشاهده کنید. در این فضا علاوه بر وجود میز و صندلی ناهارخوری شش نفره و فرش دستبافت که از عناصر اصلی چیدمان محسوب می شوند، دیوار آجری نیز خودنمایی می کند.

مطلب پیشنهادی: آجر آنتیک، جلوه 10 دیوار در 10 خانه ایرانی!

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی ازگل
استودیو پر

آجر را هم می توان به عنوان عنصری از معماری ایرانی یاد کرد که در طراحی داخلی منزل ایرانی جایگاه ویژه ای دارد. کنسول مدرن سفید با دستگیره و قاب چوبی، وسایل اصیل و ایرانی مانند ظروف لعاب کاری شده، سه تار و دیگ مسی را نگهداری کرده است.

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی ازگل
استودیو پر

البته به وجود آمدن فرورفتگی در دیوار هر چند با عمق کم هم می تواند نقش بیشتری در جلب توجه دیوار آجری و البته انتخاب کنسول برای قرار گیری در این قسمت باشد.

 

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی ازگل
استودیو پر

کابینت مدرن در دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه اولین نکته ای که باید مد نظر بگیرید، انتخاب سبک مورد علاقه تان است. این سبک می تواند با توجه به نیاز شما و همچنین سبک دکوراسیون نشیمن و دیگر فضاها انتخاب شود و با طراحی داخلی کلی منزل شما هماهنگی داشته باشد. این دکوراسیون آشپزخانه ایرانی که در تصویر مشاهده می کنید با استفاده از کابینت مدرن سفید رنگ طراحی و تکمیل شده است. اگر ترجیح می دهید از دستگیره استفاده نکنید، برای بازشوی در کابینت باید مگنت و جک به کار برده باشید.

مطلب پیشنهادی: کابینت بدون دستگیره، در این 12 آشپزخانه جواب داده!

در آشپزخانه معرفی شده باکس و شلف روبازی در قسمت بالای سینک ظرفشویی نصب شده است که فضای مناسبی برای نگهداری از ظروف ادویه جات و حبوبات یا وسایل دکوری و تزیینی در اختیار صاحب خانه قرار می دهد. کاشی بین کابینتی در این فضا به صورت تایل های مستطیل سفید رنگی است که باعث تمیزی و نظم بیشتر آشپزخانه شده است و فضا را شلوغ نمی کند.

 

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی ازگل
استودیو پر

البته در کنار رنگ سفید در قسمت های دیگری از طراحی، صفحات ام دی اف به رنگ قهوه ای و بافت چوب نیز استفاده شده است. این رنگ در قسمت اپن آشپزخانه به عنوان سطح مشابه میز غذاخوری دیده می شود.

میز گرد سفید رنگ در آشپزخانه به عنوان فضای مناسب برای صبحانه خوری و چای عصرانه مورد استفاده قرار می گیرد.

برای دیدن تصاویر بیشتر به پروفایل عکاس رجوع کنید. شما هم می توانید تصاویر منزل زیبای خود را از طریق شبکه های اجتماعی تلگرام و واتس اپ و به شماره 09388547140 ارسال کنید تا نوبت بعد مهمان خانه شما باشیم.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه