Chidaneh.com placeholder image

با کدو تنبل یک گلدان دکوری برای کاکتوس ها بسازید!

به قلم: تحریریه چیدانه

خودتان بسازید: فصل کدو تنبل فرا رسیده و در کنار خوشمزگی های خوردنی آن بد نیست از شکل با نمک این میوه ی متفاوت نیز بهره مند شویم. امروز می خواهیم از کدو تنبل برای کاکتوس های دوست داشتنی که در گلدان های کوچک لب پنجره یا روی تراس تان خود نمایی می کنند، گلدان زیبایی بسازیم که هم می تواند زینت بخش بالکن یا دکوراسیون داخلی منزل تان باشد و هم می تواند هدیه ای غافلگیرکننده به کسی که دوستش دارید، باشد. پس قدم به قدم با چیدانه همراه باشید تا کدو تنبل تان را خیلی آسان و راحت به گلدانی دوست داشتنی تبدیل کنیم…

اسکای اسکرپر

گلدان کدو تنبل یک عنصر طبیعی متناسب با این روزهای سرد است و به زمینه ی رنگی و دکوراسیونی این روزها می خورد. کاکتوس ها نیز دارای زیبایی منحصر به فردی در بین گیاهان هستند و با قرار گرفتن شان در کدو تنبل مشکلی ندارند.

اول از همه کاکتوس هایی را که می خواهید تهیه کنید. انجام این کار در ابتدا به شما کمک می کند کدو تنبل با اندازه ی مناسب تهیه کنید.
سپس کدو تنبل مناسب را انتخاب کنید. اگر می خواهید کاکتوس ها را در گلدان خود حفظ کنید، کدویی تهیه کنید که به اندازه ی کافی عمیق باشد تا گلدان ها را در خود جای دهد.

کاکتوس ها به خاطر نگهداری آسان و مقاومت بالایشان در شرایط خشک بسیار معروف هستند اما برخی از گونه های آن شکننده اند، پس در هنگام کار با آن ها مراقب این گونه ها باشید.

مواد و ابزار لازم:

  • کدوتنبل
  • کاکتوس
  • ابزار کنده کاری
  • قاشق یا ملاقه (برای تمیز کردن دانه های کدو تنبل)
  • گلدان پلاستیکی با اندازه ی مناسب برای قرار گرفتن درون کدو تنبل

1. دانه های کدو تنبل را خارج کنید و یک سوراخ کوچک در مرکز آن ایجاد کنید.

2. یک گلدان پلاستیکی خالی به اندازه ی سوراخی که در کدو تنبل ایجاد کردید، انتخاب کنید و آن را به دقت درون کدو قرار دهید. اگر می خواهید کاکتوس را مستقیما درون کدو بکارید، تقریبا تا بالای سوراخ را از خاک پر کنید.

3. گیاهان را از گلدان های خود خارج، ریشه ها را آزاد کرده و آن ها را درون کدو بگذارید. هر مقدار خاک لازم است اضافه کنید و اطراف هر گیاه را به خوبی فشرده نمایید.
اگر می خواهید کاکتوس ها در گلدان های خود بمانند، آن ها را درون کدو طوری بچینید که به راحتی جای گیرند و اطراف گلدان ها را با خاک پر کنید.

شما می توانید از انواع گونه های کاکتوس در کنار هم استفاده کنید تا ظاهر زیباتری خلق شود.

4. کدو تنبل های بزرگ تر را نیز می توانید برای گیاهان بزرگ تر انتخاب کنید  و همان مراحل خالی کردن دانه ها و ایجاد سوراخ را نیز در اینجا طی می کنید.

5. برای قرار دادن کاکتوس ها در این کدو تنبل می توانید گلدان با اندازه ی مناسب انتخاب کنید و در آن جای دهید یا ابتدا داخل آن را با پلاستیک تمیز بپوشانید و تا سه چهارم آن را با خاک پر کنید. کاکتوس ها را از گلدان های شان بیرون بیاورید، ریشه ها را آزاد کنید و در خاک درون کدو تنبل بکارید. سپس روی آن ها را با خاک بپوشانید.

6. بعد از اتمام کاشتن گیاهان، سطح بیرونی کدو تنبل را از خاک ها و آلودگی ها تمیز کنید.
خاک را در فرآیند گیاه کاری خشک نگه دارید و بعد از اینکه گیاهان به دقت در جای خود قرار گرفتند، آن را به آهستگی آبیاری کنید. زمانی که خاک شد آبیاری را تکرار کنید.

نکته: اگر دمای هوا خیلی پایین و سرد باشد، بهتر است کاکتوس ها را در داخل خانه نگهداری کنید.

اکنون که گلدان های کدو تنبلی شما آماده است می توانید با آن ها میز غذاخوری خود را تزیین کنید یا آن ها را به کسانی که عاشق گل و گیاه و به خصوص کاکتوس ها هستند، هدیه بدهید.

از این ایده خوشتان آمد؟ شما هم اگر ایده های خلاقانه برای چیدمان گل و گیاه در طراحی دکوراسیون داخلی یا سوالاتی در این زمینه دارید، در بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.

ایده های بیشتر:
ساخت گلدان بتنی برای گیاهان خانگی در دکوراسیون منزل
خودتان بسازید: دکوری چوبی زیبا با شاخه درخت
یک تاج گل طبیعی و زیبا برای درب ورودی منزل تان بسازید!

یک باغچه آویز برای دکوراسیون منزل تان بسازید!
جای گلدان گل را خودتان بسازید

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه