Chidaneh.com placeholder image

خانه مدرن در محله الهیه مشهد؛ منزل سفید و روشن مهلا و همسرش

به قلم: مهسا پوررضا

رنگ سفید که یکی از رنگ های محبوب و پرکاربرد در تمامی زمینه ها از جمله دکوراسیون داخلی خانه می باشد؛ سهم بالایی را در دیزاین بخش های منزل از جمله اتاق خواب، اتاق پذیرایی، آشپزخانه و … ایفا می کند؛ که حس پاکی و آرامش را و همچنین زیبایی و جذابیت را به ویژه با ترکیب شدن با دیگر رنگ های گرم و سرد به ارمغان می آرود، حال زمانی که این رنگ با سبک مدرن که خلوتی و سادگی از مهم ترین مشخصات آن محسوب می شود همراه گردد جلوه زیبایی را به ارمغان می آورد. در این مطلب از تورچیدانه به سراغ خانه مدرن در محله الهیه مشهد با دکوراسیون سفید می رویم که ایده های جالبی از دکوراسیون سفید را اجرا کرده اند.

chidaneh ad banner
خانه مدرن با دکوراسیون سفید

خانه مدرن در محله الهیه مشهد با دکوراسیون سفید 

در این مقاله از تور چیدانه به خانه مهلا و همسرش می پردازیم. خانه مدرن در محله الهیه مشهد با دکوراسیون سفید. به گفته مهلا دکوراسیون سفید، پر طرفدارترین دکوراسیون به جهت رنگی به شمار می رود. استفاده از این رنگ دردکوراسیون داخلی منزل ،تقریبا برای همه بخش های داخلی محیط، چه در منازل مناسب است. رنگ خنثی سفید، می تواند آرامش و نور محیط را به حداکثر میزان خود برساند. به علاوه رنگ سفید با هر نوع شرایط حسی و عاطفی، هماهنگی دارد. بنابراین منطقی به نظر می رسد که اغلب خانه هایی که به تازگی ساخته می شوند دیوارها و سقفی سفید رنگ دارند!

خانه مدرن در محله الهیه مشهد با دکوراسیون سفید

مشخصات کلی خانه

 • تعداد افراد ساکن:2
 • شغل صاحب خانه
 • موقعیت (شهر و محله):مشهد الهیه
 • متراژ فضا:97متر
 • سال ساخت:1398
 • طبقه:4
 • ملک شخصی یا اجاره ای:شخصی
 • تعداد اتاق خواب:2
 • تعداد سرویس بهداشتی:1
 • سبک دکوراسیون:مدرن
 • رنگ های غالب:سفید ورنگ چوب
 • طراح دکوراسیون:خودم
مزایای دیزاین خانه سفید

مزایای دیزاین خانه مدرن به رنگ سفید از دیدگاه مهلا

 طبق گفته مهلا استفاده از دکوراسیون سفید رنگ، مزیت های زیادی دارد و همین امر است که آن را به یکی از پر طرفدارترین رنگ ها برای دکوراسیون خانه مدرن تبدیل می نماید. برای مثال، دکوراسیون سفید، در خانه مدرن می تواند اتاق های کوچک را، بزرگ تر از آن چه که واقعا هستند، نمایش دهد. این امر خصوصا در خانه های آپارتمانی مدرن و کوچک اهمیت ویژه ای دارد. نور اتاق، مورد مهم دیگری است که ارتباط مستقیمی با رنگ دکور دارد. رنگ سفید، در میان رنگ ها، بیشترین بازتاب نور را دارا می باشد. بنابراین، اگر به محیطی پرنور و روشن علاقه مندید، یا نورگیر اتاقتان چندان کافی به نظر نمی رسد، انتخاب دکوراسیون سفید رنگ، قطعا به نفع شماست. از طرفی ما ایرانی ها علاقه زیادی به رنگ سفید داریم هر چند دردکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی و سبک سنتی تنوع رنگ وجود دارد و بیشتر از رنگ های گرم استفاده می شود اما امروزه بیشتر تمایل به استفاده از رنگ سفید در خانه مدرن بیشتر شده است.

مطالب بیشتر:

استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون اتاق پذیرایی مدرن

چنان که مهلا گفت، برای استفاده از سفید در دکوراسیون خانه محدودیتی وجود ندارد و می‌توان آن را در تمامی فضاها استفاده کرد. استفاده از این رنگ در اتاق پذیرایی مدرن مزایای بسیاری دارد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • رنگ سفید فضای اتاق را بزرگ نشان می‌دهد بنابراین اگر اتاق پذیرایی کوچکی دارید بهتر است برای دیوارها و کف‌پوش‌های آن از این رنگ استفاده کنید.
 • تاثیر رنگ سفید فضا را روشن‌تر جلوه می‌دهد به همین دلیل برای اتاق‌هایی که نور کافی ندارند، انتخاب مناسبی محسوب می‌شود.
 • اگر از یک رنگ خنثی مانند سفید برای دیوارها و کف استفاده کنید، به راحتی می‌توانید مبلمان و فرش مورد علاقه خود را انتخاب کنید و محدودیتی از لحاظ رنگ مبلمان و اثاثیه نخواهید داشت.
 • رنگ‌های گرمی که  در دکوراسیون پذیرایی مدرن روی زمینه سفید استفاده شوند جلوه بیشتری خواهند داشت.
 • سفید کاپوچینویی و استخوانی تناژ گرم‌تری دارند و از ترکیب آن‌ها با مبلمان و لوازم چوبی، می‌توان محیطی گرم و صمیمانه ساخت.
 • سفید عاجی و سفید صدفی برای دکوراسیون‌های فانتزی و پاستلی بسیار مناسب هستند. با استفاده از این رنگ‌ها برای دیوار و ترکیب آن با مبلمان گل‌دار، دکور چشم‌نوازی برای اتاق پذیرایی مدرن می‌سازد.

میز جلو مبلی مرمر در دکوراسیون مدرن 

مرمر و فلز از نظر صاحبان خانه یک ترکیب خارق العاده است. در خانه مهلا و همشرش ،  در میز جلو مبلی رویه میز از سنگ مرمر طبیعی ایتالیایی ساخته شده و پایه ها از جنس فلز به رنگ طوسی  هستند. مشاهده می کنید که رنگ سفید و خاکستری مرمر، با پایه های فلزی طوسی چه ترکیب زیبایی را بوجود آورده. رویه گرد میز فضای کافی برای قرار دادن وسایل پذیرایی را فراهم می کند و از طرفی پایه های فلزی میز، حسی مدرن به فضا می دهد.

استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون آشپزخانه مدرن

رنگ سفید آشپزخانه را بزرگ و پرنور و پاکیزه نشان می‌دهد و همین دلایل برای انتخاب صاحبان خانه کافی بوده است! بیشتر آشپزخانه‌ها مقداری رنگ سفید در خود دارند اما در این جا از رنگ سفید به عنوان عنصر غالب آشپزخانه صحبت می‌کنیم. آشپزخانه‌ای که دیوارها، کف و حتی کابینت‌های آن سفید باشند. ممکن است فکر کنید این فضا کمی سرد و بی‌روح است اما با استفاده از برخی تکنیک‌ها، می‌توان آشپزخانه‌ای سفید و با این حال گرم و صمیمی داشت.

 • از طیف‌های مختلف سفید استفاده شده است.
 • استفاده از سفید مرمری برای پیش‌خوان و جزیره آشپزخانه
 • سفید عاجی و صدفی براق برای رنگ‌آمیزی کابینت‌ها انتخاب مناسبی محسوب می‌شود و فضای شاد و شیکی ایجاد می‌کند.
 • گلیم قرمز برای جان بخشیدن به فضای آشپزخانه
 • استفاده از شیرآلات و چراغ‌های فلزی
 • میز غذاخوری چوبی استفاده شده استتا  گرمای محیط را بیشتر کند.

مطالب بیشتر: کابینت سفید: 0 تا 100 دکوراسیون آشپزخانه با کابینت های سفید

خانه مدرن با قفسه آشپزخانه چوبی

خانه مدرن با قفسه آشپزخانه چوبی

برای صاحبان خانه آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت ها محسوب می شود  که دارای وسایل کوچک و بزرگ متنوعی نیز می باشد. برای جایگذاری این وسایل و استفاده ی بهینه از فضای آشپزخانه، مهلا  از قفسه آشپزخانه چوبی استفاده کرده است . شما  می توانید از قفسه آشپزخانه چوبی، برای دیوار، سقف و یا کف استفاده کنید. استفاده از چوب در آشپزخانه می تواند زیبایی آن را دو چندان کند. مهم ترین مزایای استفاده از قفسه آشپزخانه چوبی به گفته مهلا به صورت زیر می باشد.

 • استفاده از وسایل و قفسه های چوبی باعث بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه می شود.
 • تنوع بسیار زیادی این قفسه ها در رنگ بندی مختلف به افراد قدرت انتخاب بالایی می دهد.
 • قفسه آشپزخانه چوبی بسیار کم هزینه است. این قفسه ها تنها به تمیز کردن نیاز دارند و مراقبت خاصی را احتیاج ندارند.
 • طول عمر این قفسه های بسیار بالاست و می توان آن را برای سال های زیادی استفاده کرد.
 • مقاومت بالای قفسه آشپزخانه چوبی در برابر فرسودگی و رطوبت بسیار بالا است.
 • زیبایی بخشیدن به آشپزخانه یکی از مهم ترین مزیت های این قفسه های چوبی می باشد.

مطالب بیشتر: 50 مدل شلف آشپزخانه شیک و زیبا همراه با ایده نصب

آینه قدی و گلدان در پذیرایی

جمع بندی :

برای اجرای دکوراسیون مدرن در خانه ها تنها آگاهی به قوانین دکوراسیون مدرن کافی نیست و باید وسایلی که برای خانه خریداری می‌شود متناسب با سبک مدرن باشد و اصلی ترین ویژگی سبک مدرن سادگی ظاهری و خلوت بودن فضا می باشد. که رنگ سفید بهترین گزینه در این زمینه محسوب می شود.بعد از اینکه تمام وسایل با توجه به سبک مدرن خریداری شد باید چیدمان آنها به نحوی صورت گیرد که به صورت متناسب و یک دست در همه قسمت های خانه لوازم مورد نیاز وجود داشته باشد و در هیچ قسمتی با استفاده بیشتر از وسایل این قانون به هم نخورد زیرا مهم خلوت بودن سبک مدرن می شود.در این مقاله از تورچیدانه به خانه مدرن در محله الهیه مشهد با دکوراسیون سفید پرداختیم با چیدمان به سبک مدرن با رنگ سفید بیشتر آشنا شویم.

شما هم می توانید برای شرکت در تورهای خانه گردی چیدانه، تصاویر منزل زیبای خود را به شماره تلگرام 09388547140 ارسال کنید.
 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
رضایی در تاریخ 19 اسفند 1401

مضحک و شلخته

ایران در تاریخ 28 اسفند 1401

وسایلا خوشگل بود ولی بدسلیقه کنار هم چیده شدن یعنی اصلا بهم نمیان و اینکه رنگ دیوارها برای من خسته کننده بود

سعیده در تاریخ 28 اسفند 1401

هوووووو… عامو چخبره؟؟؟

رضا در تاریخ 03 فروردین 1402

خیلی روشن و زیبا

یاسی در تاریخ 03 فروردین 1402

خیلی قشنگ بود چیدمان .واقعا از تمام چیدمان هایی که دیدم آرامش بخش تر بود . و حتما از ش ایده میگیرم برای خونم

فاطمه در تاریخ 03 فروردین 1402

خیلی با سلیقه وظرافت بود واقعا خوشم اومد بنظرم از خیلی خونه هایی که وسایل گرونتر استفاده شده بود خوشگل تربود /آفرین واقعا

هلن در تاریخ 15 فروردین 1402

وسایل و لوازم زیبا بودن،اما کمی چیدمان شلوغ به نظر میرسه ،چیدمان تخت و متعلقات در اتاق خواب رونپسندیدم


ثبت دیدگاه