visibility 461 today 1400/1/2

تمیز کردن مایکروفر، راه ‌حل‌ های کاربردی و آسان

حتما همه ما تاکنون تجربه این موضوع را داشته‌ ایم که تنها با باقی ماندن اضافات مواد غذایی یا سوختن غذا داخل مایکروفر، به سادگی یک مایکروفر تمیز، تبدیل به یک مایکروفر کثیف و بسیار بد بو شده‌ باشد. 

در چنین شرایطی، شاید بتوان گفت که نکته کلیدی در تمیز نگه داشتن مایکروفر، تمیزکاری مداوم هر روزه یا حداقل هر دو سه روز یک‌ بار است.

تمیز کردن مایکروفر

نکته مثبت درباره تمیز کردن مایکروفر این است که تقریبا از هر تمیزکننده‌ای که در خانه دارید می‌توانید استفاده کنید. از جمله تمیزکننده‌های چند منظوره، جوش شیرین، مایع ظرف‌شویی و سرکه(سفید یا سیب).

از استفاده از سفیدکننده‌ها کاملا پرهیز کنید زیرا به پلاستیک داخلی مایکروفر آسیب وارد می‌کند و در درازمدت موجب آسیب رساندن به خود دستگاه هم می‌شود. البته تا زمانی که اجازه ندهید لکه‌هایی مثل لکه‌های ناشی از پاشیده شدن سس گوجه فرنگی و... برای مدت طولانی روی مایکروفر باقی بماند، دستگاه شما همانند سایز لوازم آشپزخانه کثیف نخواهد شد و نیاز به سفیدکننده هم پیدا نخواهید کرد.

مطلب پیشنهادی: چگونه یخچال و فریزر خود را تمیز کنیم؟

تمیز کردن واخل مایکروفر

چطور می‌توان داخل مایکروفر را تمیز کرد؟

در ادامه به بررسی روش‌هایی آسان جهت از بین بردن لکه‌های غذای باقی مانده و بوی نامطبوع داخل مایکروفر و صفحه چرخان داخلی آن می‌پردازیم تا به سرعت برای تمیز کردن مایکروفر دست به کار شوید.

  • 1. چند قطره لیموترش یا پرتقال را به همراه یک فنجان آب داخل یک کاسه که برای قرار دادن داخل مایکروفر مناسب باشد، بریزید. اگر سرکه سفید یا سرکه سیب در دسترس دارید، چند قاشق غذاخوری از سرکه به همراه یک فنجان آب دیگر را هم به محتویات کاسه اضافه کنید.
  • 2. درب دستگاه را ببندید و آن را روشن کنید. زمان ماندن کاسه داخل مایکروفر را به گونه‌ای تنظیم کنید که محتویات درون کاسه بجوشد و شیشه مایکروفر بخار بگیرد.
  • 3. سپس کاسه را از مایکروفر خارج کنید و به مدت پنج دقیقه اجازه دهید که خنک شود. پس از گذشت پنج دقیقه، به کمک یک اسفنج و مخلوط داخل کاسه، فضای داخلی مایکروفر را تمیز کنید.

مطلب پیشنهادی: بهترین راه ها برای تمیز کردن کف خانه

تمیز کردن درب مایکروفر

چطور می‌توان درب چرب مایکروفر را تمیز کرد؟

پس از تمیز کردن داخل مایکروفر، زمان تمیز کردن بدنه و درب آن فرا می‌رسد. برای آن‌که از شر چربی‌های سطح درب مایکروفر خلاص شوید، مراحل زیر را انجام دهید.

  • 1. یک اسفنج را کمی با آب مرطوب کرده و مقداری جوش شیرین روی آن بریزید. سپس کل درب، کنج‌ها، لبه‌ها و درزها را تمیز کنید. برای آب‌کشی، از یک پارچه یا اسفنج مرطوب استفاده کنید.
  • 2. برای تمیز کردن چربی‌های شیشه درب مایکروفر، از مخلوط سرکه و آب به نسبت یکسان استفاده کنید و سپس به کمک پارچه مرطوب سطح را ببه طور کامل بشویید.
  • 3. اگر در قسمت درب مایکروفر شاهد تراکم بیش از حد چربی بودید، به کمک یک تمیزکننده چند منظوره و چربی‌زدا یا مخلوط پر از کف آب و صابون، محل مورد نظر را تمیز کنید. این کار را به کمک یک اسفنج یا یک تکه پارچه انجام دهید. در حین تمیز کردن مایکروفر دقت داشته باشید که مواد شوینده روی دکمه‌های مایکروفر پاشیده نشود.

مطلب پیشنهادی: چگونه داخل فر را تمیز کنیم، 5 گام موثر!

تمیز کردن مایکروفر

چگونه می‌توان بوی نامطبوع را از مایکروفر خارج کرد؟

اگر مواد غذایی داخل مایکروفر بسوزد، هر زمان که دستگاه را روشن می‌کنید، احتمالا دوباره بوی سوختگی پخش می‌شود. در این شرایط باید هرچه زودتر از شر این بوی نامطبوع خلاص شوید.

- برای بوی کم و ملایم (مثل غذای پرادویه یا غذاهایی با بوی شدید)، درب مایکروفر را باز بگذارید یا یک کاسه جوش شیرین را برای مدتی داخل مایکروفر درب‌بسته قرار دهید.

- برای بوی شدید (مثل پاپ‌کورن سوخته)، داخل مایکروفر ژل جذب‌کننده بو قرار دهید و تا زمان استفاده بعدی، آن را از دستگاه خارج نکنید.

برای کمتر کردن زحمت خود به هنگام تمیز کردن مایکروفر، تمیزکاری، مراقبت و نگهداری روزانه کاملا پیشنهاد می‌شود تا در این شرایط هم طول عمر دستگاه شما بیشتر شود و هم زحمت و تلاش شما برای از بین بردن آلودگی‌های غذایی به حداقل میزان خود برسد.

مطالب پیشنهادی:

نویسنده: فرگل سلحشور

گلنار
نویسنده: گلنار

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
خرید مایکروفر، برخی از بهترین برندها!

خرید مایکروفر، برخی از بهترین برندها!

1398/11/10 ادامه مطلب
چطور از لکه چربی روی هود خلاص شوم؟

چطور از لکه چربی روی هود خلاص شوم؟

فرق مایکروفر توکار با روکار

فرق مایکروفر توکار با روکار

کسب و کارها پیشنهادی
صنایع شیشه و آینه آگاهی certificate
صنایع شیشه و آینه آگاهی

صنایع شیشه و آینه آگاهی

انبوه سازان مدرن ایمن پارت certificate
انبوه سازان مدرن ایمن پارت

انبوه سازان مدرن ایمن پارت

پالاز موکت شعبه مولوی certificate
پالاز موکت شعبه مولوی

پالاز موکت شعبه مولوی

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent