visibility 64 today 1400/8/29

همه چیز درباره کاربردها و مشخصات درب اتوماتیک

با ظهور تکنولوژی و آمیخته شدن آن با ایده‌هایی نوین، امروز شاهد ظهور و استفاده گسترده انواع درب‌های اتوماتیک در سراسر دنیا هستیم، ایده‌ای که با کمک تکنولوژی کار تمامی مشاغل را تحت تاثیر قرار داده است و اهمیت آن در دوران کرونا بیشتر به چشم می‌آید. البته کاربرد و مشخصات درب اتوماتیک با توجه به نوع آن نسبت به دیگری متفاوت است و به همین دلیل تصمیم داریم، به طور کاربردی نقش هر یک از آنها را در چیدانه بررسی کنیم. 

blog post

طراحی و اجرای درب اتوماتیک شیشه‌ای

مشخصات درب اتوماتیک و انواع آن

به طور کلی هر یک از درب‌های اتوماتیک گروه صنعتی آکام مشخصات خاص خود را دارند که به 2 دسته درب اتوماتیک پارکینگی (غیر شیشه‌ای) و درب اتوماتیک شیشه‌ای تقسیم می‌شوند که البته هر یک از آنها شامل یک یا چند نوع هستند که با بررسی مشخصات و ویژگی‌های انواع درب اتوماتیک خیلی بهتر می‌توانید نوع مناسب آن را برای محل کار یا سکونت خود انتخاب و تهیه کنید. 

blog post

انواع مدل های درب های پارکینگ اتوماتیک

انواع درب های اتوماتیک پارکینگی

  • درب اتوماتیک رولاب
  • درب اتوماتیک جک برقی
  • درب اتوماتیک غیر شیشه‌ای

مطلب مرتبط: بهترین برند درب اتوماتیک، آنلاین سفارش بده!

کاربرد و مشخصات درب اتوماتیک رولاب

درب اتوماتیک رولاب یا همان کرکره‌ای در فروشگاه‌ها و مغازه‌ها کاربرد فراوانی دارد و به کرکره برقی مشهور است. این نوع درب اتوماتیک به بهترین شکل ممکن امنیت مغازه یا فروشگاه را فراهم می‌کند و مقاومت بالایی در برابر انواع ضربه را دارد. 

کاربرد و مشخصات درب اتوماتیک جک برقی

درب‌های اتوماتیک جک برقی نیز نیاز به سرویس فصلی ندارند. همچنین در برابر باران و رطوبت و گرما و هر شرایط آب و هوایی مقاومت زیادی دارد و در هر محیطی قابل استفاده است. 

کاربرد و مشخصات درب اتوماتیک غیرشیشه ای

درب‌های اتوماتیک غیر شیشه‌ای گروه صنعتی آکام معروف به درب‌های رولاپ یا همان درب‌های اتوماتیک سکشنال در حقیقت جدیدترین نوع درهای اتوماتیک است که مثل عایق صوت و حرارت عمل می‌کند. البته به خاطر نوع نصب و شکلی که دارد به اسم زیر سقفی نیز شناخته شده است و امنیت ساختمان را به خوبی برقرار می‌کند. 

امنیت مشخصه اصلی درب اتوماتیک پارکینگی

همه این تغییرات با توسعه ایده ناب یونانیان در جهت و راستای افزایش امنیت و آرامش افراد بوده است. این نوع درب اتوماتیک برای رفاه بیشتر و کنترل دقیق تردد افراد و مسائل حفاظتی و امنیتی تمامی مکان‌های حساس از گاراژ و حیاط گرفته تا ساختمان‌های بزرگ مسکونی قابل استفاده است؛ مخصوصا که راحتی لازم را برای افراد معلول فراهم می‌کند.

کاربرد درب های اتوماتیک پارکینگی یا غیر شیشه ای

با توجه به مشخصات درب اتوماتیک پارکینگی می‌توانید از آن در آزمایشگاه‌ها، انبارها مصرف انرژی، هتل‌ها و فروشگاه‌ها اماکن صنعتی، پارکینگ منازل، بیمارستان‌ها به راحتی استفاده کنید و امنیت محیط را ارتقا دهید. البته مشخصات درب اتومایتک گروه صنعتی آکام و ویژگی‌های آن به اینجا محدود نمی‌شود و هر یک از انواع درب‌ اتوماتیک شیشه ‌ای آکام در اغلب اماکن عمومی در حال استفاده است که در ادامه در مورد انواع آن بیشتر صحبت می‌کنیم.

blog post

طراحی و اجرای درب اتوماتیک شیشه‌ای

مشخصات درب اتوماتیک شیشه ای آکام

این نوع درب اتوماتیک بسیار شیک و لوکس است و در اکثر مراکز دولتی و خصوصی به طور چشمگیری از آن استفاده می‌شود. البته از هر یک از انواع آن با توجه به مکان و میزان رفت و آمدی که در آنجا صورت می‌گیرد می‌توان استفاده کرد.

blog post

طراحی و اجرای درب اتوماتیک شیشه‌ای

انواع درب اتوماتیک شیشه ای آکام

  • درب اتوماتیک تلسکوپی
  • درب اتوماتیک اسلایدینگ 
  • درب اتوماتیک نیم گرد
  • درب اتوماتیک تاشو
  • درب اتوماتیک لولایی
  • درب اتوماتیک مثلثی

بیشتر بخوانید: درب‌های اتوماتیک شیشه ای هوشمند، از اپلیکیشن ورودی ساختمان چیزی شنیده بودید؟

blog post

درب ورودی اتوماتیک تلسکوپی

مشخصات درب اتوماتیک تلسکوپی

درب اتوماتیک تلسکوپی برای محیط‌های وسیع و بزرگ و پر تردد مناسب و قابل استفاده است. البته درب اتوماتیک تلسکوپی مکانیزه به صورت خطی عمل می‌کند. فقط ممکن است در این نوع درب اتوماتیک به صورت 2 یا 4 طرفه بر روی هم عمل باز شدن را انجام دهند. درب اتوماتیک تلسکوپی ازورود گرد و غبار به داخل محوطه جلوگیری می‌کند.

مشخصات درب اتوماتیک اسلایدینگ

درب اتوماتیک اسلایدینگ یا کشویی برای اماکن پر رفت و آمد مناسب است که طرفداران زیادی دارد. این نوع درب با کمک حسگرها باز و بسته می‌شود و پانل‌های شیشه‌ای در این درب به صورت کشویی باز و بسته می‌شوند.

blog post

محصول درب اتوماتیک تاشو

مشخصات درب اتوماتیک تاشو

درب اتوماتیک تاشو برای فروشگاه‌ها و مغازه‌ها و حتی بناهایی که در گوشه قرار دارند، کارایی لازم را دارد و کاملا مناسب است.

blog post

درب ورودی اتوماتیک نیم دایره

مشخصات درب اتوماتیک نیم گرد

درب اتوماتیک نیم گرد که در محیط‌های پر رفت و آمد مثل آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌های و بانک‌ها بیشترین استفاده را دارد. این مدل درب اتوماتیک شیک و زیبا است و به ساختمان نمای و جلوه خیره کننده‌تری می‌دهد. 

blog post

درب اتوماتیک سوئینگ یا لولایی

مشخصات درب اتوماتیک لولایی

درب اتوماتیک لولایی یا سوئینگ از نظر ظاهر شبیه به مدل لولایی است، با این تفاوت که این درب با کمک برق به صورت خودکار کار می‌کند و به شکل دو لنگه و تک لنگه قابل استفاده است و بر روی لنگه بازوی الکترومکانیک نصب می‌شود. این مدل در اتوماتیک در اماکنی که دهانه ورودی کمی دارند، قابل استفاده است.

blog post

درب شیشه ای ورودی اتوماتیک مثلثی

مشخصات درب اتوماتیک مثلثی

این مدل درب اتوماتیک از 2 قسمت مختلف تشکیل شده که با یکدیگر تشکیل زاویه قائم را می‌دهند. این مدل درب شامل 2 درب است که هر کداوم شامل 2 لت می‌باشند و در زمان بسته شدن تشکیل یک مثلث را می‌دهند، ولی همزمان با یک اپراتور کار می‌کنند. این مدل درب برای مکان‌هایی که در نبش کوچه یا خیابان قرار گرفته‌اند، کاربرد دارد.

ویژگی و مشخصات در اتوماتیک ضد تشعشع و سربی

خوشبختانه پیشرفت در تولید انواع درب‌های اتوماتیک به نحوی است که با تولید انواع درهای ضد تشعشع اتوماتیک برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به خوبی از نیروی انسانی در برابر اشعه‌های خطرناک نظیر اشعه ایکس و گاما مراقبت می‌کنند. این نوع درب براساس آخرین تکنولوژی، طراحی و تولید می‌شود و سطح ایمنی محیط کار را برای پرسنل و بیماران تا حد زیادی ارتقا داده است. البته هر چقدر ضخامت درب اتوماتیک ضد تشعشع بیشتر باشد، قابلیت محافظت آن از افراد و جلوگیری از عبور انواع اشعه بیشتر می شود و این موضوع روی سنگین‌تر شدن درب تاثیر می‌گذارد. 

blog post

طراحی و اجرای درب اتوماتیک برقی

نتیجه‌گیری                                                                     

مجموعه گروه صنعتی آکام با بیش از 20 سال تجربه در زمینه تولید و عرضه انواع درب اتوماتیک شیشه ‌ای آکام و غیرشیشه‌ای برای تمامی اماکن به صورت حرفه‌ای در حال فعالیت و خدمت رسانی است. البته در مشخصات درب اتوماتیک استانداردهای لازم قید شده است و دارای ایمنی بالا برای محافظت از محیط و سلامت افراد است و جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان گروه صنعتی آکام در تماس باشید، تا با یک مشاوره اصولی بهترین انتخاب را داشته باشید.

مطالب مرتبط:

نویسنده: راضیه حسین آبادی

مژگان احمدی
نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
توالت فرنگی های پیشرفته را از کجا باید بخریم؟

توالت فرنگی های پیشرفته را از کجا باید بخریم؟

درب‌های اتوماتیک شیشه ای هوشمند، از اپلیکیشن ورودی ساختمان چیزی شنیده بودید؟

درب‌های اتوماتیک شیشه ای هوشمند، از اپلیکیشن ورودی ساختمان چیزی شنیده بودید؟

همه چیز درباره کاربردها و مشخصات درب اتوماتیک

همه چیز درباره کاربردها و مشخصات درب اتوماتیک

کسب و کارها پیشنهادی
کابینت و کمدهای ریلی آبتین certificate
کابینت و کمدهای ریلی آبتین

کابینت و کمدهای ریلی آبتین

تولیدی ساعت ارس certificate
تولیدی ساعت ارس

تولیدی ساعت ارس

فرش فرهی certificate
فرش فرهی

فرش فرهی

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent