visibility 12216 today 1398/10/26

مبلمان کلاسیک جدید، 4 مدل از معروف ترین ها

blog post

مبلمان کلاسیک قرمز مدل آرمانت

برای کسانی که عاشق سبک کلاسیک و مبلمان مجلل هستند این که بدانند مبلی که روی آن می نشینند همان طرح و رنگی را دارد که پادشاهان فرانسوی یا اشراف ایتالیایی روی آن می نشستند و خستگی ناشی از یک روز شاهانه را با نوشیدن چای به در می کردند هیجان فوق العاده ای دارد. زندگی کردن در خانه ای که دکوراسیون داخلی لوکسی دارد از نظر روانشناسی به شما اعتماد به نفس و احساس رضایت خاطر بیشتری می دهد. 

مبلمان کلاسیک جدید: ویژگی های مبلمان روکوکو 

blog post

مبلمان کلاسیک لرد

سبک روکوکو بیشتر در طراحی داخلی و خلق آثار هنری بین طراحان رواج پیدا کرده بود. عصر روکوکو نسبت به عصر باروک که در قرن هفدهم رواج داشت دوره کوتاهی را از 1730 تا 1760 میلادی شامل می شد که همزمان با دوره ی پادشاهی لوئی پانزدهم بود و به همین خاطر آثار روکوکو با نام لوئی پانزدهم نیز شناخته می شوند. سبک روکوکو دوباره از دهه 1840 میلادی احیا شد و تا 1870 ادامه داشت و در دوره ی ویکتوریایی انواع مبلمان روکوکو تولید می شدند. در سبک روکوکو طرح ها ظریف و سبک هستند و تزیینات منحنی با نقوش گل و برگ و گیاه و صدف به چشم می خورد، در حالی که در سبک باروک تزیینات حجیم و اغراق آمیز هستند. برخلاف سنگینی سبک آثار باروک، حال و هوای تزیینات در عصر روکوکو بیانگر آسایش، صمیمیت، حفظ حریم شخصی و لذت گرایی بود.

blog post

مبلمان کلاسیک چوبی مدل کمل بک

 

در عصر روکوکو فضای داخلی و عناصر تشکیل دهنده آن همگی در هماهنگی باهم بودند تا فضایی یکپارچه ایجاد شود. قطعات سفارشی ساز بخشی از این تلاش برای ایجاد دکوراسیون داخلی در هماهنگی همه اجزا با یکدیگر بودند. برنامه ریزی دقیقی درباره محل قرارگیری و شکل اجزای مبلمان و جزییات لوازم دکوراتیو می شد ودر این زمینه ونیز در ایتالیا و پاریس در فرانسه از پیشتازان طراحی داخلی به سبک روکوکو بودند.

مطلب مرتبط با این موضوع:

انتخاب رنگ مبل کلاسیک برای دکوراسیون، کدوم بهتره؟

blog post

مبل چستر کلاسیک مدل کالادیوم

وقتی به مبلمان باروک و روکوکو نگاه می کنید در نگاه اول هردو شبیه هم هستند، هر دو پایه های خمیده و تزیینات پیچیده با جزییات گل و گیاه دارند اما وقتی از نزدیک و با دقت آنها را مقایسه کنیم تفاوت ها آشکار می شوند، مبلمان روکوکو ظریف تر با رنگ های روشن تر و پایه های صندلی نازک تر هستند و نشیمن مبل ها ارگونومیک و دسته صندلی ها برای آسایش بیشتر طراحی شده اند. رعایت تقارن در جزییات طراحی روکوکو کمتر اهمیت دارد. 

مطلب مرتبط با این موضوع:

خرید مبل کلاسیک، این راهنمای خرید به درد همه میخوره!

blog post

مبلمان کلاسیک چوبی کرم مدل لرد

در طراحی داخلی به سبک روکوکو از لوسترهای پرنور و باشکوه و دیوارکوب ها برای ایجاد فضای صمیمی استفاه می شود. آینه ها با قاب های طلایی و زرق و برق دار هم برای انتقال حس بزرگتر بودن فضا مورد استفاده قرار می گرفتند. روکوکو سبکی است که به جزییات لوکس و اغراق آمیز شهرت دارد، زیبایی مبلمان این سبک نمایانگر دوره ی تجمل گرایی فرانسه می باشد. تاثیر روکوکو بر روی تمام تولیدات آن دوره مشهود است و قاب های طلایی، گلدوزی های شگفت انگیز و صنایع دستی مجلل همه بیانگر این موضوع است. متریال گران و با کیفیت مبلمان اروپایی و شکل تاج مبل کاملا می تواند حس پادشاه یا ملکه بودن را برای شما تداعی کند.

مطلب مرتبط با این موضوع:

مبل کلاسیک، این مدل ها در دکوراسیون شما پادشاهی می کنند!

مبلمان کلاسیک جدید: مبل فرانسوی مدل لیون 

blog post

مبلمان کلاسیک فرانسوی چوبی مدل لیون

blog post

صندلی تک کلاسیک فرانسوی لیون

مردم فرانسه در انتخاب بهترین ها برای زندگی مهارت زیادی دارند و  " l'art de vivre " یا "هنر زندگی کردن"  یکی از آن چیزهایی است که فرانسوی ها برایش مشهور هستند. لطافت و ظرافت در دقت به جزییات از غذا و لباس تا مبلمان و بناهای شاخص در آثار فرانسوی مشاهده می شود. برای شناخت سبک های هنری در فرانسه باید دید در هر دوره چه کسی در آن سرزمین حکمرانی می کرده، زیرا تحولات سیاسی تاثیر بسیار زیادی در ایجاد این حجم از تنوع در سبک های مختلف آثار هنری فرانسوی دارند. هنر و تزیینات در دوره های لوئی سیزدهم تا لوئی شانزدهم بیشترین تاثیر را در تاریخ سرزمین فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی گذاشته است.

مطلب مرتبط با این موضوع:

مبلمان کلاسیک فرانسوی، این لوکس دوست داشتنی!

blog post

مبلمان کلاسیک ولگا

یکی از نشانه های اصلی سبک روکوکو نقوش طبیعی است، در جزییات منبت کاری مبلمان این دوره نقوش برگ، گیاهان، صدف و سایر فرم های طبیعی مشاهده می شود. پایه های میز و صندلی نازک و خمیده به شکل S از دیگر نشانه های این سبک می باشد. مبل کبریول Cabriole از آثار دوره روکوکو می باشد و انحنای گوشه های مبل حالت دربرگیرده ای را برای فرد در هنگام نشستن روی آن ایجاد می کند و لذت و راحتی را که از نشانه های روکوکو می باشد فراهم می کند.

مبلمان کلاسیک جدید: شزلون کلاسیک مدل آسوان

blog post

شزلون کلاسیک چوبی مدل آسوان

blog post

شزلون کلاسیک قهوه ای مدل آسوان

شزلون ها در دوره روکوکو به محبوبیت زیادی در فرانسه دست یافتند همان طور که مبل دیوان در ونیز ایتالیا به شهرت رسید چرا که تمام فلسفه ی سبک روکوکو را در خود جای می دادند، زیبا و مجلل بودن، آسایش به حدی که امکان دراز کردن پاها روی آنها بود و لطافت پارچه ی ابریشمی برای ایجاد حس لذت، همگی در مبل شزلون فرانسوی جمع شده بودند.

مطلب مرتبط با این موضوع:

مبل شزلون، همه چیز درباره این مهمان تازه خانه‌های ایرانی!

مبلمان کلاسیک جدید: مبل ایتالیایی مدل آرمانت و والریا 

در حالی که سبک روکوکو در فرانسه رواج داشت در ایتالیا مبلمان تحت تاثیر سبک نئوکلاسیک بودند و منحنی های عصر باروک جای خود را به طرح هایی می دادند که کمتر هندسی و پیچیده باشند و ظرافت بیشتری در جزییات آنها به چشم می خورد. 

blog post

مبلمان کلاسیک چوبی مدل آرمانت

blog post

میز غذاخوری قرمز مدل آرمانت

سبک باروک خواهان نمایش آثار حجیم با منبت های اغراق آمیز و رنگ های تیره و نمایشی و روکش طلایی و نقره ای بود تا اقتدار کلیسا را نمایان سازد. در مقابل آن سبک روکوکو به مقابله برخواست و سراسر آسایش، تجمل و لذت را هدف قرار داد. آثار ایتالیایی این دوره از پیچیده های لطیف و جزییات ظریف و پرکار و عدم تقارن برخوردار بودند و از طلاکاری برای طرح های مارپیچ و نقوش جانوران و گیاهان و رنگ های عاجی و روشن برای سایر اجزا استفاده می شد.

مطلب مرتبط با این موضوع:

10 مبل کلاسیک پرطرفدار از ویترین کالاهای چیدانه!

blog post

مبل ایتالیایی والریا

blog post

مبل ایتالیایی والریا

مهمترین ویژگی های مبلمان کلاسیک شرکت دیاکو

blog post

مبلمان کلاسیک فرانسوی لیون

1. استفاده از تکنیک رنگ غیر پوششی که برخلاف بتونه کاری و رنگ یکپارچه اجرا می شود و مدت زمان بیشتری برای انجام کار نیاز است.

در این روش که به آن رنگ آستری بافت نما یا موج نما نیز گفته می شود سطح چوب کاملا ساب می خورد و به وسیله کرباس و به صورت کاملا کلاسیک مبل رنگ می شوند. این تکنیک که اجرای آن بین 30 تا 35 روز زمان می برد اصالت مبلمان کلاسیک را حفظ می کند، زیرا در روش بتونه کاری سطح چوب کاملا پوشیده می شود و با پاشش رنگ به وسیله پیستوله دیگر بافتی از چوب نمایان نخواهد بود. 

blog post

مبل ایتالیایی والریا

2. اجرای منبت های روی مبلمان دیاکو کاملا دستی انجام می گیرد و از هیچ دستگاهی برای منبت کاری آنها استفاده نمی شود.

این کار باعث می شود تا هر محصولی منبت کاری منحصر به فرد و تک داشته باشد و مانند منبت های ماشینی تشابه بین مبلمان وجود نداشته باشد. مبلمان دست ساز در سراسر دنیا بالاترین ارزش را دارا می باشند زیرا زمان و هنر بسیاری صرف ایجاد تک تک این محصولات به دست هنرمندان می شود. همچنین در ساخت کفی ثابت مبل به جای استفاده از فوم که عمر محدودی دارد روش لباف (شالی برنج و تخم پنبه) اجرا می شود و عمر نشیمن را بدون افت به تا 10 تا 15 سال افزایش می دهد.

blog post

مبلمان کلاسیک فرانسوی لیون

3. فرقی نمی کند مبل کلاسیک یا راحتی را انتخاب می کنید در تهیه هر کدام از آنها توجه به دو نکته از اهمیت بسیاری برخوردار است، یک جنس چوب و دو جنس پارچه روکش.

چوب مورد استفاده در مبل دیاکو از نوع چوب راش گرید یک گرجستان می باشد که دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارد و پارچه روکش مبل نیز از باکیفیت ترین پارچه های ترکی وارداتی تهیه می شود.

blog post

مبل چستر کلاسیک مدل کالادیوم

4. قیمت مبلمان کلاسیک شرکت دیاکو با توجه به اینکه شما چه طرح و سبکی را می پسندید بین 40 تا 250 میلیون تومان است و معمولا در بازه زمانی برگزاری نمایشگاه تخفیف خوبی برای مشتریان در نظر گرفته می شود، اما شما می توانید برای اطلاع از قیمت محصولات و یا تخفیف های دوره ای صفحه اینستاگرام دیاکو یا تلگرام مبل دیاکو را دنبال کنید و از تازه ترین اخبار مطلع شوید.

blog post

صندلی کلاسیک مدل کمل بک

سخن پایانی

شرکت دیاکو تنها شرکتی است که 3 دوره در سال های 92، 97 و 98 مقام اول نمایشگاه های مبلمان را به خود اختصاص داده است. عوامل مهمی چون اصالت در طراحی، کیفیت، قابلیت تولید انبوه و صادرات و نوع متریال در تعیین برترین های نمایشگاه مبلمان تاثیرگذار هستند و در این زمینه مبلمان دیاکو موفق به کسب برتری نسبت به رقبای خود شده است. 

نرگس قلی زاده
نویسنده: نرگس قلی زاده

کارشناسی ارشد مهندسی ساختمان و معماری از پلی تکنیک میلان، ایتالیا

more_horiz
مطالب پیشنهادی
20 مبل کلاسیک پرطرفدار از ویترین کالاهای چیدانه!

20 مبل کلاسیک پرطرفدار از ویترین کالاهای چیدانه!

مبل کلاسیک جدید، این مدل ها جوون پسندن!

مبل کلاسیک جدید، این مدل ها جوون پسندن!

1398/11/23 ادامه مطلب
مبل کلاسیک چوبی؛ برای خونه من مناسبه؟

مبل کلاسیک چوبی؛ برای خونه من مناسبه؟

1399/11/28 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
سقف و سوله متحرک کیااسکای certificate
سقف و سوله متحرک کیااسکای

سقف و سوله متحرک کیااسکای

پتینه و نقاشی دکوراتیو سبزی certificate
پتینه و نقاشی دکوراتیو سبزی

پتینه و نقاشی دکوراتیو سبزی

کاغذدیواری و لمینیت اردهالی دکو certificate
کاغذدیواری و لمینیت اردهالی دکو

کاغذدیواری و لمینیت اردهالی دکو

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent