از متخصصین این دسته کمک بگیرید
شیشه و پنجره
از متخصصین این دسته کمک بگیرید
شیشه و پنجره
0 نظر | ثبت نظر
نظرات
ساقدوش بار
آقای فرش
چکاد بام سبز شهر
مبلمان نیلپر
1399/9/26

نمای سنگی ساختمان، در پروژه های لوکس اجرا شده

نمای خارجی: یکی از مصالحی که این روز ها به وفور در نمای ساختمان ها مشاهده می شود، سنگ است. سنگ از دید معماری و زیبائی بنا را سنگین و دارای انسجام می کند و به ساختمان های شهر هویت معنا داری می بخشد. سنگ از مصالحی است که با توجه به آلودگی های شهری، دیرتر از بقیه مصالح کثیف شده و تمیز کردن آن هم نسبت به بقیه مصالح ساده تر است.

 


شرکت معماری دکوطرح
شرکت معماری دکوطرح
شرکت معماری دکوطرح
طراحی ساختمان مسکونی

پرکاربردترین مصالح نمای ساختمانی در دهه ی گذشته سنگ ها بودند و سبک نمای رومی یا کلاسیک بیشترین تقاضای طراحی را در ساختمان های مسکونی و تجاری ایران داشته است. داشتن ظاهری لوکس و پر زرق و برق در کنار ماندگاری بالا باعث شده تا نمای سنگی در بیشتر شهرهای کشور مرسوم شود. در این بین مانند هر سبک دیگری که در آن افراطی گری رسوخ می کند طرح هایی نا متناسب با سبک معماری و ضوابط طراحی نیز اجرا شدند اما عمر زیادی نداشتند و از رده خارج شدند. طراحی اصولی نمای ساختمانی مساله بسیار مهمی است اما مهمتر از آن نحوه ی اجرا و دقت در جزییات است که یک نمای سنگی را چشگیر می کند. در این مقاله چند نمونه از پروژه های طراحی و اجرای نمای ساختمانی گروه مهندسی رهسا را باهم مشاهده می کنیم، همراه ما باشید تا نکاتی را درباره ی نماهای سنگی و پرکاربردترین آنها با شما درمیان بگذاریم.

مطالب بیشتر: طراحی نمای ساختمان، حرفه ای ها چگونه طراحی می کنند؟


شرکت معماری دکوطرح
طراحی کلاسیک ساختمان مسکونی

انواع نماهای سنگی ساختمان

نمای بیرونی ساختمان تاثیر زیادی در شناخت و ماندگاری آن بنا در میان مردم دارد در این راستا همان گونه که طرح انتخابی بسیار مهم است، برگزیدن نوع مصالح نما نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. انتخاب سنگ به عنوان مصالح نمای ساختمانی و اجرای طرحی کلاسیک یا مدرن، به دلیل ماهیت مصالح سنگی باعث ایجاد بنایی با عظمت می شود. به همین دلیل در سراسر دنیا بسیاری از ساختمان های تجاری و یا مسکونی لوکس دارای نمای سنگی با طرح های کلاسیک یا رومی هستند تا ظاهری مجلل و باشکوه داشته باشند. برای انتخاب نمای سنگی در هر ساختمان نکات با اهمیتی وجود دارند که باید قبل از طراحی مورد توجه قرار بگیرد، عوامل مهمی که در تعیین نوع سنگ نما تاثیرگذار هستند عبارتند از؛

 • آب و هوای منطقه
 • کاربری ساختمان
 • موجود بودن سنگ
 • نوع طرح اجرایی
 • بودجه پروژه اجرایی
 • وجود تکسنین با تجربه

ساختمان های نما سنگی از طرح های ساده و بدون جزییات تا نماهای لوکس رومی یا کلاسیک و مدرن، با توجه به بودجه و سلیقه افراد اجرا می شوند. در این بین طرح های نمای رومی بیشترین طرفدار را بین افراد داشته و در ایجاد ظاهری شیک و باشکوه برای ساختمان های تجاری یا ویلاهای شخصی موثر هستند.

مطالب بیشتر: نمای کلاسیک ساختمان، زیبایی به سبک رومی


استودیو طراحی و اجرای ریسمانچیان
استودیو طراحی و اجرای ریسمانچیان

نمای رومی یا کلاسیک چه ویژگی دارد؟

نمایی که پر از جزییات است و به هر گوشه ای از آن که نگاه کنیم انگار یک اثر هنری را مشاهده می کنیم، ستون هایی بلند و باعظمت، المان های پر زرق و برق و لوکس در ورودی، نقش برجسته های ظریف و کنده کاری شده، اگر این توصیفات با خانه رویایی شما همخوانی دارد پس حتما عاشق نمای سبک کلاسیک می شوید. نمای رومی یا کلاسیک که امروزه در ایران اجرا می شود الهام گرفته از سبک معماری نئوکلاسیک است و با ترکیب المان های معماری یونان مانند سرستون های گرد، قوس و آرک های عریض، سنتوری و نیم ستون های دیواری تزیینی تلاش در ایجاد نمایی شاخص و با ابهت دارد. یکی از قدیمی ترین نمادهای این سبک فواره تروی شهر رم است که تماما با سنگ تراورتن کار شده و پس از سالیان دراز ظاهری بسیار مجلل دارد.

مطالب بیشتر: لوکس ترین آپارتمان های امروزی با نمای رومی!

کاربرد سنگ تراورتن در نمای ساختمان

کاربرد سنگ تراورتن در نمای کلاسیک

بیشترین کاربرد سنگ تراورتن در اجرای نماهای کلاسیک ساختمانی می باشد. تراورتن نوعی سنگ رسوبی آهکی است و به دلیل وجود بافت متخلخل و حفره  های سطحی که در حین تشکیل سنگ ایجاد شده اند چسبندگی خوبی به ملات و دیوار دارد. هرچه رنگ سنگ تراورتن روشن تر باشد از مرغوبیت بیشتری برخوردار است. قابلیت جذب آب این سنگ ها نسبت به انواع دیگر بالاتر می باشد که با پوشش اپوکسی این نقص را کاهش داده اند اما کاربرد آنها در آب و هوای بسیار سرد و یخبندان مناسب نیست. انتخاب سنگ تراورتن با توجه به چسبندگی خوب، شکل پذیری و مقاومت بالا در نماسازی ساختمانی در محاسبه نهایی مقرون به صرفه است و در اجرای نماهای رومی و کلاسیک به آسانی قابل استفاده است. سنگ تراورتن در اجرای المان های سه بعدی نماهای کلاسیک، مجسمه ها و آب نماها بسیار محبوب است. 

مطالب بیشتر: با آبنماهای باغی، بهشت را به باغچه خود بیاورید!

سنگ تراورتن نما

دوام و ماندگاری سنگ تراورتن

سنگ تراورتن مقاومت بالایی در برابر رطوبت هوا، اشعه خورشید، باران های اسیدی دارد که در شهرهای صنعتی بسیار با اهمیت است. برش پذیری خوب و فرم گیری مناسب در زوایای مختلف باعث شده تراورتن در اجرای نماهای مدرن و کلاسیک با المان های حجمی ظاهری زیبا ایجاد کند و بسیار مورد توجه قرار گیرد.

مطالب بیشتر: سنگ تراورتن، سنگ فرش با دوام در محوطه و فضای سبز


دکوراسیون رهسا
دکوراسیون رهسا
دکوراسیون رهسا
طراحی و اجرای نما

تنوع طرح و رنگ سنگ تراورتن

سنگ تراورتن دارای رگه های رنگی می باشد که اکسید آهن موجب تشکیل آنها می شود. درجه شفافیت سنگ تراورتن از کدر تا شفاف با توجه به نحوه فرآوری متغیر است و در انواع ساییده، مات و یا آنتیک یافت می شود. رنگ های سفید، کرم و گردویی و قرمز بیشترین مصرف را در طراحی نما، لابی و محوطه سازی ساختمان ها دارد.


استودیو طراحی و اجرای ریسمانچیان
استودیو طراحی و اجرای ریسمانچیان

نکات اجرایی نماهای سنگی

با توجه به وزن بالای سنگ و خطر ریزش از ارتفاع در معابر باید در اجرا نمای سنگی ساختمان ها نکات ایمنی را رعایت کرد تا از بروز هرگونه حادثه جلوگیری به عمل بیاید. در هنگام سنگ تراورتن باید سنگ و بستر نصب هردو خشک باشند و قبل از اجرا حتما یک دور طرح مورد نظر روی زمین کنار هم چیده شود تا از بروز خطا در هنگام نصب جلوگیری شود.


طراحی و دکوراسیون معماربوم
طراحی نظارت و اجرا ساختمان مسکونی در ونک

کاربرد سنگ در دکوراسیون داخلی 

برای داشتن خانه ای لوکس و شیک مسلما نمای ساختمان تنها عامل دستیابی به خواسته شما نیست، طراحی داخلی ساختمان از لابی و ورودی تا راه پله ها، کف سازی داخلی و دکوراسیون پذیرایی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی همه در شکل گیری خانه رویایی شما موثر هستند. یکی از سنگ هایی که هم در دکوراسیون داخلی و هم المان های دکوراتیو کاربرد دارد سنگ مرمر می باشد.

سنگ مرمر نیز نوعی سنگی آهکی می باشد که هم به صورت یکدست و هم رگه دار و رنگی در بازار موجود است. تنوع رنگ های این سنگ به واسطه ی وجود موادی چون اکسید آهن، سیلیس و مواد آهکی متغیر می باشد. به دلیل صیقل پذیری بالا و تنوع رنگی بیشتر در طراحی داخلی ساختمان ها، تزیینات دیواری، مجسمه و سردیس و سایر آثار هنری کاربرد دارد. این سنگ هم به واسطه مواد تشکیل دهنده آن در رنگ های بسیار متنوعی یافت می شود که سایر سنگ ها این رنگ ها را دارا نمی باشند، مرمرهای سفید، سبز، زرد، عسلی، صورتی و خاکستری انواع رنگ های این نوع سنگ می باشد.

از سنگ مرمر در تولید انواع محصولات دکوراتیو همچون قاب آینه و کنسول، سینک روشویی، مجسمه و سردیس و سایر طرح های سه بعدی برای تزیینات ساختمان استفاده می شود. شرکت رهسا به وسیله دستگاه CNC و ابزارهای تخصصی محصولات سنگی متنوعی را با توجه به سفارش و سلیقه شما تولید می کنند که نمونه هایی از آنها را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

مطلب بیشتر: سنگ دکوراتیو، انتخاب کدوم کاشی بهتره؟


گروه معماری داخلی طرح نو
گروه معماری داخلی طرح نو

 

مزایا و معایب نماهای سنگی 

انتخاب سنگ به عنوان مصالح نمای ساختمان برای شما مانند یک سرمایه گذاری بلند می باشد زیرا یکی از مصالحی است که در گذر زمان نیاز کمتری به نگهداری و ترمیم دارد. سنگ ها در شهرهای صنعتی با آلودگی هوا و باران های اسیدی یکی از با دوام ترین مصالح هستند و در بیشتر موارد عایق صوت و حرارت بوده و در مقابل آتش سوزی مقاوم هستند. یکی دیگر از مزایای نماهای سنگی در صورت اجرای با ظرافت این است که توجه خریداران بیشتری را نسبت به خود جلب می کند یک ساختمان با نمای سنگی زیبا سریع تر از باقی ساختمان ها به فروش می رسد. از معایب انتخاب سنگ برای نما می توان به زمانبر بودن نصب سنگ ها و عدم چسبندگی بعضی سنگ ها به ملات اشاره کرد. معضل دیگر استفاده از سنگ ها شرایط سخت آب و هوایی در زمان اجرای نما می باشد که در دمای هوای منفی صفر امکان نصب سنگ وجود ندارد.

مطالب بیشتر: اجرای نمای ساختمان، کلاسیک یا مدرن؟


طراحی و دکوراسیون معماربوم
طراحی نظارت و اجرا ساختمان مسکونی در ونک

 

عوامل موثر در تعیین قیمت سنگ نما

عوامل متعددی در تعیین قیمت سنگ نمای ساختمانی موثر هستند که اگر بخواهیم در حالت کلی آنها را بررسی کنیم می توان به چند مورد اشاره کرد تا در هنگام انتخاب و خرید سنگ برای درک بهتر قیمت آن مورد توجه قرار دهید.

 • نوع سنگ انتخابی
 • درجه و رنگ سنگ
 • ضخامت سنگ انتخابی
 • موج یا رگه دار بودن سنگ
 • کیفیت تولید و نحوه فرآوری
 • ابعاد مورد نیاز سنگ

مطلب بیشتر: سنگ نمای ساختمان، از معرفی انواع تا قیمت سنگ نما

سخن پایانی

در انتهای این مبحث لازم است یک بار دیگر اشاره کنیم که اجرای اصولی و با ظرافت نمای ساختمان تاثیر بسیاری در زیبایی ظاهری و دوام و ماندگاری ساختمان دارد، زیرا اگر نماسازی توسط افراد غیر متخصص انجام شود بعد از مدتی ممکن است سنگ از بدنه جدا شوند به خصوص در نماهای کلاسیک که دارای المان های حجمی الحاقی هستند.

 

 

شما می توانید برای اطلاع از نحوه ارائه خدمات و مشاوره تخصصی به اهالی فن چیدانه مراجعه نمایید.

 

مطالب پیشنهادی:

 محوطه سازی در معماری، فضای سبز زیباتر داشته باشید!

قیمت سنگ ساختمانی، اطلاعاتی جامع برای انتخاب نما!

سنگ نمای ساختمان، از معرفی انواع تا قیمت سنگ نما

نویسنده : ساناز بهبودی*
پشتیبان تیم وب سایت چیدانه فارغ التحصیل کارشناسی معماری از دانشکده معماری و شهرسازی سوره و دانشجوی ارشد طراحی شهری علاقمند به فعالیت در حیطه طراحی معماری و طراحی داخلی آشنا به امور کامپیوتری و نرم افزارهای معماری مسلط به زبان انگلیسی
کسب پیشنهادی

مطالب پیشنهادی
از متخصصین این دسته کمک بگیرید
شیشه و پنجره
از متخصصین این دسته کمک بگیرید
شیشه و پنجره
1399/9/26

نمای سنگی ساختمان، در پروژه های لوکس اجرا شده

نمای خارجی: یکی از مصالحی که این روز ها به وفور در نمای ساختمان ها مشاهده می شود، سنگ است. سنگ از دید معماری و زیبائی بنا را سنگین و دارای انسجام می کند و به ساختمان های شهر هویت معنا داری می بخشد. سنگ از مصالحی است که با توجه به آلودگی های شهری، دیرتر از بقیه مصالح کثیف شده و تمیز کردن آن هم نسبت به بقیه مصالح ساده تر است.

 


شرکت معماری دکوطرح
شرکت معماری دکوطرح
شرکت معماری دکوطرح
طراحی ساختمان مسکونی

پرکاربردترین مصالح نمای ساختمانی در دهه ی گذشته سنگ ها بودند و سبک نمای رومی یا کلاسیک بیشترین تقاضای طراحی را در ساختمان های مسکونی و تجاری ایران داشته است. داشتن ظاهری لوکس و پر زرق و برق در کنار ماندگاری بالا باعث شده تا نمای سنگی در بیشتر شهرهای کشور مرسوم شود. در این بین مانند هر سبک دیگری که در آن افراطی گری رسوخ می کند طرح هایی نا متناسب با سبک معماری و ضوابط طراحی نیز اجرا شدند اما عمر زیادی نداشتند و از رده خارج شدند. طراحی اصولی نمای ساختمانی مساله بسیار مهمی است اما مهمتر از آن نحوه ی اجرا و دقت در جزییات است که یک نمای سنگی را چشگیر می کند. در این مقاله چند نمونه از پروژه های طراحی و اجرای نمای ساختمانی گروه مهندسی رهسا را باهم مشاهده می کنیم، همراه ما باشید تا نکاتی را درباره ی نماهای سنگی و پرکاربردترین آنها با شما درمیان بگذاریم.

مطالب بیشتر: طراحی نمای ساختمان، حرفه ای ها چگونه طراحی می کنند؟


شرکت معماری دکوطرح
طراحی کلاسیک ساختمان مسکونی

انواع نماهای سنگی ساختمان

نمای بیرونی ساختمان تاثیر زیادی در شناخت و ماندگاری آن بنا در میان مردم دارد در این راستا همان گونه که طرح انتخابی بسیار مهم است، برگزیدن نوع مصالح نما نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. انتخاب سنگ به عنوان مصالح نمای ساختمانی و اجرای طرحی کلاسیک یا مدرن، به دلیل ماهیت مصالح سنگی باعث ایجاد بنایی با عظمت می شود. به همین دلیل در سراسر دنیا بسیاری از ساختمان های تجاری و یا مسکونی لوکس دارای نمای سنگی با طرح های کلاسیک یا رومی هستند تا ظاهری مجلل و باشکوه داشته باشند. برای انتخاب نمای سنگی در هر ساختمان نکات با اهمیتی وجود دارند که باید قبل از طراحی مورد توجه قرار بگیرد، عوامل مهمی که در تعیین نوع سنگ نما تاثیرگذار هستند عبارتند از؛

 • آب و هوای منطقه
 • کاربری ساختمان
 • موجود بودن سنگ
 • نوع طرح اجرایی
 • بودجه پروژه اجرایی
 • وجود تکسنین با تجربه

ساختمان های نما سنگی از طرح های ساده و بدون جزییات تا نماهای لوکس رومی یا کلاسیک و مدرن، با توجه به بودجه و سلیقه افراد اجرا می شوند. در این بین طرح های نمای رومی بیشترین طرفدار را بین افراد داشته و در ایجاد ظاهری شیک و باشکوه برای ساختمان های تجاری یا ویلاهای شخصی موثر هستند.

مطالب بیشتر: نمای کلاسیک ساختمان، زیبایی به سبک رومی


استودیو طراحی و اجرای ریسمانچیان
استودیو طراحی و اجرای ریسمانچیان

نمای رومی یا کلاسیک چه ویژگی دارد؟

نمایی که پر از جزییات است و به هر گوشه ای از آن که نگاه کنیم انگار یک اثر هنری را مشاهده می کنیم، ستون هایی بلند و باعظمت، المان های پر زرق و برق و لوکس در ورودی، نقش برجسته های ظریف و کنده کاری شده، اگر این توصیفات با خانه رویایی شما همخوانی دارد پس حتما عاشق نمای سبک کلاسیک می شوید. نمای رومی یا کلاسیک که امروزه در ایران اجرا می شود الهام گرفته از سبک معماری نئوکلاسیک است و با ترکیب المان های معماری یونان مانند سرستون های گرد، قوس و آرک های عریض، سنتوری و نیم ستون های دیواری تزیینی تلاش در ایجاد نمایی شاخص و با ابهت دارد. یکی از قدیمی ترین نمادهای این سبک فواره تروی شهر رم است که تماما با سنگ تراورتن کار شده و پس از سالیان دراز ظاهری بسیار مجلل دارد.

مطالب بیشتر: لوکس ترین آپارتمان های امروزی با نمای رومی!

کاربرد سنگ تراورتن در نمای ساختمان

کاربرد سنگ تراورتن در نمای کلاسیک

بیشترین کاربرد سنگ تراورتن در اجرای نماهای کلاسیک ساختمانی می باشد. تراورتن نوعی سنگ رسوبی آهکی است و به دلیل وجود بافت متخلخل و حفره  های سطحی که در حین تشکیل سنگ ایجاد شده اند چسبندگی خوبی به ملات و دیوار دارد. هرچه رنگ سنگ تراورتن روشن تر باشد از مرغوبیت بیشتری برخوردار است. قابلیت جذب آب این سنگ ها نسبت به انواع دیگر بالاتر می باشد که با پوشش اپوکسی این نقص را کاهش داده اند اما کاربرد آنها در آب و هوای بسیار سرد و یخبندان مناسب نیست. انتخاب سنگ تراورتن با توجه به چسبندگی خوب، شکل پذیری و مقاومت بالا در نماسازی ساختمانی در محاسبه نهایی مقرون به صرفه است و در اجرای نماهای رومی و کلاسیک به آسانی قابل استفاده است. سنگ تراورتن در اجرای المان های سه بعدی نماهای کلاسیک، مجسمه ها و آب نماها بسیار محبوب است. 

مطالب بیشتر: با آبنماهای باغی، بهشت را به باغچه خود بیاورید!

سنگ تراورتن نما

دوام و ماندگاری سنگ تراورتن

سنگ تراورتن مقاومت بالایی در برابر رطوبت هوا، اشعه خورشید، باران های اسیدی دارد که در شهرهای صنعتی بسیار با اهمیت است. برش پذیری خوب و فرم گیری مناسب در زوایای مختلف باعث شده تراورتن در اجرای نماهای مدرن و کلاسیک با المان های حجمی ظاهری زیبا ایجاد کند و بسیار مورد توجه قرار گیرد.

مطالب بیشتر: سنگ تراورتن، سنگ فرش با دوام در محوطه و فضای سبز


دکوراسیون رهسا
دکوراسیون رهسا
دکوراسیون رهسا
طراحی و اجرای نما

تنوع طرح و رنگ سنگ تراورتن

سنگ تراورتن دارای رگه های رنگی می باشد که اکسید آهن موجب تشکیل آنها می شود. درجه شفافیت سنگ تراورتن از کدر تا شفاف با توجه به نحوه فرآوری متغیر است و در انواع ساییده، مات و یا آنتیک یافت می شود. رنگ های سفید، کرم و گردویی و قرمز بیشترین مصرف را در طراحی نما، لابی و محوطه سازی ساختمان ها دارد.


استودیو طراحی و اجرای ریسمانچیان
استودیو طراحی و اجرای ریسمانچیان

نکات اجرایی نماهای سنگی

با توجه به وزن بالای سنگ و خطر ریزش از ارتفاع در معابر باید در اجرا نمای سنگی ساختمان ها نکات ایمنی را رعایت کرد تا از بروز هرگونه حادثه جلوگیری به عمل بیاید. در هنگام سنگ تراورتن باید سنگ و بستر نصب هردو خشک باشند و قبل از اجرا حتما یک دور طرح مورد نظر روی زمین کنار هم چیده شود تا از بروز خطا در هنگام نصب جلوگیری شود.


طراحی و دکوراسیون معماربوم
طراحی نظارت و اجرا ساختمان مسکونی در ونک

کاربرد سنگ در دکوراسیون داخلی 

برای داشتن خانه ای لوکس و شیک مسلما نمای ساختمان تنها عامل دستیابی به خواسته شما نیست، طراحی داخلی ساختمان از لابی و ورودی تا راه پله ها، کف سازی داخلی و دکوراسیون پذیرایی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی همه در شکل گیری خانه رویایی شما موثر هستند. یکی از سنگ هایی که هم در دکوراسیون داخلی و هم المان های دکوراتیو کاربرد دارد سنگ مرمر می باشد.

سنگ مرمر نیز نوعی سنگی آهکی می باشد که هم به صورت یکدست و هم رگه دار و رنگی در بازار موجود است. تنوع رنگ های این سنگ به واسطه ی وجود موادی چون اکسید آهن، سیلیس و مواد آهکی متغیر می باشد. به دلیل صیقل پذیری بالا و تنوع رنگی بیشتر در طراحی داخلی ساختمان ها، تزیینات دیواری، مجسمه و سردیس و سایر آثار هنری کاربرد دارد. این سنگ هم به واسطه مواد تشکیل دهنده آن در رنگ های بسیار متنوعی یافت می شود که سایر سنگ ها این رنگ ها را دارا نمی باشند، مرمرهای سفید، سبز، زرد، عسلی، صورتی و خاکستری انواع رنگ های این نوع سنگ می باشد.

از سنگ مرمر در تولید انواع محصولات دکوراتیو همچون قاب آینه و کنسول، سینک روشویی، مجسمه و سردیس و سایر طرح های سه بعدی برای تزیینات ساختمان استفاده می شود. شرکت رهسا به وسیله دستگاه CNC و ابزارهای تخصصی محصولات سنگی متنوعی را با توجه به سفارش و سلیقه شما تولید می کنند که نمونه هایی از آنها را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

مطلب بیشتر: سنگ دکوراتیو، انتخاب کدوم کاشی بهتره؟


گروه معماری داخلی طرح نو
گروه معماری داخلی طرح نو

 

مزایا و معایب نماهای سنگی 

انتخاب سنگ به عنوان مصالح نمای ساختمان برای شما مانند یک سرمایه گذاری بلند می باشد زیرا یکی از مصالحی است که در گذر زمان نیاز کمتری به نگهداری و ترمیم دارد. سنگ ها در شهرهای صنعتی با آلودگی هوا و باران های اسیدی یکی از با دوام ترین مصالح هستند و در بیشتر موارد عایق صوت و حرارت بوده و در مقابل آتش سوزی مقاوم هستند. یکی دیگر از مزایای نماهای سنگی در صورت اجرای با ظرافت این است که توجه خریداران بیشتری را نسبت به خود جلب می کند یک ساختمان با نمای سنگی زیبا سریع تر از باقی ساختمان ها به فروش می رسد. از معایب انتخاب سنگ برای نما می توان به زمانبر بودن نصب سنگ ها و عدم چسبندگی بعضی سنگ ها به ملات اشاره کرد. معضل دیگر استفاده از سنگ ها شرایط سخت آب و هوایی در زمان اجرای نما می باشد که در دمای هوای منفی صفر امکان نصب سنگ وجود ندارد.

مطالب بیشتر: اجرای نمای ساختمان، کلاسیک یا مدرن؟


طراحی و دکوراسیون معماربوم
طراحی نظارت و اجرا ساختمان مسکونی در ونک

 

عوامل موثر در تعیین قیمت سنگ نما

عوامل متعددی در تعیین قیمت سنگ نمای ساختمانی موثر هستند که اگر بخواهیم در حالت کلی آنها را بررسی کنیم می توان به چند مورد اشاره کرد تا در هنگام انتخاب و خرید سنگ برای درک بهتر قیمت آن مورد توجه قرار دهید.

 • نوع سنگ انتخابی
 • درجه و رنگ سنگ
 • ضخامت سنگ انتخابی
 • موج یا رگه دار بودن سنگ
 • کیفیت تولید و نحوه فرآوری
 • ابعاد مورد نیاز سنگ

مطلب بیشتر: سنگ نمای ساختمان، از معرفی انواع تا قیمت سنگ نما

سخن پایانی

در انتهای این مبحث لازم است یک بار دیگر اشاره کنیم که اجرای اصولی و با ظرافت نمای ساختمان تاثیر بسیاری در زیبایی ظاهری و دوام و ماندگاری ساختمان دارد، زیرا اگر نماسازی توسط افراد غیر متخصص انجام شود بعد از مدتی ممکن است سنگ از بدنه جدا شوند به خصوص در نماهای کلاسیک که دارای المان های حجمی الحاقی هستند.

 

 

شما می توانید برای اطلاع از نحوه ارائه خدمات و مشاوره تخصصی به اهالی فن چیدانه مراجعه نمایید.

 

مطالب پیشنهادی:

 محوطه سازی در معماری، فضای سبز زیباتر داشته باشید!

قیمت سنگ ساختمانی، اطلاعاتی جامع برای انتخاب نما!

سنگ نمای ساختمان، از معرفی انواع تا قیمت سنگ نما


...
نویسنده : ساناز بهبودی*
پشتیبان تیم وب سایت چیدانه فارغ التحصیل کارشناسی معماری از دانشکده معماری و شهرسازی سوره و دانشجوی ارشد طراحی شهری علاقمند به فعالیت در حیطه طراحی معماری و طراحی داخلی آشنا به امور کامپیوتری و نرم افزارهای معماری مسلط به زبان انگلیسی
آقای فرش
کسب و کارهای پیشنهادی

مطالب پیشنهادی

0 نظر |
نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید   وارد  سایت شوید

مبلیران هوگونیک
هوگونیک هوگونیک
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
logo-samandehi

چیدانه هیچ گونه مسئولیتی در قبال شرکت های معرفی شده ندارد. قبل از اقدام به خرید کالا یا خدمات اطمینان کافی را حاصل نمایید.

کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به چیدانه است و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر وب سایت چیدانه حتی با ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

Copyright 2020. Chidaneh.com. All Rights Reserved

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

چیدانه هیچ گونه مسئولیتی در قبال شرکت های معرفی شده ندارد. قبل از اقدام به خرید کالا یا خدمات اطمینان کافی را حاصل نمایید.


کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به چیدانه است و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر وب سایت چیدانه حتی با ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

Copyright 2020. Chidaneh.com. All Rights Reserved

گلخانه گیانو