Chidaneh.com placeholder image

ساخت صندلی بین بگ کودک در 30 دقیقه

به قلم: آرمین سرخوش افشار

همه کودکان شایسته این هستند که یک مکان راحت داشته باشند که بتوانند بر روی آن استراحت کنند، فیلم ببینند یا کتاب بخوانند. یک صندلی بین بگ که از نظر اقتصادی هم بسیار به‌صرفه است، می‌تواند برای آن‌ها مناسب باشد. در حالی که بسیاری از وسایل مورد نیاز برای ساخت صندلی بین بگ کودک در فروشگاه‌ها موجود است، آیا ترجیح نمی‌دهید یکی از آن‌ها را به اندازه فرزندتان بسازید؟

نوژا دیزاین

آموزش‌های پیچیده صندلی بین بگ  ممکن است ترسناک باشد، اما اگر به شما بگویم که با دو تکه پارچه، یک زیپ و یک دوخت می‌توانید در عرض 30 دقیقه یک صندلی بین بگ کودک بسازید باورتان می‌شود؟ 

کاغذدیواری آیدی

بیشتر بخوانید: مدل صندلی مدرن اداری، گرد و قلمبه اما باکیفیت!

صندلی بین بگ کودک

وسایل مورد نیاز: 

دو تکه پارچه (ترجیحاً طرح و رنگ پارچه با وسایل مطابقت داشته باشد)، یک زیپ 22 اینچی، 3.5 فوت مکعب گلوله‌های لوبیایی شکل (موادی که بین بگ را پر می‌کند)

در تمامی جهت‌های زیر، تمام درزها 14/73 سانتی‌متر هستند.

دو تکه پارچه را به ابعاد 114 در 81 سانتی‌متر برش دهید. طرح و رنگ پارچه ها می تواند یکسان یا متفاوت باشد اما اگر متفاوت باشد، می تواند دو الگوی ظاهری داشته باشد.

برش دادن پارچه

2سمت راست را با هم بپیچید. برای جلوگیری از ساییدگی لبه های آن رو کوک زیگزاک بزنید. سپس همان لبه ها را بدوزید. با توجه به میزان فشاری که به درزها وارد می شود توصیه می کنم برای دوام بیشتر با فاصله کم بدوزید.

دوختن لبه های پارچه

پارچه را مانند نان باگت از وسط تا کنید و لبه های دوخته شده را مطابقت دهید.

تا کردن پارچه از وسط

4از قسمت تا شده شروع کنید، به اندازه 15 سانتی‌متر یک نیم دایره از گوشه آن ببرید.

15 سانتی متر از گوشه ببرید

5پارچه را به سمت بالا باز کنید و باید یک طرف آن، یک منحنی متقارن زیبا داشته باشید. لبه آن را زیگزاگ کنید و برای بستن آن دوباره از دوخت مستقیم استفاده کنید.

منحنی متقارن در یک طرف پارچه

لبه دوخته نشده باقیمانده را باز کنید. ، مطابق شکل زیر پارچه را به صورت مخالف تا کنید.

تا کردن پارچه به صورت مخالف
تا کردن پارچه

زیپ 55 سانتی‌متری خود را به مرکز این دهانه بدوزید. من از یک زیپ نامرئی استفاده کردم تا هنگام تکمیل، کمتر دیده شود.

دوختن زیپ

لبه های پارچه دو طرف زیپ را بدوزید.

دوختن دو طرف پارچه

صندلی بین بگ را بچرخانید و با لوبیا پر کنید! این صندلی با اندازه بچه دقیقاً یک کیسه  لوبیا (3.5 فوت مکعب یا 100 لیتر) مصرف می کند تا کامل پر شود. در واقع هیچ راه آسانی برای ریختن لوبیا داخل صندلی بدون این که بیرون نریزد وجود ندارد. بهترین توصیه من این است که دو نفر زیپ را باز نگه دارند و نفر سومی برای با جاروبرقی روشن آماده جمع کردن آن باشد.

گلوله های لوبیایی شکل صندلی بین بگ

اگر این صندلی نمی گوید که “بیا استراحت کن" پس چه می گوید. 

صندلی بین بیگ کودک
ساخت صندلی بین بگ کودک

این که گفتیم دو نوع پارچه مختلف انتخاب کنید به این معنی است که تنها با برگرداندن صندلی بین بگ، طرح و رنگ متفاوتی داشته باشید.

آموزش ساخت صندلی بین بگ کودک
روش ساخت صندلی بین بگ

چه صندلی بین بگ را برای کودک خود درست کنید، چه آن را به او هدیه دهید، تضمین می دهم که این صندلی به مکان مورد علاقه کودک شما تبدیل خواهد شد.

ساخت صندلی بین بگ کودک

به خاطر داشته باشید که این گلوله های لوبیایی شکل بسیار خطرناک هستند و خطر خفگی دارند. از آنجایی که زیپ در دسترس است، لطفاً این ها را فقط برای بچه هایی بسازید که به اندازه کافی بزرگ هستند که بدانند نباید آن ها را بخورند.

توجه: اگر در خصوص این گلوله های لوبیایی نگران هستید و می خواهید که یک صندلی بین بگ برای کودک خردسال خود درست کنید، به جای استفاده از زیپ آن را بدوزید. (اگر نیاز باشد که آن را باز کنید می توانید آن را شکافته و مجددا بدوزید). باز کردن زیپ آن برای کودک به هیچ عنوان امن نیست.

بیشتر بخوانید:

منبع: projectnursery ترجمه: آرمین سرخوش افشار

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه