Chidaneh.com placeholder image

10 ایده پوشاندن چهره زشت سطل زباله در آشپزخانه

به قلم: تحریریه چیدانه

تجهیزات آشپزخانه: زمانی جمع آوری زباله و خلاص شدن از شر آن ها، دغدغه ای برای کسی نبود و زباله ها خیلی محدود بودند. اما امروزه با وجود انواع زباله ها و با توجه بیش از پیش به طول عمر زمین، اکثر ما برای دفع و بازیافت زباله های آشپزخانه ی خود احساس مسئولیت می کنیم. چیدانه در این مطلب پیشنهاداتی برای شما دارد تا زباله هایتان را به درستی دسته بندی و جمع آوری کنید و سیستم هایی را معرفی می کند که دفع زباله را برای شما آسان تر می کنند و سطل ضایعات را بدون بو و حشره نگه می دارند. با ما همراه باشید…

تابلو فرش ریحان

1. سیستم های کشویی برای دفع زباله آشپزخانه

این سیستم کشویی فشرده ی هوشمندانه، ضایعات آشپزخانه آماده ی دفع را در خود جای می دهد، یک سطل زباله در زیر و یک ظرف سر دار برای پوشاندن زباله های بازیافتی نیز آن را تکمیل می کنند.

2. سطل زباله های توکار در کانتر آشپزخانه

اگر به دنبال پیشنهادهایی برای یک آشپزخانه‌ هیجان انگیز هستید، این ایده هم متفاوت و هم بسیار کاربردی است. این سرپوش استیل براق، سطل زباله ی 15 لیتری برداشتنی را پنهان کرده است. این یونیت برای دفع زباله بسیار مناسب است. نصب تراز شده ی آن با سطح کانتر به این معناست که ضایعات سبزی ها و میوه ها می توانند مستقیما از تخته برش به سطل منتقل شوند. این نوع سطل در حفظ فضا نیز بسیار مؤثر است – فضای کف را اشغال نمی کند و می تواند در گوشه هایی از کابینت تان که قابل استفاده نیستند، نصب شود.

3. سطل زباله های حلبی در آشپزخانه

این آشپزخانه با سبک کانتری از سطل های حلبی بادوام با سبک وینتیج برای جداسازی و نگهداری زباله های بازیافتی و غیربازیافتی استفاده کرده است. افزودن سطل هایی مانند این نمونه ها که با دکوراسیون آشپزخانه ی شما ست می شوند، راه حلی آسان و ارزان برای دسته بندی زباله ها است. این حقیقت که خارج کردن این سطل ها از آشپزخانه کاری آسان است، یعنی می توان به راحتی و به طور مداوم آن ها را شست.

4. دسته بندی و طبقه بندی زباله های آشپزخانه

سوئدی ها استاد کارایی و پاکیزگی هستند و تقریبا در هر خانه ای شما این سیستم ارزان و بسیار کاربردی دسته بندی زباله ها را می یابید. با یک سطل بزرگ برای کاغذ و مقوا، دو سطل کوچک تر برای شیشه و قوطی و یک سطل دیگر برای ضایعات غذا، زباله های خانگی شما همواره منظم خواهند بود.چنین سطل های زباله ای از ضرورت های یک آشپزخانه کامل هستند.

5. شوتینگ زباله های بازیافتی

این درب مسی، یک شوتینگ بازیافتی را پنهان کرده است. در این نوع سیستم که برای آپارتمان ها مناسب است، یک سطل بازیافت در انتهای شوتینگ قرار گرفته که زباله های بازیافتی مانند پلاستیک ها یا کاغذها به آن سرازیر می شوند. اگر در حال ساخت خانه یا آپارتمان هستید، از نکته هایی در طراحی آشپزخانه که نباید از آنها غافل شد این مورد است.

6. سطل زباله های آشپزخانه با سرپوش های محکم

این سیستم فشرده دو بخش کوچک تر برای زباله های ارگانیک دارد. این دو بخش با سرپوش های محکم خود، آشپزخانه را از بوی بد زباله و حشرات دور نگه می دارند.

7. سطل زباله های متصل به جزیره آشپزخانه

این جزیره ی فشرده ی آشپزخانه دارای یک سطل چرخان است که می تواند در مواقعی که استفاده نمی شود، پنهان شود. این سطل که دقیقا زیر کانتر نصب شده، این امکان را ایجاد می کند که ضایعات مستقیما از کانتر به آن منتقل شود. این نوع جزیره با بخش بندی های بسیار کاربردی اش از امکانات بی نظیر در آشپزخانه های جمع و جور می باشد.

8. سطل زباله با سرپوش برچسب دار در آشپزخانه

اگر دوست ندارید درون سطل های زباله تان را ببینید، سیستمی مانند آنچه در تصویر می بینید که هر سطل دارای سرپوش است، پاسخ گوی شما خواهد بود. سرپوش ها دارای نام هستند، بنابراین اعضای خانواده می توانند به آسانی بفهمند هر سطل محتوی چه نوع زباله ای است.

9. اکسسوری ها و تجهیزات آشپزخانه به عنوان سطل زباله

اگر فضای زیر سینک از لوله کشی ها و محصولات شوینده پر شده، پس پیشنهاد می کنیم زباله های بازیافتی و خشک را در شلف ها قرار دهید. این آشپزخانه از دو سبد عمیق که به راحتی از جای خود خارج می شوند برای جا دادن کاغذ و مقوا و شیشه و ظروف آلومینیومی استفاده کرده است. به همین راحتی می توانید آشپزخانه ای تمیز و مرتب با انتخاب دکوراسیون مناسب داشته باشید.

10. پناهگاه زیرمیزی برای پنهان کردن زباله های آشپزخانه

وقتی آشپزخانه کوچک است و فضای کابینت و کف برای جا دادن سطل زباله کافی نیست، اگر میز غذاخوری در آن دارید، بهترین گزینه برای زباله های بازیافتی، زیر میز است. انتخاب این سبد که به راحتی بیرون کشیده می شود، انتخابی هوشمندانه است که هم عملکردی و هم دارای زیبایی ظاهری می باشد.

چنانچه به دنبال لوازم جانبی آشپزخانه یا تجهیزات آشپزخانه هستید، پیشنهاد ی کنم سری به اهالی فن چیدانه و ویترین کالاها بزنید و محصولات متنوع را دیده و با شرکت های موردنظر تان ارتباط برقرار کنید.

مطالب بیشتر:
۷ ایده های متفاوت سطل زباله در دکوراسیون داخلی
تفکیک آسان زباله های خانگی با اکسسوری های داخل کابینت

با این سه راه حل از شر بوی بد فاضلاب آشپزخانه خلاص شوید!
جزیره کوچک آشپزخانه شما

۱۰ وسیله آشپزخانه که هر خانه ای نیاز دارد!

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه