تبلیغات
چوب و هنر E دورینو E بازار مبل
امتیاز: 0.0

14 فروردین 1395

شستشو و نظم دهی آسان لباس های چرک بعد از سفر!

دسته: خانه داری

خانه داری: نوروز امسال هم با همه ی شیرینی هایش تمام شد، خیلی از ما سال نو را با سفرهای نوروزی آغاز کردیم، جدا از لذت بخش بودن این سفرها آنچه پس از سفر حائز اهمیت است طبقه بندی و نظم دهی اسباب سفر و شستشوی لباس هاست، پس اگر هنوز چمدان های خود را باز نکرده اید پیشنهاد می کنم با این مطلب از چیدانه همراه باشید تا راه کارهای ساده تر کردن شستشوی لباس ها را با هم مرور کنیم.

یش از هر چیز چمدان خود را در فضایی مانند آشپزخانه و حمام باز کنید چرا که به دلیل حمل و نقل آن امکان آلودگی در آن وجود دارد پس یک پارچه ی بزرگ پهن کنید و چمدان های خود را روی آن باز کنید. ابتدا لوازم اولیه آرایشی و بهداشتی خود را به محل اصلی آن ها منتقل کنید تا اطراف شما خلوت تر شود.

لباس ها از هم تفکیک کنید، این تفکیک شما می تواند براساس جنس، رنگ لباس و یا میزان تمیزی و کثیفی آن ها می تواند صورت گیرید، توجه داشته باشید که به دلیل بالا بودن و تعدد لباس ها شما مجبور هستید در چند نوبت شستشوی لباس ها را انجام دهید پس عجله نکنید و سر فرصت به تفکیک لباس ها بپردازید.

اگر زمان کافی برای شستشوی کامل لباس ها ندارید به سادگی می توانید از سبدهای نظم دهی لباس های چرک استفاده کنید، این سبدها به خوبی در فضای کابینت های رخت شوی خانه یا حمام شما جای می گیرند و به سادگی به فضای دکوراسیون داخلی شما نظم می بخشند.

پس از جدا سازی البسه برای شست و شو حتما به دستور العمل های آن ها توجه نمایید، و دستور مناسب شست هر یک را در نظیر بگیرید و سپس شستشو را آغاز کنید.

نکته ی مهمی که در زمان شستشوی البسه باید به آن دقت کنید لباس های نوزاد است برای شستشوی آن ها حتما از کیسه های مخصوص البسه نوزاد استفاده کنید و آن ها را جدا از سایر لباس ها بشویید.

اگر فضایی برای خشک کردن البسه در فضای آزاد ندارید خشک کن ها بهترین گزینه برای شما محسوب می شوند که اکثر ماشین های لباس شویی امروزی این خاصیت را نیز با خود دارند، با استفاده از آن به راحتی می توانید لباس های خود را خشک نمایید.

جهت نم گیری از البسه شسته شده می تونید از رگال های خشک کن یا حوله خشک کن ها در داخل فضای حمام یا رخت شوی خانه ی خود استفاده نمایید، این رگال ها به خوبی می تواند روی دیوار تعبیه شوند که فضای زیادی را نیز اشغال نکنند.

میله های خشک کن یکی دیگر از مواردی است که می توانید از آن ها برای خشک کردن البسه ی خود استفاده کنید، این میله ها روند خشک شدن البسه را تسریع می کنند و برای فضاهای کوچک که فاقد ایوان و یا بالکن هستند بسیار مناسب اند.

فضای حمام یا رخت شوی خانه ی خود را برای نظم دهی البسه شسته شده که نیاز به اتو کشی دارند آماده کنید، با استفاده از رگال های نظم دهی به خوبی می توانید البسه ی خود را دسته بندی کنید و آن ها را برای اتوکشی آمده نمایید.

جای میز اتو را در منزل دکوراسیون منزل خود بیابید! میزهای اتو یکی از وسایل پرکاربرد اما دست و پا گیر است که می توانید به خوبی از انواع تاشو آن در فضای رخت شوی خانه یا حتی اتاق خواب خود استفاده کنید و به سادگی به اتو کشی البسه ی خود بپردازید.

با کمی حوصله و برنامه ریزی به سادگی می توانید، نظم دهی اسباب سفر و شستشوی البسه ی خود تبدیل به کاری لذت بخش کنید، ایده شما برای نظم دهی و شستشوی البسه چیست؟ ایده های متفاوت خود را با ما در بخش مشاوره و دکوراسیون چیدانه مطرح کنید تا ما نیز از آن ها استفاده کنیم.

مطالب بیشتر: 
بد ترکیب ها را زیبا کنید!

۹ ایده نو برای بند رخت در آپارتمان!
۸ ایده برای جا دادن سبد لباس چرک در دکوراسیون منزل
فضاهای مهمی که به آنها کمتر توجه می کنیم!
بهترین جای شوینده ها و ابزار نظافت در آپارتمان های کوچک
یازده مکان مخفى برای برقراری نظم در خانه

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: ثمینا فراهانی

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

نشان کردن
  • 3085 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 14 فروردین 1395

اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
فنگ شویی ژاله معروف فنگ شویی ژاله معروف
1 نمونه کار

تلفن: ٠٢١٦٦٥٥٨٨٨٩
باغ گل فدک باغ گل فدک
37 نمونه کار

تلفن: 09121442260
گروه صنعتی الکومودو گروه صنعتی الکومودو
4 نمونه کار

تلفن: 02165610498
مبلمان ماندگار مبلمان ماندگار
4 نمونه کار

تلفن: 02144977315
گروه مهندسین جرس گروه مهندسین جرس
18 نمونه کار

تلفن: 02177521842
 چینه بام پارسوماش  چینه بام پارسوماش
4 نمونه کار

تلفن: 02186031356
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173