گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون مدرن، 7 گیاه برای منزل شما

گیاهان آپارتمانی عناصر جذابی هستند که در اغلب خانه­ ها با سبک­ های مختلف دیده می ­شوند. سبک دکوراسیون مدرن یکی از دکورهای پرطرفدار منزل است که افراد زیادی آن را انتخاب می­ کنند. تناسب بین اجزای دکوراسیون با نوع سبک منزل اهمیت دارد. اگر می­ خواهید در دکوراسیون مدرن منزل از گیاهان آپارتمانی استفاده کنید، به ویژگی­ های آنها دقت کنید. در این مطلب تعدادی از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون مدرن معرفی شده­ اند. این مطلب را از دست ندهید.

 

blog post

خانه ی دوبلکس سروش در لویزان

گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون مدرن

گیاهان به دکوراسیون مدرن منزل روح می­ بخشند. در سبک مدرن بیشتر از رنگ­ های خنثی و سفید استفاده می­ شود و قرار گرفتن رنگ سبز گیاهان در کنار این رنگ ­ها جلوه خاصی به دکوراسیون منزل می ­دهد. در سبک مدرن از جزئیات زیاد و اضافی پرهیز می ­شود و همه چیز در نهایت سادگی، زیبایی خود را دارد. انواع گیاهان آپارتمانی به خودی خود سبک خاصی ندارند ولی شکل و فرم آنها می­ تواند به مدرن شدن دکوراسیون کمک کند.

مطلب پیشنهادی: گیاهان خاص آپارتمانی، 11 گیاه کمیاب با نگهداری آسان!

 

blog post

عکاسی خانه میدان گلها

گیاهان در دکوراسیون مدرن؛ این ایده ­ها به درد می خورند

مدرن شدن فضا با استفاده از عناصری با طرح و نقش و جزئیات کم و ظاهری ساده و شیک بدست می ­آید در نتیجه بهتر است برای دکوراسیون مدرن منزل خود از گیاهان و گلدان­ های ساده و یک رنگ استفاده کنید. گیاهانی که در ادامه معرفی می­ شوند پیشنهاد ما برای دکوراسیون مدرن هستند.

 

blog post

عکاسی خانه میدان گلها

blog post

دکوراسیون منزل زوج جوان تهرانی

1.گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون مدرن؛ جای گلدان­ ها کجاست؟

یکی از ویژگی­ های مهم دکوراسیون مدرن منزل، نور طبیعی و کافی در فضای منزل است، در نتیجه این سبک فضای خوبی برای استفاده از گیاهان آپارتمانی است. قبل از انتخاب گیاهان برای دکوراسیون منزل، جای آنها را در نظر بگیرید. فضای مناسب برای هر نوع گیاه آپارتمانی با توجه به ابعاد و اندازه و نور موردنیاز آنها متفاوت است. مثلا اگر شما فضای خالی در کنار مبل پذیرایی دارید باید به فکر یک پایه و گلدان مناسب برایش باشید تا گیاه در ارتفاع مناسبی از آن قرار بگیرد.

مطلب پیشنهادی: 8 چیدمان گلدان در آپارتمان، دکوراسیون منزل به سبک شما!

 

blog post

دکوراسیون خانه ای در اهواز

2.گیاهان آپارتمانی مدرن؛ در انتخاب گلدان دقت کنید.

یکی از ویژگی ­هایی که باعث ایجاد فرم مدرن در گیاهان آپارتمانی می ­شود، گلدان آنهاست. سعی کنید گلدان­ های تک رنگ و با رنگ­ های خنثی برای گیاه آپارتمانی انتخاب کنید. اگر در خانه خود چندین گیاه آپارتمانی دارید پیشنهاد می­ شود که گلدان­ های یک شکل برایشان تهیه کنید تا یکپارچگی آنها به مدرن شدن دکوراسیون کمک کند. گلدان­ های سفید، مشکی، بتنی، فلزی مناسب گیاهان آپارتمانی برای دکوراسیون مدرن هستند.

مطلب پیشنهادی: انواع گلدان، بیان ببینم کدوم به دکوراسیون تو میاد!

 

blog post

خانه ی دوبلکس سروش در لویزان

3.گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون مدرن؛ گیاهی با برگ­ های بزرگ یا کوچک؟

شاید برایتان سوال باشد که گیاهانی با برگ­ های بزرگ برای دکوراسیون مدرن مناسبند یا گیاهانی که برگ ­های ظریف و کوچک دارند؟ باید بگوییم که هر دو نوع گیاه آپارتمانی می­ تواند گزینه مناسبی برای دکوراسیون منزل مدرن باشند ولی باید بدانید که چگونه آنها را انتخاب کنید و طرز قرارگیری آنها در فضای خانه مهم است. فراموش نکنید که بهتر است گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون مدرن در کنار هم قرار نگیرند و دکوراسیون شلوغ نشود.

  • گیاهان آپارتمانی با برگ­ های بزرگ بهتر است در گلدان ­هایی ساده و به تنهایی در یک بخش از فضای خانه قرار بگیرند. این گیاهان را به عنوان یک نقطه تاکید در دکوراسیون در نظر بگیرید.
  • چند گیاه آپارتمانی با برگ ­های کوچک و ظریف را در گلدان­ های متحد شکل و در کنار هم قرار دهید.

 

blog post

عکاسی خانه میدان گلها

4.انتخاب گیاهان آپارتمانی برای دکوراسیون مدرن

برخی از گیاهان آپارتمانی به دلیل شکل و فرم خود با دکوراسیون مدرن منزل هماهنگی بیشتری دارند. در ادامه چند گیاه آپارتمانی برای دکوراسیون مدرن معرفی شده است.

 

blog post

عکاسی خانه ی خیابان گرگان

1.سانسوریا

گیاه سانسوریا، فرمی ساده و کشیده دارد. وقتی در یک گلدان شیک و ساده قرار می­ گیرد گزینه مناسبی برای دکوراسیون منزل مدرن می ­شود. این گیاه جزو گیاهان تصفیه کننده هواست. در نتیجه هم باعث زیبایی دکوراسیون می ­شود و هم هوای اتاق را تصفیه خواهد کرد. سانسوریا نیاز نوری متوسط دارد و به تغییرات دمایی و خشکی مقاوم است.

مطلب پیشنهادی: انواع سانسوریا، باید بدونی چطوری ازش مراقبت کنی!

 

گیاهان هوازی

2.گیاهان هوازی

تیلاندزیا یا گیاهان هوازی از جمله گیاهانی هستند که برای دکوراسیون مدرن منزل شما بسیار مناسب هستند. این گیاهان نگهداری زیادی احتیاج ندارند. این گیاهان نیازی به خاک و تعویض گلدان ندارند و فقط یک تکیه گاه و آبیاری منظم برایشان کافیست تا سرزنده بمانند. در مورد گیاهان هوازی، دانستنی ­های کاملش رو اینجا بخونید.

 

گل ارکیده

3.گل ارکیده

یک از گیاهان لوکس آپارتمانی است. گیاه ارکیده ظاهر ظریف و زیبایی دارد. گیاه ارکیده می­ تواند داخل گلدان کاشته شود و یا به شکل شاخه بریده به فروش می­ رسد. یک گلدان شیک و مدرن برای گیاه ارکیده زیبایی آن را تکمیل می­ کند.

مطلب پیشنهادی: گیاهان آپارتمانی لوکس؛ این 8 گیاه لاکچری در دکوراسیون

 

blog post

خانه دوبلکس ویلایی، سبکی متفاوت در منزل مرجان

4.کاکتوس ­ها

کاکتوس ­ها یا گیاهان خانواده ساکولنت از جمله گیاهان آپارتمانی مناسب برای دکوراسیون مدرن هستند. مهم ­ترین مسئله در نگهداری از انواع کاکتوس میزان آبیاری آنهاست. کاکتوس ­ها به آبیاری زیاد حساسند و مهم ترین علت پوسیده شدن آنها محسوب می­ شود. شما می ­توانید یک قاب گیاهی بسازید و داخل آن را با انواع ساکولنت پر کنید. در این صورت یک تابلوی سبز خواهید داشت.

مطلب پیشنهادی: تکثیر کاکتوس، همین روزا بیشتر میشن!

 

گیاه بامبو

5. بامبو

از گیاهان خاص و لوکس است.  این گیاه زیبایی و وقار را به دکوراسیون مدرن شما اضافه می­ کند. بامبو قابلیت فرم دهی دارد و میتواند در آب رشد کند. 

مطلب پیشنهادی: هر آنچه که باید درباره بامبو و کاربردهای آن بدانید!

 

گیاه اکسالیس

6.اکسالیس 

اکسالیس یک گیاه ظریف و جذاب است که در رنگ­ های بنفش، سبز و ابلق وجود دارد. فرم مثلثی گلبرگ ­های این گیاه با دکوراسیون مدرن بسیار همخوانی دارد. به آبیاری زیاد حساس است و باید در زمستان آبیاری آن را کاهش داد. جای اصلی این گیاه در برخی از مناطق داخل باغچه است ولی می ­توان آن را در گلدان و به عنوان گیاه آپارتمانی نگهداری کرد.

مطلب پیشنهادی: بهترین گیاهان برای هدیه دادن، با این هدیه غافلگیرش کن!

 

blog post

عکاسی منزل مسکونی اوین

7.زامیفولیا

زامیفولیا گیاه آپارتمانی راحت و جذاب است که نگهداری آسانی دارد. این گیاه زیبا به نور غیرمستقیم احتیاج دارد. زامیفولیا با برگ­ های زیبا و منظم خود ظاهری شیک و ساده دارد در نتیجه برای دکوراسیون مدرن منزل مناسب است. اگر به دنبال گیاه آپارتمانی با رشد کند هستید که نیاز به نگهداری زیادی ندارد گیاه زامیفولیا انتخاب خوبی است.

مطلب پیشنهادی: نگهداری زامیفولیا، یک گیاه آپارتمانی راحت و جذاب!

 

blog post

خانه قیطریه

کلام آخر:

گیاهان آپارتمانی یکی از اجزای اصلی دکوراسیون منزل هستند که شادابی و سرزندگی را به خانه شما می­ آورند. در این مطلب چندین گیاه آپارتمانی برای دکوراسیون مدرن منزل معرفی شد. با نگهداری صحیح از این گیاهان زیبایی دکوراسیون مدرن را چند برابر کنید. در تهیه و نگهداری از هر یک از گیاهان آپارتمانی با کارشناسان و متخصصان مشورت کنید. اهالی فن چیدانه در زمینه گل و گیاه در کنار شما هستند.

 

مطالب پیشنهادی:

سمیه زارعی
نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

more_horiz
مطالب پیشنهادی
گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون مدرن، 7 گیاه برای منزل شما

گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون مدرن، 7 گیاه برای منزل شما

گیاه آپارتمانی یشم: شانس را با گیاه کراسولا به خانه بیاورید!

گیاه آپارتمانی یشم: شانس را با گیاه کراسولا به خانه بیاورید!

گیاهان آویزی آپارتمانی، 7 ایده برای سبزتر شدن خانه!

گیاهان آویزی آپارتمانی، 7 ایده برای سبزتر شدن خانه!

کسب و کارها پیشنهادی
گروه معماری بهنام حضرتی certificate
گروه معماری بهنام حضرتی

گروه معماری بهنام حضرتی

مبلمان اداری گراهون certificate
مبلمان اداری گراهون

مبلمان اداری گراهون

میز ال سی دی جلو مبلی دیمولوکس certificate
میز ال سی دی جلو مبلی دیمولوکس

میز ال سی دی جلو مبلی دیمولوکس

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent