سقف کناف آشپزخانه، دانستن این 3 نکته ضروری است!

اجرای سقف کناف آشپزخانه گاهی با مشکلاتی همراه است که اگر  قبل از طراحی کناف به آن‌ها توجه نکنید کار از کار می‌گذرد. در این مقاله از چیدانه می‌خواهیم به 3 نکته‌ی مهم در طراحی سقف کناف آشپزخانه و اجرای آن اشاره کنیم. دانستن این نکات به شما کمک می‌کند تا در نهایت با چنین مشکلاتی مواجه نشوید. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

blog post

عکاسی خانه ی گرم نیما و آذر در کرج

هالوژن‌ها و نورمخفی کناف را در جای درست نصب کنید!

وقتی اقدام به طراحی سقف کناف آشپزخانه می‌کنید، بسیار ضروری است که از ابعاد و اندازه‌های کابینت‌ها و همچنین محل قرارگیری وسایل آشپزخانه از جمله یخچال اطلاعات داشته باشید. چرا؟ تا بتوانید میزان بیرون‌زدگی‌های سقف کناف را در طراحی آن متناسب با نیاز هر بخش از آشپزخانه و به طور استاندارد در نظر بگیرید. این کار باعث می‌شود تا وقتی لامپ‌های هالوژن بر روی سقف کناف نصب می‌شوند نور آن‌ها روی کابینت بتابد، نه اینکه عقب‌تر باشد و دیده نشود.

blog post

عکاسی خانه ی مهیا و علی در کرج

برای این منظور دانستن عمق کابینت هوایی و وسیله‌ای مثل یخچال که اغلب عمق زیادی دارند ضروری است. به طور کلی و استناندارد عمق کابینت‌های هوایی 30 سانتی‌متر است. یعنی هر جا که کابینت هوایی دارید بهتر است که بیرون زدگی کناف را برای آن جا حدودا 60 سانتی‌متر در نظر بگیرید. یعنی چیزی حدود 30 سانتی‌متر جلوتر از کابینت‌ها تا لامپ هالوژن یا نور مخفی کناف دقیقا در بالای کابینت پنهان نشود. بلکه در جلوی آن قرار بگیرد تا جلوه‌ی نورپردازی سقف کناف کاملا نمایان شود. یادتان نرود که برای وسایلی مثل یخچال هم باید این نکته را در نظر داشته باشید. البته این مسئله بستگی به طراحی شما نیز دارد.

در هر صورت توجه به این نکات در هنگام طراحی ضروری است. چون بعدا امکان تغییر وجود ندارد و هر گونه تغییر با تخریب فراوان و هزینه زیادی همراه خواهد بود.

blog post

عکاسی خانه ی مدرن شیراز

سقف کناف آشپزخانه را متناسب با ارتفاع سقف طراحی کنید

نکته‌ی مهم دیگری که در طراحی سقف کناف آشپزخانه باید در نظر بگیرید ارتفاع سقف است. چرا ارتفاع سقف مهم است؟ چون مثلا ممکن است به سراغ طراحی سقف کناف پله‌ای بروید و بعدا ببینید که به دلیل کوتاه بودن سقف و کمبود ارتفاع اصلا قابل اجرا نیست و ناراحت شوید!

مهم‌ترین اطلاعاتی که برای این منظور لازم دارید چیست؟

شما باید بدانید که از کف آشپزخانه تا بالاترین نقطه‌ی کابینت هوایی کلا به 2 متر و 40 سانتی‌متر فضا احتیاج خواهید داشت. یعنی 90 سانتی‌متر برای ارتفاع کابینت زمینی به همراه صفحه تاپس و پاسنگ آن، 60 سانتی‌متر ارتفاع برای بین‌کابینتی و مجددا 90 سانتی‌متر دیگر برای ارتفاع کابینت هوایی و تاج آن.

از طرفی ارتفاع سقف در خانه‌ها متفاوت است و معمولا این مقدار از 2متر و 80سانتی‌متر تا 3 متر متغیر می‌باشد. بنابراین بر اساس اینکه ارتفاع سقف آشپزخانه شما چقدر است احتمالا از حدودا 40 سانتی‌متر تا 60 سانتی‌متر فضا برای طراحی سقف کناف آشپزخانه نیاز خواهید داشت.

blog post

عکاسی منزل خاص مونا و سعید در کرج

طرح مناسبی را برای سقف کناف آشپزخانه برگزینید!

آخرین نکته‌ی مهمی که در طراحی سقف کناف آشپزخانه لازم است مورد توجه قرار دهید، میزان بزرگی یا کوچکی فضای آشپزخانه است. به عنوان مثال هر چه برای آشپزخانه‌های کوچک سقف ساده‌تری طراحی کنید، فضا دلباز تر می‌شود. بکار بردن مدل‌های پیچیده برای طراحی سقف آشپزخانه کوچک به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. در عوض برای آشپزخانه‌های بزرگ‌تر آزادی عمل بیشتری دارید. یعنی هم می‌توانید از طرح سقف کناف ساده استفاده کنید و هم اینکه می‌توانید به سراغ طراحی مدل‌های پیچیده‌تر بروید.

blog post

کابینت سفید

نکته: گاهی فضای آشپزخانه به قدری کوچک است که شاید بهتر باشد اصلا طراحی جداگانه‌ای را برای سقف آن در نظر نگیرید و کناف سقف آشپزخانه و پذیرایی را یکی کنید. تصویر بالا نمونه‌ای از این مدل طراحی را به خوبی نشان می‌دهد.

در تصویر زیر نیز نمونه‌ی دیگری از طراحی مدرن سقف آشپزخانه با کناف در یک آشپزخانه‌ی کوچک ایرانی نشان داده شده است:

blog post

طراحی آشپزخانه طوسی

مدل‌های زیاد و بسیار متنوعی وجود دارند که می‌توانید برای طراحی سقف کناف آشپزخانه از آن‌ها ایده بگیرید. به طور کلی از مزیت‌های سقف کاذب کناف این است که هیچ محدودیتی در اجرای هیچ طرحی ندارد. یعنی پیچیده‌ترین طراحی‌ها را نیز می‌توانید با کناف اجرا کنید. در ادامه تعدادی از مدل های طراحی سقف با کناف را نام برده‌ایم که می‌توانید آن‌ها را برای طراحی سقف آشپزخانه نیز به کار ببرید.

 1. سقف کناف دو پله
 2. سقف کناف منحنی
 3. سقف کناف مشبک
 4. سقف کناف مستطیل
 5. سقف کناف دایره ای
 6. سقف کناف مدل الواری

اما برای سقف کاذب آشپزخانه طرح دار با کناف چه کارهای دیگری می‌توان انجام داد؟

 1. نورپردازی سقف کناف
 2. رنگ‌آمیزی سقف کناف
 3. کاغذ دیواری سقف کناف
 4. پتینه کاری سقف کناف

از جمله کارهایی هستند که می‌توانید هر یک را به صورت جداگانه و یا به صورت تلفیقی با یکدیگر در طراحی و دیزاین سقف آشپزخانه کناف به کار ببرید.

توجه توجه: نکته‌ی دیگری که در مورد سقف آشپزخانه با کناف حائز اهمیت می‌باشد طراحی آرک آشپزخانه با کناف است. البته در بسیاری از پروژه‌های بازسازی معمولا برای طراحی‌های مدرن و مینیمال، آرک آشپزخانه را در خانه‌های قدیمی تخریب کرده و از این طریق سقف آشپزخانه و پذیرایی را به هم وصل می‌کنند. اینکار کمک می‌کند که فضا دلباز تر شده و بزرگ‌تر نشان داده شود.

blog post

آشپزخانه مدرن

blog post

منزل خانم فتحی

در تصاویر بالا یک مدل طراحی آرک آشپزخانه با کناف و یک مدل طراحی سقف آشپزخانه بدون آرک نشان داده شده است.

دوست دارید تصاویر بیشتری از مدل سقف آشپزخانه با کناف که در خانه‌های ایرانی اجرا شده شده‌اند را ببینید؟ ما این عکس‌ها را در ادامه برایتان یک جا جمع کردیم. ببینید، لذت ببرید و ایده بگیرید!

blog post

عکاسی خانه ی ستاره و سیاوش در کرج

blog post

عکاسی خانه ی خانم حاجیان در تهران

blog post

فرش پوست گاو در غذاخوری خانه روشنک امیریان

blog post

آشپزخانه مدرن

blog post

خانه خانم تشکری - بوشهر

blog post

عکاسی منزل آقا و خانم حیدری

blog post

عکاسی منزل آقا و خانم اسدپور

blog post

عکاسی منزل آقا و خانم علیشعار

blog post

دکوراسیون خانه من

کلام آخر:

در این مقاله از چیدانه سعی کردیم تا به 3 نکته‌ی مهم و تاثیر گذار در طراحی سقف کناف آشپزخانه بپردازیم که مطمئن هستیم توجه به آن‌ها کمک زیادی به شما می‌کند. نکات مهمی از جمله نورپردازی کناف در آشپزخانه و محل درست قرار گرفتن لامپ‌های هالوژن و همچنین توجه به ارتفاع آشپزخانه و ابعاد آن برای طراحی کناف. علاوه بر این عکس‌هایی که در مقاله آوردیم همه از خانه‌های ایرانی بودند که مسلما تماشای دقیق آن‌ها برای طراحی و اجرای سقف کناف آشپزخانه کمک‌کننده است. آیا مطالب عنوان شده در مقاله برایتان جدید و مفید بود؟ اگر مقاله را تا انتها نخواندید دست‌کم برگردید و عکس‌ آشپزخانه های ایرانی با سقف کناف را دوباره تماشا کنید.

احتمالا این مطالب را هم دوست داشته باشید:

مژگان احمدی
نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
طراحی سقف آشپزخانه، آشپزی آرام زیر این 20 سقف مدرن!

طراحی سقف آشپزخانه، آشپزی آرام زیر این 20 سقف مدرن!

بهترین مارک کناف چیست؟ از ما بپرسید!

بهترین مارک کناف چیست؟ از ما بپرسید!

27 مدل کناف دایره ای مختلف برای سقف و دیوار خانه

27 مدل کناف دایره ای مختلف برای سقف و دیوار خانه

کسب و کارها پیشنهادی
مجله منزل  certificate
مجله منزل

مجله منزل

 بهکار چوب certificate
 بهکار چوب

بهکار چوب

بازسازی و معماری فلورانس certificate
بازسازی و معماری فلورانس

بازسازی و معماری فلورانس

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent