تبلیغات
F فارست چوب و هنر E E رومانته
مبلمان دیاکو

نمونه کار از شرکت : مبلمان دیاکو

امتیاز: 0.3 0 نظر | ثبت نظر

26 دی 1398

مبلمان کلاسیک جدید، 4 مدل از معروف ترین ها

برای کسانی که عاشق سبک کلاسیک و مبلمان مجلل هستند این که بدانند مبلی که روی آن می نشینند همان طرح و رنگی را دارد که پادشاهان فرانسوی یا اشراف ایتالیایی روی آن می نشستند و خستگی ناشی از یک روز شاهانه را با نوشیدن چای به در می کردند هیجان فوق العاده ای دارد. زندگی کردن در خانه ای که دکوراسیون داخلی لوکسی دارد از نظر روانشناسی به شما اعتماد به نفس و احساس رضایت خاطر بیشتری می دهد. 

مبلمان کلاسیک جدید: ویژگی های مبلمان روکوکو 

سبک روکوکو بیشتر در طراحی داخلی و خلق آثار هنری بین طراحان رواج پیدا کرده بود. عصر روکوکو نسبت به عصر باروک که در قرن هفدهم رواج داشت دوره کوتاهی را از 1730 تا 1760 میلادی شامل می شد که همزمان با دوره ی پادشاهی لوئی پانزدهم بود و به همین خاطر آثار روکوکو با نام لوئی پانزدهم نیز شناخته می شوند. سبک روکوکو دوباره از دهه 1840 میلادی احیا شد و تا 1870 ادامه داشت و در دوره ی ویکتوریایی انواع مبلمان روکوکو تولید می شدند. در سبک روکوکو طرح ها ظریف و سبک هستند و تزیینات منحنی با نقوش گل و برگ و گیاه و صدف به چشم می خورد، در حالی که در سبک باروک تزیینات حجیم و اغراق آمیز هستند. برخلاف سنگینی سبک آثار باروک، حال و هوای تزیینات در عصر روکوکو بیانگر آسایش، صمیمیت، حفظ حریم شخصی و لذت گرایی بود.

 

در عصر روکوکو فضای داخلی و عناصر تشکیل دهنده آن همگی در هماهنگی باهم بودند تا فضایی یکپارچه ایجاد شود. قطعات سفارشی ساز بخشی از این تلاش برای ایجاد دکوراسیون داخلی در هماهنگی همه اجزا با یکدیگر بودند. برنامه ریزی دقیقی درباره محل قرارگیری و شکل اجزای مبلمان و جزییات لوازم دکوراتیو می شد ودر این زمینه ونیز در ایتالیا و پاریس در فرانسه از پیشتازان طراحی داخلی به سبک روکوکو بودند.

مطلب مرتبط با این موضوع:

انتخاب رنگ مبل کلاسیک برای دکوراسیون، کدوم بهتره؟

وقتی به مبلمان باروک و روکوکو نگاه می کنید در نگاه اول هردو شبیه هم هستند، هر دو پایه های خمیده و تزیینات پیچیده با جزییات گل و گیاه دارند اما وقتی از نزدیک و با دقت آنها را مقایسه کنیم تفاوت ها آشکار می شوند، مبلمان روکوکو ظریف تر با رنگ های روشن تر و پایه های صندلی نازک تر هستند و نشیمن مبل ها ارگونومیک و دسته صندلی ها برای آسایش بیشتر طراحی شده اند. رعایت تقارن در جزییات طراحی روکوکو کمتر اهمیت دارد. 

مطلب مرتبط با این موضوع:

خرید مبل کلاسیک، این راهنمای خرید به درد همه میخوره!

در طراحی داخلی به سبک روکوکو از لوسترهای پرنور و باشکوه و دیوارکوب ها برای ایجاد فضای صمیمی استفاه می شود. آینه ها با قاب های طلایی و زرق و برق دار هم برای انتقال حس بزرگتر بودن فضا مورد استفاده قرار می گرفتند. روکوکو سبکی است که به جزییات لوکس و اغراق آمیز شهرت دارد، زیبایی مبلمان این سبک نمایانگر دوره ی تجمل گرایی فرانسه می باشد. تاثیر روکوکو بر روی تمام تولیدات آن دوره مشهود است و قاب های طلایی، گلدوزی های شگفت انگیز و صنایع دستی مجلل همه بیانگر این موضوع است. متریال گران و با کیفیت مبلمان اروپایی و شکل تاج مبل کاملا می تواند حس پادشاه یا ملکه بودن را برای شما تداعی کند.

مطلب مرتبط با این موضوع:

مبل کلاسیک، این مدل ها در دکوراسیون شما پادشاهی می کنند!

مبلمان کلاسیک جدید: مبل فرانسوی مدل لیون 

مردم فرانسه در انتخاب بهترین ها برای زندگی مهارت زیادی دارند و  " l'art de vivre " یا "هنر زندگی کردن"  یکی از آن چیزهایی است که فرانسوی ها برایش مشهور هستند. لطافت و ظرافت در دقت به جزییات از غذا و لباس تا مبلمان و بناهای شاخص در آثار فرانسوی مشاهده می شود. برای شناخت سبک های هنری در فرانسه باید دید در هر دوره چه کسی در آن سرزمین حکمرانی می کرده، زیرا تحولات سیاسی تاثیر بسیار زیادی در ایجاد این حجم از تنوع در سبک های مختلف آثار هنری فرانسوی دارند. هنر و تزیینات در دوره های لوئی سیزدهم تا لوئی شانزدهم بیشترین تاثیر را در تاریخ سرزمین فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی گذاشته است.

مطلب مرتبط با این موضوع:

مبلمان کلاسیک فرانسوی، این لوکس دوست داشتنی!

یکی از نشانه های اصلی سبک روکوکو نقوش طبیعی است، در جزییات منبت کاری مبلمان این دوره نقوش برگ، گیاهان، صدف و سایر فرم های طبیعی مشاهده می شود. پایه های میز و صندلی نازک و خمیده به شکل S از دیگر نشانه های این سبک می باشد. مبل کبریول Cabriole از آثار دوره روکوکو می باشد و انحنای گوشه های مبل حالت دربرگیرده ای را برای فرد در هنگام نشستن روی آن ایجاد می کند و لذت و راحتی را که از نشانه های روکوکو می باشد فراهم می کند.

مبلمان کلاسیک جدید: شزلون کلاسیک مدل آسوان

شزلون ها در دوره روکوکو به محبوبیت زیادی در فرانسه دست یافتند همان طور که مبل دیوان در ونیز ایتالیا به شهرت رسید چرا که تمام فلسفه ی سبک روکوکو را در خود جای می دادند، زیبا و مجلل بودن، آسایش به حدی که امکان دراز کردن پاها روی آنها بود و لطافت پارچه ی ابریشمی برای ایجاد حس لذت، همگی در مبل شزلون فرانسوی جمع شده بودند.

مطلب مرتبط با این موضوع:

مبل شزلون، همه چیز درباره این مهمان تازه خانه‌های ایرانی!

مبلمان کلاسیک جدید: مبل ایتالیایی مدل آرمانت و والریا 

در حالی که سبک روکوکو در فرانسه رواج داشت در ایتالیا مبلمان تحت تاثیر سبک نئوکلاسیک بودند و منحنی های عصر باروک جای خود را به طرح هایی می دادند که کمتر هندسی و پیچیده باشند و ظرافت بیشتری در جزییات آنها به چشم می خورد. 

سبک باروک خواهان نمایش آثار حجیم با منبت های اغراق آمیز و رنگ های تیره و نمایشی و روکش طلایی و نقره ای بود تا اقتدار کلیسا را نمایان سازد. در مقابل آن سبک روکوکو به مقابله برخواست و سراسر آسایش، تجمل و لذت را هدف قرار داد. آثار ایتالیایی این دوره از پیچیده های لطیف و جزییات ظریف و پرکار و عدم تقارن برخوردار بودند و از طلاکاری برای طرح های مارپیچ و نقوش جانوران و گیاهان و رنگ های عاجی و روشن برای سایر اجزا استفاده می شد.

مطلب مرتبط با این موضوع:

10 مبل کلاسیک پرطرفدار از ویترین کالاهای چیدانه!

مهمترین ویژگی های مبلمان کلاسیک شرکت دیاکو

1. استفاده از تکنیک رنگ غیر پوششی که برخلاف بتونه کاری و رنگ یکپارچه اجرا می شود و مدت زمان بیشتری برای انجام کار نیاز است.

در این روش که به آن رنگ آستری بافت نما یا موج نما نیز گفته می شود سطح چوب کاملا ساب می خورد و به وسیله کرباس و به صورت کاملا کلاسیک مبل رنگ می شوند. این تکنیک که اجرای آن بین 30 تا 35 روز زمان می برد اصالت مبلمان کلاسیک را حفظ می کند، زیرا در روش بتونه کاری سطح چوب کاملا پوشیده می شود و با پاشش رنگ به وسیله پیستوله دیگر بافتی از چوب نمایان نخواهد بود. 

2. اجرای منبت های روی مبلمان دیاکو کاملا دستی انجام می گیرد و از هیچ دستگاهی برای منبت کاری آنها استفاده نمی شود.

این کار باعث می شود تا هر محصولی منبت کاری منحصر به فرد و تک داشته باشد و مانند منبت های ماشینی تشابه بین مبلمان وجود نداشته باشد. مبلمان دست ساز در سراسر دنیا بالاترین ارزش را دارا می باشند زیرا زمان و هنر بسیاری صرف ایجاد تک تک این محصولات به دست هنرمندان می شود. همچنین در ساخت کفی ثابت مبل به جای استفاده از فوم که عمر محدودی دارد روش لباف (شالی برنج و تخم پنبه) اجرا می شود و عمر نشیمن را بدون افت به تا 10 تا 15 سال افزایش می دهد.

3. فرقی نمی کند مبل کلاسیک یا راحتی را انتخاب می کنید در تهیه هر کدام از آنها توجه به دو نکته از اهمیت بسیاری برخوردار است، یک جنس چوب و دو جنس پارچه روکش.

چوب مورد استفاده در مبل دیاکو از نوع چوب راش گرید یک گرجستان می باشد که دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارد و پارچه روکش مبل نیز از باکیفیت ترین پارچه های ترکی وارداتی تهیه می شود.

4. قیمت مبلمان کلاسیک شرکت دیاکو با توجه به اینکه شما چه طرح و سبکی را می پسندید بین 40 تا 250 میلیون تومان است و معمولا در بازه زمانی برگزاری نمایشگاه تخفیف خوبی برای مشتریان در نظر گرفته می شود، اما شما می توانید برای اطلاع از قیمت محصولات و یا تخفیف های دوره ای صفحه اینستاگرام دیاکو یا تلگرام مبل دیاکو را دنبال کنید و از تازه ترین اخبار مطلع شوید.

سخن پایانی

شرکت دیاکو تنها شرکتی است که 3 دوره در سال های 92، 97 و 98 مقام اول نمایشگاه های مبلمان را به خود اختصاص داده است. عوامل مهمی چون اصالت در طراحی، کیفیت، قابلیت تولید انبوه و صادرات و نوع متریال در تعیین برترین های نمایشگاه مبلمان تاثیرگذار هستند و در این زمینه مبلمان دیاکو موفق به کسب برتری نسبت به رقبای خود شده است. 

تبلیغات

نویسنده: نرگس قلی زاده

کارشناسی ارشد مهندسی ساختمان و معماری از پلی تکنیک میلان، ایتالیا

نشان کردن
  • 9225 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 26 دی 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
مبلمان اداری و خانگی درینو مبلمان اداری و خانگی درینو
23 نمونه کار

تلفن: 021۶۶١۵٣٧٨۵
صنایع چوبی توحید صنایع چوبی توحید
7 نمونه کار

تلفن: 02632556955
گروه طراحی اُرهای گروه طراحی اُرهای
5 نمونه کار

تلفن: ٠٢١٨٨٥٣٤٢٨٠
کویا دیزاین کویا دیزاین
10 نمونه کار

تلفن: 01144654875
گروه صنعتی الکومودو گروه صنعتی الکومودو
8 نمونه کار

تلفن: 02165610498
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173