اهمیت فوق‌العاده نور در بازسازی و طراحی داخلی فضای آپارتمان

این ساختمان کوچک که در پشت یک حیاط در منطقه 10 پاریس قرار دارد. قبلاً آپارتمان‌‌های کوچک و تاریکی را در دو سطح در خود جای داده بوده که برای زندگی نامناسب بودند. معماران این ساختمان، خاطرنشان کرده‌اند که ما مجبور بودیم به طور کامل ساختمان را بازسازی کنیم، فقط پوشش بیرونی ساختمان را حفظ کنیم، که آن نیز بازسازی شده است.

اطلاعات پروژه

بازسازی فضاهای داخلی و خارجی این ساختمان  8 ماه طول کشیده و 400000 یورو هزینه داشته است. این ساختمان کوچک به یک خانه خانوادگی 120 متر مربعی راحت تبدیل شده است که در 4 طبقه پخش شده است. علاوه بر این بر طبقه همکف و طبقه اول و دوم، 38 متر مربع زیرزمین های طاقدار وجود دارد که اکنون محل رختشویخانه و فضای چند منظوره است که می تواند به عنوان اتاق بازی یا سینمای خانگی مورد استفاده قرار گیرد.

محوریت اصلی پروژه

به گفته معماران این پروژه:«تمرکز اصلی ما این بود که تا حد امکان نور را در خانه بگذاریم و در عین حال حفظ حریم خصوصی ساکنان را حفظ کنیم. “این یک آپارتمان معمولی پاریسی با یک حیاط کوچک است که همسایه ها هرگز دور نیستند.” 

بنابراین سطوح مشخصی با طبقات نیم‌ ارتفاع باز می‌شوند تا حداکثر نور را از جنوب جذب کنند. در مورد راه پله بزرگی که در مقابل نما قرار دارد و با سقف شیشه‌ای تاج‌گذاری شده است که اجازه می‌دهد کل پلکان روشن شود و نور را به طبقه همکف بیاورد. و از آنجایی که فضاها به یک نوردهی محدود می شوند (به جز نورگیرها)، معماران از دیوارهای شیشه ای در داخل، مانند اتاق خواب اصلی استفاده کردند.

 در  پروژه نور در بازسازی و طراحی داخلی معماران معتقدند که استفاده از دیوارهای شیشه ای نور را پخش می کند و در عین حال به والدین اجازه می دهد تا مراقب فرزندان خود باشند.”

چه متریالی در بازسازی این خانه استفاده شد؟

تاکید بر استفاده از مواد خام و ساده بود. از چوب کاج برای پنجره‌ها گرفته تا بلوط جامد برای راه پله، بدون ذکر دیوار سنگی که کاملاً بدون پوشش بوده است و فلز خام برای نرده‌ها و عناصر شیشه‌ای، ظرافت و ظاهر آن را برجسته کرده است.

آن‌ها دیوار را با اضافات مختلف و متریال‌های متعدد در حالت تکه تکه‌ای نگه داشته‌اند. همچنین طراحان این پروژه معتقدند که این گواه تاریخ این ساختمان است. در حمام و آشپزخانه، همان کاشی‌های شش ضلعی را می‌توان یافت، اما هر اتاق رنگ‌بندی خاص خود را دارد. همین امر در مورد نرده ها و حفاظ های فلزی بیرونی نیز صدق می کند، جایی که خطوط مورب خطوط افقی و عمودی را نرم می کند.

در مورد عملکرد محیطی، ساختمان از بیرون عایق بندی شده تا فضای زندگی حذف نشود. بازسازی کف ها امکان نصب آسان کانال ها را برای تهویه بازیابی گرما فراهم کرده است. در نهایت، گلدان‌ ها دفن شدند تا خاک کافی برای رشد گیاهانی فراهم شود که نما را در امتداد سیم‌ هایی که تا بالای ساختمان کشیده‌ اند، بپوشانند.

بیشتر بخوانید:
7 پروژه معماری جذاب با الگوهای هندسی از بازی نور و سایه

چه رنگی برای خانه های کم نور مناسب تر است؟

نویسنده:

more_horiz
مطالب پیشنهادی
چیدمان فضای باز، حال‌وهوای خونه رو عوض کن!

چیدمان فضای باز، حال‌وهوای خونه رو عوض کن!

1399/12/23 ادامه مطلب
بازسازی آپارتمان کوچک، خانه مدرن کلاژ در نیاوران

بازسازی آپارتمان کوچک، خانه مدرن کلاژ در نیاوران

اهمیت فوق‌العاده نور در بازسازی و طراحی داخلی فضای آپارتمان

اهمیت فوق‌العاده نور در بازسازی و طراحی داخلی فضای آپارتمان

کسب و کارها پیشنهادی
وی آی پی مدالایف certificate
وی آی پی مدالایف

وی آی پی مدالایف

اکسسوری المان هاوس certificate
اکسسوری المان هاوس

اکسسوری المان هاوس

جکوزی ایران certificate
جکوزی ایران

جکوزی ایران

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent