Chidaneh.com placeholder image

بهترین جشنواره‌های طراحی داخلی در دنیا کدامند؟

به قلم: ساناز بهبودی*

حضور در نمایشگاه‌های طراحی داخلی می‌تواند برای معماران و طراحان جدید و حتی آنهایی که مدت زیادی در صنعت فعال بوده اند، بسیار الهام بخش باشد. این نمایشگاه‌ها می‌تواند ویترین ارزشمندی از نیازهای فعلی صنعت و موقعیت های مختلفی باشد که در دنیای معماری وجود دارد. 

نوژا دیزاین
نمایشگاه طراحی داخلی

جشنواره های طراحی داخلی با فراهم کردن زمینه تبادل ایده و دانش، به افراد و شرکتها امکان ایجاد شبکه، شراکت و روابط حرفه ای را فراهم می کند. اطلاع از آخرین ترندهای بازار و امکان به روز نگه داشتن مشتریان برای یک طراح داخلی، معمار یا کارشناس صنعت املاک از اهمیت بالایی برخوردار است. اما بهترین بخش آن اینست که برای گرفتن ایده و افزایش خلاقیت قرار است به نقاط مختلف دنیا سفر کنید. 

سرویس خواب بالسا

موضوع جشنواره های طراحی داخلی در چه رابطه ای است؟ 

نمایشگاهها و جشنواره های طراحی داخلی معمول به افراد فعال در صنعت طراحی، شانس آشنایی با آخرین به روزرسانی ها و ترندهای جدید، الهام گرفتن و ایجاد روابط تجاری را می دهد. این جشنواره ها پلتفرمی برای شرکتهای مختلف به منظور نمایش نوآوری های ایجاد کرده در خدمات و محصولاتشان برای طراحی فضاهای مختلف است. 

هرساله جشنواره های مختلفی (به خصوص در زمینه طراحی داخلی) در سراسر جهان برگزار میشود. اگر به دنبال شرکت در جشنواره های طراحی داخلی هستید، بهتر است با ما تا انتهای این مقاله بمانید. 

بهترین جشنواره های طراحی داخلی دنیا:

بیایید نگاه نزدیکتری به برترین جشنواره های طراحی داخلی دنیا بیاندازیم: 

جشنواره طراحی Architectural Digest 

جشنواره طراحی داخلی AD یکی از معروفترین جشنواره های طراحی داخلی دنیا به شما می رود. تنها به حضور در جشنواره شگفت انگیز و زیبای AD فکر کنید! این نمایشگاه هر ساله میزبان صدها نمایش با موضوعات طراحی داخلی، مبلمان، وسایل، مدلهای مختلف آشپزخانه، نورپردازی، هنر و … است. 

عملکرد سازمان دهندگان این جشنواره به گونه ای است که از کیفیت بالای هر ساله جشنواره و اینکه مرکزی برای حضور بعضی از خاص ترین و برترین افراد و شرکتهای طراحی داخلی دنیا از جمله طراحان نیویورکی مثل Chiara de Rege و Sasha Bikoff مطمئن شوند. 

جشنواره و نمایشگاه Designer Experience

Designer Experience هم یک جشنواره طراحی داخلی حرفه ای دیگر است که قطعا دلتان نمی خواهد آن را از دست بدهید. این نمایشگاه که پکیجی از ایده ها و مفاهیم نوآوانه، محصولات مبتکرانه و حتی جلسات زنده طراحی است، در حوالی ماه می برگزار می شود و راه بسیار خوبی برای سهولت ایجاد ارتباط با کارشناسان صنعت طراحی داخلی است. 

جشنواره طراحی داخلی NeoCon

NeoCon را می توان یکی از بزرگترین و پیشروتین رویدادهای طراحی تجاری سال دانست. این جشنواره هر سال در ماه اکتبر، در شیکاگو امریکا برگزار می شود و در حضور نزدیک به 50000 نفر، محلی برای نمایش مبلمان، فرش، محصولات داخلی ساختمان، کفپوش، فناوری و دیوارپوشهای نوآورانه است. همزمان در این جشنواره، سخنرانیها، ورکشاپها و ارائه هایی نیز خواهد بود که می تواند راهگشای مسیر بسیاری از طراحان و معماران باشد. 

جشنواره طراحی داخلی Salone del Mobile

جشنواره Salone del Mobile یکی از برترین نمایشگاه‌های اثاثیه، نورپردازی، دکور خانه و موارد دیگر است. این رویداد در ماه سپتامبر در میلان برگزار می شود و ویترینی از بهترین ترندها، تجهیزات و مبلمان داخلی است. محبوبیت بسیار بالای این نمایشگاه باعث می شود تا ایرانیان هر ساله با گرفتن ویزای شینگن به دنبال ایجاد شبکه ای از بهترین برندها و طراحان میلان باشند. 

بعلاوه نشست های مختلفی نیز برای سخنرانی کارشناسان صنعت معماری داخلی از نوآوری های حوزه آماده می شود. همچنین فضاهای مخصوصی نیز برای الهام بخشی به دانشجویان در این جشنواره طراحی می شود. 

جشنواره طراحی داخلی Highpoint Market

Highpoint MKT به عنوان یکی از بزرگترین جشنواره های طراحی داخلی جهان، آخرین طراحی ها، محصولات و خدمات را به نمایش در می آورند. این نمایشگاه امسال در ماه اکتبر و به صورت مجازی از کارولینای شمالی برگزار شد. 

شرکت کنندگان شانس حضور در وبینارها و همایش های مختلفی را به صورت آنلاین داشتند. بعضی از غرفه های ارائه کننده محصولات با نوآوری های شگفت انگیز خود، Highpoint را به محلی فوق العاده برای تبادل نظر و آگاهی از موقعیت های احتمالی تبدیل می کنند. 

جشنواره نور و مبلمان استکهلم

جشنواره نور و مبلمان استکهلم معمولا هرسال در فوریه در این شهر برگزار می شود. این رویداد، میزبان برخی از بهترین و نوآورانه ترین طراحی های کشورهای اسکاندیناوی و مرکزی برای برخی از خلاق ترین هنرمندان دنیا محسوب می شود. 

فستیوال طراحی LA

لس آنجلس خانه برخی از خلاق ترین طراحان و هنرمندان دنیا است. فستیوال طراحی لس آنجلس در مدت همه گیری کرونا متوقف شده بود، اما با بهبود شرایط مجددا در لس آنجلس، کالیفرنیا برگزار خواهد شد. 

این فستیوال موقعیت بسیار خوبی برای بازدیدکنندگان به منظور ایجاد شبکه ارتباطی با برخی بهترین تولیدکنندگان، تامین کنندگان، خریداران و برندهای تجارت طراحی داخلی به شمار می رود. این فستیوال برای طراحی های صنعتی، مد و گرافیکی اش معروف است و با گرایش دنیا به تغییر، با یک تم “طراحی برای تغییر" همراه است. 

هفته مد پاریس

خیابان شانزلیزه در پاریس

هفته مد پاریس، رویدادی است که از زمان شروع آن، هر طراح داخلی به دنبال گرفتن ویزای فرانسه است تا بتواند سریع تر در آنجا حضور داشته باشد. هفته طراحی پاریس که در ماه سپتامبر برگزار می شود، با وجود صدها بوتیک و گالری که در سراسر شهر پراکنده شده و بیش از 200 خیابان آن را شامل می شود، هر بازدیدکننده ای را مسحور خود می کند. 

آخرین ترندهای دنیای معماری و طراحی، حضور در جذاب ترین پانل ها و همایش ها و آشنایی با کارشناسان صنعت باعث می شود تا با مجموعه ای از آخرین ترفندهای بکارگفته شده در معماری داخلی آشنا شوید. بعلاوه چه کسی از داشتن یک دلیل برای بازدید از پاریس ناراحت می شود؟

جشنواره طراحی داخلی Ambiente

اتاقی با گالری هنری

نمایشگاه Ambiente، گردهمایی کاملی از محصولات نقاط مختلف جهان به شمار می رود. بخش اطاق ناهارخوری (Dining area) در این نمایشگاه را می توان ویترین برتر آشنایی با آخرین ترندهای طراحی میز، آشپزخانه و محصولات خانگی دانست. این نمایشگاه در آلمان برگزار می شود و می توانید با آخرین مدلهای طراحی داخلی، لوازم خانه و دکوراسیون آشنا شوید. بسیاری از متقاضیان می توانند با اخذ ویزای آلمان به دیدن بهترین شرکتهای طراحی داخلی بروند و با آنها ارتباط بگیرند. 

شرکت در جشنواره های طراحی داخلی 

همانطور که می توان دید، بعضی از بهترین جشنواره های طراحی داخلی در اروپا یا امریکا واقع شده اند و حضور در آنها به ویزا نیاز دارد که میتواند کمی گران باشد. بعضی از این جشنواره ها، پخش آنلاین هم دارند و حتی از داخل خانه نیز می توان با آن همراه شد. اما در صورتیکه بخواهید با بزرگترین شرکتها و طراحان دنیا ارتباط برقرار کنید، باید در آنها حضور داشته باشید. 

 

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه