visibility 59 today 1400/8/18

ساخت کلاهک آباژور با چوب لباسی و پارچه

آباژورها رنگ و استایلی خاص را به لامپ می بخشند و نور را پخش می کنند. آباژورها در اشکال، سبک ها، پارچه ها و متریال های مختلفی تولید می شوند. ساختن آباژور خود از ابتدا نیاز به تمرکز و آموزش دارد، اما به شما امکان می دهد آن را مطابق سلیقه و سبک اتاق خود بسازید. با چند متریال ساده می توانید آباژور دلخواه خود را در عرض دو تا سه ساعت بسازید.

ساخت کلاهک آباژور با چوب لباسی و پارچه

قاب آباژور را بسازید

مرحله 1

چوب لباسی های سیمی را بچرخانید و صاف کنید تا قاب آباژور درست شود.

ساخت قاب آباژور با چوب لباسی سیمی

مرحله 2

قطر کف آباژور را تعیین کنید. از یک آباژور قدیمی به عنوان راهنما استفاده کنید یا دایره هایی با قطرهای مختلف روی یک تکه کاغذ بکشید. دایره ها را برش دهید و هر کدام را روی لامپ نگه دارید تا قطر مناسب برای پایین آباژور انتخاب شود.
 

اندازه گیری قطر کلاهک آباژور

مرحله 3

قطر بالای آباژور را مشخص کرده و روی کاغذ بکشید. یک کلاهک آباژور با قطرهای بالا و پایین مساوی ایجاد کنید، یا یک آباژور مخروطی با قطر بالایی کوچکتر و قطر پایینی بزرگتر ایجاد کنید. یک الگو را به اندازه دلخواه خود برش دهید.

الگوی کلاهک آباژور

مرحله 4

با استفاده از الگوهای کاغذی که در مراحل 1 و 2 ساخته اید به عنوان راهنما، دو دایره از چوب لباسی سیمی برای قاب های بالا و پایین آباژور خود ایجاد کنید. برای هر قاب از یک تکه سیم آویز استفاده کنید. سیم آویز را به صورت دایره ای بچرخانید و انتهای آن را با انبردست به هم بپیچید. سیم اضافی را با سیم چین جدا کنید.

درست کردن قاب کلاهک آباژور با چوب لباسی سیمی

مرحله 5

فاصله مورد نظر بین بالا و پایین آباژور را محاسبه کنید. دو دایره سیمی را که در مرحله 4 ساخته اید بالا نگه دارید تا فاصله ایده آل بین آنها را مشخص کنید. بالا و پایین آباژور باید حداقل پنج سانتی متر از بالا و پایین لامپ فاصله داشته باشد، بنابراین به جای نور خیره کننده، نوری پراکنده می تاباند.

اندازه گیری کلاهک آباژور

مرحله 6

تقریباً 10 تکه سیم را به طول تعیین شده در مرحله 5 ببرید و ده سانتی متر به ارتفاع کلی که برای آباژور انتخاب کرده اید اضافه کنید. شما از ده سانتی متر اضافی برای اتصال سیم عمودی به دایره های سیمی استفاده خواهید کرد.

بریدن سیم ها

مرحله 7

هر تکه سیم عمودی را به دایره بالایی قاب آباژور خود وصل کنید. از پنج سانتی متر بالای قطعه عمودی استفاده کنید تا با استفاده از انبردست دو یا سه بار دور دایره سیم بالایی بپیچید. در انتها با پنس محکم فشار دهید. سیم های عمودی را به طور مساوی در اطراف دایره بالایی قرار دهید. این کار را با دایره پایینی آباژور تکرار کنید.

وصل کردن قاب آباژور

قاب آباژور را بپوشانید

مرحله 1

فاصله بین هر تکه سیم عمودی روی قاب آباژور خود را با یک متر اندازه گیری کنید.

اندازه گیری قاب آباژور

مرحله 2

نوارهای پارچه ای را به اندازه عرضی که اندازه گیری کردید برش دهید و یک سانت اضافی به عرض اضافه کنید. نوارها را به ارتفاع آباژور خود ببرید و دو سانتی متراضافی به طول اضافه کنید.

برش پارچه کلاهک آباژور

مرحله 3

کناره های بلند نوارهای پارچه را تا کنید تا سجاف های پهن نیم سانتی ایجاد کنید. روی دو طرف پارچه چسب حرارتی بزنید تا لبه ها بسته شود.

تا کردن کناره های پارچه

مرحله 4

نوارهای پارچه ای را به آباژور وصل کنید. روی یک سیم عمودی قاب آباژور چسب حرارتی بزنید. یک طرف نوار پارچه را روی چسب حرارتی فشار دهید. اطمینان حاصل کنید که یک سانت از پارچه را در بالا و پایین قاب چسب خورده باشد. روی سیم عمودی مقابل قاب را چسب حرارتی بزنید و طرف دیگر نوار پارچه را روی آن فشار دهید.

وصل کردن نوار پارچه ای به آباژور

مرحله 5

روی قاب را چسب حرارتی بزنید و یک سانت پارچه را روی آن تا کنید. این روند را با پایین قاب تکرار کنید. پارچه های اضافی را در بالا و پایین آباژور کوتاه کنید.

کوتاه کردن پارچه های اضافی آباژور

مرحله 6

به چسباندن نوارهای پارچه ای ادامه دهید تا کل آباژور با پارچه پوشانده شود.

چسباندن نوارهای پارچه ای

اکنون می توانید از این کلاهک آباژور دست سازه خود لذت ببرید. 

بیش تر بخوانید:

منبع: hunker مترجم: آرمین سرخوش افشار

نویسنده:

more_horiz
مطالب پیشنهادی
ساخت کلاهک آباژور با چوب لباسی و پارچه

ساخت کلاهک آباژور با چوب لباسی و پارچه

ساخت آباژور پارچه ای، خانه را به سلیقه خودتان روشن کنید!

ساخت آباژور پارچه ای، خانه را به سلیقه خودتان روشن کنید!

راهنمای خرید آباژور، برای روشنایی خونه باید بیشتر دقت کرد!

راهنمای خرید آباژور، برای روشنایی خونه باید بیشتر دقت کرد!

کسب و کارها پیشنهادی
گالری مبل محمد certificate
گالری مبل محمد

گالری مبل محمد

گروه محصولات چوبی آوان certificate
گروه محصولات چوبی آوان

گروه محصولات چوبی آوان

شرکت معماری نوین certificate
شرکت معماری نوین

شرکت معماری نوین

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent